Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

to Havelock
Ale já nemám žádný vzdor vůči tomu filmu, mě se ten film moc líbil. Jen na něm nevidím nic vyjimečného proti jiné holywoodské produkci a že by to posouvalo kinematografii o nějaký kus dopředu, jak o tom básní kritici, tak to tedy nevím proč.

12.8.2010 13:23:08

Caprio
No posledni film jsem jeste nevidel, ale jinak di Capria povazuju za jednoho z nejlepsich hercu soucasnosti. Mel jsem ho zaskatulkovanyho uplne spatne kvuli Titanicu a Plazi a nemel jsem ho rad vubec. ale i jeho starsi filmy jsou vyborne - Co zere Gilberta Grapea treba. Pak z novejsich Catch mi if you can, Letec, krvavy diamant ci Bourne, vsude mi prijde fenomenalni. Na Inception se doceal tesim...;)

12.8.2010 13:26:36

kren
No naopak tady producenti udělali sakra dobrou práci, protože jestli se jedná jenom o splácaninu všeho, co už tu kdysi bylo, tak jakto, že ten film frčí? A o posouvání kinematografie bych taky spekuloval. Jediné, co si dovedu představit do budoucna je Scary Movie 79514 (nebo kolikátý díl vlastně teď je aktuální) a v něm pojede vlak po ulici během přestřelky a hlavní hrdina řekne po zastřelení nepřítele něco jako: " Ujel ti vlak."

12.8.2010 13:28:52

Havelock
Joo, Komando je super! Jak hladí na začátku tu laňku, to je nej scéna všech filmů :D

A pak samozřejmě toto:
http://www.youtube.com/watch?v=txuWGoZF3ew

12.8.2010 13:29:35

aneken
Gilbert Grape je skoro neznánej film, ale kdo zná, tak ví. A pokud si neviděl Inception, tak raději nečti, co se tu píše. Pro svoje vlastní dobro.

12.8.2010 13:30:36

sydo
Nezaložíme si vlastní Komando koutek? :D Laňka nemá chybu, stejně jako ještě skoro všechno, co Arnold v tomhle filmu řekne. Jsem rád, že nejsem sám, komu se líbí Inception a Komando :D

12.8.2010 13:33:48

Havelock
Já mám pro tyhle staré akčňáky slabost - u soundtracku ke Conanovi se mi derou slzy do očí a teď se nemůžu dočkat Expendables, to bude správná bejkárna :) Rambo IV se svým sloganem "nic neskončí, dokud to doopravdy neskončí" ale nastavil laťku hodně vysoko!

12.8.2010 13:36:29

aneken
Jestli máš rád Di Capria, tak se mrkni na film Úplné zatmění. Hraje tam Rimbauda, prokletého básníka, ten film je docela mazec.

12.8.2010 13:40:13

sydo
Co víc k tomu můžu dodat! Mluvíš mi z duše. Jinak OST ke Conanovi si pouštíme při deskovkách. Stejně jako OST k Baldur's Gate apod.
Jinak sydo, ty se mi líbíš, tebe zabiju jako posledního ;)

12.8.2010 13:40:59

Parxel
Jj, videl jsem, vynikajici zalezitost!;)

12.8.2010 13:42:23

sydo
Expendables jsou pro me nejocekavanejsi film tohohle roku, to bude brutalni narez!;) Pristi ctvrtek uz je to i v Cesku!;)

12.8.2010 13:43:01

hvarcz

movie
solaris oba

12.8.2010 13:44:47

hvarcz
Nejsem schopen sehnat tu "dobrou" ruskou verzi. Americká s Clooneym je poměrně nedobrá. Ale knihu málokdy předčí film, takže za mě radši knihu.

12.8.2010 13:48:28

Vzlyk
Je mi líto dnešní mládeže, takovéhle filmy, na kterých jsme vyrůstali, se dnes už nedělají.

12.8.2010 13:51:11

to Havelock
Znovu opakuju, že neříkám, že je to splácanina nebo slátanina všeho co už tady bylo. Je to řemeslně velice dobře udělaný film ale nijak vyjimečný. A znovu tady uvádím Šestý smysl o jehož kvalitě a průběhu se dá diskutovat, ale u žádného filmu jsem nakonec u rozuzlení tak nesedl na prdel, jak u tohodle filmu. Současná produkce hollywoodských filmů je taková oddechová předvídatelná šeď u které ve valné většině člověk dopředu dokáže odhadnout jak to dopadne a nebo jak bude scéna pokračovat. Většinou hlavní hrdina splní úkol setká se se svou láskou nebo se svými dětmi, zabolí vzpomínka na partnerku nebo kamaráda, který během filmu zahynul, ale bolest přehluší radost z nového setkání aspoň s částí rodiny, když už je to vyložené klišé, tak ještě hlavní padouch spravedlivě zahyne nějakou speciální smrtí. Takže Inception nijak nevybočoval z tohoto známého holywoodského scénáře a úplné klišé to nebylo, protože tam nebyl hlavní padouch :).
Jsou ale i jiné filmy, které svou úrovní z tohodle vybočují. A to je například tady zmiňovaný Scorseseho Letec s Capriem, nebo třeba Howardova Čistá duše s Russellem Crowem. Hm je zajímavé, že ani jednoho z těchhle dvou herců moc nemusím, ale tyhle filmy jsou opravdu jedny z těch vyjimečných.

12.8.2010 13:51:39

Hvarcz

Mecenáš trolíků

movies
se mi taky líběj filmy od Clinta Eastwooda, ale nejni to moc sci-fi

12.8.2010 13:55:54

kren
Ta splácanina vyzněla tak obecně z několika příspěvků porůznu. Žádný osobní útok v tom nehledej. S těmi filmy máš pravdu. Pro mě jsou výjimečné hlavně proto, že jsou podle skutečných událostí. Ruku na srdce kolik filmů založených na skutečných událostech jste kdo viděl a byly špatné? Oprostěte se ale prosím od filmů typu Poltergeist, různých mimozemských únosů a podobných nadpřirozeností.

12.8.2010 13:56:29

Hvar

stop
Tak už se nehádejte, Iron man 1 ještě šel, 2 je špatná, hlavně dabing

12.8.2010 13:59:11

hvarcz

sci-fi
Gataca, to je moc pěknej film

12.8.2010 14:00:42

blade
já mám jako oddychovku tento film, prostě se tam krásně pomlátěj a já jsem spokojená, jak želva

12.8.2010 14:02:02

to Havelock
Je zajímavé, že Howard natočil takový film jako byla Čistá duše a pak spolu s Hanksem udělali něco takového jako byla Šifra mistra Leonarda, kdy větší slátaninu jsem kromě nějakých vidobéčkovek snad neviděl.

12.8.2010 14:08:00

Aneken, Sydo a další
Já ti dám Bournea s DiCapriem. Jasona Bournea hrál Matt Damon!!!

Po Titanicu to měl u mě DiCaprio hodně těžký a člověk k němu tak někal už titanicovsky s odporem přistupuje. Nicméně poslední dobou čím dál tím více ukazuje, že hrat opravdu umí a to více než dobře. Btw nechápu, jak za Pláž můžete odsuzovat DiCapria, který v ní imho podal velice solidní herecký výkon. Pokud někdo zkurvil knižní předlohu, tak to byl scénárista a režisér, ne herec! (Knihu jsem nečetl a film mi přišel docela zajímavý.)

12.8.2010 14:11:59

hvarcz

Wanted
Wanted u toho jsem se dobře bavil a Angelina je kočka, kdo chce víc?

12.8.2010 14:14:28

PJ

kren
O Inceptionu se s Tebou už vážně bavit nehodlám, protože to nemá smysl. Argumenty tu zazněly, ale slyšet je nechceš a asi by to stejně nemělo smysl, když máš názor už hotový.

Ale co se týče oné "nestandardní hollywoodské produkce", našlo by se toho kromě Čisté duše a Letce vícero:

- Truman Show
- Eternal Sunshine of the Spotless Mind
- Mr. Nobody
- Memento
- Into the Void

To je jen tak z hlavy; určitě bych si vzpomněl ještě na nějaké zajímavé.

12.8.2010 14:19:12

kren
Já se teda Šifry straním jako čert kříže, už jenom proto, co jsem o ní slyšel. Knížka je velice čtivá a sugestivní. Film uvidim leda tehdy, pokud mě někdo spoutá do křesla, rozvěrákama mi zafixuje oční víčka do módu permanentně otevřeno a pustí to přede mnou (viz Mechanický pomeranč).

12.8.2010 14:43:20

Vybíráme z Bazaru

Scythe CZ
Scythe CZ
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas