Sci- fi filmy

podle diskuze v sydově aréně, jsem si řekl, že z vás zkusím vytáhnout vaše názory na to, které filmy či seriály jsou nejlepší.

já začnu od konce: před pár dny jsem byl na District 9 a byl to film, napsaný pro mě:-) jsem z něj nadšen.
Setkal jsem se s více negativními než pozitivními názory, ale mě se líbil hrozně moc:-)
ufouni sice mají nádherné, velké, téměř lidské oči, ale to je tak jediné mínus, které si teď vybavím. Při sledování mi tam vadilo víc věcí, ale celkový dojem byl výborný a teď už si na ně nevzpomenu.
Film má všechno co od něj já můžu chtít. Hlavní hrdina v podstatě moc hrdina není a chce jen přežít. Je sice v podstatě hodný, ale s množstvím předsudků, které v nás naše společnost vzbouzí. Ufouni jsou sice hnusní, ale za to i hloupí a tak je s nimi po zásluze, lidmi, zacházeno.
Je tam spousta ufonskej zbraní a tudíž i dost krve. Zabíjení je tam dost hnusné, jako ve skutečnosti.
Myslím si, že se povedl natočit film, který upozorňuje na spoustu problému v naší době (zacházení s přistěhovalci, nadnárodní zbrojení) aniž by se kohokiliv jakkoliv dotkl.
Takže doporučuji
21.10.2009 16:43:16

ad Lynch
ja nevim, ale jeho Twin Peaks povazuji vubec za nejlepsi serial, ktery jsem kdy videl. Takze v tomhle ohledu pro me Lynch = kult.

18.5.2010 17:46:00

PJ
ale klidne, at se toci filmy, na ktere se mnoho lidi bude koukat jen z jakesi intelectual pozy, protoze to vypada jako vazna hudba, povinna cetba nebo nevim co vsechno jeste ,co pro me treba znamena vrcholnou podobu nudy. Smutne je, ze jsi to nepochopil jako jasny kontr k tvemu extremnimu vyrazu, ze jine filmy jsou jen strestenosti s rockovou hudbou. To je hodne uzky a omezeny pohled na vec.

18.5.2010 17:48:35

filmy
no od Lynche jsem viděl jen Dunu a ta se mi líbila Twin Peaks jsem nechápl (po dvou dílech) tak jsem na to nekoukal.

Avatar byla super pohádka a kdo ho neviděl jděte na 3D je to lepší.

za nejlepší sci-fy poslední doby považuju DISTRICT 9, pro mě naprostá bomba.

Mechanický pomeranč jsem čet i viděl a proto se mi až tak ten film nelíbí.

sci-fy filmy se Sigurni W (nechce se mi to psát, neumim to) jsou skoro všechny dobrý.

a znovu se zeptám na Moon, viděli jste ho?

18.5.2010 18:34:18

PJ

Ringo
Tak za prvé jsem nenapsal, že jiné filmy jsou jen ztřeštěnosti s rockovou hudbou (pouze, že je je jich v současné produkci na můj vkus jasná převaha), ale byl to jaksi MŮJ kontr vůči nazírání 2001 jakožto dlouhatánské nudy s ufidlaným soundtrackem.
A když jsme u toho, pro mě osobně je typickou intelektuálskou pózou třeba Tvůj kultovní Lynch a taky nechápu, proč a komu ten chlap točí filmy. Mě nudí a nic uměleckého na nich nevidím - spíš mi to připadá jako filmová tvůrčí masturbace.
Jen potřetí mohu tedy zopakovat zcela šokující závěr, že každý máme jiný vkus a je nesmyslné někoho přesvědčovat, že ten jeho je lepší, nebo že snad právě "frčí", což je asi taková pitomost jako si myslet, že ještě frčí "frčí".
Tím končím, ale klidně si sem napiš ještě své oblíbené poslední slovo. Pěkný den.

18.5.2010 18:38:49

boldík
Moon mám na disku, ještě neviděl a district pro mě byl špičkovej. Asi jsem toho moc neviděl, ale přišel mi hodně originální. Pak jsem tady ještě nezaznamenal komentáře na serenity, resp. firefly. U toho jsem se velmi pobavil. Na šmoulích jsem byl v kině a líbili se mi. Znovu bych na to nešel, ale byla to taková příjemná směsice toho co mám rád. Z proslovů jak vystřižených ze statečnýho srdce mi vždycky běhá mráz po zádech. :)

18.5.2010 18:40:17

Elenistar
Firefly se mi hodně líbil, jen škoda že bylo tak málo dílů a že se nechytl. Na druhou stranu je to seriál typu Star Trek - v každém díle jiný problém a díly na sebe přímo nenavazují a při pomyšlení, že mi zbývá dokoukat 5 sezón ST Next Generation, 7 sezón Deep Space 9 , 7 sezón Voyager a 4 sezóny Enterprise (+ sleduju ještě jiné seriály), tak bych asi další takový seriál nedal :)

18.5.2010 18:54:17

Deth

Lynch
Zpravidla vše co je od Lynche se mi móc líbí, jen mám také dost často problém pochopit, co chtěl autor filmem říci, respektive o čem vlastně film jako takový byl :-) .

18.5.2010 18:59:20

Vlaada

to Deth
To je právě můj problém s Lynchem. Mám rád filmy, kde není jasné, co a jak vlastně autor myslel, ale u Lynche (aspoň u toho mála, co jsem viděl) mám jednoznačně pocit, on že tím nemyslel nic, on se prostě jen prvoplánově snaží, aby to bylo co nejdivnější, a doufá, že lidi jako ty se budou snažit toho smyslu dobrat, a budou si libovat, jak těžké to je :) Což mi přijde jako podobnej podvod jako značná část moderního abstraktního umění, a prostě to nežeru :)

18.5.2010 19:11:46

ještě k Lynchovi
seriál Twin Peaks se mi líbil, ale zase Vlaadou zminovany Lost Highway mi prisla jak krec.

18.5.2010 19:12:33

Boldrick
JJ, District 9 byl fajn, narazky na apartheid v tom filmu nepusobily nejak pateticky, coz bylo pozitivum. Pro me jeden z vubec nejzajimavejsich filmu posledni doby...

18.5.2010 20:22:39

Ad Twin Peaks
nechapat po dvou dilech...mno, vzhledem k tomu, ze jdeo detektivni pribeh o X dilec, tak je docela pochopitelne ze se t opo dvoudilech nerozuzluje. Prvni serie TP je defakto ukoncena a dovysvetlovava ji film Fire Walk with me. Druha serie jebohuzel neuzavrena proto, ze se dasli pokracovani nenatocily a projekt byl predcasne ukoncen. Nijak tu nevyzdvihuji Lynchovo dilo jako celek, jen jsem zminil Twin Peaks a rici prave o tomto serialu, ze je to filmova tvurci masturbace, je ehmmmm jak to rici... radsi nijak:-)

18.5.2010 22:33:22

PJ
ja se te nesnazim presvedcit. A nevim proc jizlive pises neco o poslednich slovech. Pokud chces o necem diskutovat, diskutuj a nevidim duvodproc bys mel reakce jinych na sve nazory znevazovat vyrazy "oblibene posledni slovo". Jedine co jsem tim vsim chtel rici je, ze nemam rad takove to pozerstvi ktere jsi tu prezentoval. Takovy ten pristup, kdy clovek falesne tvrdi: "nikdy nekoukam na Novu, sleduji jen dokumenty na CT2"

18.5.2010 22:36:05

Ringo
Twin Peaks mám taky moc rád, výborný seriál. Z podobného ranku doporučuji též Riget neboli Království od Larse von Triera. Ovšem je to taky nedokončené (ale tam z trochu jiného důvodu, myslím, že mu pomřeli herci :( ). Od Lynche se mi ještě hrozně líbí Sloní muž. Duna je ok, žádná pecka, ale celkem dobré. Z těch dalších jsem viděl taky skoro všechny, ale nijak hluboce mě nepoznamenaly. Na Lost Highway jsem usnul a tak nevím, co se mi zdálo a co byl film, což je v tomhle případě skoro jedno :)

18.5.2010 23:09:26

mimochodem
dneska jsem stihl akorat polovinu Druhe vesmirne Odysei, tedy pokracovani a ma to presne to, co mi chybi u 2001, dej. Rekl bych ze tedy nekolikanasobny posun k lepsimu. A zajimave herecke obsazeni, napr. Jan Triska:-) A navic jsem ten film uz musel nekdy videt ,protoze nektere pasaze si pamatuji, asi jsem t ovidel nekdy hodne davno a uz si nevzpominam na celek.

18.5.2010 23:13:52

kandelabr
ja od Lynche videl jen ten Twin Peaks a Dunu. Twin Peaks spica, Duna takovy stred, hodne toho v ni chybi. Ostatni neznam. Twin Peaks povazuji proste za kult a to opravneny. Jsem dalek toho tvrdit, ze vse od Lynche je spica jen proto, ze se mi od nej libi TP.

18.5.2010 23:16:00

dobých sci-fi je jako šafránu
... a je to dobře.
Rozhodně jsem rád za perly jako:

seriály:
Battlestar Galactica
Firefly
Red Dwarf

a filmy z poslední doby:
Moon
District 9
Star Trek /i jako nefanoušek seriálu smekám
Donnie Darko
The Box
Southland Tales /s těmi posledními 3mi budou mít možná někteří stejný problém jako s Lynchem :o)ale toho můžu

19.5.2010 17:32:22

...
Druha Vesmirna Odysea dokoukana a musim teda rici, ze to je jine kafe, konecne napeti, konecne dej. Faktem je, ze aby byl clovek kapanek v obraze, musi pretrpet 2001, oba filmy na sebe primo navazuji.

19.5.2010 21:09:38

Kuky se vrací
Není to scifi, ale nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno. Včera jsem na tom byl a strašně se mi to líbilo. Vizuálně to hodí do kapsy Avatara i Alenku, příběh je akční natolik, že se děti nudit nebudou a dospělí se pobaví taky. Dokonce i na hlas malého Svěráka jsem si zvykl a ke konci mi přišlo, že se ke Kukymu vlastně hodí. Taková ta svěrákovská "laskavost", kterou nesnáším (obzvlášť Kolju, se kterým má Kuky lehce společnou zápletku) z toho filmu jen čiší, ale jelikož je to vlastně pro děti, tak mi to nevadí. Rozhodně doporučuji, ať už máte děti nebo ne. V kině jsem neviděl jediné dítě, ale všichni se bavili.

27.5.2010 08:30:56

sydo
Ono české louktařství a animace je na vysoké úrovni, ale u nás je velmi často ve stínku komerčních trháků. Vemte si takovou loutkové fimfárum :) Nebo z poslední doby film Na pudě.
Jinak vzal si na film svého oblíbeného plyšáka :) Prý se to může.

27.5.2010 08:38:02

Mathew

Caprica
A aký máte názor na prvých 9 dielov (úvodný film + 8 dielov) seriálu Caprica. Pokračovanie niekedy na jeseň 2010. Som celkom zvedavý ako sa to vyvinie ďalej.

27.5.2010 16:53:45

alenka v říši divů (loutkové)
nevím od koho to je, ale děsila mě ve spaní pořádně dlouho ...

27.5.2010 18:20:36

District 9
Tak tento film jsem shledl vcera a prislo mi to jako realny desivy dokument, z ktereho me jeste dlouho mrazilo v zadech a usinalo se mi po tom docela tezko:-) Sci-fi psychothliler. Mimochodem ukazoval hodne o nas lidech, jak se chovame ke slabsim druhum (at uz jsou to slabsi narody, zvirata nebo v tomto pripade mimozemstany uveznenymi v lidmi vytvorenem ghetu). Film krasne ukazoval, co dokaze predsudek. Z pocatku si clove krekne hnusni vetrelci, a nakonec jim pak fandi:-)

5.6.2010 19:07:27

Star Trek
jinak o Star Treku tu neco napsano bylo, ale na muj vkus velmi malo, docela jsem prekvapen jak malo lidi tady v zebricku svych nej Sci-fiu Sar Trek uplne opomiji. Ja tedy minimalne zminim velkofilmy.
1. Star Trek VI: Neobjevena země. Jeden z nejlepsich sci-fi filmu co jsem videla rekl bych, ze nejlepsi Star Trek film.
2. Star trek X: Nemesis, opet jeden z nej. Sci-fi filmu a nejlepsi Star trek film s Pickardem.
3. Star Trek II: Khanuv Hnev
4. Star Trek VIII: Prvni kontakt
5. Star Trek 2009 (spica, sice prevraci celou Kirkovou eru, ktera ma nasledovat a zname ji ze serialu a velkofilmu, naruby, ale celkove proste super)
6. Star Trek IV: Cesta domu (trochu eco dil, transport verlyb je spise k pousmani, ale porad skvely, trochu to zavani Bondovskymi efekty, zmaknuti veci na posledni chvili ve velmi extremnich situacich)
7. Star Trek V: Nejzazsi Hranice (nevim proc je tenhle film ze ST nejkritizovanejsi, me se libil moc, velmi zajimavy je stret s bohem, ktereho Enterprise nakonec zabije a navic je to jeden z dilu, kde jsou nejzajimavejsi strety zivotnich postoju Spocka a McCoye:-)
8. Star trek III: Patrani po Spockovi,
9. Star Trek IX: vzpoura (spise parodie)
10. Star trek I (hodne riznute Vesmirnou Odysseou)
11. Star Trek VII: Generace (díl který ve me zanechal spise hořkost, připadal mi tak nejak ucelove tragicky, ale porad dobry Sci-fi film).

Dam sem zebricek i serialovych generaci

1. Original serie (3 sezony, generace Kirk, Spock, McCoy, Sulu, Scoty
2. Star Trek: next Generation (Pickard a spol.)

dasli serie jsem jeste nevidel (Deeps Space 9, Voyager, Enterprise)

Kdysi u me jednoznacne vedly Hvezdne valky, diky efektum, akci, vice valceni, vice akce atd., ale cim jsem starsi, tim vice u me vede Star Trek a pusobi na me vice tajemno neobjeveneho vesmiru + psychologie postav. Samozrejme diky vlivu SW u me vedou nejvice ST dily, kde nejaka ta akce je, takze nejradeji mam dily kde se stretava Federace s Klingony, Romulany a Borgy:-)

5.6.2010 19:25:13

*
oprava, jak hodne lidi opomiji....:-)

5.6.2010 19:25:50

Star Trek
Můj nejoblíbenější Star Trek seriál je Enterprise, je škoda, že to po čtvrté sérii ukončili. "Klasické" ST seriály (TOS, Next Generation) jsou v mém žebříčku ST seriálů až na konci. Mám mnohem raději DS9 a Enterprise než TOS a Next Generation.
Z filmů je můj nejoblíbenější Khanův hněv a Star Trek XI.
Když už jsem u těch seriálů tak můj jednoznačně nejoblíbenější je Firefly. Ukončení seriálu po 13 dílech bylo podle mě jedno z největších zvěrstev, co se v televizním průmyslu udály.

6.6.2010 17:40:41

Vybíráme z Bazaru

Archa Nova, insert Herman, obaly Diamond
Archa Nova, insert Herman, obaly Diamond
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas