Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

ad Inception
Mě to teda moc originální nepřišlo. V podstatě takový nastavovaný první díl Matrixu. Jak někteří nadšeně psali v recenzích o tom, že ještě dlouho po návratu z kina přemýšleli a že to na ně silně zapůsobilo, tak u mě to tedy vůbec nefungovalo. A ten konec filmu byl víceméně předvídatelný a průhledný, protože už od začátku filmu jsem přemýšlel o tom, jestli vlastně celý ten děj v reálu nebyl vlastně taky jen sen.
To Shyamalanův "Šestý smysl" s Brucem Wilisem mne tenkrát svou pointou naprosto dostal. U Inception to bylo jen naznačení něčeho co už tady bylo a co bylo celkem snadné předvídat.

11.8.2010 22:55:02

PJ

kren
Tak Matrix nebyl podle mě originální téměř vůbec, tady aspoň bylo pár nápadů. Ono taky záleží co všechno člověk už viděl/četl/hrál. Jinak jsem měl zprvu podobné pocity jako Ty, ale pak jsem došel k závěru, že ten film může mít i víc rovin než ty jasně dané dvě (tj. káča na konci padá/nepadá).

11.8.2010 23:06:07

to PJ
Myšlenka Matrixu samozřejmě originální nebyla, ale zpracování bylo vyjimečné. V podstatě to pěkně charakterizoval jeden hodnotitel na ČSFD (pro neznalé Česko-slovenská filmová databáze) že "prvních 5 minut Matrixu je lepších než celý tento film". V podstatě to byly 3 nebo 4 do sebe vnořené střílečky s celkem laciným dějem. Někteří lidé nestačili sledovat jednotlivé dějové roviny, což mě se tedy nestalo - já jsem stíhal. Nic překvapivého a k zamyšlení jsem tam ale nenašel. Řemeslně a trikově perfektně zpracovaný film, ale já si raději zajdu na 4 (nevnořené) díly Jamese Bonda, protože akce jsou tam naprosto stejné ale má to velké plus, že se tyhle filmy nesnaží tvářit vážně a filozoficky a dokáží si samy ze sebe dělat legraci. Pevnost v zasněžených horách a honičky na lyžích pod lavinovými svahy se mi navíc mnohem víc líbily v Bondovi :D.

11.8.2010 23:24:28

movies
já mám rád pořád vermírnou odyseu, Blade Runner, prvního Vetřelce tak napůl nový star trek,
5 element beru jako dobrou komedii a Zorg je nepřekonatelný.

a spoustu dalších ... třeba cube?

12.8.2010 10:10:33

ještě ad Inception
Ještě jsem chtěl říct, že mne hlavně Inception zklamal po tom, co jsem ze všech stran slyšel jaká je to bomba a jak Nolan výrazně posunul kinematografii o kus dál a jak po odchodu z kina každý ještě dlouho přemýšlí a filozofuje. Kdybych to všechno kolem sebe neslyšel a nečetl, tak bych řekl byl to prima film, jsem rád, že jsem ho viděl, protože mám rád scifi a tyhlety typy filmů, ale nijak nevybočuje z řady jemu podobných.

12.8.2010 10:16:23

Inception
Tak já se ještě s křížkem po funuse přidám k chvále, mě se ten film moc líbil, dokonce i Kapr v hlavní roli mi nevadil a to je co říci.

12.8.2010 10:30:58

náhodou
po utrpení s Titanikem jsem ho vzala na milost, protože už nehraje přiblblý slaďoušky... příjde mi, že se celkem vypracoval

12.8.2010 10:40:37

to Ella
Tak já Capria taky zrovna moc nemusím, v tom se shodnu se Sydem, ale kupodivu v Titanicu mi seděl nejvíc.

12.8.2010 11:04:37

PJ

ad Kapr
Začal jsem ho mít rád od Catch me if you can ;-)

A jinak jsem rád, že nejsem za exota, co hledá hloubku kde není, a Inception se tu líbí i někomu jinému. Na druhou stranu jsem nikdy nepsal, že by ten film byl kdovíjak originální (naopak jsem níže napsal, odkud které nápady pochází) a že by kdovíjak posouval kinematografii. Ovšem jako performance by bylo pěkný, kdyby divák vyšel ze sálu kina a venku zaslechl "Non, Je Ne Regrette Rien"...

12.8.2010 11:08:57

Kapr
Mě zkazil mojí oblíbenou knihu - Pláž a od té doby jsme na kordy :)

Ad film. Já už na csfd nechodím, přijde mi, že je to rejdiště pseudointelektuálů a pakoblbů, jednu dobu jsme si ty komentáře posílali jako vtipy. A většinou funguje i stará komunistka Mirka Spáčilová, ta jak něco strhá, tak na to jdu a naopak :)

12.8.2010 11:11:38

to Sydo
Souhlas se vším co jsi napsal :).

12.8.2010 11:14:09

titanik
je přííííšernej film, viděla jsem ho dvakrát
jednou v kině (seděla jsem uprostřed a nemohla jsem utýct)
v autobusu do francie (bohužel jsem chtěla na lyže takže jsem to opět protrpěla)
titanik má dva světlé body - * když se začne potápět, *titulky

pláž - knížku jsem nečetla, takže se mi film líbil a nemám s čím srovnávat (btw. kdo to napsal?)

12.8.2010 11:26:57

ad titanik
Mě se Titanik moc líbil, takže v tom se neshodneme, byla to báječná, prvoplánová, výpravná oddechovka u které mohl člověk totálně vypnout a užívat si.

12.8.2010 11:29:28

Ella
Alex Garland

12.8.2010 11:36:01

sydo
díky

kren
já se nudila, ale teda děsně

12.8.2010 12:18:20

PJ

Titanik?!
Totálně vypnout se dalo, ale užívat nebylo co. Kdyby to natočil Ed Wood, tak by to snad i mohlo bavit, ale takhle bez chobotnic a ufonů to byl dost děs.
Stejně jako u Avataru mi tam dost chyběla práce střihače, který by jednu zbytečnou hodinu vyhodil...

12.8.2010 12:21:05

to Ella
Asi v sobě nedokážeš potlačit intelektuální náročnou osobnost a vžít se do jednoduchého zamilovaného příběhu uprostřed výpravných kulis, podpořeného sem tam historickými reáliemi :). No nic jak už jsem psal v jiné diskuzi, někdo má rád vdolky a jinej holky.

12.8.2010 12:24:11

2Pj
pod to se podepisu, hlavne ten avatar si trefil

12.8.2010 12:25:21

náhodou
třeba u prvního a posledního dílu Esmeraldy jsem slzela





smíchy

12.8.2010 12:27:42

Tomu dala za pravdu , tomu víc, tomu málo, tomu nic...
Se svými názory jsem asi někde úplně uprostřed Vás všech. Kapra jsem neměl rád hlavně právě kvůli Titanicu. Je to role, kterou by zahrál kdejakej hejsek, ale byl jsem malej kluk a nechápal to, takže Kapr ne. Před nějakou dobou jsem si ale takhle sednul a zapřemýšlel a nakonec musel usoudit, že je to skutečně dobrej herec. Mimo toho Titanicu není film, kde by hrál špatně, nebo byl špatný (možná mimo Romeo a Julie). Pláž jsem nečetl, ale ten film mam celkem rád. škoda, že teď vím, že pravda je tam někde venku. V poslední době hraje tak, jak si představuju dobrého herce. Souhlasím však s "kvalitou" ČSFD. Skoro v každém mém příspěvku/hodnocení se rozčiluju nad samozvanými filmovými kritiky. Je to vážně ubohé a většině těch top recenzentů musel Šalamoun na talíř naložit pořádnou porci. Ale na druhou stranu není těžké právě tyto "tři tečky" ignorovat a najít si uživatele, kteří mají stejný vkus. A otázka Inception? Abych se přidal k PJ, tak film se mi líbil a ve skutečnosti víc než dost. Je to ale jednoznačně tím, že i přesto, že jsem slyšel jen chválu a chválu, tak jsem na film šel s cíleně neutrálním očekáváním, spíše obavami, že to bude špatný. To vždycky zvedne nadšení z filmu minimálně o 25%. Z filmu jsem si odnesl hodně, ale uznávám, že k dokonalosti tomu něco chybí i přebejvá. Věřím, že stejně jako v roce 1999 byl Matrix boom, tak to samé můžeme čekat od tohoto filmu. Spoustu narážek, parodií (btw ta z collegehumor je vážně vtipná) atd.

12.8.2010 12:39:06

ad Havelock
Už poněkolikáté slyším, že si z Inceptionu někdo něco odnesl, ale fakt mi ještě nikdo nevysvětlil co. Já netvrdím, že to není film dobrý a výpravný z dokonalými efekty a takové mám rád, ale pro mne je to jen oddechovka a že by měl nějakou hloubku o které bych musel přemýšlet, tak to ani náhodou. Všechno je to jen několik do sebe vnořených stříleček, které jsou v každém druhém filmu, okořeněných drogovou závislostí nějaké ženské na snovém světě, výčitkami manžela, kterej ji do toho zatáhl. A patologickým vztahem milionářského umírajícího otce s jeho synem, kterému nabuší do hlavy, že ho otec miloval a na smrtelné posteli mu odkázal dětským větrníčkem, že má jít svou cestou a nepokračovat v impériu svého otce. Takže žádný náznak, žádná možnost pro vlastní fantazii a přemýšlení. A jak jsem už dřív napsal, tak ten úplný závěr byl předvídatelný už od začátku, kdy se člověk zorientoval o co jde.

12.8.2010 13:01:44

kren
Hm, já teď nevím, jestli má po tomhle výlevu cenu ti vysvětlovat, proč se mi to líbilo a že jsem si po tom tedy zapřemýšlel dost. A vlastně proč bych měl, když je to jen hloupý akčňák, u kterého se přemýšlet nedá. Mě ten konec tedy nasadil brouka do hlavy, mohl bys mi tedy vysvětlit jak to bylo, když už ti to bylo od začátku jasné? Díky.

12.8.2010 13:07:59

Křen
Ale to je nakonec 99% filmů, že?

12.8.2010 13:14:23

to sydo
No po první scéně kdy bylo jasné, že realita není realita a že lze být vnořený do více úrovní snění mne napadlo, že na závěr filmu bude jako nějaké překvapující odhalení, že vlastně všechno co se dělo v tom reálném světě, než vstoupily do snů je taky vlastně sen. jak už jsem psal níže okamžitě jsem si vzpoměl totiž na film "Šestý smysl", kde byla pointa stejná nicméně proti Inceptionu naprosto nečekaná a totálně překvapující a tam mne tedy opravdu totálně dostala. U Inceptionu jsem něco podobného čekal prakticky od začátku a nic na tom nemění střih konce, který to nechal na divákovi jestli jo nebo ne. Docela bych si dovedl představit Inception 2, Inception 3 atd. vycházející právě z toho konce. U šestého smyslu by mne o nějakém pokračování filmu uvažovat ani nenapadlo, protože byl vypointovaný naprosto dokonale.

12.8.2010 13:16:19

kren
Jediný s čim můžu souhlasit je ta akčnost. Víc by se mi asi líbilo méně kulek a více intrik a špionáže. Nevadí, neznám žádný úplně dokonalý film od první minuty až do konce. Jo, vlastně Komando, ale to téma pro jinou diskuzi :) Mně se třeba postavé té jeho manželky líbila fakt hodně. Ale sydo to řek dobře. Pořád něco píšu a zas mažu. Má smysl to vysvětlovat. Nemám potřebu se obhajovat. :) A to, že ten konec byl od začátku jasnej... hm, kdybys o tom zkusil popřemýšlet, tak t jednoznačný je, ale jsem si skoro jistej, že podle mojí dedukce to dopadlo jinak, než podle tvého vzdoru vůči filmu :)

12.8.2010 13:17:26

Vybíráme z Bazaru

ROOT
ROOT
Akt. cena: 888 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas