Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

rbx

boldrick
tak to jsi mi kapnul pekne do noty. Cist knizky nestiham, takze tam se vyjadrit moc nemuzu, ale tady jo. DObrych novych scifi filmu moc neni a o tomto jsem slysel jen dobro. Takze se tesim. Ted mam v planu posledni Startrek, tedy vlastni prvni :-)) Uz se na nej tesim. Taky pry nahradnici s Willisem nejsou spatni. A jako letni blockbuster me minuly rok dostali Transformers svoji monumentalitou, takze se tesim na druhy dil. Jen jak je, z toho co pisu, videt, nemam cas chodit do kina, takze cekam, az se filmy objevi na Blueray. Do te doby ho nemam sanci videt :-(

21.10.2009 17:01:01

pssst
No já teda taky do kina nechodim, ale transformeri 2, district 9 a "9" se mi valeji na disku. Takže dám na vaše doporučení a najdu si čas. StarTrek se mi líbil. A co se týče scifi kina. Tak si asi nenechám ujít avatara v Imaxu...

21.10.2009 20:47:05

Scifi filmy
No scifi filmů jsem tak moc neviděl, ale u mně ční nade všemi Kubrickova 2001:Vesmírná odysea a Blade Runner. Co se týče scifi seriálů, těch jsem taky moc neshlédnul, ale z těch mála vede s přehledem Červený trpaslík :)

21.10.2009 21:10:29

rbx

Richmond
tak u vesmirne odysey uz jsem 2x usnul :-) To je film nad moje pozorovaci schopnosti. Zabery na to, jak banda opic krepci kolem monolitu prokladane 10 minutovymi zabery na let kosmicke lodi vesmirem na me pusobily tak trochu ambietne, az jako ukolebavka :-)
Blade Runner je jina kava, to je bomba!

21.10.2009 21:13:21

rbx
No holt jsem každej z jiného těsta :) Protestuji proti jakémukoliv zkrácení Kubrickova veledíla byť o jedinou vteřinu!! :)

21.10.2009 21:19:45

rbx
tak tu odyseu jsem prožil stejně. doteď nevím o čem byla, ale vím jistě, že už to nikdy nezjistím. jj, jsem ho.ado blbé, nekulturní :D

21.10.2009 22:43:21

Červený Trpaslík!
To je naprostá a absolutní zábava! Sledujem to doma všichni už po několikáté a vždycky se skvěle pobavíme. Takový humor já můžu...
Je ale pravda, že nejlepší díly jsou ty, jak se toulají vesmírem, ten konec na té mateřské lodi už není tak geniální...

21.10.2009 23:04:52

Červený Trpaslík
jj, já naprosto souhlasím. S červeným trpaslíkem jsem se prochlámal celý třeťák nebo řtvrťák na gymplu. Sledovali jsme to v té době s kámošem a každou přestávku si citovali různé scény z dílů co jsme viděli předchozí den :). To bylo o přestávce a v hodině (nejčastěji v dějepise, teď toho těžce lituji, že zrovna na tenhle předmět jsem tak kašlal :) ) jsem pod lavicí četl knížky Červený Trpaslík (četl jsem první 3 a tuším, že byly celkem 4, tu poslední jsem nečetl, protože nebyla tenkrát ve školní knihovně :) ) a s velkými obtížemi jsem zadržoval smích :))

21.10.2009 23:18:24

překlep
"řtvrťák" jsme naštěstí neměli, byl to čtvrťák :) (to jsme možná po pěti kusech v hospodě říkali: "tak nás teďka čeká řtvrťák..." :)

21.10.2009 23:20:59

Odysea a další přehršel filmů
Samozřejmě Vesmírná Odysea !!! A nejlepší je přečíst si i knížky. Mě se vesmírná Odysea v knížkách líbila ještě víc. Pak je pro mne srdcová záležitost Spielbergova klasika žánru "Blízká setkání 3. druhu" na tom filmu jsem byl, když u nás šel v roce 1980 v premiéře. Už je to bratru víc jak čtvrt století - toto letí. Samozřejmě "Vetřelec", ale pouze první díl. Transformers a jim podobné zhůvěřilosti moc nemusím. Pak samozřejmě Terminátor, ale první a druhý díl - protože to co se tenkrát podařilo u prvního dílu - natočit s rozpočtem pro téměř amatérský film a levnými rekvizitami je zázrak. Další terminátoři s megarozpočtem a monumentalitou už pak mají co do kvality spíš klesající tendenci. Hodně mne taky oslovila "Propast" - to perfektní podmořské scifi - já prostě Cameronovi filmy miluju a hodně se těším na Avatar.
Film, který na mne taky hodně zapůsobil a vždycky se mi sevře srdce, když si na něho vzpomenu je Válka světů - úžasně drsná temná depresivní bezvýchodná beznadějná atmosféra. Jediné co mne na tom filmu vadilo, tak byl Tom Cruise, kterého tedy vůbec nemusím. No a pak musím ještě přidat Hvězdné války, protože to je samozřejmě taky klasika, ale pouze staré první tři epizody. Ty posledně 3 natočené už nejsou ono, protože se snaží oslnit monumentalitou efektů ale příběhem jsou strašně plytké.

Co se týče televizní tvorby, tak je to samozřejmě Červený trpaslík a teď momentálně Battlestar Galactica. Startrek jsem viděl pár sérií a téměř všechny filmy, ale filmy mají spíš klesající tendenci a žádný mne nezaujal tak, abych si ho výrazně pamatoval. Na Star Treku mne vadí ty všechny rasy mimozemšťanů za každým rohem a všichni mají s někým nějaké smlouvy a ty smlouvy se pořád nedodržují a Kirk (a potom Picard) to pořád řeší jakoby a kromě kapitánství měli jako vedlejšák nejúžasnější diplomatické schopnosti z celého vesmíru.
Pro mne byla jediným světlým bodem Startreku Borgská kostka.

Jo a pak jsem si ještě vzpoměl na film Koule s Dustinem Hofmanem.
Jinak Mars je takováá oblíbená planeta pro Scifisty, ale poslední filmy co byly natočeny nestojí za nic - Jako třeba Mise na Mars. Když tak bych nepohrdnul oddechovkou s Arnoldem "Total Recall". Jinak trošku se mi líbila Černočerná Tma a líbila by se mi víc, kdyby tam nehrál Diesel, kterého stejně jako Cruise vůbec nemusím.

21.10.2009 23:30:48

černočerná tma
není špatná, ale rozhodně se mi více líbil Chronicles of Riddick.

Jinak někdo by to mohl brát jako klišé zmínit Star Wars, ale já to udělám. Pro mě rozhodně best of sci-fi. Hlavně IV, V, VI a III...

21.10.2009 23:40:36

Matrix
Jo ještě jsem zapoměl na Matrix, který měl v prvním dílu našlápnuto a byl perfektní. Zbývající díly mne ohromě zklamaly a v podstatě srazily pro mne zpětně dolů i úvodní díl. Kdybych viděl jen ten první díl, tak bych byl nadšen. Takhle jsem z Matrixu přesně na opačném konci - naprosto zklamán.

21.10.2009 23:42:12

btw
Vin Diesel je týpek. Sice to nejsou sfi-fi, ale XXX a Rychle a zběsile mám rád...

21.10.2009 23:42:53

kren
jo Matrix je super, i ten druhý díl je dobrý, třetí už moc ne. Hlavně jsem každý díl viděl asi 2x, ale z druhého a třetího dílu si nemapatuju lautr nic :). Máš pravdu, že první díl byl oproti druhému a třetímu skvělý, ale i tak mám rád celou trilogii

21.10.2009 23:45:21

jo a když červený trpaslík
tak i futurama. Tu jsem viděl až teď předevčírem poprvé a celkem sranda, takový animovaný červený trpaslík. Hlavně ten robot Bender je šílený :)

21.10.2009 23:49:42

filmy
já na hvězdných válkách vyrost, každý díl (myslím tím IV,V,VI)jsem viděl snad desetkrát:-)
epizody I,II,III už nejsou ono, ale docela se mi líbí taky

v podstatě jjsem na tom jak kren, jen bych si tam doplnil Predátora a byť musím souhlasit s klesající kvalitou dalších dílů, mě to nevadí a veškeré vícedílné filmy mám rád celé,
s několika výjimkami: vetřelec 4, terminátor 4 a alien vs. predátor 1 i 2 považuji za to co už vidět nemusím.

22.10.2009 00:05:26

to Boldrick
Jo na predátora jsem zapoměl ;-). Ačkoliv, teď jak jsem ho po čase viděl v televizi už se mi to tak nelíbilo jak dřív.
A s těma ostatníma dílama cos psal 4., 4. atd. naprosto souhlasím.

Jinak hvězdné války IV, V, VI jsou taky má srdcová záležitost. Takže jak jsem byl loni v Essenu se mi hodně líbilo jak se tam procházeli originál vojáci impéria se vším všudy i s přilbama :-).

22.10.2009 00:33:36

kren
Já četl první 3 Vesmírné odysei (je to tak češky správně?). Ta druhá se mi líbila skoro stejně jako první, moje imaginace pracovala na 100% a neustále jsem si představoval ty pekelné orgie na Ió, bouře na Jupiteru...Prostě fantazie. Trojka už mě tak nefascinovala.

Je ale nedávno zjistil, že existuje i zfilmovaná i ta Druhá vesmírná odysea, takže koukám to co nevidě napravit a film si půjčit :)

22.10.2009 07:14:01

Setkání s Rámou
Doufám, že dopadne dobře i připravovaný film podle této komorní a skvělé knihy A.C.Clarkea!! Při četbě jsem si říkal, že by z toho mohl být film podobný Kubrickově 2001, tak snad mě režisér nezklame! :)

22.10.2009 07:15:33

filmy
Matrix
District 9
Vetřelec I,II a IV-u té se člověk bezvadně zasměje
Trpaslík
Hvězdná brána - film, ne seriál s MCGiverem-či jak se píše
Koule
Hvězdné války - teda spíš útržky co jsem viděla
Černočerná tma - ta nesmí chybět
Verneovky

No je toho prostě hafo

22.10.2009 09:12:32

to ella
Tak toto je presne moj zoznam. Az na tie hviezdne vojne tie mam kuknute poriadne nie len utrzky. Takze sup sup dokukat, kazdy musi vediet ako imperium vraci uder.

22.10.2009 09:26:25

sci-fi filmy, seriály
Níkdy jsem příliš sci-fi filmy ani seriály příliš nesledoval. Jsem pouze oddaný fanoušek Star Wars, ale protože se mi po přečtení pravidel zalíbila hra Battlestar Galactica, tak jsem ihned shlédl pilot k tomuto seriálu a zalíbil se mi. Teď už mám shlédnutou první sérii a musím říct - dobrý seriál. Obsahuje sice hluchá místa, asi 2 díly z první série, ale jinak fakt dobrý. Teď ráno jsem shlédl první díl druhé série a o napínavé okamžiky není nadále nouze. Doporučuji.
Z ostatních scifi určitě:
Blade Runer
Terminátor 1, 2
Věc
Total Recall
a zřejmě prá dalších

22.10.2009 09:31:01

Deth
Total Recall je super, ale knížka je ještě lepší

22.10.2009 09:35:06

Ještě dodatek
Na Věc jsem taky zapoměl a ještě podobné téma Vládci loutek.
Se seznam Elly bych taky souhlasil až na ten Matrix - ten je u mne jak už jsem psal někde hluboko dole. District 9 jsem neviděl ale chystám se.

22.10.2009 09:40:13

Ráma
Že se chystá zfilmování Rámy jsem nevěděl - to je super. Nevíš Richmonde kdo to bude točit??? Je to mé nejoblíbenější sci-fi čtení a to všechny 4 díly - Setkání s Rámou, Návrat Rámy, Zahrady Rámovi a Ráma tajemství zbavený.

Film bude asi jen a doufám o prvním dílu. Ono zfilmování celé tetralogie si nedovedu dost dobře představit.

22.10.2009 09:46:23

Vybíráme z Bazaru

Nevinné hrátky Deluxe
Nevinné hrátky Deluxe
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas