Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

Moje Top 5
jóó filmy to je moje. Jsem sice spíše přes horory, ale mezi moje nejlepší top 5 Sci-fi patří:
Věc
Červený trpaslík
Predátor 1
Star Wars Epizody 4,5,6 ty zbylí jsou fuj
Terminátor 1,2,3

22.10.2009 10:05:55

Galaxy Quest
Musím tu zmínit tuhle vynikající parodii. I když mě pak možná někteří pravověrní trekkies ukamenují :)

22.10.2009 10:22:30

to vlad
Galaxy quest bol aj serial v rovnakom obdobi ako Star Trek original series, ale presadil sa ST. GQ ma vsak do teraz zanietenych fanusikov. Uz je to pomaly uzavrety klub, k tomu serialu sa neda skoro vobec dostat, iba oni si dali urobit vlastnu ediciu. Film uz bol parodia, to je fakt.

22.10.2009 11:27:50

Ráma
Hm, tak jsem měl hodně staré informace :( Na wiki jsem našel, že film se nakonec točit nebude. Morgan Freeman prý není už nejzdravější a hlavně zjisil filmařký týmn, že to natočit asi nelze :) Takže to zmizelo jak z imdb tak i csfd. Bohužel...

22.10.2009 14:09:26

Hvězdná brána
Já se tedy musím přiznat, že film Hvězdná brána se mi skoro vůbec nelíbil, viděl jsem 2x a pokaždé mě to neskonale nudilo a přišlo mi to...pitomé?. A přitom vím, že to má spoustu obdivovatelů. Seriál jsem neviděl, takže ten nemohu soudit.

22.10.2009 14:10:37

Richmond
ja som ju naopak videl asi sto krat :D a to aj ked som nepoznal este serial... proste ta hudbicka je genialna a aj ostatne :D uz nostalgia aj vdaka serialom

22.10.2009 14:18:42

uz tu bylo zmineno takrka vsechno
zminim jeste jeden, ktery jsem videl kdysi hodne davno a pamatuji si ze ve me vyvolal sok a to byla Planeta opic - ta prvni, jak Taylor stroskotal s lodi. To jsem cucel jak z jara. Ten film me pritahuje a zaroven stejnou merou odpuzuje.

22.10.2009 14:32:05

FILM
když jsem byla malá - menší dávali film scifi a tam dávali nějakýmu chlápkovi do ucha hnusnýho červa, aby ho mohli ovládat Netušíte co to bylo? Mám z toho doteď noční můry, tak bych ráda věděla, čeho se vyvarovat - myslím, že to byl Startrek, ale nejsem si jistá. Pro jistotu na něj nekoukám :-D

22.10.2009 14:39:44

Ella
Jo to byl Star trek konkrétně jeden z nej dílů a menoval se Khanův hněv. A jinak sci-fi je jeden z mojich nejoblíbenějších žánrů. Vyjmenováno tu bylo asi všechno zásadní, ale musím vypíchnout Blade runner, to je best of a to nejen samotnej film, ale i sundtrack od mého oblíbence Vangelise.

22.10.2009 16:36:53

Ringo
Jo stará Planeta opic z roku 1968 s Charltonem Hestonem v hlavní roli to byla klasika a zapůsobilo to na mne tenkrát podobně jak na tebe. A nevím jestli víte, že Charlton Heston na sklonku svého života si zahrál jako jednu z posledních filmových rolí opici - otce toho zuřivého opičího generála Thaeda v novém zpracování Planety opic (kteréžto zpracování se mi ale nelíbilo).

22.10.2009 16:54:23

kren
jestli mas na mysli to zpracovani co ted reklamuji v TV ze bude, tak to se mi taky nelibilo, bylo zuzeno na primitivni myslenku povstani lidi proti opicim. Pritom puvodni myslenka stare planety opic byla uplne nekde jinde. A ta myslenka me desi dodnes.

22.10.2009 23:32:35

...
..The Man From Earth..napriklad, z tych novsich (silno odporucam, husta kava!)

28.10.2009 12:20:36

Space Balls
Moje oblibena parodie na Hvezdne valky:)

28.10.2009 13:43:56

planeta opic
tak jsem předvčírem nebo kdy to dávali, chvilku koukal na PO (tu novou) a nic moc, po půl hoďce jsem se kuknul jen na konec a taky nic moc. Chyběla mi tam ta myšlenka o sebedestrukci civilizace, ale možná byla někde veprostřed:-)

28.10.2009 19:59:02

z poslednych celkom zaujali:
The Surrogates, Nine, Pandorum..
zo serialov tak Flash forward imho;)

10.11.2009 19:50:19

Ella

podklopčík
Flash forward je super - čekáme na každý čtvrtek na další díl, jenom aby se to nezvrhlo do několika nic neříkajících sérií

10.11.2009 21:58:13

Ella
som na tom podobne:))
..a inak to vidim celkom nadejne, ma v tom prsty aj B.Braga (24, startreky, ci skvely a zial nedokonceny Treshold;)
..tak snad to maju premakane do detailov..zatial to obratky len nabera;)

10.11.2009 22:15:11

rbx

opozdene
jsem ve filmech trochu opozden, protoze do kina se dvema malymi detmi chodit na sci-fi nejde :-) Takze jsem az ted videl posledni Star trek a byl jsem nadsen. V kontrastu s poslednim Terminatorem, coz me prislo jako totalni hovadina, to byl balzam na akcni scifi dusi :-)

12.11.2009 11:13:37

Pátý element
Ještě tu nepadla myslím docela podařená sci-fi komeide ... Pátý element. Pěkná akce s B. Willisem.

Kromě již zde uvedených mám ještě rád takové ty umírněnější sci-fi jako je třeba Gattaca nebo Ostrov (2005), a taky můj oblíbený Impostor. Případně taky nepohrdnu dalšími spíše novějšími předělávkami knih od P.K.Dicka ... Paycheck, Minority report atd.

20.11.2009 10:54:01

gattaca
se mi taky líbila

20.11.2009 16:26:43

.klopcik

..
13th floor , immortal ..'umírněnější', sice starsie ale moc fajn;)imho
.. 5th element je bezdebaty klasa
+ 'mutant chronicles'.este som nevidel, ale je to podla deskovky Doomtroper, tak som celkom zvedavy:)

20.11.2009 20:56:08

PJ

Byli jste na Avatarovi? Jaké máte dojmy?
Já ano, ale přiznám se, že kvůli filmu jsem tak docela nešel ;-) No, provedení je dech beroucí, ale obsahově je to tak pro devítileté diváky. Předvídatelné až to bolelo (z úžasného 3D mě navíc bolely oči :o)). Navíc nechutně moralizující. I kdybych se s příběhem smířil, je tam dost nelogičností a nedomyšleností - zajímal by mě třeba Avatar 2, kde by logicky ze Země přiletěla slušná armáda a udělala s domorodci krátký proces (jak tomu bylo mockrát v historii Země).
No, jestli má tohle být budoucnost kinematografie, tak potěš kvádr... Forma budiž, ale kam se poděl obsah, milý Watsone?

9.1.2010 10:56:33

Avatar
Tak já byl naopak velmi nadšený. Šel jsem na to do kina s tím, že to bude konina. Vlastně jsem vůbec neměl v plánu na to do kina jít, ale viděl jsem na čt2 nějaký pořad kde to střízlivě chválil redaktor časopisu Reflex, tak jsem si řekl, že si uděláme s přítelkyní hezký večer a šel hned po skončení toho pořadu zabookovat lístky. Takže jak jsem napsal, šel jsem tam s tím že to bude blbost, ale byl jsem zvědavý na ty efekty (mám efekty ve filmech rád, nejsem ten typ člověka co pořád jen brblá: "kde jsou ty časy..." apod., mám rád novátorství a pokrok, stejně jako klasiku - např. první Star Trek s Kirkem a Spockem z nějakých 60. let, kdy efekty byly směšné, ale mě to fascinuje :) ). Takže jsem se jako správný amík před promítáním pořádně nacpal hamburgry v jednom nejmenovaném fastfoodu a s odfukováním jsem se uvelebil do křesla a ná klín si ještě položil tortila čipsy s rajčatovou omáčkou ať se tam moc nenudím :D. No ale co se nestalo...od počátku filmu jsem zíral (btw. neměli jsem 3D) a doslova to žral a citově mě ten film hodně dostal, což jsem absolutně nečekal. Výběr herců byl skvělý, žádné extra známé tváře, velmi charizmatická hlavní herečka, politováníhodný hlavní herec - invalida na vozíčku a ten generál byl taky drsňák a přitom nebyl trapný. Jasně všechno to bylo průhledné a člověk očekával co se stane a jak film skončí, ale o tom to přece vůbec nebylo a kdo si myslí, že tím jak je všechno průhledné a předem jasné nějak jako odhalil slabiny filmu, tak to asi vůbec nepochopil :). To je můj názor. Já nejsem ten typ co by u filmu nějak brečel nebo něco podobného, ale tohle mě docela zasáhlo (ne nebrečel jsem :) ) a měl jsem takový divný svírající pocit uvnitř což nějak často u filmů nemívám, vlastně si ani nepamatuju jestli jsem někdy takový pocit u filmu měl. Takže já jsem byl hodně překvapen a film se mi moc líbil a šel bych na něj klidně znova. Myslím, že to je i ten typ filmu, kdy stojí za to si ho koupit na DVD, komu se zalíbí nebude ho chtít vidět naposled...

9.1.2010 11:12:43

Avatar
Film, od kterého jsem nic nečekal. Je na něj velká reklama, už to mě odrazovalo, ale šel jsem, protože jsem ještě neviděl žádný 3D film.
Už dlouho jsem neviděl film, který by mě tolik emočně zasáhl, naposledy asi Zelená míle nebo Forest Gump. Film utekl jaké mléko z hrnce. Narozdíl od PJ jsem byl příběhem unešen. Postavy působyly uvěřitelným dojmem. Z kina jsem odcházel jako omámený a chystám se, že si dám repete, jen sebou na příště vezmu celou rodinu. Až vyjde na DVD (očekávám nějakou prodlouženou verzi), tak si jej určitě koupím.
Jedinou výtku bych měl ke stopáži, protože ač film trvá snad více jak 2,5 hodiny, tak si dovedu představit, že by byl delší. V některých momentech jsem měl pocit, jako by jej až příliš sestříhali a snažili se, aby nebyl předlouhý.

9.1.2010 11:40:23

Avatar
Tak jsem také navštívil Imax a shlédl Avatara. Vizuálně skutečně dechberoucí! Příběhově? Zoufalost :) Cameron se neskutečně inspiroval Albionem a trochu i Dunou. Postavy jsou nablble černobílé. Eko téma mi nějak nevadilo, ale člověk tak nějak dopředu věděl, co se stane, k čemu to spěje. Takže technicky 5/5, to ostatní 2/5 :)

9.1.2010 13:19:03

Vybíráme z Bazaru

Findorff
Findorff
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas