MS v hokeji

zdravim bratia cesi, aj sa z vas niekto k nam chysta? alebo si zapasy vychutnavate v obyvacke s piveckom v ruke, alebo v preplnenom pube? ja budem dnes vecer nasim fandit a uz sa tesim na druhu fazu turnaja, ked sa spolu stretneme. to zas budu diskusie :-D
zisla sa nam cela generacia starych harcovnikov, ak neziskame tento rok medailu, tak potom uz nikdy. slovensko do toho!!!
29.4.2011 15:39:05

Finale
Tak jsem zvedav, jestli vyhraji Svedove a tim padem potvrdi novou tradici, ze kdo chce ziskat titul, musi nejdriv prohrat ve skupine s Norskem :)

15.5.2011 19:02:14

Diky hosi!
Nasi predvedli skvely vykon po cas celeho turnaje s vyjimkou jedineho zapasu:) I tak je z toho skvela bronzova medaile. A ty medaile opravdu zacinaji byt cim dal tim vzacnejsi, protoze svetovy hokej se nam zacina pekne vyrovnavat. Nasi ale predvedli snad nejlepsi hokej co pamatuju a vzdycky jsem se skvele bavil. Diky hosi!

15.5.2011 19:23:02

Paráda!!
Bronzová medaile je svělý úspěch, nadřeli se na ni pořádně, ale jsem rád, že ji mají, předváděli fakt parádní hokej!!!

Ale byly to nervy, strašně jsem jim tu medaili přál, čtvrté místo je ta nejhorší věc ve sportu....mám s tím čerstvou zkušenost ze včerejška, když jsme v celostátním finále měli stejně bodů jako třetí a druhý tým, dokonce i stejné skóre a o pořadí tak rozhodovalo dodatečné pravidlo o větším počtu vstřelených gólů...zklamání tech kluků bylo obrovské, když jedete domů s prázdnou...4 místo je jistě úspěch, ale....tak alespoň ti hokejisti to dokázali :)))

15.5.2011 19:28:21

Bronz
medaile je nedaile a v nekteryhc pripadech je jedno jakou ma barvu. to co nasi predvedli na celem turnaji a dneska, to bylo proste zlate a ten souboj s Rusama mel vylozene finalovy nadech. A abych pravdu rekl, nepamatuji se, kdy kdo na MS slavil bronz tak jak dneska nasi:-) Jedina prohra v turnaji, rikejte si co chcete, pro me je letosni tym zlaty. a ze je system turnaje nespravedlivy, za tim si stojim. Loni jsme to udreli, ale vsimnete si, kolok ale kolem toho bylo a kolik pochyb do budopucnosti, protoze vsichni vedeli, ze jsme vydreli zlato tezce po haluzi. Letos za nas hral dream team a to po vsešch strankach, vcetne vykonu, nebylo co namitat a vidite, zlato neni, jdno jedine klopytmuti o tom rozhodlo a ktery sportovec neklopytne, ze? A na zaver tohoto postu se omluvam Cervenkovi, odcinil to co napachal v patek za svedskou brankou, protoze v patek jsem nadaval jak spacek, co takovy hrac vlastne dela v reprezentaci. Dneska odcinil co mohl a Jagruv
KHL souputnik udelal Hat trick tak jako Jagr v tomto sampionatu. Myslim ze cesky tym zanechal i pres neziskani zlata na tomto mistrovstvi paradni dojem.

15.5.2011 19:39:17

Medaile
Jo, dnešní zápas byl super, místy až moc divoký. Ke konci druhé třetiny sem měl obavy, že se Rusáci do nás zase pustí. Systém je nespravedlivý, to je pravda, ale bohužel je to všechno skrze sponzory. PLAY OFF systém budou všichni sledovat, ale aby se hrálo každý s každým a tři dny před koncem šampionátu by bylo "jakože rozhodnuto" o tom kdo to vyhraje, tak se zbytek zápasů nemusí ani hrát. Nikoho by to nepřitáhlo. (jak je tomu ve fotbalové lize) Je to vše jen skrze sledovanost v TV, takže asi tak.
Ale to sem odbočil. Klobouk dolů před našim mužstvem. Jak to řekl Vichnar, bronz slaví mužstvo, které vyhrálo, stříbro mužstvo které prohraje. Protože je bonz cennější, protože to mužstvo psychicky hodně zvedne.
A taky postřehy byly zajímavé. Viz. že jsme teprve po druhé od roku 1961 dokázali 2x v jendom turnaji porazit Rusáky a od roku 1985 dokázali dva naši hráči během šampionátu vstřelit hattrick. Zajímavé byly i rozhovory před finálem, kde byl i trenér aj. Prostě paráda šampionát.

15.5.2011 20:56:50

play off
je spravedlivý nebo ne? A co vloni, nebýt play off, tak jsme.... přesně tam :-) Play off tomu dává šťávu a myslím si, že je to správná volba

15.5.2011 21:02:44

ozzy79
jiste, loni jsme to na tomto nespravedlivem systemu urvali my. Senzace, oslavili jsme to, ale taky si vzpomen, kolik bylo kolem toho ale, kolik bylo nazoru, ze je t oposledni zlato, protoze to byla haluz, kazdy tovedel a kazdy rikal, ze uz neni z ceho brat. Letos byla uplne opacna situace, skvele vysledky, hraci super, pekna hra na pohled a zlato neni. Tohle je uz nespravedlive vzhledem k tem hracum, kteri i kdyz umi, nepostoupi. Loni moc neumeli a stacilo par haluzi a slavili titul.

15.5.2011 21:04:46

Nespravedlnost
Co je nespravedliveho na tom, ze titul vyhraje tym, ktery jako JEDINY v playoff neprohraje? :)

15.5.2011 21:19:13

Ringo
Jasně, ale je to stejné i v jiných sportech. Nehraje se ani na šance, ani na krásu, ale na výsledek a na góly. Jak jsem už psal, kdysi se hrálo finále na 2 vítězné zápasy aby tak eliminovali příp. neúspěch v 1 zápase a stejně se od toho ustoupilo. Také se nehrálo o bronz, ale automaticky se uděloval vyřazeným semifinalistům. Najít objektivní a spravedlivý systém, který by ještě k tomu vyhovoval sponzorům - tedy komerci, je nemožné. A uvědom si, že je to vše jen o penězích, reklamě aj. Až se to bude hrát pod širým nebem jako ve 40-tých letech, tak snad můžeme uvažovat o systému každý s každým. :-)

15.5.2011 21:19:30

To Richmond
Pravdu díš....Rusáci prohráli 4x a copak by si zasloužili medaily? :-O

15.5.2011 21:20:30

Nasledujici leta
Jinak jsem ale uprimne zvedavy jak na tom budeme pristi roky, protoze kdyz se clovek podiva na vysledky dvacitky a osmnactky na MS, tak je to neuveritelna propast, ktera nas deli od Ruska, Kanady, Svedka a Finska. A ta propast se deje uz nekolik let po sobe. Doufam, ze jenom sejckuju a ze ta soucasna generace jeste neco pobere nez doroste nova :)

15.5.2011 21:27:40

to Richmond
a bude hur

15.5.2011 21:34:43

Richmond
nebudme pesimisti.

A k tomu nize - co je nespravedliveho, ze vyhraje nekdo, kdo v Play off neprohraje jediny zapas? Treba to, ze tym odehraje 6 zapasu ve skupine, vyhraje je a pak musi po sobe 3 povinne vyhrat. Proc najednou tyhle, kdyz treba jine tymy ve skupinach vesele tri zapasy prohraji? Podle me je spot o sezone a i to MS je takova sezona s pripravkami a pak zapasy. Delat sport o jednom zapase, to je fakt o haluzich. Kdyz se divam ted na zapas Svedsko Finsko, tak bych rekl, ze ti Svedi tam az tak moc nepatri, ze nasi a i ti Rusi by meli byt pred nima, o Kanade nemluve.

15.5.2011 22:24:34

Ringo
neřeším, co je a co není spravedlivé, pro fanoušky týmů, které prohrají, to je nespravedlivé, pro mně nikoliv. Já vím jen jedno: ten loňský titul jsem si s tím z vídně 96´ užil ze všech nejvíc, to bylo přesně to, co dělá sport sportem, super příběh, atmosféra... letos i kdybychom to zlato nakonec vyhráli, tak mě to nechává celkem chladným, protože tam není to koření, co bylo vloni, kdy to celou dobu bylo na hraně, a nakonec se z ošklivého kačátka vyklubala labuť. Play off umí psát pohádky mnohem víc, než klasický bodový systém a o tom to je. Takže gratuluji našim k bronzu, ale vloni to bylo pohádkovější a atmosféričtější než ta letošní spanilá jízda :-)

15.5.2011 22:26:32

Paráda!
Dnešní zápas byl pro mě skutečně finálový a naše reprezentace se za tak krásný bronz nemá žádný důvod stydět. Takový hokej jsem dlouho neviděl. Takže ještě jednou, díky kluci za skvělou podivanou! ;-)

15.5.2011 22:51:13

ozzy79
jak rikam, je to o atraktivite, senzacich a prekvapenich. Podle me to neni dobre proste pro sport a ty sportovce. Kdyz ME ve fotbale vyhralo Recko, tak se to hemzilo hlaskami ze vyhralo Recko, prohral fotbal a byla to pravda. Mnozi lespi zustanou za branami finale, horsi si to treba vyhraji a budou dle toho povazovani za lepsi. ale to je jedno. Ja jsem bytostne presvedccen o tabulkovem bodovacim systemu. Taky treba proto, ze kdyz se podivam na Svedy, kteri maji stribro, tak jsou zkrouseni jako by je vyradili ve ctvrtfinale. Nasi vyhrali bronz a nalezite to oslavili. Nevim, proc by stribro melo byt medaili porazenych.

15.5.2011 22:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Zeptej se sportovcu a a 99,9% s tebou nebude souhlasit, o tom jsem presvedcenej. Kazdy z nich radsi bude bude hrat "nespravedlive" playoff misto nudnych zapasu ve skupine. Ja si to MS se systeme kazdy s kazdym pamatuju a proste nektery byly jalovy bez emoci, proste se to dohravalo. Ozzy79 to naspal pregnantne, mam rad pribehy, a to prave tenhle byt krutej system umoznuje.

15.5.2011 22:58:27

Richmond
to je zvlastni, ze na ten systam maji htreba prave hokejiste vzdy nejakou stiplavou poznamku a resi se to snad od doby, co tento system vznikl. a ted se bude i menit.

Co se tyce pribehu, ok, je to sice senzacni, ale sport je o tvrde praci, umu, kvalite a ne o pribezich.

15.5.2011 23:03:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Druhy a ctvrty misto jsou vzdycky nejhorsi. Jinak Finove nam v zapase ve skupine byli hodne vyrovnanym souperem, vitezstvi jim preju.
Co se tyce Playoff, je to nejzajimavejsi zapas i z pohledu hracu, musis tomu davat vse. Osobne radeji hraju turnaje (i kdyz ve volejbale), nez ligu kazdej s kazdym. Turnaje s playoff ti proste zavahani neodpusti, musis tomu dat vse v kazdem zapase a hraje se v obrovskem nasazeni. A mnohdy ze sebe vytahnes i to, co jsi netusil, ze tam je;)

15.5.2011 23:09:05

Anaken
ale jo, ja vsechny ty argumenty o nutnosti plneho nasazeni, atraktivity a pod. beru. Je to vsechno pekne a je to pravda, ale ja proste tu elementarni nespravedlnost vidim v tom, ze jeden jede naplno cely turnaj a jednou klopytn a leti a druhy se velmi nepresvedcive drasa skupinou a nakonec je na tom lepe nez ten, co se snazil cely turnaj. Proc je zrovna zapas 5.5. mene podstatny nez ten 13.5.? Jenom proto, ze to tak urci rozpis? Pritom zapas jako zapas. Diky tomuhle vyrazovacimu systemu se pak stava, ze neni zapas jako zapas. V jednom tym formu potvrdit nemusi a v druhem uz jo.

15.5.2011 23:14:04

Ringo
Problem u hokeje je, ze ma moc uzkou spicku. Kdyby ji mel sirsi, nebylo by treba hrat tolik zapasu ve skupinach. Na druhou stranu prave tento system vede k tomu, ze se v poslednich letech ta spicka rozsiruje a srovnava... Zapasy ve skupinach nejsou rovnocenne jako ty posledni tri (pokud vyhravas;)), jsou o tom, jake budes mit nasazeni do pavouka, coz ti muze pomoct... Skutecne dulezite je to ale v tech trech zapasech, kdy hrajes se spickou a jde o vse. Osobne na tom nevidim nic moc nespravedliveho, nekolik tymu odehralo dobry turnaj a vyhrat ho mohl kdokoliv z nich - my jsme hrali dobre dopredu, Svedove brilantne dozadu a Finove hrali taky dobry hokej... Spis je ten system divnej tm, ze je to hybrid ligy a playoff. V prvni casti ti proste o nic nejde, pak jde o vse. Uroven motivace v jednotlivych zapasech je pak holt ruzna...

15.5.2011 23:25:06

Ringo
Systém ideální není, ale rozhodně není nespravedlivý. Když chceš vyhrát medaili, tak musíš zvládnout důležitý zápasy. Stejně tak ke sportu patří i to, že občas vyhraje šťastnější tým.
Navíc jak se v osmifinále přesvědčili třeba Slováci, tak zápasy v základní skupině rozhodně nejsou k ničemu, protože právě body z nich jim sakra chyběly.

A kdyby ve sportu nebyl element náhody a štěstí, tak by to byla obrovská nuda. Podle tvojí logiky by třeba nemohli dojít Češi ke zlatu v Naganu, protože tam jsme měli například v první třetině čtvrtfinále s Amerikou obrovský štěstí. Sice to vychytal Hašek, ale právě v brance to štěstí potřebuješ.

15.5.2011 23:59:30

VinnasSolamnus
tak nejde o moji logiku, jde o system a me se tenhle nelibi, prisel mi lepsi ten, co se hraval v 70. a 80. letech. Uz vubec tu nechci rozebirat, kdy nam tenhle system vyhovel a kdy nas naopak poskodil. Podminky maji vsichni stejne.

16.5.2011 06:40:40

Ringo
No a maji-li podminky vsichni stejne, tak je system spravedlivy, ne?;)

16.5.2011 08:13:54

Systém
Já si myslím, že spravedlivost systému řeší fanoušci jenom v případech, kdy jejich tým vypadne :-)

Systém s jednou velkou skupinou není špatný, ale zase mu chybí to správné vyvrcholení v podobě finále. A přiznejme si to, kdyby se nehrálo play off, tak by mistrovství hned ubralo na zajímavosti

16.5.2011 08:31:29
Offcanvas