Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet

Dámy a pánové,
dovoluji si vám představit překlad karet k základní sadě hry Arkham horror. Karty jsou k nalezení na adrese (bohužel nejsou umístěny zde, kvůli jejich značné velikosti):
http://mediafire.com/morthe93827145600000

Prozatím se jedná o testovací verzi, kterou jsem uvolnil, aby si někdo všímavý popřípadě všiml chyb, která já jsem přehlédl. Na překladu dále spolupracovali Mrakoplaš (Tom Hubner), který mě stále postrkoval dál, abych překládal, a Vojta Musel, který mě do toho uvrtal a pomohl s překladem Mýtů. Tímto jim tedy děkuji. Konzultovány byly rovněž texty k setkáním vytvořené Sodovkou a terminologie vytvořená Merlinem. Mrakoplaš by rovněž měl přinést vlastní grafickou podobu karet, takže si budete moci vybrat verzi svému srdci bližší. Do budoucna plánuji i překlad pravidel.

Co je a co není hotovo:
Přeloženy jsou všechny mýty, brány, setkání, dovednosti, spojenci, běžné předměty a zvláštní karty. Příští týden by měly být k dispozici unikátní předměty a kouzla a pak přijdou na řadu i vyšetřovatelé, Prastaří a nestvůry.

Poznámky k překladu:
- přepracovaná terminologie pojmů, aby se co nejvíce blížila českým překladům povídek
- texty na kartách setkání jsou přeskupeny tak, aby jejich pořadí korespondovalo s rubovou stranou
- určitě je toho ještě mnohem víc, jenom si zrovna nemůžu vzpomenout

Snad se vám budou tyto karty líbit...
18.9.2009 09:29:55

DD
... a i pravidla už má dávno Blackfire přeložena. Také je mají vyvěšené na webu.

20.12.2009 16:42:38

DD

BF a Arkham
To ze mas hotove preklady podle mne nic neznamena. Jde o to ze pro Arkham musis veskere komponenty v tom jazyce vyrobit. Coz pro smallworld napriklad vyrobis jen pravidla a krabice. Tudiz se muzou vzit original komponenty ktere uz jsou vyrobene pro jine jazykove mutace. A kdyz to reknes blbe tak kdyz se cesky SmallWorld nebude prodavat tak ty komponenty prebalis do anglicke mutace a prodelal jsi jen penize za krabice a pravidla. Kdyz se nebude prodavat ceskej Arhkam tak ho muzes vyhodit celej.

21.12.2009 11:32:04

to DD
Nemáš pravdu. Small World má na všech žetonech národů a schopností názvy. Takže pokud se to bude lokalizovat, tak se musí vyrobit i všechny žetony národů a schopností v češtině.

21.12.2009 11:36:38

DD

to kren
Pravda nedoslo mi ze na zetonech smallworldu jsou nazvy ras a nasledne vlastnosti. Takze se omlouvam za mystifikaci. V tom pripade je to s vyrobou podobne jako u Arkhamu, nicmene i tak je tech komponent o poznani mene :o).

21.12.2009 11:53:49

diky
diky za ten preklad, fantasticke. Ty rubove strany tam sice nemusely byt, delam si totiz jen seznamove brozury, nedelam prelepky ani nove karty, ale i tak, diky za to. Konecne zacne to hrani mit 100% smysl i pro neanglictinare a ja nebudu muset kazdou kartu, kterou vezmou, brat a vysvetlovat jeji vyznam s taky obcasnym cucenim do slovniku, protoze ani ja neumim anglicky prelozit vsechno.

Co preklady rozsireni, chysta se taky?:-)

Navrh pro Zeuse - mozna by to melo jit asi do nametu a pripominek, ale chci to napsat zde, protoze me k tomuhle napadu primel prae zdejsi preklad karet k Arkhamu. co takhle ke kazde pracicce, at uz jde o souboryke stazeni, nebo v pripade vetsich souboru hozenych jako link v zahlavi diskusniho vlakna, jako je to tady, byla jakasi ikonka "donate" s moznosti dobrovolne financne odmenit ty, kteri si tady s tim davaji takovou praci? Klidne by to mohli nahodit jako odkaz i autori tohoto webu. Samozrejme nevyzyvam k placenym downloadum, bylo by to vse na bazi dobrovolnosti, ale nekdy cucim, jak nekdo tady dre zadara a jiny si necha jinde treba ani ne tretinovou praci tucne zaplatit:-)

Pokud uz zde nekdo podobny napad mel, tak se omlouvam, nevidel jsem hoa me to napadlo az ted:-)

24.12.2009 22:22:54

Ringo
Připravuji i verzi bez rubů, už i já jsem dospěl do stádia, že to bude vhodnější =D.
Co se týče hraní v angličtině: I když na spoustě jednotlivých karet ve všech možných hrách je ájina poměrně jednoduchá, stejně to v ní není ono. Člověk se do toho neponoří, neužije si to tak, jako když je tam atmosférický text v češtině. To už by člověk musel mít ájinu fakt nacákanou...
Rozšíření budou... časem. Těch her a rozšíření (a hlavně karet) je nějak moc, takže to je běh na docela dlouho trať.

24.12.2009 23:06:46

Pravidla
Na výše uvedenou adresu jsem nahrál přeložená pravidla pro Arkham Horror doplněné o několik bonusů. Pravidla jsou standardně ve dvou verzích, vysokém a nízkém rozlišení (vysoké rozlišení je pouze pro fajnšmekry)... pravidla v nízkém rozlišení se objeví i zde (pokud je Zeus schválí).

7.1.2010 10:09:56

Morthe
Děkuju vypadají skvěle

7.1.2010 10:59:28

Morthe
Připojuji se k Elle. A rád bych se zeptal, jak to vypadá s překladem nestvůr? V příspěvku z 15.12. jsi psal, že je téměř máš (nebo tak nějak). Díky za odpověď.

7.1.2010 11:06:51

potvory
potvory bych teoreticky snad mohl dodělat dneska a pak budu průběžně finalizovat karty, jak je budu procházet a dělat konečné korektury, jestli mé bystré oko ještě nezachytí nějakej kiks...

7.1.2010 12:12:45

to Morthe ad ruby
A prosím mohl by tam být ke každému typu karet i 1 stránka s ruby abych mohl karty oboustraně komplet vytisknout. Prosím ;). Viz. moje karty pro BSG Pegasus.

7.1.2010 12:36:01

Kren
=D Uvidím, co se s tím dělat =D

7.1.2010 12:37:41

Karty Prastarých + nestvůry
Nahrána finalní podoba Prastarých. Dokument je ve dvou variantách - s lícem a rubem na jedné straně a pouze líc karet (doplněný o jednu stranu rubů).

Nahrány nestvůry.

Dokumenty mají i svoji verzi v nízké kvalitě, která by se měla objevit i zde na stránkách. Dokumenty v nízké kvalitě nemají (a nikdy mít nebudou) ruby. Pro tisk naprosto nevhodné, hodí se na prohlížení v počítači, abych nemusel otvírat soubor velký desítky mega.

8.1.2010 09:23:36

jen lic
Parada, vypada to uzasne a naklady na tisk klesaji na polovinu :D. Je tak dal a diky moc :)

8.1.2010 09:44:09

děkuju
už mám vytištěný i pravidla a super - konečně nemusím koukat na ty smutný černobílý stránky
i když je pravda, že si přečtu obě verze pravidel :-), ale obrázky mám prostě radši, promiň Merline

8.1.2010 09:58:33

to Ella
V mém překladu jsou všechny obrázky, které vysvětlují pravidla. Pouze chybí nějaký barevný bordel, který tvoří pozadí textu a překlad není v originálním rozvržení stránek. Jinak obrázky mám taky rád, čistě textové překlady nevyrábím :-)

8.1.2010 11:23:37

Merlin
Já vím, když já jsem právě na ten barevnej bordel - ale každopádně budu používat pravidla oboje

8.1.2010 11:47:40

to Ella
Jasný, pokud mluvíš o tomhle, tak je to v pořádku :-) Ale spíš používej jen jedny pravidla, jinak tě můžou poplést termíny, které jsme každý přeložili jinak (a určitě nějaké takové budou).

8.1.2010 12:38:33

ad Merlin
V tom má Merlin naprostou pravdu. V tomhle případě více různých informačních zdrojů je spíš na škodu. Už se mi to stalo, že z něčí verze pravidel jsem něco nepochopil a tak jsem použil ještě něčí jiná pravidla a pak jsem z toho byl ještě víc jelen.

8.1.2010 13:17:08

drtic

Mecenáš trolíků

to Morthe
Dikes za pravidla, jsou supr.
Povedlo se vam nekomu stahnout karty "ancientones"?
Stahovani z mediafire je peklo, zkousim to 5 den a nic...

14.1.2010 16:34:23

drtic
stahování je bez problému

14.1.2010 17:05:36

drtic
Docela mě překvapuje, že s tím máš problém, já nikdy nic podobného nezaznamenal =( (vždycky si to po nahrání zkusím stáhnout, jewstli se to nahrálo správně)... no každopádně vždycky ti to můžu poslat na mejl...

15.1.2010 07:59:09

drtic

to Morthe
Cece to prece neni mozny aby to delalo jen me. Vsechny soubory me jdou stahnout krome "arkham_cards_ancientones_cz (hires).pdf"
Vzdycky to chvilku nacita a pak zahlasi:
NOTICE: No servers are currently available with the requested data on them. Please retry your request in a moment.
Click to dismiss this message
Treba by to stacilo jen znova uploadnout, kdo vi...

17.1.2010 19:05:23

Morthe
Ted to zkousim a opravdu to nejde stahnout. Asi je nejakej problem u MF...

17.1.2010 22:25:49

...
hmmm zajímavý... provedu reup a uvidíme (tím chci říct, že mi to taky nejde, ačkoli podle statistiky stažení se to pár lidem i povedlo... ačkoli asi před tím, než se vyskytl ten problém)

18.1.2010 07:25:01

Vybíráme z Bazaru

Legends of Andor
Legends of Andor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas