MS v hokeji

zdravim bratia cesi, aj sa z vas niekto k nam chysta? alebo si zapasy vychutnavate v obyvacke s piveckom v ruke, alebo v preplnenom pube? ja budem dnes vecer nasim fandit a uz sa tesim na druhu fazu turnaja, ked sa spolu stretneme. to zas budu diskusie :-D
zisla sa nam cela generacia starych harcovnikov, ak neziskame tento rok medailu, tak potom uz nikdy. slovensko do toho!!!
29.4.2011 15:39:05

Ringo
Dle mne je hokej ve sve podstate "maly" sport, treba i v Naganu to slo poznat na to, ze utkani CZE - CAN piskal kanadsky rozhodci a nikdo se tomu nedivil (skoro nikdo, dobra). To ze ty davas do souvislosti "malost" hokeje s tim, ze to rikaji lide jako truc reakci na to, ze jsme v nem uspesni, je problem na tve strane :). Hokej je i pro dost velkou cast Evropy minoritni sport. Ale na druou stranu sledovanost letosniho MS cinila dle Fasela 700 mil. divaku, tak zase tak maly asi neni :). No a neco k systemu - mne by se libilo zrusil 1/4 finale, v 1/8 finale by treba mohl hrat kazdy s kazdym a aby turnaj gradoval, mohlo by se pak jeste hrat finale a o treti misto. Nebo klidne i semifinale. Detaily bych nechal na funkcionarich, toto je jen navrh urceny k tuningu ....

16.5.2011 09:06:15

velká skupina je nesmysl
při 16ti účastnících to prostě nejde. A snižovat počet účastníků se mi taky nezdá dobrý nápad, pak by z toho rovnou mohla být eurohockey tour. Naopak, já bych to ještě rozšířil na 32 a udělal systém jako u MS ve fotbale s frekvencí 2 roky (možná 4). Čím víc týmů, tím víc se to zpopularizuje a nevadila by mi ani kvalifikace. MS v hokeji přestává být exkluzivní záležitost, turnaj jednou ročně, to už se není na co těšit, ale chápu, že tohle není fotbal, nicméně 32 týmů a jednou za 2 roky by bylo fajn (krom toho by odpadnul ten nejdůležitější zápas. bo by se muselo hrát ještě osmifinále :-))

Edit: já chápu, že těch dalších 16 týmů by bylo víc než do počtu, ale vzpomeňte si, co se dělo, když se to rozšířilo na těch 16, hrály se zápasy 10:0, 12:1 a kde to je dneska? Týmy se neskutečně vyrovnávají a je to hlavně dané tím, že do MS má přístup víc takových "outsiderů", kteří získávají zkušenosti a pak dokáží vyklepnout týmy ze "špičky". Tím rozšířením by se to zase jen zpopularizovalo, dneska mají týmy už i Turecko, Izrael, Saudská Arábie :-)

16.5.2011 09:37:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Ozzy
Prestiž hokejového mistrovství je už teď dost diskutabilní a další rozšíření turnaj jenom degraduje. Měla by to být elitní akce, jednou za čas, kde by hráli nejlepší z KHL, NHL. Teď je mistrovství letní turnaj pro odpadlíky ze zámořského play off a Evropany, kteří šampionát narozdíl od Severní Ameriky berou alespoň vážně.

16.5.2011 11:15:29

Vinas
ono je to tak, že fotbal má ms a olympiáda je v pozadí a naopak hokej má olympiádu a ms je v pozadí. Pokud elitní akce, tak ale s pořádnou kvalifikací, jako je tomu ve fotbale, aby i ty horší týmy měly šanci zahrát si s top mužstvama.

16.5.2011 11:20:05

Ozzy
Mně se líbí jak, se hraje MS dvacítek. Dvě skupiny po šesti, play off a skupina o udržení, ze které sestupují dva týmy.

Olympiáda je v pozadí, protože tam hrají výběry do 23 let. To si samozřejmě vymyslela FIFA, aby nepřišla o exkluzivitu mistrovství světa, ale je to elegantní řešení. Olympiáda na fotbalu nestojí (tam se zveličují sporty jako lukostřelba a jiná tělovýchova) a MS tak má svou prestiž.

Problém hokeje je, že nemá jednotnou strukturu a neustále "soupeří" NHL s IIHF, pro kterou je navíc mistrovství jedinou akcí, kde může vydělat, takže šampionátu jednou za dva roky se stěží dočkáme.

16.5.2011 11:37:08

Ozzy
Proc velka skupina? Dokazu si predstavit treba 4 zakladni skupiny jako letos, z nichz postoupi nejlepsi dva tymy (aspon bude KAZDY zapas zakladnich skupin napinavy). Nebo klidne 8 zakladnich skupin, ze kterych postoupi jen vitez, ale ja bych se nevracel k modelu, kde hralo Japonsko a podobne tymy, na to je kvalifikace. Osmifinalova skupina by mohla generovat ucastniky semifinale, nebo pripadne rovnou finale a zapasu o treti misto. To je prvni vec, ktera mne napadla, nemyslim, ze by to bylo tak nezajimave a nespravedlive :)

16.5.2011 12:58:26

Ozzy
A tim, ze by neTOP tymy hrali kvalifikaci, by misto x zapasu mezi TOP9 a zbytkem sveta, ktere casto dopadaji rozdilem tridy, vzrostl pocet zapasu mezi elitou, coz je to, co zajima divaka, ne?

16.5.2011 13:00:19

2 Drussbarb
nejak jsem nepochopil, proc by mel byt v tom co pises problem na me strane, ale nevadi. Co se tyce malosti hokeje, ja myslim ze 700 milionu divaku je docela pocetna skupina na to, abysme hokeji rikali maly sport. Ale tohle jsme myslim uz snad nize vyresili tim, ze nema smysl se dohadovat o tom, ktery sport je lepsi, horsi, zajimavejsi, dulezitejsi. Dulezite budou vsechny, ale kazdy samozrejme jak pro koho. Je treba beru hokej jako pekny v podstate elitni sport, na ktery nema kazdy a je to tak dobre.

16.5.2011 13:06:01

VinasSolamnus
ja jsem rad, ze je MS kazdy rok, je to pro me vzdycky takovych prijemnych 14 dni, ktere me vytrhnou ze vsedniho zivota. Nevidim jediny duvod pro to, aby se to konalo jednou za cas. Hokej je rychla hra a proto je rychla i pripravka. Netreba budovat tym 4 roky jako ve fotbale s x pripravnymi zapasy, aby se to jednou za 4 roky rozseklo. To by bylo myslim to, co by hokeji opravdu ubralo na atraktivite.

Co se tyce te spravedlnosti, tak ja myslim ze mi nejde o to jestli tym vypadne ci nikoliv, ale o to, jestli si to vypadnuti zaslouzi vzhledem k vykonum a vysledkum. Neni to jen o nasem tymu. Me treba letos bylo hodne lito Kanadanu, kteri sice par zapasu prodluzovali, ale jinak hrali vyborne a jeli taky jak masina, uspesne kazdy zapas. a dostali akorat jeden blby vyklep s jednim nepresvedcivym tymem.

16.5.2011 13:08:25 | Upraveno autorem (porovnej)

neco zase pro zasmani
http://www.youtube.com/watch?v=6lpTupZj7dM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=AkSCFs6USaE&NR=1

16.5.2011 13:21:04

Ozzy
Nic ve zlým, ale fakt si mě rozesmál. Myslím, že tu nikdo o žádných 16ti nebo 32 členných skupinách každý s každým nepsal a tak si tu tento systém zcela zbytečně vyvracel :-))

K systému - jeden zásadní argument. Play off je samozřejmě systém výborný, ovšem za předpokladu, že se hraje minimálně na 3 vítězné zápasy. Proto se používá v hokeji v domácích soutěžích. Na jeden zápas je to systém nesmyslný a haluzácký - loni v náš prospěch, letos v náš neprospěch a přispívá k zápasům, kde jde sport stranou a hraje se na efekt, tedy na to jedno vítězství. Velmi často tyto haluze využíváme my - proto to pověstné české štěstíčko, to nic ale nemění na tom, že systém play off na jeden zápas je špatný. Kdyby byl tak výborný, tak se hraje v NHL nebo KHL play off na jeden vítězný zápas, což je samozřejmě kokotina, kterou nikdo nepřipustí. Na MS se hraje jen kvůli času.
S tvrzením, že je pro všechny stejný, tedy spravedlivý, nezbývá než souhlasit. Ale myslím, že Ringo tu celou dobu vysvětluje něco jiného.

16.5.2011 14:08:09

Kanada
A nikdo si tu neuvědomuje, že tento systém zabránil např. vidět jako finále ČR x Kanada, kde by hráli mančafty s nejhezčím a nejlepším hokejem na tomto turnaji, a umožnil finále Finsko ( tady celkem ok) vs Švédsko, který si žádný finále za předvedenou hru nezasloužilo. Stejně tak loni, kdy finále mohl hrát místo nás někdo, kdo předváděl hru daleko lepší a hezčí.

V tomhle vidím zásadní problém, není nejlepší ten, kdo nejlepší sport předvede, ale ten kdo play off haluzema (jako např. Rusko vs Kanada) nebo Řecko ve fotbale bořením nebo štěstím na los (soupeři Dánska) přeleze.

16.5.2011 14:16:06

sinuhet
naprosty souhlas s obema tvymi prispevky. ale s ostatnima se asi stejne neshodnem, takze to tu asi nema cenu dale rozvirovat. Uvidime, co prinese novy system v pristim roce.

A k tem, co by si prali MS v hokeji jednou za 4 roky - uvedomme si, jaky je to pro hokejove zeme svatek tohle poradat a jake bitvy se svadeji v zakulisi. Pro MS v Rusku v 2016 si musel prijet Putin sam osobne. Tak samo se svadeji boje o kouce repre, v Rusku to pomalu nekdy vypada, ze jde o treti nejvyssi post po Prezidentovi a premierovi:-) Takze jakekoliv reci devalvujici system poradani hokejoveho MS jsou zbytecne, v podstate neobjektivni a nevidim k takovym recem vlastne ani duvod. a to ze spolu o hrace valci IHF a NHL a KHL, to jen dokazuje, ze se jedna opravdu o velky, nikoliv maly sport a to ze ty zeme maji z ceho brat i v pripade, ze NHL nejakeho hrace nepusti rovnez;-)

16.5.2011 14:31:27

Sinuhet
A jak bys jako hodnotil, kdo predvedl nejlepsi hokej? Jako v krasobrusleni? Upozronuji,ze ani system kazdy s kazdym NEZAJISTI titul tomu, kdo hraje nejlepsi hokej, pouze tomu, do nasbira nejvic bodu a klidne to muze byt vse po haluzi s ubranenym vysledkem 1:0 :)

16.5.2011 14:37:44

Richmond
tohle mi prijde zavadejici, hodnoti samozrejme vysledky a ty jsou jasne. Treba pro nas 8 vyher, 1 prohra. Proc porad resime, kdo s kym jak. Ono by se dal najit treba hezky a jednoduchy system treba i bez ctvrtfinalove bitvy. Dve skupiny, kde si zahraje 1. s 2. z obou skupin souboj o medaile. Takze letos by to bylo Svedsko - CR a Kanada - Finsko. Mozna bysme se Svedy treba stejne prohrali, ale prislo by mi to takove cistejsi. Boj v te osmifinalove skupine by byl urputnejsi a vsichni by se snazili body urvat hned bez nejakych nalad typu - porad o nic nejde.

16.5.2011 14:58:34

Ringo, all
Uz nevim, kde jsi to psal, ale zminoval jsi neco o lidech, kteri i po povedenem turnaji hokej shazuji jako malosport. Ja nic takoveho nepozoruju, proto jsem psal, ze je to spis problem na tve strane. Jinak to o vynechani 1/4 finale ma svou logiku, taky by tim odpadly spekulace o tom, ze svedi zase vypustili zapas, aby dostali prijatelnejsiho soupere na 1/4 finale. Uz to udelali potreti, jednou jim to chvalabohu fakt nevyslo, Lotysi mne tehdy hodne potesili. A ano, sam jsem dole polemizoval se svym tvrzenim, ze je hokej malosport, argumentoval jsem cislama sledovanosti, ale pusobi na mne tim dojmem, viz kanadsky rozhodci v Naganu, vic okate nadrzovanim hokejove mocnym, nutnosti mit podnebi a drahou vybavu, atd. Presto patri dle mne hokej ke dvema nejlepsim kolektivnim sportum

16.5.2011 15:19:58

ad malosport
80% obyvatel týhle planety neví co je hokej. 80% týhle planety ví, co je fotbal. Já mám hokej hodně rád, ale přiznejme si to, celosvětově je to jen hodně okrajová záležitost, ktrá nechává většinu lidí chladnými. Těch 700 milionů údajné sledovanosti se taky musí brát s rezervou, já sám jsem tam minimálně započítanej tak 10X, protože jsem viděl deset zápasů :-) U nás zase moc nevíme, co je to rugby nebo třeba pozemní hokej, přitom tyhle sporty mají mnohem větší hráčské základny a sledovanost, než hokej. Hokej je podle mě srovnatelný třeba s házenou a ta se u nás za malý sport považuje...

16.5.2011 15:31:34

Ringo
Ten system co popisujes nezni spatne. Urcite by zvuyhodnoval tymy, ktere hrali ve zakl. a semif. skupinach "nejlepe". Ja s tim mam jediny problem. Totiz ze nutne pribude spousta nudnych zapasu o nicem. Tym, ktery postoupi do semif.skupiny s 2 prohrama ze skupiny uz de facto hraje zbyvajici 3 zapasy o cest a podle toho to muze vypadat...Teoreticky muze i rozhodnout o tom, kdo postoupi do semifinale. Bohuzel najit optimalni system je tezke. Ja mam nejradsi system z MS ve fotbale :) Pro me je MS konane navic jednou za 4 roky naprostym svatkem a nemit rodinu,tak si beru vzdy mesic dovolenou a cumim na vsechny zapasy :)

16.5.2011 15:46:58

Richmond
myslíš jako známku za umělecký dojem, za nejlepší bodycheck, za shotout? :-)

No, ale jak by o něčem významným rozhodovali rozhodčí, to by zas vypadalo ..... ostatně, už mi někdo vysvětlí, proč ve fotbale nejsou dávno videorozhodčí - na goly, na offsidy a pod.? :-))

16.5.2011 15:50:23

Drussbarb
neni to muj problem, ja hokej npodcenuji, zato tech, kteri radi pripominaji, ze jde o okrajovou zalezitost je tady docela dost.

Ozzy79: jak uz jsem nekolikrat zminoval, to, ze o nejakem sportu vi i Kunta Kinte z pralesa, to pro me nedela dany sport lepsim. Ja povazuji za pozitivum, ze je hokej sportem dejme tomu tech zminenych 20% populace zemekoule, i kdyz ja bych to procento povysil na 40 %, z toho 60% moderniho sveta a jsem rad, ze jej nema sanci jej hrat uplne kazdy.

16.5.2011 16:10:14

All
Obecne je fotbal fenomen, hokej taky, ale jen pro par zasvecenych statu. Ovsem malosportem bych jej taky nenazyval, protoze 700 mil. divaku je hodne. To, ze je celosvetove ve stinu treba fotbalu, mu ale v nasich luzich a hajich neubira v zadnem pripade na atraktivite, lide, co pripominaji, ze jde o okrajovou zalezitost, jsou trdla, protoze je to nas narodni sport 1 nebo 2. Pro CR je to vystavni sin sportu, coz je dulezite pro mne osobne vic, nez to, ze ma nizsi sledovanost nez treba ..... americky fotbal :)

16.5.2011 16:27:11

System
Ještě k tomu systému. Aby to bylo aspon trochu spravedlivé a také pro sponzory přijatelné, muselo by se v play off hrát tak jako třeba ve fotbale LM. Tedy na dvě utkání a počítali by se výhry, prohry, nájezdy, score a pak by ten lepší ze těchto dvou zápasů, postupoval dál. A tak až do finále. Byla by tedy možnost repete a ve druhém zápase by šlo také už o vše, takž atraktivita utkání zajištěna. Jen by se to muselo celé hrát minimálně 1 měsíc a nebo vynechat tu osmifinálovou skupinu a po odehrání základní části to jen rozlosovat a pak by se utvořili ve všech dvojice, kde by vždy vítěz postupoval výš.

16.5.2011 16:27:44

Drussbarb
no, uzavrel jsi to dobre a jsem docela prekvapen a rad, ze jsi nakonec pochopil, jak to myslim:-) Zrejme sis precetl oproti prvnich tvych reakci na me i starsi prispevky a zasadil sis me posty do kontextu cele diskuse:-)

16.5.2011 19:43:16

ozzy and all
V tomhle mas pravdu, zdaleka nejvetsi sportovni udalost tohoto roku se odehraje v zari. Jde o World Cup v rugby, o nemz nema 90% Cechu ani poneti, nicmene co se tyce marketingu a sledovanosti, je to treti nejvetsi sportovni akce sveta hned po olympiadach a MS ve fotbale...;)
Jeste bych upozornil, ze "malosportem" je hokej v podobe soucasneho MS, u olympiady je to uplne neco jineho, tam se to vyrazne rozsiri zajmem USA a Kanady a tim, ze jsou tam skutecne ti nejlepsi hraci. Ale i tak je v USA hokej az za americkym fotbalem, basketem a baseballem...
Je zrejme, ze pro CR je to sport zasadni, protoze diky omezenemu poctu statu, ktere to hraji na urovni, mame moznost vozit medaile a poradne je oslavovat;)

17.5.2011 09:56:58

Anaken
tak to jsi zase snizil timto to ziskavani medaili. Nemame medaile hlavne proto, ze patrime ke spicce, nikolov proto, ze to hraje malo statu? Vezmeme si, kolik mame obyvatel my a Rusko. Pro Rusko je hokej zasadni vec. Presto se s nima muzeme rovnat. Takze ja bych ty medaile nebagatelizoval tim, zeje to tim, ze ten spor je pr omalo statu. Uplne tak malo jich neni, klidne by nas mohlo prehravat 80 milionove Nemecko.

17.5.2011 10:00:49
Offcanvas