Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad karet

Dámy a pánové,
dovoluji si vám představit překlad karet k základní sadě hry Arkham horror. Karty jsou k nalezení na adrese (bohužel nejsou umístěny zde, kvůli jejich značné velikosti):
http://mediafire.com/morthe93827145600000

Prozatím se jedná o testovací verzi, kterou jsem uvolnil, aby si někdo všímavý popřípadě všiml chyb, která já jsem přehlédl. Na překladu dále spolupracovali Mrakoplaš (Tom Hubner), který mě stále postrkoval dál, abych překládal, a Vojta Musel, který mě do toho uvrtal a pomohl s překladem Mýtů. Tímto jim tedy děkuji. Konzultovány byly rovněž texty k setkáním vytvořené Sodovkou a terminologie vytvořená Merlinem. Mrakoplaš by rovněž měl přinést vlastní grafickou podobu karet, takže si budete moci vybrat verzi svému srdci bližší. Do budoucna plánuji i překlad pravidel.

Co je a co není hotovo:
Přeloženy jsou všechny mýty, brány, setkání, dovednosti, spojenci, běžné předměty a zvláštní karty. Příští týden by měly být k dispozici unikátní předměty a kouzla a pak přijdou na řadu i vyšetřovatelé, Prastaří a nestvůry.

Poznámky k překladu:
- přepracovaná terminologie pojmů, aby se co nejvíce blížila českým překladům povídek
- texty na kartách setkání jsou přeskupeny tak, aby jejich pořadí korespondovalo s rubovou stranou
- určitě je toho ještě mnohem víc, jenom si zrovna nemůžu vzpomenout

Snad se vám budou tyto karty líbit...
18.9.2009 09:29:55

Morthe
děkuju, krása, už to mám vytištěné a táááková rychlovka - včera jsem trošku připomněla a dneska už mám vytištěno kujuuuu :-)

26.3.2010 07:56:02

Morthe
Mel jsi pravdu, chyba byla u me :(. Funguje to bez problemu.

26.3.2010 09:20:09

Chyba?
Nvim jestli se to tu resilo, nemam nactene uplne cele vlakno, ale zrovna to davam do obalu a narazil jsem na chybku, Cultis Des Goules - v originale vezmi 1 Spell, v prekladu naucil ses jednu dovednost. Melo by tam byt - vezmi si jedno kouzlo.

29.3.2010 20:51:19

hups
Tak to se tady neřešilo... díky za upozornění, opravím. =(

29.3.2010 20:58:09

2 Morthe
slo by to udelat formou jakehosi "patche" - proste list s opravenou kartou / opravenymi kartami, kdyby postupne se objevili nahodou nejake dalsi, at vsichni hned vedi, co vymenit a nemusi tisknout treba cely arch znova?

29.3.2010 21:10:21

Ringo
jop, udělám to jak do ofika dokumentu, tak do erratovaného, ať se šetří barva

29.3.2010 21:24:52

Morthe
diky

30.3.2010 07:44:24

Morthe
opět prosím - takže o opravu té jedné karty jak upozorňoval Ringo a o Mýty a pak už ani nepípnu :-)
btw. dělám krabičky do arkhamu, tak snad taky něčím přispěju, když Tě pořád uháním :-D

8.4.2010 11:17:33

ella
kartu mám opravenou už asi týden, jen jsem ještě nebyl schopnej to nahrát na server... k mýtům se pokusím dostat příští týden, tenhle už to nejspíš nedávám.

8.4.2010 12:14:53

Morthe
no říkal si, že se máme ozvat :-) stačí tento měsíc nbo někdy ...

8.4.2010 12:21:00

malé karty update
Dokument s malými kartami aktualizován, opravena chyba u karty Cultes des Ghoules. Večer přihodím ještě dokument se samostatnou erratou.

Karty jsou nově v kompresi JP2 (místo původní JPEG), což by zcela teoreticky mělo znamenat stejnou či dokonce vyšší kvalitu při nižší velikosti dokumentu.

12.4.2010 12:04:00

Morthe
Skvělá práce s překladem !!!

právě jsem si Arkham pořídil a plánuju ho komplet počeštit,díky tvým kartám nebude problém zahrát hru s kýmkoliv.
takže se těším na další karty.. ;-)

12.4.2010 21:19:20

errata
Přidán dokument s erratovanými kartami (Cultes des Goules)...

Hlavní dík při překladu patří především Mrakoplašovi a Vojtovi Musilovi, kteří mě do toho uvrtali. Bez nich by to nikdy nevzniklo...

13.4.2010 08:34:26

mýtus Cthulhu
Můžete je milovat, Můžete je nenávidět. Jsou mezi námi... karty mýtů.

...jestli narazíte na nějakou chybu, tak to sice vědět nechci, ale stejně mi to řekněte ;)

18.4.2010 19:14:39

Morthe
děkuju moooooc

19.4.2010 09:43:03

A úplně na závěr...
...tu máme karty vyšetřovatelů. Tím je to všechno. Finito, Ende, Schluss. S klidným svědomím se tak pomalu můžu pustit do Krále ve žlutém.

3.5.2010 20:52:19

rbx

Morthe
Jak ty to delas? Da se tim uzivit? Ze bych zmenil profesi :-) Resp spis zamereni :-)

3.5.2010 21:27:37

Masakr
a tleskám :-)

3.5.2010 21:46:57

Morthe
Máš můj RESPECT :-)

3.5.2010 21:47:29

Taurus

bezva
Prvně díky za překlad!
Bohužel se mi ale nedaří stáhnout jeden soubor, a to arkham_cards_mythos_front_cz.pdf ze stránky http://www.mediafire.com/?2t4on2liq3m#2
Bylo by možné soubor nahrát znovu? Nebo případně všechno zabalené do jednoho zipu třeba na Rapidshare?

Díky a přeju vytrvalost při překladech rozšíření :)

17.5.2010 23:15:45

Taurus
Vypadá to, že mediafire má nějaký výpadek serverů, nebo s tím nějak šolichají, neb mi to nejde stáhnout ani po novým uploadu.
Tudíž... asi bych doporučil počkat třeba do večera. Pokud se to nechytne, tak bych to večer někam plácnul.

18.5.2010 08:03:10

Taurus
tady jsou karty Mythos, aspon do doby nez pojede mediafire - http://rapidshare.com/files/388674390/arkham_cards_mythos_front_cz.pdf

18.5.2010 10:49:26

Morthe
překlad arkhamu do toho bych se asi nepouštěl, i když jestli se našla skupina nadšenců kteří hru zdostupní i neangličtinářům tak je to jenom dobře. Já jsem ale z těch co si karty radši čtou anglicky :)

18.5.2010 11:07:41

Jidan

překlad
Před nedávnou dobou jsem se náhodně dostal ke hře Arkham Horror. Přečetl si pravidla něco na webu a už jsem se vezl. Nejsem úplný začátečník, ale více mě to táhlo k počeštěným hrám, vzhledem k počtu hráčů ochotných sdílet mojí zálibu a schopných hrát hru v angličtině. Naštěstí, jak jsem zjistil, se několik nadšenců pustilo do překladu a tak nemusím hrát AH doma sám. Tisknul jsem, stříhal jsem, řezal jsem, laminoval jsem a hrajeme v rodném jazyce. Ta hra má atmosféru ještě jí ani nevyndáte z krabice. Ať už vyjde základní hra v češtině nebo ne, vypadá to, že překlady rozšíření oficiálně nebudou a nebo je to běh na hodně dlouhou trať a tak jsem dospěl do bodu, který musel zákonitě nastat. Jednoho dne jsem byl obdarován rozšířením. Black Goat of the Woods asi není to nejlepší co si k základní hře pořídit, ale darovanému koni… Protože nás nebavila kombinace čeština a angličtina, jen anglicky to u nás nelze, tak jsem se pustil do překladu. A teď se dostávám k jádru věci. Zatím mám přeložené karty Setkání, karty Bran, karty Mýtů a nějaké drobnosti okolo. Ovšem jako neznalec Lovecrafta to překládám na cit a některé souvislosti mi můžou uniknout. A s nějakými maličkostmi si nevím rady. Nepodíval by se tady někdo na to? Poslal bych pracovní verzi a až bych to dodělal mohlo by to být k dispozici.

20.5.2010 16:53:11

Ella

Jidan
zkus poslat osobní zprávu Mothemu - to je tady vrchní odborník na překlad arkhamu(teda aspoň pro mě)

20.5.2010 17:14:38

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu 2400
Kronika zločinu 2400
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas