Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

rbx

Morthe
hmm, tak do toho musim jit. Mas jeste nejake tipy na remeslne hodne dobre odvedenou praci, ktera navic stoji i za koukani? Ja si koupil Armitage III, Ninja Scroll, ale to uz je drahne let.

14.6.2010 14:37:55

to Ringo
Připomínáš mi paní kritičku Spáčilovou :).

14.6.2010 14:38:22

Stoparuv průvodce...
Zatímco knížka se mi líbila, film byl megahovadina :) Jak je vidět, co člověk to názor. Ale Červený trpaslík to je naprosto jiná excelentní liga!

14.6.2010 14:40:02

kren
Mirku mám rád! :)

14.6.2010 14:40:12

kren
Hehe, já už mám takové pravidlo - když něco Spáčilová pochválí, nemá cenu na to chodit a naopak :D

14.6.2010 14:40:40

kren
rozdil je v tom, ze ja to tu pisi jako nazor, nikoliv jako neco, co se ma tvarit jako erudovana recenze daneho filmu;-)

14.6.2010 14:44:31

Richmond
zvlastni, me v pripade Stoparova pruvodce prisel ten film jako doslovny prepis do filmove podoby a nejak jsem v tom momente nedokazal odlisit film od knihy. Nevim co bych mel filmu vytknout. Kdybych mel zhodnotit jako megahovadinu ten film, musel bych totez ucitit s knihou.

14.6.2010 14:46:47

to Ringo
... já tím myslel tvůj způsob vyjadřování a hodnocení filmů :). To já vím, že neděláš recenzi, ale píšeš jen svůj osobní názor.

14.6.2010 14:52:07

rbx

Richmond
tak na Stopare mam uplne stejny nazor jako ty. Zatimco u knizky jsem se chlamal a mel pusu od ucha k uchu, film jsem protrpel pouze z fandovstvi.

14.6.2010 14:52:31

Ringo
No když jsem dočetl knihu, tak jsem si říkal, že tohle přece nemůže nikdo zfilmovat, to bude megaprůser. A film mi to jen potvrdil. Možná to je také tím, že knížka klade slušné nároky na představivost a tu má každý trochu jinou (včetně režiséra). Fakt se mi to vůbec nelibilo. Ale také zjisťuju, že moc filmů, které se nám oběma libí nebude...krom Star Treku skoro nic.

14.6.2010 14:53:37

rbx
Co jsem pryč z vejšky, tak mi na to nezbývá moc čas... GITS patří mezi absolutní špičku a dosud ho u mě v týhle oblasti nic nepřekonalo. Jinak se říká, že hodně dobrý je Neon Genesis Evangelion, ale neviděl jsem. Berserker není špatnej, i když má poněkud otřesnou kresbu, ale stojí za to vydržet až do konce (byl jsem pak nasratej ještě tři dny). Hellsing mě moc nezaujal (japonci jsou snad úchylný na malý ženský s obrovskýma kvérama). Ale co určitě stojí za shlédnutí, je Golden Boy. Naprosto dokonalá malinko lechtivá oddychovka. A z filmů se ještě dalo docela dívat na Appleseed (spíš ten druhej film, pamatuju si, že z toho prvního jsem moc na větvi nebyl, akorát to jsem byl akorát nasmlsanej s GITSu)

14.6.2010 14:56:26

Richmond
tak ja od toho filmu ocekaval hlavne srandu a sranda to byla, klidne prijmu i pohled a fantasii nekoho jineho. Prave zfilmovani Stopare me naopak prislo jako velmi snadny ukol. Veskery humor, narazky, ironie, hlasky byly hotove, ted jen zalezelo na tom, jak to zahraji herci.

14.6.2010 14:56:57

Vlaada

to Ringo
Ugh, zfilmování Stopaře jako velmi snadný úkol? Trochu uber... možná zfilmovat Stopaře tak, aby se líbil tobě, byl velmi snadný úkol... ale jinak je pekelně těžký úkol natáčet takovou klasiku - udělat to tak, aby to zachovávalo humor a atmosféru knížky, dávalo to smysl těm, kdo knížku neznají, a nezklamalo ty, co knížku znají. A musím říct, že tvůrci filmového Stopaře v žádné z těch kategorií zrovna nezazářili.

14.6.2010 15:22:25

rbx

morthe
Apleseed i Evangelion uz mam, to je dobry. Pak mam jeste Bubblegum Crisis, coz se mi taky libilo. A Golden Boy mi neco rika.... to se budu muset podivat.

14.6.2010 16:02:01

Ringo
LOL
Ty jsi fakt celou dobu u BR čekal, jeslti fikne tu Replikantku ... to tak pak se nedivím, že Tě to nebavilo.
BTW v knize to má ještě jiný rozměr, ale ta je od filmu velice odlišná a i její konec je úplně jinej:-)

14.6.2010 16:19:13

Vlaada 14.6.2010 15:22:25
ja jsem primitiv, v podstate takovy prvok, takze jak jsi spravne napsal, bylo to snadne natocit tak, aby se to libilo me. Nadtvory jako ty to pochopitelne nemohlo uspokojit;-)

14.6.2010 16:20:40

Marvin
ne, ja to prave necekal, jen jsem mel pocit, ze je to cele nafilmovano tak, aby to clovek cekal a proto me to nebavilo, vzdycky jakse objevila na scene, tak jsem si rikal ach jo, jen to ne:-)

14.6.2010 16:22:12

Vlaada

to Ringo
Chtěl jsem původně napsat něco smířlivého, ale víš co: jo, jestli si myslíš, že natočit dobře film podle takové knížky, jako je Stopařův průvodce, je "velmi jednoduché", tak více méně prvok jsi :)

A nejde o mě, mě se to taky docela líbilo (protože i přestože mám Stopaře fakt rád), jen to prostě nebyl žádný zázrak, a vyznělo to celé tak nějak rozpačitě... Ostatně hodnocení 6.6 na IMDB nic moc (i když pořád víc než Final Fantasy :), nejspíš to hodnotilo příliš mnoho nadtvorů... :)

14.6.2010 16:46:27

ad Stoparuv pruvodce
docela doporucuji precist ohlasy na CSFD.cz, konkretne tady:
http://www.csfd.cz/film/182343-stoparuv-pruvodce-po-galaxii/

takze myslim, ze muj postoj k tomuto filmu nebude az tak mimozni, takze bych rekl, ze se tady nekteri tak akorat pokouseji o macho postoje, jak se pro klasickou internetovou diskusi slusi a patri (ted nemam na mysli ty, kterym se to proste jen nelibilo, jako spise ty, kteri za libeni se tohoto filmu naznacuji miru vkusu ci inteligencni profil cloveka).

14.6.2010 16:47:35

Vlaada
ja jsem zatim krome nizsiho prispevku nesahal do osobni roviny, ale nevim, proc mas potrebu skoro v kazdem prispevku libeni a nelibeni se filmu jakymkoliv zpusobem zosobnovat, to fakt nechapu. Sorry ze jem urazil tve ego tim, ze jsem v odlehcene diskusi napsal misto obratu "neprijdeaz tak slozite" vyraz "prijde velmi jednoduche". Mozna to nebyl obrat nejvhodnejsi na miru slozitosti daneho ukolu, ale myslim, ze kazdy vi, co jsem tim chtel naznacit. Stoparuv pruvodce je urcite klasika, ale co si budem nalhavat, je to vicemene knizka skecu, hlasek a humornych situaci. Jestli ve filmarine budu opravdu hledat orech k zfilmovani, uspesneho zfilmovani, budou to eposy se zememi s bohatou historii, kulrturami, narody a bohatym pribehem jako je Pan Prstenu. Vedle toho Stoparuv pruvodce opravdu neni necim neprekonatelnym.

14.6.2010 16:53:29

Vlaada

to Ringo
Možná sis toho nevšiml, ale když si to přečteš znovu, všimneš si, že nereaguju na to, jestli se ti to líbí či nikoliv, ale na tvé prohlášení, že zfilmovat to byl "velmi snadný úkol". To považuju opravdu za názor úplně mimo mísu, a ani na tebou zmiňované csfd jsem si podobného názoru nevšiml.

14.6.2010 16:57:37

Vlaada
reasis pitomosti, ja resim jaky je film. Ty si me klidne chytej za sluvka, me to prave v tento moment prestalo zajimat.

14.6.2010 17:00:01

Vlaada

to Ringo
Okay. To zní jako rozumnej nápad :)

14.6.2010 17:02:16

Mutant Chronicles
objevil jsem tenhle film a jsem na něj zvědavej:-)
http://www.csfd.cz/film/227368-mutant-chronicles-the/

16.6.2010 17:17:07

PJ

Inception (Počátek)
Tak co říkáte na posledního Nolana? Byl jsem na tom a i když jsem zase až nadšen nebyl, později se mi to kapku rozleželo a dospěl jsem k názoru, že ten film má skutečně něco do sebe. Není rozhodně tak originální, protože téměř všechno už někde více méně bylo:

- prolínání snu a reality už popsal R.Quenau v Modrých květech
- test reality ve snu je jedna z technik lucidního snění
- vstup do podvědomí/skryté myšlenky jako sejf - Psychonauts
- přístroj na sdílené lucidní snění - japonský film Paprika

Na druhou stranu uznávám, že zrovna takhle ten uvařený eintopf chutná vcelku originálně :-) A zajímavá je otázka, kdo byl vlastně obětí "inception"? Byl to Fischer? Byl to Cobb? Nebo jen divák? ;-)

PS: abychom to zase nebrali TAK vážně - tohle nemá chybu:

http://www.collegehumor.com/video:1939332 :-))))

11.8.2010 22:29:21

Vybíráme z Bazaru

Legendy Dávnozemě (obaleno)
Legendy Dávnozemě (obaleno)
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas