Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 376x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

mno nevím
Jako nevím zda histerie, ale pokud jsem investoval opravdu nemalé peníze do první edice a počítal jsem s tím, že budu moci použít co nejvíce materiálu do druhé edice, tak mne to prostě mrzí, že o tu možnost přijdu. Notabene ani by mi nepomohl nákup dvou rozšíření pro druhou edici, protože tam ty žetony pro nestvůry a karty pro vyšetřovatele prostě nejsou protože se počítá, že je již mám v conversion kitu. To je neoddiskutovatelný fakt.

Na druhou stranu se mi líbí že BF se snaží to nějak řešit, proto je podpořím a přesto hru pořídím. Prozatím si CK udělám samodomo alespoň pro vyšetřovatele. Polepovat žetony z první edice se mi zatím nechce, protože bych právě rád zachoval možnost hrát i první edici v nezměněné podobě. Proto bych uvítal klidně ENG verzi toho kitu, který by mi vlastně stačil abych mohl modely nestvůr použít i v druhé edici.

Si tak říkám, nechtěl by někdo kdo vlastní 2. edici v ENG ten CK prodat? Určitě je zde hodně hráčů co 1. edici nevlastní. :)


21.3.2018 09:18:59

FFG
Tak... dle FFG jsme měli nákupní cenu hry o 1USD na kus nižší, právě z důvodu absence kitu. To jsem netušil, protože tyto niance řeší kolegyně zodpovědná za nákupní administrativu (=vztah FFG - Blackfire je čistý). Pokud by chtěl někdo argumentovat tím, proč je teda DPC s kurzovým přepočtem vyšší, než v zahraničí u AJ/NJ/IT verze (99,99€), tak vězte, že je to způsobeno cenou lokalizace (především aplikace). Marketingové náklady na hru se tentokrát nevešly do rozpočtu, který je kalkulovaný tak, aby EUR/USD MSPR nebyla pokud možno překročena.
Z toho teda také vyplývá, že s CK by hra pravděpodobně byla ještě o 100 Kč dražší (=Blackfire na absenci kitu nijak neprofituje), ale to je teď nepodstatné.
Podstatné je, že některými z vás zmiňovaná komponentová rozšíření provazující 1. a 2. edici nejsou k dispozici pro lokalizaci. Blackfire je tedy ani v budoucnu nebude lokálně distribuovat. Týká se nás tedy jen (zatím) trojice Beyond the Threshold Expansion, Streets of Arkham Expansion a Sanctum of Twilight. Takže jsem vznesl dotaz, zda by mohl být CK součástí Streets of Arkham, které je z nich jediné v takové cenové hladině, že by se do něj náklady na CK mohly schovat a nemuselo by to ovlivnit koncovou cenu, zejména pokud by komunita mezitím textově přeložila aplikaci a Blackfire by zařídil "jenom" dabing. Kdyby to šlo, tak to snad vlastníci 1. edice akceptují jako dostatečné řešení, když to nepůjde, tak je zde alternativa nechat kit vytisknout, FFG teď zjišťuje minimální náklad, ale z důvodu výše uvedeného by musel být zpoplatněn. Nicméně odhaduji, že samostatný náklad vyšší než 100ks už by nedával smysl.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.3.2018 10:49:44

michale, promiň
ale kdy mluvíš pravdu ?

Sobota : FFG nám tuto alternativu vůbec nenabídli. Náklad samostatného conversion kitu bude minimálně 750ks, možná při troše smlouváni 500, ale při takovém nákladu vyjde hodně draho. A i tak... kolik lidí ho reálně využije? Kolik lidí má první edici? Můžeme udělat anketu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.


Tak v sobotu to ffg nenabídli,dneska jsi nevěděl co kolegyně domluvila ?
Asi jsem moc starý pochopit to.

21.3.2018 11:23:15

Michal-BF
Díky za aktualizaci a vysvětlení. Kdyby se to do dalšího rozšíření vlezlo bylo by to super.

21.3.2018 12:08:21

Bastacka
Nerozumím, jakou to s tím má souvislost.
Včera sem dostal odpověď, že nám fakturovali o 1USD méně, než kolik stojí verze s kitem, to se pořád nevylučuje s mou odpovědí, že kit nebyl součástí lokalizačního balíčku a neřešil se.
Co se týče nákladu případného dotisku, stále jen spekuluju na základě zkušeností s FFG.


Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.3.2018 12:15:27

...
Hlavně je tedy super, že se alespoň uvažuje o těch expanzích.

Mám zas o důvod míň si teď pořizovat Streets of Arkham. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

21.3.2018 12:44:56

ok
Tak pokud jsem to teda pochopil,tak ffg vám nenabídli CK k lokalizaci a dali vám skonto 1$.
Od podzimu po té hře pokukuji.A když výjde a chci ji koupit , tak tam něco chybí.
Já mám opravdu spokojený život,že jsem vytočený jen ohledně her. :+)

21.3.2018 12:53:01

Bastacka
Můžeš sem už laskavě přestat stále zavádět zlou krev a stále dokola osočovat Michala? Myslím, že se nám dostalo rozumného vyjádření. Pokud s ním máš problémy, tak si to s ním vyřizuj osobní zprávou. Snažíme se tu řešit konstruktivní věci a ne stále někoho napadat...

21.3.2018 12:56:06

Mitogar
Ty jsi novy admin ?

21.3.2018 12:57:54

Hm...
@Mitogar: Naprostý súhlas... na jednu stranu niektorí ľudia chcú, aby BF odpovedali hneď a keď odpovedajú hneď to, čo v danej chvíli vedia a postupom času sa ich vedenie aktualizuje, tak je zrazu zlé, že niečo povedali a neoverili si to dopredu.

@Michal-Bf: Ďakujeme za priebežné aktualizácie. Ak by sa podarilo, aby to bolo súčasťou Streets of Arkham, tak si myslím, že by to bolo super.

21.3.2018 13:02:10 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Uz jen to ze se mluvi nahlas o rozsireni je super. Ted uz jen nafouknout den aby to clovek stihal hrat :-)

21.3.2018 13:10:02

...
Souhlas s Mitogar, už by se tu ty výlevy mohly uklidnit a začít se věnovat hře, dojmům atd., díky moc BF, že to aktivně řeší, a super slyšet že jsou ve hře rozšíření, které jsou pro většinu hráčů stejně důležitější než CK (čímž nesnižuju to, že se najdou zájemci a je to škoda, že česká verze je o něj ochuzena).

21.3.2018 13:12:36

...
Michal & Abe: díky za informace. Pokud by bylo možné lokalizovaný CK "nacpat" do nějakého budoucího lokalizovaného rozšíření, bylo by to dokonalé. Hlavně proto, že by to znamenalo, že vyjde i lokalizované rozšíření MoM. A na to bych se chtěl právě zeptat - dá se již nyní říct, jaké jsou šance na lokalizaci Michalem zmiňovaných rozšíření MoM (bez ohledu na to, zda v nich bude nebo nebude CK)?

Mejlo: nemyslím si, že by diskuse tady byla "hysterická" a že by diskutující vůbec "neměli šajnu, o čem je řeč". Škoda, že podrobnější informace od Abeho (a dalších) nepřišly dříve - vzplanutí některých vášní by to možná zabránilo.

21.3.2018 13:56:05

Michal
Také děkuji za vstřícnou a konstruktivní komunikaci ze strany BF (Michala).

Vypadá to, že se opravdu snaží situaci řešit a také z toho nejsou nijak nadšení. Uvidíme jak to nakonec dopadne, ale pokud bude CK součástí dalšího rozšíření, tak jdu hned do toho.

Každopádně ještě jednou díky BF za fér jednání.

21.3.2018 14:43:58

Hawkie
Rozšíření budou, nemůžeme nechat lidi nakoupit hru za 2500,- se 4 scénářema a nechat jí plavat, když je její hratelnost postavená na scénářích. Je to jen otázka času a ten nemáme v případě produkčních plánů FFG ve svých rukách.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.3.2018 15:05:10

Michal-BF
V takovou odpověď jsem doufal, super a díky!

Kdyby dopadl i ten CK, bylo by to parádní (taky jsem sběratel, který má rád hru kompletní), ale tohle téma považuji za uzavřené.

Jdu finančně zakrvácet a objednat MoM CZ...

21.3.2018 16:08:04

Michal
Parada xD zitra me dojde panstvi o vikendu zkusime zahrat s mladou jen ji nesmim rikat kolik to stalo xD

21.3.2018 16:14:29

Abe

děkujeme za podporu
všem, kteří za námi stáli, ale i těm, kteří svou kritiku vznesli kultivovanou formu. Rád bych poděkoval profilům: Kurdt57, Hawkie, Ludomyl, Mitogar a dalším, které jsem opomněl


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.3.2018 20:10:35

appka nepůsobí vyladěně :-(
první scénář, první místnost. a aplikace odkazuje v dané místnosti textem na stolek s telefonem ale dle obrázku ukazuje na hracím plánu na stolek jen s květnou a telefon je na jiném stolku v jiné oblasti haly :(
______________________
hráč a drobný sběratel

22.3.2018 00:50:00

Figure and Tile collection

Chcem sa spýtať ako applikácia spolupracuje s Figure and Tile collection? Či ich má zmysel kupovať alebo nie.
Vopred ďakujem za odpoveď

22.3.2018 08:57:14

Tile collection
Rozšiřuje o dva scénáře a zvyšuje variabilitu core scenářů o jiná monstra a alternativní místnosti. Přidává do hry více vyšetřovatelů. Je k nim "potřeba" conversion kit, který není v české verzi - lze proxovat vytištěnými statistikami.
___
redaktor Deskofobie

22.3.2018 09:25:57

info od FFG
Kvůli výrobním procesům nelze přidat CK do jiné expanze, ale vymýšlejí pro nás jiné řešení. Více budu vědět během příštího týdne.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

23.3.2018 14:36:01

To Michal BF

Michale, ještě jednou díky za velmi aktivní přístup. Držíme palce, ať se pro nás najde řešení...

Jiří L.

23.3.2018 14:41:51

CK
Mozna jste si vsimli, ze sem svuj hodne nastvany post upravil, respektive tu nejde post primo smazat, takze je tam uz jen omluva.

Divam se, ze situace se resi, coz je super... Nevim, jake reseni vam nabidnou, ale za me rikam, ze jsem ochotny si za CK priplatit (treba jako male rozsireni-i kdyz me to teda vubec netesi) a klidne bych akceptoval i CK v anglictine (byt zbytek hry bude v cestine) - proste aspon neco, abych to nemusel nejak horkotezko podomacku vyrabet.

23.3.2018 15:03:52

CK + rozšíření
Já jen doufám, že nejen CK, ale i všechna rozšíření se vydají v českém překladu a pokud by nebylo zbytí, klidně jsem pro překlad CK do českého jazyka a jeho následnou placenou distribuci formou samostatného, či přiloženého rozšíření k příště lokalizovanému produktu.

29.3.2018 12:57:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas