Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 376x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

Froggery
A jistě se tu chybějící nestvůry brzy objeví ke stažení, ať už v rámci nějakého nadšence nebo aspoň jako omluva od českého vydavatele. Ještě jednou moc díky o přesnější info, o co jsem byl v české verzi ochuzen. Kdyby to měly být figurky či herní části plánu, tak to by bylo horší...

20.3.2018 11:20:36

Homemade Ck
Já již na 90% počítám s homemade výrobou CK, kdy nakombinuji Frogeryho překlad se skeny CK staženými z netu. Výroba karet vyšetřovatelů bude v pohodě, horší už budou žetony monster do podstavců (měli by mít určitou tloušťku) a žetony vyšetřovatelů.

20.3.2018 11:50:52

Mitogar
Ještě mi teda došla jedna věc, překlad jsem dělal dřív než bylo oficiální vydání, tím pádem se mohou některé herní termíny použité v mém překladu lišit od oficiálního překladu, ale to se asi dá přežít, neporovnával jsem to tak netuším kde všude se můj překlad a oficiální liší.

20.3.2018 12:14:35

Froggery
Jak už jsem podotkl, mám pocit, že je tu zbytečně velká hysterie. Chápu, že chcete za tolik peněz hru se vším všudy, ale to já taky. Bál jsem se hlavně, že v tom CK chybí třeba dílky místností nebo karty vybavení, které budete potřebovat při hraní s aplikací. Můj osobní pocit je, že prostě FFG dalo CK do těch jazykových verzí, které už vyšly v daném jazyce edice první. My jsme měli smůlu, u nás nevyšla.
Důležité je to, že i díky zdejší komunitě věřím, že nakonec budou spokojeni všichni ;)

20.3.2018 12:43:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Hru jsem chtěl objednávat a díval jsem se na to z pohledu člověka co koupí druhou edici a nevlastní první.
Netušil jsem ,že CK potřebují i majitelé první edice.
Kvůli jiným statistikám atd. Prakticky majitelé první edice použijí mapové dílky a figurky z první edice a karty a žetony z CK.
Tzn. že i majitelé první edice si musejí pořídit druhou ,pokud chtějí hrát s appkou.
No pokud se na to bf dívali takto,že je to jen pro majitele první edice a nebrali v úvahu ty dvě rozšíření a byla výhodnější cena bez ck ,tak to tak udělali.Nebo ještě jedna možnost,pokud v ffg brali ,že první edice nevyšla cz a ty dvě rozšíření jsou vyprodány(u nich),tak nabídli druhou edice bez ck,který by podle nich byl u nás zbytečný. Možností je víc.

20.3.2018 12:53:46

mitogar

no oni se tu taky rozcilujou :D ze diky absenci CK by hra teda mela byt asi levnejsi nez original logicky mene materialu a ne drazsi neco scramstne appka proto tech 2400 ted to mas vlastne 2400 + domaci vyroba CK :D jen holej fakt niak nerejpu panstvi hruzi podporuju a s nakladama na pocesteni pocitam sam si hry pocestuji diky zdejsi komunite napr diky froggerymu za eldritch xD a BF mam rad aby si lidi nemysleli ze na BF utocim :D

doufam ze se zde najde skupina na ten preklad :)) to by bylo top

a muj nazor je ze by tu konecne mel nekdo z BF to rozseknout a utnout veskere spekulace otom ci o tamtom a rict jak to je :) treba jen to ze zatim nic nevedi a ze to je ve fazi reseni s ffg :)

20.3.2018 13:01:15

odpověď od FFG
Odpověď od FFG očekáváme v řádu dnů až týdnů. Od té doby co je to Asmodee North America, tak už nic není jako dřív a veškerá komunikace je na dlouhé lokte.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2018 13:11:34

zeroii
Ta cena je vyšší i kvůli překladu aplikace do češtiny a mám pocit, že i minimálnímu nákladu počtu kopií. Drtivá většina cen her v češtině, jak od Blackfiru, tak i jiných vydavatelství je nižší než u originálu.

Počkejme na oficiální vyjádření, které ale může ještě nějakou dobu trvat. Stačilo mi info, jak FFG komunikovalo při překladu Twiligh Impéria a taky to podle toho dopadlo. Rozhodně od nich nečekejme něco zadarmo...

Edit: Díky Michale, napsal jsi to o chvilku dříve a jen tak jsi potvrdil, co si myslím o FFG a jejich komunikaci ;)

20.3.2018 13:15:11 | Upraveno autorem (porovnej)

To Michal - BF

Díky Michale, že to aktivně řešíte. Záležitost se týká asi jen části kupců této nádherné a super hry, proto díky za snahu.

20.3.2018 13:17:17

moje troška
1) To, že conversion kit není v české verzi, je provar jako prase. Tečka.

2) Spousta lidí mi už dřív psalo PM, jak se to má s kompatibilitou s první edicí. A můj názor je, že pokud už nemáte první edici, tak ty dvě rozšíření s mapami a figurkami se absolutně nevyplatí. Do hry přidávají jednoduše příliš málo na to, kolik stojí (50$ kus]. To si raději kupujte expanze na druhou edici, které vám přidají 4 další scénáře.
Opakuji, nechci zmenšovat průserovost situace, ale pokud nejste sběratelé, nebo majitelé první edice, tak se dá bez conversion kitu v klidu žít.
___
redaktor Deskofobie

20.3.2018 13:17:52

yedle

prave xD CK ze neni je pruser co si budem rikat :) ale mnohem dulezitejsi je ze BF poskytl program pro preklad pokud se najdou prekladatele tak to je daleko dulezitejsi nez CK muj nazor :) diky kroku BF ze ho poskytne neni nad cim uvazovat a panstvi koupit :)

20.3.2018 13:25:45

to zeroii

Souhlasím, že je třeba nyní nechat prostor BF k vyjednávání a soustředit se na překlad aplikace...

20.3.2018 13:40:23

Vlastní CK
Dobře,
mohl by tu tedy někdo napsat mě, jako blbýmu, pokud mám komplet 1. edici co budu potřebovat? Teoreticky tedy koupím 2. edici CZ bez toho kitu a chci použít materiál z první edice.

1. Karty vyšetřovatelů - to mne netrápí, vytisknu si sám, když tu je překlad.

2. žetony příšer - ty jsou přeci již v 1. edici, tam jsou jiné staty, nebo vlastnosti? Je zde překlad, že bych to polepil přelepkami? Zkoušel to už někdo? Narvu to pak podstavce?

3. ostatní materiál v CK? Zmiňuje se tu žeton vyšetřovatele. Nehrál jsem 2. edici, nevím jak moc se toto používá. Zda jen vyjímečně - pak bych tedy něco na koleni bastlil, nebo stále?

Prostě hra za 2400 a budu si ji doma sám tisknout. To je trapné.

Prosím, mohl by mi tedy opravdu někdo kdo to má a ví o čem mluví (očividně ne Bastacka) zodpovědět tento dotaz? Já tu první edici miluju, ale toto je pro mne opravdu rozhodující věc, zda pořídit nebo ne. Pokud to svépomocí lze lokalizovat tak to ještě zvážím a asi koupím, ale těch žetonů v základnách se bojím. Už tak tam jdou rvát blbě.

20.3.2018 16:01:54

beavisCZ
Šlo by to. Žetonů bych se nebál. Jednou to tam dáš určitě. Nějaké pravidelné vyndavání zandavání by asi nebylo to pravé, ale to ani není třeba.

Žetony nejsou vyšetřovatelů, ale postav ve scénáři.

Jednoduše místo žetonu Franty Pepíka dáš univerzální žeton zeleného muže, který je v základu. No, big deal.

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

20.3.2018 16:12:19

beavisCZ
1. tak ako si povedal - všetci vyšetrovatelia sú tu a dajú sa ľahko vytlačiť

2. tu je problém, pretože všetky príšery tu nie sú preložené, len niektoré - ale je veľká šanca, že ich niekto v najbližšej dobe dorobí, keďže "poptávka" je evidentne veľká
- plus predpokladám, že keďže ich do conversion kit dávali, tak tam zmena bude

3. v conversion kite sú tieto 4 žetóny postáv: https://youtu.be/eAr5QY2WN5Y?t=7m54s - neviem, že či sú z 1. edície, alebo či sú len bonus ku scenárom, ktoré sa dajú s vecami z prvej edície hrať.

20.3.2018 16:22:30 | Upraveno autorem (porovnej)

první odpověď od FFG
První odpověď FFG na téma chybějícího CK v české verzi. Protože ať je to jak chce, i Blackfire za MoM zaplatil plnou nákupní cenu, jako platí jakýkoliv jiný distributor a pokud tam CK měl být a není, je to přinejmenším nefér.

I’ve brought this to the attention of our production manager. Their team is going to gather some information for me so I can give you the best answer. Once I get an update from them, I’ll follow up with solutions.
Alexander Cole
INTERNATIONAL CO-PRODUCTION COORDINATOR


Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2018 16:29:06

Vlastní CK
Díky za vysvětlení. Pak to tedy zas takový průser není. Kdyby se povedlo dodatečně dotáhnout alespoň anglický CK, bylo by to lepší než nic, alespoń na vyžádání těch několika jedinců jako jsem já.

Po zvážení a vzhledem k tomu, že BF se očividně snaží toto řešit, jsem se rozhodl, že tu hru nakonec pořídím. Nejprve jsem se bál, že bez CK to bude napytel, ale z toho co jsem pochopil se to dá samodomo pořešit.

Díky moc za upřesnění všem.

20.3.2018 16:43:17

BF
Palec nahoru za průběžné informování, že se situace řeší.

20.3.2018 16:49:51

MIchal-BF
Držíme palce pri vyjednávaní... keď tak pýtajte zľavu na rozšírenia, to by nás potešilo ešte viac :D

20.3.2018 16:52:26

Abe

dva pohledy
Svůj první pohled napíšu z pohledu hráče. Jako hráč, za kterého se považuji stále v první řadě, vnímám za průšvih, že za krabici 2,5 tis dostanu nehotový produkt, který si musím dodělat na koleně. Za 2,5 tis čekám zážitek bez kompromisů. Proč by krabice v Německu nebo Francii měla mít jiný obsah než CZ krabice? Pokud si tohle nechá BF od FFG líbit, ani se nenaděje a bude dostávat do svých krabic kartonové figurky namísto plastových. Sorry jako

Svůj druhý pohled napíšu jako vlastník první edice. Vůbec mě netrápí, že druhá edice nemá conversion kit. I kdyby tam byl, nevyužil bych ho. Zvlášť když první edice nevyšla v CZ lokalizaci, takže by došlo k míchání lokalizovaných a nelokalizovaných komponentů, popř. lokalizovaných a podomácky lokalizovaných komponentů. Ruku na srdce, kdyby se conversion kit prodával zvlášť jako u Descentu, kolik z vás by si ho skutečně koupilo?

Jak z toho ven? Ať to některým zní neuvěřitelně, jsou v BF hráči, kterým jde v první řadě o perfektní produkt, opravdové hry pro opravdové hráče. Osobně se mi líbí myšlenka, že bychom conversion kit dodatečně nechali vyrobit a umístit do jednoho z rozšíření. Je to nicméně momentálně můj osobní názor, ne oficiální názor BF. Toto řešení mi nicméně přijde dostatečně férové, a dali bychom tak najevo, že hráčská komunita je pro nás opravdu důležitá


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2018 18:35:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe - 1. edice
S conversion kitom by si nemal v druhej edícii nič z prvej edície v angličtine. Či ako si to myslel?

20.3.2018 21:01:47

Abe

conversion kit
slouží pouze k přenesení postav hrdinů a nestvůr z 1. edice do 2. edice. Co mapové dílky? (nevím jak nové scénáře využívají případné karty z 1. edice). Nehledě na to (a zaznělo to tady a mám stejnou zkušenost), že kartonové statistiky nestvůr jdou docela nafest do plastových podstavců. Pro nějaké pravidelné přehazování mezi edicemi je to naprosto nepraktické. Co uděláš? Přehodíš si to natrvalo pro potřeby 2. edice? Jediné smysluplné využití conversion kitu vidím v přenesení vyšetřovatelů z 1. edice do 2. edice. No, bez toho dokážu žít, byť by mě to jako hráče potěšilo. Spíš než conversion kit jako hráč uvítám lokalizované rozšíření plně postavené na 2. edici.


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2018 21:53:24 | Upraveno autorem (porovnej)

:)

take je jeste pro ty co si chtej koupit nebo koupili ty 2 figurkove rozsireni co privedou figurky a mapove dilky z 1 edice ale jak rikas daleko lepsi bude kdyz se nekdo ujme prekladu appky :) a bude vice scenaru :)

20.3.2018 21:59:50

Abe
Dík za vysvetlenie :)
už chápem, máš pravdu.

20.3.2018 22:01:15

trololo
Já jsem jenom v šoku z toho, kolik lidí tady propíralo něco, o čem nemá ani šajnu. Tolik rozhořčených příspěvků a pak jen ... Aha, tak to je vlastně v poho, já ani nevěděl co to je CK :))
Pro Abeho příspěvek palec nahoru. Doufám, že BF zabojuje jestli ho FFG takhle vyšplouchlo.

21.3.2018 07:07:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas