Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Jsou jako vzdy vizualni:) A Matagot ukazal, ze patri ke spicce a muze se rovnat treba s FFG. Cyclades jsem si rozdelal hlavne ze zvedavosti a nezklamalo to, designem je to opet dale nez Giants, kteri byli moc pekni. Toto je evidentni kandidat na jednu z nejhezcich deskovek vubec. A vikendu snad zahraju a pokud Zeus prida sekci report, bude report:) Dyt v tyhle hre i figuruje;)
29.1.2010 16:35:28

Dalsi hry
Vcera dalsi hrani, hral jsem jinak nez predchozi hry, jedna vyhra a druhou bych projel, protoze jsem nebyl schopen ubranit metropoli:) - kratce pote nas vyhodili z hospody, takze jsme nedohrali Mam z toho cim dal lepsi pocit, podarilo se mi par docela zajimavych tahu prekvapivych pro soupere:) A cim dal tim zajimavejsi mi prijde pouzivani nadprirozenych bytosti... Obecne mi to prijde jako cim dal vydarenejci mix eura a ameru, ma to super prostredi, boj, skvele to vypada, ale je tam nutne pocitat a hodne premyslet:)

20.2.2010 14:56:56

Tak jsem taky zahrál..
Minulý týden jsem byl u kamaráda ( Seils ) a rozložili jsme právě tuhle hru. Musím uznat, že po grafické stránce se mi moc líbí. Už jen proto, že Řecko mám rád a tohle mi prostě sedlo. Jak mapa tak i rozdílné figurky vojáků, lodí a kreatur. Princip dražby mi nevadil, spíš mi tam někdy chyběl potřebný bůh ale nic hrozného. :)
Bohužel mi ale přišlo, že v kole mohu provést strašně málo akcí.A co víc.., musím čekat co se stane, než na mě dojde řada.
Největším zklamáním pro mě ale bylo, že hra byla ukončena v momentě, kdy se vše začalo pěkně rozjíždět. Konečně jsme měli jednotky, lodě, prachy a další vymoženosti. :) Seils udělal jeden výpad a konec.
Tím ale hru neodsuzuji, těším se, až ji zahrajeme znova. Pokud se pletu, klidně mi napiště. :D

26.2.2010 00:03:50

SSZGSA
To je asi dojem po prvni hre:) Ono pak je docela dulezity taky, kdy hrajes, obcas musis pustit to, co potrebujes, abys predvedl preventivni utok. Treba ja jsem naposled kandelabrovi, ktery to hral poprve, potopil lodstvo predtim, nez se u me stacil vylodit, bo na Arese jsem nemel. A tri akce u vetsiny bohu mi neprijdou malo, zvlast kdyz muzes nabrat i bytosti. Ty se nevyplati opomijet, jsou hodne silne.
Co se tyce brzkeho konce, on i jednoduchy system boje napovida, ze boj sam o sobe nestoji v centru pozornosti, urcite to neni planovano pro masivni vylodovani ci namorni bitvy:) Spis tak, ze sikovnym vypadem ziskas prevahu. Tot tedy aspon muj dojem po peti hrach...

26.2.2010 00:51:41

To Aneken
:D Určité máš pravdu, tím, že jsem to hrál poprvé a jsem zvyklej, že hry trvají délši dobu, jsem byl překvapen rychlím koncem. Ale i tak mám prostě pocit, že jsem nic nestihnul. :)
Rozhodně se ale těším až se Seilsem zase zahrajeme.. :)
Jinak tři akce na boha už jde ale já na ně neměl prachy!:D Nějak mi ty peníze nechtěli zůstat na ruce.. :)

26.2.2010 01:15:29

SSZGSA
No vidis, prvni pouceni z prvni hry, money management je zasadni;) Ne, dost casto se stane, ze nemas treba na budovu, ono prvni metropoli nejak postavis a druhou dobudes nebo das na filozofy, takze jich tolik nepotrebujes;)

26.2.2010 01:21:43

Aneken
Já jsem třeba netušil jakou cestou mám jít. Zda vojensky , což jsem si zvolil, nebo na mnichy. Ty jsou taky fajn.. :) Musím to zahrát.. sice netuším kdy se zase s Tomem sejdeme ale už ho jen tak nenechám vyhrát. :) Moc se mi líbil kraken.. jeho schopnost mi přijde dosti silná. :)Celkově mi kreatury přišly jako skvělé oživení hry..

26.2.2010 01:30:31

PJ

Tři akce na boha?
Klucí, kde jste vzali ty tři akce na boha? V pravidlech to vůbec nemohu najít. Hráli jsme to, že po zaplacení můžeš akce boha použít kolikrát chceš v libovolném pořadí - samozřejmě pokud máš dost peněz.

2.3.2010 15:07:00

PJ
jj ... tak by se to mělo hrát - dokud máš dost peněz vládneš světu :D (pomocí přítele krakena :d muhehe)

2.3.2010 15:13:22

PJ
Ja jsem reagoval na predchozi prispevek, ktery jako akci bral zjevne staveni, pak rekrutovani cehokoliv a pak hybani/zmenu karty. Uznavam, ze to vyzniva zmatecne;) Hybani ci zmen karty muzes samozrejme vyuzivat, kolikrat chces. Jak se jinak libi?;)

2.3.2010 17:54:59

PJ

aneken
Jasný, už chápu. Jinak jak?! Že se ptáš! Je to pecka, už dlouho mě takhle nic nechytlo. Popravdě to celkem nadchlo každého, hlavně tedy kamarády. Už smolím recenzi, samozřejmě si to potřebuji ještě několikrát zahrát, než ji vypustím.
Jediné, co mně chybí ke sběratelskému štěstí, jsou barevné kostky (předpokládám, že "opravené" černé koráby dříve nebo později pošlou)...

2.3.2010 18:45:12

Prvé dojmy
Prvé dojmy zo skúšobnej hry, kde som simuloval hru dvoch hráčov:
1. Grafická pastva pre oči.
2. Herný postup atraktívny a udržuje napätie až do konca
Drobné pripomienky mám k týmto veciam:
1. Mince by mohli mať aj odlišné nominálne hodnoty. Na začiatku, keď sú príjmy malé to nevadí, ale neskôr by to mohlo zjednodušiť rátanie, keby tam boli mince v hodnote 5, príp. 10.
2. Karty kňazov prehľadne ukazujú zľavu pri dražbe bohov - škoda, že nie sú aj karty chrámov/metropol, ktoré by prehľadne ukazovali zľavu na nákup mýtických bytostí...

18.3.2010 10:09:22

Peco
To je jen tim, ze jsi pri simulaci nesrouboval aukci moc vysoko:) Neboj, pri hre zas tolik penez mit nebudes:D

18.3.2010 10:11:33

aneken
To je fakt, vyskúšal som si to možno iba 2-3 krát takú tú vojnu pri dražbe. Strašne sa mi páči prvok, že vyblokuješ sám seba, aby si mohol s dražbou toho božstva, ktoré potrebuješ, a z ktorého ťa práve vyhodil súper, ešte niečo urobiť. :-)

18.3.2010 10:18:33

Vlaada

Dojem...
Já si zahrál jen první tři čtyři kola, s nějakýma amíkama na Gatheringu... oni to ale označovali za zajímavé Euro (protože je z Evropy a má zajímavé mechanismy :)... tenhle názor jsem jim zkorigoval, Ameritrash nemusí mít nutně nezajímavé mechanismy, tohle je se svou přímou interakcí mezi hráči, určitou možností diplomacie, a kostkou na rozhodování soubojů docela jasný Ameritrash.

Během prvních pár kol jsme prostě zlikvidovali jednoho hráče. Prostě začal budovat, zatímco ostatní zbrojili. Mohl by se ubránit lepší hrou (např. vydražením Area, nebo vydražením dřívějšího boha a zmražením našich jednotek přes nestvůry), mohl se ubránit, kdyby měl trochu štěstí na kostce, ale nic z toho se nestalo a najednou neměl žádný ostrov ani vojáky. Nevím, jestli jsme nehráli něco špatně, ale nebylo těžké ho zlikvidovat.

Pokračoval bych dál bez něj, ale ostatní dva se empaticky rozhodli hru v tomto bodě ukončit. Trochu zamrzelo, měl jsem hezky našlápnuto... Téma, mechanismy, grafika i komponenty nádherné... jen ta kostka mě tam zase lehoučce točí...

18.4.2010 01:11:04

PJ

Vlaada
Jo, hráli jste to blbě. Pravidla zakazují zaútočit na poslední ostrov nějakého hráče, pokud by tento útok v případě úspěchu nevedl k výhře útočníka.

Jinak souhlasím, také mně vadí, že ty kostky mají celkem značný rozptyl. Je prostě třeba s tím počítat a moc na ně nespoléhat.

18.4.2010 01:30:10

Vlaada

PJ
Jo, to jsem si myslel, že tam něco takovýho bude... Bohužel, pravidla četl jiný hráč, a tohle nezmínil. Marně jsem se také pokoušel stáhnout pravidla z bgg (link je nějaký rozbitý).

Škoda, byla by to výhoda pro mne, který zaútočil na jeho předposlední ostrov :)

18.4.2010 01:39:32

Vlaada

No jo...
... teď jsem našel pravidla tady na Zatrolenkách. Musím se jim naučit věřit a míň spoléhat na bgg :)

Kromě toho pravidla o neútočení na poslední ostrov také nikdo nevysvětlil, že hráč s jediným ostrovem dostane od Apolona 4 penízky místo jednoho...

Poučení: Nehrej hry, jejichž pravidla neznáš, s lidmi, které neznáš.

18.4.2010 01:47:42

PJ

Vlaada
Problém v tomto případě není na BGG, ale v Matagotu, kterému vůbec nejede web. Vůbec je to firma, která se vůči svým zákazníkům chová velmi podivně a zaznamenal jsem určitý celkem pochopitelný nárůst nevole proti nim.

S vysvětlováním pravidel je to těžké i od lidí, které znáš. Třeba Ghost Stories jsme hráli dobře až napočtvrté - špatně napsaná pravidla a ještě k tomu s chybami. A i v případě Kyklad, byla v anglických pravidlech i referenční příručce chyba či nepřesnost.

To je vůbec problém, že si člověk vezme do ruky vícejazyčná pravidla a ona se liší (takhle je to krom Kyklad třeba u Torresu nebo Ghost Stories); ještě že autor hry, v tomto případě Bruno Cathala, rychle a ochotně odpovídá na otázky a zachraňuje tak aspoň trochu špatný pocit z vydavatele hry, který na lidi bohužel dost prdí, s nikým se nabaví a zmetky nereklamuje.

18.4.2010 09:06:29

Vlaada
JJ, je tam mechanismus, ktery umoznuje poslednimu hraci se z te slamastiky vylizat, coz je vyborne. Videl jsem to i uzite v praxi a docela to fungovalo... Muzem to nekdy dat, myslim, ze pravidla mam komplet zmakla;) Co se tyce te kostky, tak tady dost casto utocis, kdyz mas vyraznejsi prevahu, takze musis mit docela smulu, abys poradne prohral. Ono jit jedna ku jedne je dost nejiste a navic je to plytvani vzacnou akci, kterych nemas mnoho;)

18.4.2010 10:29:59

Matagot
Mno, jednani s nimi je skutecne na levacku, treba pri shaneni nahradnich lodicek se ozvali po mesici na ctrty mail, ktery uz jsem napsal skutecne v hodne nas... stylu. A jen doufam, ze to skutecne poslali, jelikoz pak uz se zase neozvali a na telefonu je tam porad zaznamnik...

18.4.2010 10:32:15

PJ
Nereklamuje zmetky? ... Já mám tedy jinou zkušenoust, alespoň u Cyclades ... Nejprve mi poslali včechny figurky, ale některé byly poškozené. Ty byly později vyreklamovány bez problémů. Možná to je tím, že to byla verze z Essenu ... kdo ví. Ale s názorem o překladu pravidel musím souhlasit ... já co se opírám o německá a kamarád o anglická máme sem tam neshody :)

18.4.2010 10:37:45

Aneken
Heh tak to koukám, že mám vážně štěstí :) ... mě se ozvali oni jestli přišlo něco rozbitého ... potom jsem musel odpovědět na to, která loďka s jakou barvou je poškozena:)

18.4.2010 10:40:00

PJ

Seils
Tos měl. Podívej se na BGG, jak si lidi stěžujou. Ignorace, nekomunikativnost. Teď mají navíc i totální výpadek webu.

18.4.2010 10:56:38

sakryš...
tak, tohle jsem nečekal...

Dneska jsme zkusili Cyclades (ve 2) a jsem mile překvapen, opravdu to je skvělý mix eura a AT. Nejvíce jsem překvapen z té dražby. Nevěřil jsem, že dražba může být zábavná :), a ona kupodivu je (i ve 2). Co se týče zpracování, tak tam opravdu není co vytknout, na Cyclades je radost pohledět (M. Coimbra opět nezklamal). Figurky má každý hráč jiné (nejen barevně odlišené), figurky bájných bytostí jsou k nakousnutí :) a obrázky karet taky nádherné. Mé první dojmy jsou opravdu velmi dobré a jsem prostě překvapen, protože to už smrdělo trochu hypem :). Ale takové pozitivní dojmy jsem měl už u několika her a znovu hraní odhalilo nedostatky a postupné zklamání, takže zatím hodnotit nebudu, až zahraju více partií, protože o znovuhratelnosti malinko pochybuji hlavně z toho důvodu, že mapa a dokonce i počáteční rozmístění jednotek bude vždy stejné. Ale těm co se Cyclades líbí a mají nahráno 10+ her mi to určitě popřou :)

11.6.2010 20:35:54

Beholder
No těch 10+ už asi mám, hra se mi líbí a klidně ti to popřu :D znovuhratelnost se mi zdá velmi dobrá, pokaždé je hra trošku jiná, hold záleží na dražbě bohů a na kartách bytostí ... a počátečné rozmístění se dá losovat

12.6.2010 00:06:28

Vybíráme z Bazaru

Osadníci z Katanu
Osadníci z Katanu
Akt. cena: 12 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas