Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet

Dámy a pánové,
dovoluji si vám představit překlad karet k základní sadě hry Arkham horror. Karty jsou k nalezení na adrese (bohužel nejsou umístěny zde, kvůli jejich značné velikosti):
http://mediafire.com/morthe93827145600000

Prozatím se jedná o testovací verzi, kterou jsem uvolnil, aby si někdo všímavý popřípadě všiml chyb, která já jsem přehlédl. Na překladu dále spolupracovali Mrakoplaš (Tom Hubner), který mě stále postrkoval dál, abych překládal, a Vojta Musel, který mě do toho uvrtal a pomohl s překladem Mýtů. Tímto jim tedy děkuji. Konzultovány byly rovněž texty k setkáním vytvořené Sodovkou a terminologie vytvořená Merlinem. Mrakoplaš by rovněž měl přinést vlastní grafickou podobu karet, takže si budete moci vybrat verzi svému srdci bližší. Do budoucna plánuji i překlad pravidel.

Co je a co není hotovo:
Přeloženy jsou všechny mýty, brány, setkání, dovednosti, spojenci, běžné předměty a zvláštní karty. Příští týden by měly být k dispozici unikátní předměty a kouzla a pak přijdou na řadu i vyšetřovatelé, Prastaří a nestvůry.

Poznámky k překladu:
- přepracovaná terminologie pojmů, aby se co nejvíce blížila českým překladům povídek
- texty na kartách setkání jsou přeskupeny tak, aby jejich pořadí korespondovalo s rubovou stranou
- určitě je toho ještě mnohem víc, jenom si zrovna nemůžu vzpomenout

Snad se vám budou tyto karty líbit...
18.9.2009 09:29:55

mediafire
no tak reup nepřenesl žádnou změnu, takže pár dní počkám, jestli se to nechytí a pak začnu otravovat support... víc v týhle chvíli asi nezmůžu

18.1.2010 07:48:17

Karty prastarych z MF
s povolenim Mortheho jsem udelal reup karet na RS:
http://rapidshare.com/files/337131935/arkham_cards_ancientones_front_cz__hires_.pdf

18.1.2010 12:26:47

bez zadni strany
Bohuzel ted nemuzu juknou na share, ale nejukl by nekdo pls jestli uz se morthemu podarilo vlozit karty bez zadnich stran? :) Pokud ne, muzu jeste jednou Morthe oprosit o vlozeni? mam v planu vytisknout a vlozit do obalu pred originalni kartu, tak at zbytecne netisknu zadni strany, diky

18.1.2010 12:31:34

Bajn
bez rubů jsou zatím plně hotové pouze karty Prastarých, ostatní budu průběžně procházet, dělat finálky a dělat druhou verzi bez rubů... akorát jsem se teď malinko upíchl v Runewars, takže karty na Arkham nestíhám. A to jsem chtěl udělat ještě opravy karet k Runeboundu, kde jsem zatím nasbíral asi 13 chyb =( ... a za chvíli tady bude druhá edice pravidel k Tannhauseru... a... a tak

18.1.2010 12:41:00

Morthe:
Jestli je to jenom otazga generovani, zkus tam dat prosim aspon to v jakem to je ted stavu bez rubu. Nahlodal jsem prituli, ale v te aj to se mnou nechce moc hrat :)

18.1.2010 12:46:40

Bajn
Právě, že není, pitomec jsem to na začátku udělal jako jeden obrázek (rub a líc) a teď to budu muset buď ořezat (napsal jsem si na to makro, takže to bys zas takovej problém nebyl), nebo to přesázet... jenže na tom mě právě brzdí finální korektury, protože bych to pak musel upravovat paralelně ve dvou dokumentech... a to je ee... spíš si řekni, který karty bys chtěl prioritně a já na ně někdy ve volný chvíli sednu.

18.1.2010 12:51:15

Morthe
Diky moc za snahu, idealni budou asi karty lokaci, se svou anglictinou sjem schopen kostrbate prelozit, ale nema to tu atmosferu :)

18.1.2010 12:54:39

bajn
ok, ve středu by mohly být... holt mi bude chvilku trvat, než je všechny pročtu.

18.1.2010 12:59:18

final encounters
...včera jsem se nedostal na síť, takže až dnes...

Nahrána finální verze lokací. Soubor s klíčovým slovem FRONT je bez rubů.

21.1.2010 10:03:42

a dodatek ještě
Nějak upraveno bylo přibližně 80% karet (jenom kosmetické změny), opraveny byly rovněž dvě vážné chyby, kde místo "hod na souboj" bylo "hod na sílu".

21.1.2010 10:05:54

Morthe
Parada, za par dni mam vyplatu a muzu to teda hodit do tisku :D. Jen nevim jestli bude lepsi udelat to jako samolepku nebo do obalu pred original kartu...

21.1.2010 16:16:19

Download
Tak jsem si stáhnul poslední uploady. Po otevření mi ale všechny soubory zahlásí, že jsou poškozený a nejdou opravit. Tak se chci zeptat, jestli se to někomu taky stalo? Nebo je to u mě...

23.1.2010 08:56:39

faszik
Stazeni, rozbaleni i prohlizeni bylo u me naprosto bez problemu...

23.1.2010 11:05:46

TeCZko
Tak to je chyba u mě...možná mám starej acrobat

23.1.2010 11:37:42

acrobat
mělo by to být pdf ve verzi 1.7, tedy pro acrobat 8 a vyšší, foxit reader by s tím problém mít neměl vůbec.

23.1.2010 20:35:49

lukowicz

komplet?
Zdravím vás jako začátečník, jsou přeloženy všechny karty a pravidla co jsou v krabici?
Ono nedávno jsem byl v Pompu a tam jsem si všiml že mají WoW: tBG bohužel v angličtně.
Proto jsem se vydal na tyhle stránky a koukám ono už to vyšlo i komplet česky, no procházel jsem si tyhle stránky a narazil jsem na Arkham Horror a tu bych si chtěl zahrát víc,myslím že by to bavilo i mou manželku.
A proto se ptám má už cenu kupovat Arkham a budou mi ty soubory stačit k plnohodnotné hře nebo si mám na něco počkat až to Morthe dodělá. Mezitím než by mi přišla tak bych si už něco vytisknul.
Děkuji za odpověď.

29.1.2010 20:48:32

překlady
No je přeložené sukumprdum všechno, co najdeš v krabici, snad kromě herního plánu, ale tam to ještě dodělám jako takový bonbonek na závěr... co se týče překladu, tak všechny karty jsou v podstatě použitelné už teď, jenom někde se může vyskytnout překlep nebo nějaká pochybná formulace, co by chtěla opravit, něb tahá za uši... nicméně změny jsou to v drtivé většině případů pouze kosmetické.

30.1.2010 11:36:46

Morthe
herní plán jsem už posílala v týdnu. Cauly mi napsal ať z toho udělám jen polepky, aby to nezavánělo domácí výrobou. Pokud chceš, pošlu ti ho na maila, ať mi opravíš faktické chyby.

30.1.2010 13:39:16

herní plán
posílala na Zatrolenky v týdnu

30.1.2010 13:40:09

setkání
Pounámka: Rozhodl jsem se ještě pro jednu změnu - na jedné z karet setkání lze zástupci šerifa Dingbymu ukrást složky a získat tak kartu předmětu - karta je pojmenována Materiály z pátrání, nicméně vztáhnu-li to k této události, tak si myslím, že vhodnejší bude Materiály z vyšetřování.

2.2.2010 08:36:12

Ella
Pokud chceš, tak to můžu prolítnout :). emoula morthe@centrum.cz

2.2.2010 08:37:28

Morthe
posláno

2.2.2010 09:12:41

Jak
to tak pozoruju tak za chvili bude uprava bez zadnich stran hotova ;-)

2.2.2010 10:33:18

=(
no jo jsem teď zahrabanej ve finiši překladu runewars... ale jakmile to dodělám, jsou hned na pořadu dne dodělávky arkhamu... njn akorát porát něco slibuju a nestíhám =(

2.2.2010 10:52:37

Morthe
Já myslel, že překlad Runewars dělá Sappho.

2.2.2010 10:55:46

Vybíráme z Bazaru

Zámky šíleného krále Ludvíka
Zámky šíleného krále Ludvíka
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas