Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

to kren :)
Nemyslel som námet, ale skôr mechanizmus? Možno by bolo zaujímavé aj použiť iba prostredie Pandory bez ľudí. Nejaký návrh, letmý nástrel od ktorého by som sa odrazil a niečo si doma ukuchtil. Pripodobniť to k nejakej hre. Mám chuť si doma niečo vyrobiť, len potrebujem chrobáka do hlavy. To je dôvod prečo tu spamujem. :)

18.2.2010 12:22:00

Hannibal

moje obľúbené
"Bojisko zem" s Johnom Travoltom. Pôvodne mal hrať mladého, ale pokiaľ sa dostal k jeho natočeniu, bol príliš starý na túto rolu.

30.4.2010 19:12:17

z posledni doby
Ja bych z posledni doby krom zminovanyho D9 doporucil Moon, takove temer komorni scifi drama, "one man" show v podani skvelyho Sama Rockwella.

3.5.2010 22:57:46

Cesta
Viděl jsem teď postapokalyptickou Cestu a pokud nehledáte příběh, ale atmosféru, myslím, že nezklame

5.5.2010 10:43:30

eyron
a knížku jsi četl? Ta se mi moc líbilaa na film jsem se taky těšil. Jsi schopen to porovnat?

5.5.2010 10:45:17

Cesta
Ja jsem knihu cetl a film videl a podle me je to dustojne zpracovani, byt tam nektere nejdrsnejsi momenty chybi, ale ty by asi neprosly cenzurou :) Docela zajimavy je, ze dost lidi, kteri knihu necetli, tak z filmu nejsou az tak "hotovi", ja prestoze jsem vedel presne co se kazdou minutou bude dit, tak jsem byl naopak napnuty jak struna a fakt maximalne spokojeny.

5.5.2010 11:03:28

no
pokud je kniha drsnější, tak to musí být dost hustý... jenom ten film mi pořádně zamotal hlavu a moc dobře mi po jeho shlédnutí nebylo - ale fakt stál filmík za to

teď čtu cliva barkera a líbí se mi jak píše, takže v nejbližší době hodlám přelouskat vše, co se mi dostane pod ruku - teď čtu coldheart canyon

5.5.2010 11:11:07

asahi
JJ, slyšel jsem že scénku s miminkem tam nedali. Ale zbytek tam prý je. No kouknu na to. Díky :)

5.5.2010 11:54:20

Cesta
knihu jsem nečetl ale film byl fakt drsný. Byla to pro mě první zkušenost s takovým typem filmu, kde vlastně je odvykládaný nějaký příběh a přestože stopáž končí, tak jako divák vím, že postavám nezbývá nic jiného než nějak dožít na totálně zpustošeném světě. Žádné světlo naděje jen bezmoc.
Moc dobře se mi po filmu nespalo.
Jen dotaz ke čtenářům je tam nějak vysvětleno co znamenaly ty požáry? Nebo čím byly způsobeny?

5.5.2010 12:50:32

lumirius
To na tom bylo to pěkné. Byla to "blíže nespesifikovaná katastrofa". Nebylo to důležité. Cítil jsi z knížky, že opravdu nikoho moc nezajímá, kdo za to mohl. Prostě se to stalo.

5.5.2010 12:53:20

2001
Tak vcera jsem dokoukal 2001: Vesmirna Odysea a jedine co me na konci napadlo bylo WTF:-) Efekty na svou dobu ok, po shlednuti starych serialu Star Trek jsem si zvykl, ze hi-tech technologie s kterymi se leta do vesmiru vypadaji jako krabicky s cudliky jak radia z 30. let. Tohle bych filmu nevytykal vubec. Film ma 2:22 delku a jsou v nem vseho vsudy 4 rozhovory. Jinak je to proste nemy film. Uvod s opicemi trva asi 20 minut, zbytecne dlouhe, ale ma to naznacit jakysi vyvoj pralidi a hlavne navodit tajemno s monolitem. OK. To jedine, to tajemno, me drzelo u filmu az do konce. Zbytecne. Nesmyslne dlouhe pasaze na letici rakety, chodici lidi v prostoru ve stavu bez tize - prislo mi to jako bych se dival do akvarka jak ryby pluji sem a tam. Naprosto nulovy dej, tech par tajemnych naznaku, ktere delaji ve filmu snad 5 minut, nema sanci zachranit sci-fi epos o delce vice jak 2 hodiny. Tenhle film mel trvat jen pul hodinky, vice ani tuk. Zaverecna pasaz, kdy pred ocima divaka se ruzne krouti barevne odstiny, trvajici snad 15 minut = cucet 15 minut do windowsovskeho sporice. Zaver - nijak me neodvaril, zadne tajemno se defakto nekonalo, cekal jsem od monolitu daleko vice nez tohle. To se pobavim fakt vice u total stupid Hvezdne pechoty nez u neceho takoveho jako je 2001 od Kubricka, pusobici na me spise jako spatny vtip. Omlouvam se vsem fandum tohoto filmu, ale je to proste muj pohled na vec. Star Trek rulez, i kdyz se v serialu stridaji nekdy hloupe epizody s excelentnimi, tak i ty nejhloupejsi epizody Star Treku v sobe maji vice nez 2001. Pokud 2001 v sobe skryva nejakou hlubokou myslenku, tak jsem ji asi v te nesmyslne 2 a pul hodine prehledl. Pokud tou myslenkou melo byt nejake znovuzrozeni a roztoceni noveho kolobehu zivota, tak me to nejak teda jako fakt nevzalo a uz vubec nevidim duvod takove tema zpracovavat zpusobem - cucim 10 minut jak se toci raketa na orbite a dalsich 10 min. jak relaxuje clen posadky behanim dokola po rakete. Pro me je proste Sci-fi Star Trek, knizky Nadace od Asimova, Duna od F. Herberta, proste nove technologie, nove planety, galaxie a pod. a na oddych a pobaveni nejake ty vesmirne souboje typu Star Wars.

18.5.2010 08:18:33

2001
Jsem uražen! :) Kubrickova Odysea je skvělá tak jak je udělaná, nezkrátil bych ji ani o vteřinu! Jsme holt každý z jiného těsta, já jsem obdivovatel, tobě holt není souzeno. Možná to chce přečíst nyní knížku, kde se dozvíš o monolitu více a bude ti též lehce osvětlen závěr. Já prostě mám rád ty dlouhé záběry na tichý vesmír, kde kosmonaut opravuje loď :) Jsem divnej, ale je to tak. Doufám, že se ke mně někdo přidá! :)

18.5.2010 08:55:43

Richmond
velky problem toho filmu je, ze misto aby prazdna mista vyplnil scenami, tak udela jen 4 rozhovory, 4 situace v ruznem casovem obdobi. To mi prijde strasne hloupe. Je to jako si precist z trilogie knizek jen posledni kapitolu s tim, ze misto aby ti byly predvedeny kapitoly predchozi, pustis si misto toho na pul hodky na compu sporic a cucis do nej:-)

18.5.2010 08:59:04

2001
Souhlasím s Richmondem. Ten film je krásný.

Ringo: Pokud koukáš na Kubricka a čekáš Star trek, tak se nediv :) Je fakt, že když si přečteš knížku, dojde ti spousta věcí, které ve filmu jsou třeba jenom naznačené.

Podobně skvělé sci-fi jsou od Tarkovského-Solaris a Stalker (mimochodem oboje rovněž geniální knížky). Parádní atmosféra.

18.5.2010 09:30:30

2001
Nudnější film snad kinematografie nevyplivla. Dvě hodiny poslouchat vážnou hudbu a koukat jak se všechno točí? Brr.

18.5.2010 09:39:05

kandelabr
Dík, že ses mě zastal Varle! Solaris od Tarkovskeho jsem si nedavno koupil v trafice a taky nezklamal :)

18.5.2010 09:44:20

Duna
abych řekla pravdu tak Duna od Lynche pro mě bylo utrpení, takže ne každému sedne klasika

18.5.2010 09:44:28

kandelabr
precist knihu - to ovsem nemeni nic na tom, ze film je zalostne prazdny. Ty strihy, kdy nastane cerna pauza, ty vylozene rvou - precist tu a tu knihu, kapitola tahle a tahle do stranky...a muze se pak pokracovat v koukani filmu. Film je snuskou dokumentarnich zaberu, nic vice. Chybi jakykoliv dej, lide kteri neco resi, misto toho koukam na to, jak uz je to vlastne vyreseno, ani se clovek nedozvi, ja kse k tomu vlastne dobrali. Necekam akci, necekam SW, necekam ST, od filmu proste ocekavam dej. Film bez deje je podle me hodne spatny film, pokud teda nejde o dokument.

18.5.2010 09:45:22

Ella
Ta Duna taky kapanek trpela spoustou nevyrceneho, spousta toho chybela, proste neslo do filmu natesnat tak hutnou knihu.

18.5.2010 09:46:59

Ringo
No vidíš, mně tady ta nedějovitost nevadí. Není to film, na který bych se díval každý den, ale jednou za čas, když mám tu správnou náladu, je to paráda. Pro mě byl film bez děje naopak nový ST. Tím nechci začínat nějakou hádku, spíš jen poukazuju, že máme prostě jiné preference.

Richmond: A Stalkera jsi viděl? ten je úplně nejlepší.

18.5.2010 09:51:21

Duna od Lynche
Taky se přidám k těm, které filmová Duna od Lynche neskutečně zklamala. Zoufalství.

18.5.2010 09:56:20

2001
mě se ten film líbí, vidím to jako kandelabr, ale knížku jsem nečet. a asi je pravda, že je to pro mě nejhorší Kubrikův film (mejlepší je Full metal jacket :-))

dunu jsem taky nečet a v nejbližší době číst nebudu, ale film ujde.


a malé doporučení, shlédl jsem film Moon/měsíc a za poslení dobu moc hezky udělané sci-fi, doporučuju a zároveň jsem zvědavej co vy na to:-)

18.5.2010 10:21:31

PJ

2001
Souhlas s Richmondem. Rychlých a zběsilých filmů s rockovou hudbou je přehršel, už jen proto sympatizuji s něčím úplně jiným. Víc k tomu nemám co říct, neb vkus se těžko vysvětluje...

18.5.2010 10:29:59

PJ
no, nudnych unylych filmu o nicem je taky prehrsel, takze taky z principu sympatizuji s necim jinym:-) Nicmene urcite ne s extremy jako jsou zbesile filym s rockovou hudbou, cimz ses asi pokusil tak nejak ucelove snizit cokoliv, co by dejem mohlo byt vice strhujici nez 2001:-)

18.5.2010 10:34:02

filmy
se zběsilou rockovou až metalovou hudbou spadají spíš do nadprůměrných filmů :-)

18.5.2010 10:42:39

Vybíráme z Bazaru

Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Prodám Na křídlech (základ, CZE)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas