MS v hokeji

zdravim bratia cesi, aj sa z vas niekto k nam chysta? alebo si zapasy vychutnavate v obyvacke s piveckom v ruke, alebo v preplnenom pube? ja budem dnes vecer nasim fandit a uz sa tesim na druhu fazu turnaja, ked sa spolu stretneme. to zas budu diskusie :-D
zisla sa nam cela generacia starych harcovnikov, ak neziskame tento rok medailu, tak potom uz nikdy. slovensko do toho!!!
29.4.2011 15:39:05

Ringo
S Ruskem mas pravdu, ale ve spouste dalsich statu se to sice hraje, ale je to sport druheho sledu (v Nemecku je daleko popularnejsi hazena nez hokej, ve Francii rugby, v Italii volejbal...). Nesnazim se to nijak zlehcovat, ale uplne top sport je to pro nas, Slovaky, Rusaky, Finy, Svedy (ale tam se to u obou bije s florbalem) a Kanadany... A CR je treti v zebricku poctu registrovanych hracu hokeje (je jich tu 100.000), coz je treba 2x tolik nez Rusko;)

17.5.2011 10:12:18

Anaken
dobra, registrovanych hokejstu vice nez v rusku, ale to prece neni argumentem k tomu, ze medaile mame jen proto, ze to hravame s Kanadou a Svedskem pomalu sami. to uz je na kazdem statu, jak se k dane discipline postavi. Nas bude logicky zajimat hokej, amiky basketball. amici si svuj sport vzit nedaji, ale urcite nebudeme rika, ze jsou v tom nejlepsi, protoze to hraji sami. Jsou v tom nejlepsi, protoze se te discipline venuji. A u nas je to tak s hokejem. Podobne to maji Svedove, Fini a snazi se i Norove. Kdyz se podivas na MS, tak tech zemi hrajicich hokej je dost. Kdyz to srovnam s fotbalem, tak fajn, fotbal hraje cely svet, ale pro CR podle me treba neznamena nic. Vzdy tu bude velka argentina, Brazilie, Spanelsko, Holandsko, Anglie a Nemecko a nebudu rikat, ze si to ty zeme defakto hraji samy, proto jsou porad na spici, ostatni zeme na to nemaji prostredky a nevenuji se tomu tak moc.

17.5.2011 10:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No zajimavy fakt je, ze treba Slovinsko, ktere se MS ucastni relativne pravidelne, nema ani 1000 registrovanych hokejistu...;) J cesky uspech nijak nezmensuju, jen souhlasim s ozzym, ze z obecneho hlediska nelze k hokeji pristupovat jako k premiovemu sportu, premiovy je pro nas a pak dalsich zemi. V globale pred nim je spousta dalsich sportu, proto pouzil termin malosport...

17.5.2011 10:36:56

Ringo
Diky za pochvalu, celou diskuzi jsem necetl, ale zda, ze tohle je asi prvni tema, kde si notujeme, co mne tesi :)

17.5.2011 11:30:08

Ringo
"Kdyz se podivas na MS, tak tech zemi hrajicich hokej je dost. Kdyz to srovnam s fotbalem, tak fajn, fotbal hraje cely svet, ale pro CR podle me treba neznamena nic."

Tohle se nepochopil.

17.5.2011 13:32:46

Richmond
no ze pro CR ve srovnani s Argentinou je fotbsal v podstate okrajovy sport;-)

17.5.2011 14:47:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Porad nerozumim :) V CR je fotbal porad jasne na prvnim miste. Kdyz byla CR v 62 ve finale MS, tak doma bylo oslavy naprosto neporovnatelny s hokejem.

17.5.2011 20:25:21

Richmond
kdyz nekdo rekne, ze pro nektere staty neni hokej podstatnym sportem a proto umyslne nesaha po medailich a je to proste okrajova zalezitost, tak potom na tom my jsme takhle s fotbalem. To je cele, co tim chci rici. Az budeme porazet takove zeme jako Nemecko, Brazilii, Holandsko atd., tak reknu, ze se fotbalu venujeme a neni pro nas okrajovy:-) A porovnavat, jestli byly oslavy fotbalu vetsi nez hokeje...no nevim, jestli na to existuje nejake meritko, abysme to porovnali. Mozna az Nemecko vyhraje stribro v hokeji, budou z toho u sousedu taky oslavy jako u nas u toho fotbalu.

Tim jen chci poukazat proste na ucelovost tvrzeni, pro koho je jaky sport klicovy a pro koho okrajovy. Ja myslim, ze pro fotbalisty kazde zeme, kde fotbalisti jsou, je fotbal klicovy a pro kazdou zemi, kde jsou hokejste je pro ty hokejisty klicovy hokej a v kazdem turnaji chteji uhrat dobry vysledek. Z nekterych tvrzenich nize mam vylozene pocit, ze treba Francie MS prijde odklouzat jen tak, protoze se tam nahodou dostala, tak tam poslali nejake borce co umi stat na bruslich, protoze jinak Francouzi na nejaky hokej z vysoka kaleji a ti hokejiste by nejradeji sundali brusle a cutali do mice:-)

17.5.2011 23:12:17

Anaken
ja porad fakt nechapu, co by to pro nas jako melo znamenat, ze vetsina zemi se venuje jinym sportum. co tim chches s ozzym jako rict? Hraje se MS v hokeji a spousta lidi tady ma potrebu chodit rikat, jak je to cele minoritni zalezitost, ktera by se mozna ani nemela pro zbytecnost konat. Tohle fakt nechapu. A kdyby to byla fakt takova minoritni zalezitost, tak by asi vitezne hokejisty nevitaly plne namesti lidi a Slovacisi v jednom roce nevyvesili ty billboardy s hlaskolu "vitejte v zemi mistru sveta v hokeji". Koho by to zajimalo, ze? Pochybuji, ze podobne halo zpusobi treba MS v hazene. a kdyz nase basketballistky vyhraly mistrovstvi, tak jsem si taky nevsiml, ze by po ulicich jezdily auta s vlajeckami a kdybych to nevidel v TV ve zpravach, tak ani nevim, ze se to stalo.

17.5.2011 23:21:20

Ringo
Ale my ve fotbale porazime Nemecko, Holandsko, Italii, Spanelsko... :)

18.5.2011 08:09:12

Richmond
a jak casto? Posledne kdyz jsme hrali se Spanelskem, tak jsme sice dali prvni prekvapivy gol, ale jinak bych to prirovnal k hokejovemu Cesko - Lotyssko. zatazeni do zadu, cekajici na souperovy chyby, zadna kreativita. Semo tamo nejaky unik, ktery souper v klidu obvykle pokryje. Proste zjevny zapas favorit vs. outsider.

Jinak ja uz to dale nechci rozmazavat. Myslim ze je svetu uplne ukradene, kdo tu na diskusi povazuje co za dulezite. Podstatne jsou fakta a to, jak si ktery sport celosvetove doopravdy vede, pro kazdeho s jinou dulezitosti, ale na tu se myslim ve sportu nehraje. Trochu mi tu prijde, ze je to hlavne o tom, co kdo tady preferuje a to povazuje za dulezite a svetove. Co nepreferuje, to je minoritni.

18.5.2011 08:27:49

Ringo
to je trošku mimo mísu, co říkáš, není to až tak dávno, co jsme předváděli ten nejlepší fotbal na kontinentě, Nedvěd vyhrál zlatej míč a Španělsko bylo do kvalifikace rádo za to, že jej nasazovali z druhýho koše, němci snad dokonce ze třetího a na ME je porazilo naše béčko. Ano, teď je to slabší, přehrává nás i Litva, ale tyhle periody jsou ve fotbale běžný, koukni, kde jsou dneska Francouzi. A taky se koukni, že když se hraje kvalifikace na MS, tak krom Vatikánu, Tuvalu a Vanautu má reprezentaci úplně každej, zatímco v hokeji má repre tým cca 40 států....

18.5.2011 09:25:24

ozzy79
fakt uz to neresme, akorat bych opakoval lecos z toho, co jsem napsal jiz nize. Porad tu na sebe vytahuejme v podstate tytez argumenty s tim, ze si vybirame uz sezony, obdobi, hracske generace a snazime se vzajemen si dokazat, kdo ma pravdu na konkretnich pripadech, ktere bych mohl krasne vytahovat z obou stran. Takhle bysme to mohli tocit donekonecna:-)

18.5.2011 09:54:09

Ringo
V tom tvem prispevku je presne to, co ja naznacuju. U nas byly basketbalistky vetsine lidi jedno, ale kdyz vyhraje MS v basketu Srbsko, tak jsou tam pekelne oslavy... A kdyby nejakou haluzi nekdy MS v hokeji vyhralo Nemecko, tak ti garantuju, ze oslavy nebudou ani ctvrtinove, co by byly ve fotbale... To je to, co se ti snazime naznacit. Ja jsem to ostatne mohl podporit argumenty napriklad ohledne poctu registrovanych hracu toho sportu... Mimochodem, i Mezinarodni baseballova asociace ma 3x tolik clenskych statu co ta hokejova...

18.5.2011 13:21:06

anaken
no, snazite naznacit, jenze ja se o tomto konkretne s nikym nepru. Ja se tady pru s nazorem typu - hokej je minoritni maly sport a k tomu jsem prave udaval ty priklady, kde je minoritni treba jiny sport a hned mi tu jsou predhazovana celosvetova cisla. Urcite to neni tak, ze hokej zajima jen CR, tak z toho tady lidi tak blazni, protoze hokej hraje par zemi a CR je tim padem schopna byt pata az prvni, za ni uz stejne nic neni. To se celou dobu snazim naznacit ja, ze to tak asi uplne nebude, ze:-)

18.5.2011 14:56:13

Ringo
ale uvadel jsi naprosto spatne priklady - viz fotbal v CR. Oblibenost sportu v zemi prece neni dana jeho uspechy. Na pocet titutlu MS a ME je hokej o svetelne roky u nas pred fotbalem a presto j fotbal u nas nejpopularnejsi. Jsou zeme, kde je fotbal sport c.1 a presto se zeme nedostala nikdy na MS.

18.5.2011 15:15:07

all
Zagooglil jsem a lední hokej je, měřeno podle počtu hráčů a fanoušků, celosvětově třetí nejpopulárnější sport (přes dvě miliardy) po fotbalu (3,5 mld.) a kriketu (3 mld., hlavně kvůli indii a pákistánu:-)).

Tím je to myslím daný...

18.5.2011 16:24:52

Polylux
bingooo :-))

Řekl bych, že tímto faktem celá x stránková diskuze dostala zcela nový rozměr :-)

18.5.2011 17:40:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux
Nechci se te dotknout, ale googlil jsi blbe. Field hockey neni to, co hockey;) Je to pozemni hokej a je tam taky kvuli Indum. Ledni hokej naopak v techto zebriccich nani ani v desitce;) Otazka je, nakolik se tomu da verit, ne druhou stranu se holt s vyjimkou USA a Ruska nehraje v zadne velke zemi, kde by to byl hlavni sport. A ani v USA neni...

18.5.2011 18:00:22

Richmond
ja si naopak myslim, ze jsem uvadel dobre priklady. Takze ja bych to uz fakt dale neresil, proste se nazorove neshodneme. A o uspesnosti jsem urcite nehovoril, nebyl jsem ten kdo tu vytahoval jak hraji nektere zeme a to jen proto, ze neni sport zrovna na spici oblibenosti, tak se na to udajne kasle. Me to prijde, jako bysme proste meli podlehnout te masovosti a jit hrat to co hraje vetsina sveta a nevenovat se zbytecnym minoritam a ja proste nejsem ten typ. Jak rikam, masovost pro me neznamena neco lepsiho a kvalitnejsiho. Mnohdy spise naopak.

18.5.2011 18:30:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Ach jo
Tak jsem myslel, že jsem to zjednodušil a teď se tu bude debatit o různých žebříčcích:-)

Ten ze kterého jsem vycházel já (vyjel mi jako první) je počítán podle toho "kolik lidí ho hraje nebo sleduje každý rok", je např. tady http://www.volleycountry.com/cz/novinky/nejpopularnejsi-sporty-na-svete.html a podezírat mě, že jsem si spletl field hockey s ice hockeyem je jako tvrdit Usámovi, že neumí napočítat do dvou...

Jinej žebříček je třeba tady: http://www.sportingo.com/all-sports/a11587_worlds-top-most-popular-team-sports , ten se pravděpodobně počítá jinak a tam je, pravda, hokej až osmej, ale je v top4 v USA, Kanadě, Rusku, Anglii a mnoha dalších... chápu, že třeba v Indii a Pakistánu asi nemaj k zimnímu sportu takovej vztah:-)

Ten žebříček cos našel ty bude asi tenhle: http://www.mostpopularsports.net/ a tam je jasně psáno, že staví pouze na vzorku uživatelů internetu, což i v dnešní době může být dost zavádějící...

18.5.2011 19:02:58

Pristi MS
Koukam, ze uz nalosovali skupiny a zda se, ze ctvrtfinale budou hrat tymy v ramci skupiny. Smankote :(

18.5.2011 19:57:05

Richmond
jak jsme psal nize, ctvrtfinale baych vynechal a hraly by jen prvni 4 tymy o medaile, ale jinak i to se mi zda docela pozitivni. Boj o medaile se rozhodne v ramci skupiny, coz je dobre.

Jinak to vypada, ze Cesi zase budou Rusy ucit hrat hokej a pristi trener hokejove repre ruska povede cesky trener.

A pobavili me Finove, kteri zdemolovali repliku poharu (nastesti pry dostali jen repliku), uz hlavou ji promackl na letisti pri padu jede z treneru, ktery se uz v letadle zridil totaln na padrt:-)

18.5.2011 20:03:49

Není hokej jako hokej
Možná by stálo za to zdůraznit, že ve spoustě zemí na světě slovo hockey znamená pozemní hokej.
A díky Indii a spol. je pozemák dle počtu hráčů skutečně ve špičce. Což ovšem nemění nic na faktu, že u nás ho hraje asi pět stovek lidí (do nedávna včetně mě :-)

18.5.2011 20:12:37

Ringo
Hm, ja tedy preferuju playoff krizem, tohle zavani NHL a jejich konferencema.

18.5.2011 20:23:12

Vybíráme z Bazaru

Hrdinové hlubokého hvozdu
Hrdinové hlubokého hvozdu
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas