Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet

Dámy a pánové,
dovoluji si vám představit překlad karet k základní sadě hry Arkham horror. Karty jsou k nalezení na adrese (bohužel nejsou umístěny zde, kvůli jejich značné velikosti):
http://mediafire.com/morthe93827145600000

Prozatím se jedná o testovací verzi, kterou jsem uvolnil, aby si někdo všímavý popřípadě všiml chyb, která já jsem přehlédl. Na překladu dále spolupracovali Mrakoplaš (Tom Hubner), který mě stále postrkoval dál, abych překládal, a Vojta Musel, který mě do toho uvrtal a pomohl s překladem Mýtů. Tímto jim tedy děkuji. Konzultovány byly rovněž texty k setkáním vytvořené Sodovkou a terminologie vytvořená Merlinem. Mrakoplaš by rovněž měl přinést vlastní grafickou podobu karet, takže si budete moci vybrat verzi svému srdci bližší. Do budoucna plánuji i překlad pravidel.

Co je a co není hotovo:
Přeloženy jsou všechny mýty, brány, setkání, dovednosti, spojenci, běžné předměty a zvláštní karty. Příští týden by měly být k dispozici unikátní předměty a kouzla a pak přijdou na řadu i vyšetřovatelé, Prastaří a nestvůry.

Poznámky k překladu:
- přepracovaná terminologie pojmů, aby se co nejvíce blížila českým překladům povídek
- texty na kartách setkání jsou přeskupeny tak, aby jejich pořadí korespondovalo s rubovou stranou
- určitě je toho ještě mnohem víc, jenom si zrovna nemůžu vzpomenout

Snad se vám budou tyto karty líbit...
18.9.2009 09:29:55

Jidan
Pokud chceš, mohu ti s tím pomoci a prokonzultovat. Rozhodně bych se ale neoznačoval za odborníka, neb jsem nedávno udělal těžké faux pas, když jsem si popletl syna Yog-Sothotha z Hrůzi v Dunwichi s Dark Youngem, který je zmiňován v Šepotu temnotách. Dark Young jako takový v povídkách přímo vůbec nevystupuje, poprvé se objevil snad až v RPG Call of Cthulhu. A Černá koza z lesů s ticícem mladých takové selhání neodpouští...

20.5.2010 19:25:26

Vojtech Musil

To Jidan:
Black Goat of the woods vas nezaujalo? Wow, podle me to je fakt super rozsireni, ktere nestrada jako ostatni i pri vice rozsirenich, protoze herni mechanismus je tak nastaveny. Je pravdou, ze kdyz se hrac nerozhodne zabijet hex-monstra ve meste, tak monstra mesto ovladnou a pokud se je rozhodnou zabijet, tak budou zkorumpovani. Obe varianty jsou spatne, ktera je horsi? Tezko rict, ale rozhodne je to super zpestreni a podle me to je super rozsireni. Pokud se ti nelibi, porid si Curse of the Dark Pharaoh, to je teprve pastika IMHO :-)

20.5.2010 22:26:53

Jidan

překlad
Ne že by mne to nezaujalo, vlastně jsme to pořádně nehráli, ale šilhal jsem po něčem větším. I tak je to pěkná rumařina. Kartu po kartě..., ale není cesta zpátky.
To Morthe: Rád to s někým zkonzultuji. Napiš mi na Jidan@email.cz, kam to mám poslat?

21.5.2010 00:15:53

BGotW
BGotW je podle mě taky nejlepší malé rozšíření, které zatím vyšlo (začíná ho ale ohrožovat Lurker, který podle těch pár dostupných preview vypadá hodně dobře). Je ale pravda, že k základní hře bych si raději nejprve pořídil jedno z velkých rošíření (Innsmouth anyone? ;-) ). Ale ani to malé nebude k zahození.

22.5.2010 23:47:24

Vojtech Musil

Rozsireni
Vyhoda velkych rozsireni je imho v ziskani novych vysetrovatelych. S cimz prichazi zabava a dalsi kombinace skupiny vysetrovatelu + dalsi deska + dalsi Ancient Ones. Takze velka jsou imo o chlup lepsi. :-) Ale zase kdyz neni chut nebo dostatecny pocet hracu, tak zaklad + male rozsireni je super.

23.5.2010 15:37:49

errata
Erratovány karty dovedností (díky Caulymu za upozornění). Více podrobností na http://morthe.blog.cz

14.6.2010 09:50:21

errata - GATE10
Na kartě brány GATE10 prohodil šotek u Snových říší příčetnost za zdraví (správně tam má být tedy zdraví). Karta byla erratována v dokumentu pro tisk i pro čtení, navíc se errata nacházejí i v samostatném dokumentu.

link: http://www.mediafire.com/?kdf3u7kl6yd8y

Díky -bacilovi- za upozornění.

15.12.2010 08:49:31

errata - Jenny Barnes, Joe Diamond
Došlo k zásadnímu pochybení, při kterém byly prohozeny hodnoty štěstí mezi Jenny Barnes a Joe Diamondem. Kromě toho byl u Jenny Barnes opraven počet unikátních předmětů (ze dvou na jeden). Na mediafire se již nachází opravený soubor.

Omlouvám se všem, neboť se jedná o chybu, která může významnou měrou ovlivnit hru, a velice děkuji rowdasovi, že si toho všiml a upozornil mě na to.

21.12.2010 09:39:16

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas