Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Jsou jako vzdy vizualni:) A Matagot ukazal, ze patri ke spicce a muze se rovnat treba s FFG. Cyclades jsem si rozdelal hlavne ze zvedavosti a nezklamalo to, designem je to opet dale nez Giants, kteri byli moc pekni. Toto je evidentni kandidat na jednu z nejhezcich deskovek vubec. A vikendu snad zahraju a pokud Zeus prida sekci report, bude report:) Dyt v tyhle hre i figuruje;)
29.1.2010 16:35:28

dotaz
možná hloupej dotaz, ale přesto se zeptám: jaké jsou teda figurky ve hře-plastové nebo dřevěné? Snad na všech fotkách na BGG jsou totiž dřevěné, tak jak to je?

16.2.2010 14:54:45

zluda
V Essenu ještě neměli plastové figurky hotové a hra se prodávala s dřevěnýma. Teď už je s plastovými a i vlastníci té dřevěné verze dostali poštou tyhle nové. A jelikož z Essenu je hodně fotek, tak se většinou jedná o tu dřevěnou verzi.

16.2.2010 15:04:37

sydo
Díky. Takže pokuď si teď hru koupim(koukal jsem že zatim ji maj asi jen na planetě her) tak už bude s plastovýma? Vim že to na kvality hry nemá vliv,ale jsem zkrátka povrchní a ty plastové figurky mě prostě nadchly:)

16.2.2010 15:09:22

zluda
Ano, vsechny verze ted v obchodech jsou uz s plastovyma figurkama, drevo bylo jen promo v Essenu.

16.2.2010 15:16:18

Ouch
Vsechny verze je vlasne blbost. Je to jedna plastova verze:) Proste uz ve vsem, co sezenes, budou plastove figurky.

16.2.2010 15:17:35

super
Děkuju, jdu hned objednávat:) Podle ohlasů a komentářů tady to bude hodně dobrá hra...

16.2.2010 15:22:29

zluda
To IMHO je, uz se nemuzu dockat vikendu, kdy si ji jdu znovu hrat. Kvuli ni jsem zrusil i planovane hrani Runewars;)

16.2.2010 15:25:30

další dotaz:)
Ještě by mě zajímalo jak je to s náročností pro relativní nováčky na poly deskových her(doteď hrály osadníky, bang, teď jsem je uvrtal na EL Grande, se kterým si poradily bez problémů), zvládnou to a bude to pro ně přístupné?

16.2.2010 16:04:46

Zluda
Zvladnou-li El Grande, s timto nebudou mit problem. Pravidla maji tusim sest ci sedm stranek, jsou srozumitelna, mechanismy relativne jednoduche. Kouzlo tehle hry tkvi v prostredi, zpracovani a peknemu mixu mechanismu, nikoli ve slozitosti.

16.2.2010 16:11:44

anaken
Právě prostředí a zpracování mě zaujalo a donutilo přemýšlet o pořízení. Řecká mytologie a filmy jako třeba Souboj titánů pro mě už od malička měly neodolatelné kouzlo a fascinovali mě. A z téhle hry podobná atmosféra přímo čiší...No nic, už mám objednáno, tak pokud se Česká pošta bude trochu snažit, tak o víkendu budu hrát až do roztrhání těla:)

16.2.2010 16:31:22

...
Zluda
no k tomu Sobuboji titánů ... pokaždé když vidím trailer na film tak mám chuť hrát Cyclades a naopak :D ...

Aneken
Hmm ... zrušení Runewars :) ... tento víkend snad ukecám SSZGSA a zahraju s nim :D - takže to bude takový malý víkend Cyclades :D

16.2.2010 19:21:36

Seils
Mno je to teda dano i tim, ze je malo casu, takze radsi dam Cyclady;) Na Runewars se tesim taky a jsou urcite fajn, ale Cyclades mi dost sedly a je jednodussi sehnat na ne cas a lidi...:)

16.2.2010 20:19:34

první dojmy
Tak prodejce i Česká pošta se pochlapili a už mám Cycledy doma. První dojmy jsou zatím čiste vizuelní a musím říct že vše co bylo napsáno je pravda. Hra vypadá úžasně! Vše je hodně stylové a skutečně zna vás z hry dýchne atmosféra řecké mytologie. Možná jen plastové figurky vojáků mi připadají ještě víc jak plastikoví vojáčci(takoví ti co se prodávali u vietnamců za pár kaček) než vypadalo podle fotek. Ale určitě nevypadají zle a svůj účel nepochybně splní dokonale. Sečteno a podtrženo jedna z nejpohlednějších her které jsem viděl!

PS: Nevím jestli je to problém jen u mě ale u poloviny černých lodí jsem měl ulámané zadní plachty a i u druhé půlky to vypadá že dlouho držet nebudou. Ostatní barvy jsou v pohodě. Jak jste na tom vy?

17.2.2010 12:52:27

Zluda
Uplne stejne a vim i o dalsich, kteri dopadli taky tak. Bude se to muset nejak resit. Problem je jen u tech cernych lodi...

17.2.2010 13:33:53

to aneken
cha, cha - u dřevěných lodí by se plachta neulomila:-)

17.2.2010 13:36:27

Vyzerá to tak,
že čierne lode sú jediné z dvoma plachtami, tak ich poolamujte všetky nech nemajú výhodu. :)

17.2.2010 14:53:13

Ulomené lodě
Také se mě to stalo, když mě dorazily lodě slíbené z Essenu. Napsal jsem mail Matagotu a on poškozené lodě odeslal. Jen je důležité napsat typ lodi a barvu. Takže ode mmne chvála Matagotu:)

17.2.2010 17:40:35

Sodovka
Hus, ty kacirko, plast je plast:)

17.2.2010 18:00:47

PJ

aneken
Jo jo, stoprocentní plast dodá doktor Fast.

Já mám též raději dřevo, leč poslední dobou plastu přicházím na chuť. Zrovna v této hře vypadají plastové komponenty lépe.

17.2.2010 18:25:51

ulomené lodě
Tak já je nakonec přilepil vteřinovým lepidlem a vypadá to že by měli držet....

to PJ
plastové komponenty u této hry rozhodně vypadají lépe, i když v reaálu vypadají trochu hůř než na fotkách, za dřevo bych v tomto případě rozhodně neměnil..

17.2.2010 23:13:07

PJ

Hlásím...
...že je to opravdu nádherné. Pověst nelhala :-) a ano, z černých dvojstěžníků mám jen jednostěžníky :o) takže budu lepit.

18.2.2010 22:05:01

...
Tak to můžu být rád, že já měl zlomenou pouze jednu loď :D ... a ani to nebyl dvoustěžník ... ale stejně jsem reklamoval u výrobce :)... a plast za dřevo bych taky neměnil, ale sem rád, že mám oboje :)

18.2.2010 22:18:10

dotaz
Graficky hra vypadá opravdu super a prostředí se mi také moc libí. Navíc změna země za moře je skvělá. Můžete někdo kdo tuhle hru hrál krátce napsat, jak je komplexní? Osobně mi zatím přijde spíš jako oddychovka.

19.2.2010 07:48:31

Parxel
...ještě mrkni na začítek téhle diskuze ... jinak mi komplexní mi přijde dost a jako oddychovku to neberu ... musíš hodně přemýšlet dopředu jakého boha zrovna potřebuješ a zároveň jakého boha si vybere tvů soupeř (boha zároveň rozuměj akci) ... potom musíš si musíš hlídat bájné nestvůry ... kdo vydraží prvního boha může jako první nakupovat nestvůry ... no prostě to je komplexní dost :D

19.2.2010 09:54:17

Parxel
Prijde mi to rozhodne spis komplexni nez oddechovka, musis casto premyslet, planovat, zdroje jsou omezene, musis pocitat i s tim, co hraji ostatni, bo to ti casto pripadne muze ublizit. Nekdy se tak musis obetovat jen proto, aby nekdo na tebe nemohl utocit a holt se vydat z penez...

19.2.2010 10:11:54

Vybíráme z Bazaru

Quartermaster General: The Cold War
Quartermaster General: The Cold War
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas