Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

to PJ
Prosímtě měj se mnou ještě trpělivost jak u vysvětlování pravidel. Tož sakra, kde ty argumenty zazněly, že je to něco vyjimečného vybočujícího z řady. Furt říkáte že je to jiná liga než běžná produkce, ale tak mi už konkrétně řekněte čím. Já jsem to fakt ve vašich odpovědích nenašel. Asi jsem tupý, ale potřeboval bych to vysvětlit.

Sydo psal, že si zapřemýšlel dost
Havelock, že si z filmu hodně odnesl
PJ, že může mít ten film více rovin

Tak mi to prosím vysvětlete úplně polopatisticky jak jste to cítili a já slibuju, že s tím určitě polemizovat nebudu. Já jsem v tom fakt nic nenašel, tak bych rád slyšel co v tom konkrétně někdo našel.

12.8.2010 14:43:53

Morthe
Safra, spletl jsem si to. Myslel jsem Skrytou identitu a spletl jsem to prave kvuli Damonovi, kterrej v ni hraje taky;)

12.8.2010 14:52:32

Počátek
Počátek je super film, hrozně se mi líbil, ale musím souhlasit s Krenem.
Do kina jsem šel s tím, že to je převratný film a tak dále a prvních dvacet minut jsem si říkal: Co je na tom tak výjimečného? Pak to nabralo tempo a bylo to strhující až do konce.
Prostě super film, to je ale pro mě taky Poslední mohykán, kterého jsem viděl už asi tisíckrát a rozhodně světovou kinematografii nebo mou intelektuální úroveň nijak neobohatil.

Počátek je na tom podobně. Byl jsem na Inception v kině už dvakrát, ale ne proto abych si z filmu něco odnesl nebo si zapřemýšlel.

P. S. Když už tady bylo zmíněno Komando, neměla by upadnout v zapomnění ani Nemilosrdná spravedlnost se Seagalem! :-)

12.8.2010 15:08:01

kren + VinasSolamnus
Teď mi celkem příde, že odnést si něco berete jako ponaučení, intelektuální obohacení, či cokoli jiného, co vám změní pohled na svět. Tak to ale není. Odnést si můžete i zážitek a témata k přemýšlení nebo inspiraci apod. Na film už podruhé do kina nehodlám jít, ale vidět ho chci ještě minimálně jednou. A VinasSolamnus - do toho kina si šel právě kvůli zážitku a ten sis odnesl, ne? :)

12.8.2010 15:16:04

PJ

kren
OK, ale tu myšlenku jsem naznačil už ve svém úplně prvním příspěvku na téma Inception. Jde o to, kdo je vlastně onou obětí "implantování myšlenky". Je to Fischer, který má rozdělit impérium? Je to Cobb, který možná sám sobě implantoval myšlenku a tím znefunkčil svůj totem? Je to divák, který zbaštil tenhle film a ve slabší chvilce podnikne svůj "leap of faith" (mimochodem, skok z okna je opravdu jedna z technik lucidního snění)? A nabízí se další otázky: Je Ariadne architektka nebo psychoterapeutka, která má Cobba vrátit do reality (vyvést ho z bludiště snění)? Je Cobb celou dobu v limbu od začátku filmu nebo je všechno od Mombassy sen (káča nepadne, skřípnutí mezi stěnami, "náhodné" setkání se Saitem při honičce,...)? Je jen náhoda shoda jmen Cobb a korporace Cobol? Není Cobol náhodou dílem Mel, která někde venku usiluje o Cobbovo probuzení? Jak moc "bezpeční" jsme ve svých snech, ve svých myšlenkách? Jsme ve svých snach sami? Je tahle realita také snem a my se zdáme nějakému spáči?

12.8.2010 15:16:34

to PJ
OK beru.

12.8.2010 15:24:43

PJ
Hmm, tak tohle bylo vyčerpávající a musím říct, že tak o polovině otázek jsem neuvažoval. Na některé můžu říct předem ne, ale některé stojí za úvahu, alespoň mně, takže díky za nový úhel pohledu.

12.8.2010 15:28:45

Havelock
Zážitek jsem si odnesl. A pořádný :-)
Jinak jsi to vystihl přesně. Pod vlivem chvály ze všech stran jsem k Počátku přistupoval tak, že má jít o něco extra nad čím budu přemýšlet, nebo si odnesu ponaučení.

12.8.2010 15:32:24

Pj
Psal jsi, že ti chybělo odcházet ze sálu a slyšet píseň "Non, je ne regrette rien". Ona ale v závěrečných titulkách je a proto jsem zůstal sedět jako opařenej...

12.8.2010 15:35:16

PJ

Havelock
Já to vím. Mimochodem, na úplném konci je i slyšet pád káči (není vidět).

Já měl na mysli, kdyby to nebylo v titulcích, ale zaslechl bys to venku, už mimo kinosál. To by byl teda pořádný "kick" ;-)

12.8.2010 16:22:10

PJ
Ahá, tak o té káče ani nevím. Pardubický kinosál asi v polovině vypnul klimatizaci, takže mi film přišel dost dlouhý (paradoxně k mojí spokojenosti by ale potřeboval pár hodin navíc a dovysvětlit detaily, na které se zapomnělo, nebo se nepoužily - např. Ariadnin totem, nebo triky architektury - ty zacyklený schody dobrý, ale nic víc?) a proto jsem titulky chvilku vydržel, ale pak úprkem rychle pryč. Díky za info :)

12.8.2010 16:34:58

kandelabr

inception
já od toho čekal dobrou podívanou, která má hlavu a patu a toho jsem se dočkal. Není to nic, co by mě nějak ovlivnilo nebo zasáhlo, či dostalo svou pointou, dle mého výborný film ve své kategorii. Otázky vzbuzuje, ale nejsou pro mě nějak extra palčivé, zyvkl jsem si, že odpovědi nezná většinou ani tvůrce, čili spekulovat se dá, ale nějak mi chybí důvod. Bavil jsem se celou dobu a to mi stačilo. třeskutou pointu netřeba.

Ještě bych rád zmínil (krom skvělého Mementa) další Nolanův film a to je The Prestige (česky tuším Dokonalý trik), skvěle atmosférický film o dvou kouzelnících (iluzionistech), výborně vypointovaný. Ten mě zasáhl víc než Inception.

A Di Capria mám taky čím dál raději. What´s eating Gilbert Grape?, Gangs of New York (dle mého skvělý a nedoceněný film, s fantastickým Danielem Day-Lewisem), Aviator, Departed (tam se mi líbi hrozně moc), Revolutionary road, Shutter Island (s velmi podobným motivem ztracené ženy jako Inception)-tam všude je výborný.

12.8.2010 18:37:26

Syndrom pandorum
včera jsem objevil Syndrom pandorum, vůbec jsem nevěděl, co od toho očekávat, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Neslo se to v podobném duchu jako moje oblíbené sci-fi Sunshine (neplést s Malá miss Sunshine) nebo Moon. Je to možná trošku akčnější a hororovější, než by se mohlo některým jemnocitným povahám zdát, nicméně já byl spokojen.

20.12.2010 10:04:56

ještě zpátky k Inception
Před 14 dny jsem byl lyžovat a najednou jako kdybych chvilkama strašně potichu zaslechl kousky Non, je ne regrette rien. Takhle paralyzován jsem stál asi minutu a snažil se ujistit, jestli ty drobné tiché útržky ve větru jsou opravdu ona písnička a jestli bych se raději neměl probudit ze sna. Byl to strašně zvláštní pocit, který se dá srovnat asi tak s regulerním Déjà vu. Pak jsem si ale všimnul několika dalších lidí, kteří se tvářili stejně soustředěně a lehce vyděšeně a koukali se po okolí, zda to není jenom halucinace...

20.12.2010 14:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

film
dostal jsem v práci k vánocům spaceballs,
jdu pročesat poušť

21.12.2010 18:15:42

Vybíráme z Bazaru

Nottingham
Nottingham
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas