Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

PJ

kren, sydo, Ringo
Já už jsem se také před časem zapsal ;-)

11.8.2010 15:01:51

PJ

Devalvace Dominionu
Ještě k tomu, co napsal Parxel. To je přesně další věc, která mi na Dominionu vadí: chrlení rozšíření. Pak už se z toho stává pomalu sběratelná hra. Nejvíc mi na tom vadí příliš silné karty z nových rozšíření. Takhle podobně dopadl Doomtrooper: karty z podledních rozšíření byly tak silné, že základní sada ztratila až na pár legendárních karet význam :-(

11.8.2010 15:04:13

a me neoblibenejsi predmety ktere Sydo vyucuje
Arkham Horror, Nexus Ops, Cosmic Encounter a tesim se na praktickou hodinu Dune (kdy ze to planujete na Morave ten WarCon?:-)

11.8.2010 15:04:58

PJ
Ano, tak pod to bych se podepsal pod tu devalvaci. Zvlast pote, co se Alchemy hodne nepovedlo, protoze ty Potiony jsou tam vyuzite blbe. Nechapu, jak to mohl autor a testeri nevidet, ale pridani jen dalsi meny bez dalsiho vyuziti je na prd...

11.8.2010 15:09:06

...
uf, tak to já naštěstí nejsem tak tvrdě naočkován AT. Mám ho sice o hodně více rád než euro, ale nemám problém pohrdnout skvělým tématem, když mechanismy nefungují nebo se mi nelíbí.

11.8.2010 15:13:01

aneken
já jsem zkoušel, pc verzi samostatně jen Alechemy a nebylo to špatné, ale je pravda, že třeba se základem bych to asi nemíchal

11.8.2010 15:14:57

nemyslim ze je to o tom kdo je jak naockovan
proste nekteri povazuji Dominion za dobry, jini za spatny. AT nebo Euro v tom myslim nehraje roli

11.8.2010 15:23:48

ad AT
Jo, jo, před časem bych nikdy neřekl, že budu někdy hrát Titana a že se mi dokonce bude hodně líbit. A to nemluvím o tom, že kdyby mi někdo před časem řekl, že budu někdy 15 hodin hrát Pax Romana, tak bych se mu vysmál a zaklepal si na čelo :D.

11.8.2010 15:24:57

Přilévání ohně - Dominion
Thunderstone je kopií Dominionu, kterou někdo zabalil do tématické tortilky. Přijde mi to opravdu velice podobné a mnohé argumenty, které se zde objevují proti Dominionu by šli bez problému použít proti Thunderstonu. Je mám oboje rád, ale Dominion je prostě vyspělý otec, zatímco Thunderstone je dítě, které si hraje na hrdiny.
Rozšíření už se k Thunderstonu plánují asi 3, což mě přijde taky mnoho.
Thunderstone je stejnou počítající mánií, navíc ještě trošku nepřehlednou. (a dokonce se mi ani nelíbí obrázky)
Prostě, kdybych měl na výběr, bral bych Dominion

PS: Ten Ascension vypadá moc pěkně (ty obrázky mě tedy velice příjemně překvapili, to nejlepší z magicu vypadá podle mě takhle). Počkáme, uvidíme.

11.8.2010 15:41:23

Stepan
Ja jsem u Ascension prochazel pravidla a vypada to, ze tam mas naprostov volnost v zahravani akci i jejihc poradi, coz je hodne zajimave. Doporucuju se na ty pravidla mrknout;)

11.8.2010 15:45:09

Dominion
Je složité a mé srdce velí hlasovat pro thnuder ale. Nehrál jsem ho, takže nevím. Navíc se tady objvely poměrně hodnotné názory, které tu hru zadupávají do země. Navíc já mám dominion rád. Díky němu jsem naočkoval pár lidí na deskovky. Nemusí se to vysvětlovat prostě, tady máš pět karet a koukej co dělají ostatní. Nemá to příběh, všichni víme, ale od toho mám doma jiné gamesky a když hraji se svou přítelkyní dobyvatele(někde jsem to tu už říkal) já osidluji a dobývám planety a ona vyládá před sebe kartičky s kolečkem. Prostě někdo to téma nechce vidět a hledá ty mechanismy. Hromokam si rád v budoucnu vyzkouším a třeba ho i vyměním za dominon. Mimoto jsem se ted dostal na dvě partie k intrikám, která se mi líbili. Nemohu udělat sofistikovaný názor, ale ten nápad se sekundarním efektem a hybridníma kartama se mi líbí. Takže si je asi pořídím. No takže asi takhle.

11.8.2010 15:52:50

Aneken
Taky jsem na to ted koukal, ze to neni nijak omezeny akcema a nakupama. Grafika se mi taky hodne libi. Trosku me ale zarazi to, ze se vzdycky otoci 6 nahodnejch karet, jestli jsem to dobre pochopil. Takze ty muzes mit v ruce hafo sily, ale nemusi byt otocena zadna nestvura, kterou bys krouhl. Asi to bude vic o haluzi.

11.8.2010 15:52:52

opl
Proto je tam neomezenej system akci. Kdyz tak nebudes mit monstra, muzes zkouset nejdriv nakupovat, karty se postupne doplnuji, takze se ti tam treba naka objevi, ty ji muzes zkusit zabit pak. Na haluz to samozrejme byt muze, ale verim, ze to budou mit nejak otestovany. Kdo jinej by mel byt schopen udelat poradnou deckbuildingovou hru nez mistri sveta v Magicu?;) Jsem na to zvedav, ja to beru urcite, pak dam hned vedet;)

11.8.2010 16:04:18

super Anekene...
...uz se tesim na report :) Jaka ma byt cena, nevis?

11.8.2010 16:13:19

ad Ascension
Nechcete tu diskuzi přenést k Ascensionu. Jestli je teda už tady v databázi. Jinak mě se vizuelně taky líbí a jsem na tu hru zvědavý.

11.8.2010 16:16:10

ascension
tu na zatrolenkach chybi a já zase sebe musim, říct, že jestli koukám správně, tak mám pocit, že chtěli ušetřit a obrázky kreslily děti z umělěcké školy

11.8.2010 16:17:55

to Elenistar
Naopak, grafika je vynikající, netradiční a líbí se mi mnohem víc, než klasický barvotiskový středověk Dominionu nebo tuctové příšery a hrdinové Thunderstone. Je to takové grafické neotřelé oživení fiktivního světa.

11.8.2010 16:25:37

kren
neotrele to je...ale asi jsem konzument..nerikam, že je to ošklivé, chran Bůh. Ty děti musejí být určitě šikovné. A s dominionem to nesrovnávej :D:D Lepší grafiku než dominon má ledacos. Ten se mi opravdu nelíbil. Z intrik se mi třeba líbil harém. :D

11.8.2010 16:30:02

kren, opl
Mno my bychom radi, ja jsem uz o pridani Ascensionu zadal;) Jakmile se objevi, prenesem;)

Cena by mela vyjit cca stejne jako u Thunder a Dominionu...

11.8.2010 16:33:12

rbx

Ascension
mno, taky se mi ty obrázky moc nelíbí. Přijdou mě jako skicy pro finální vybarveni.

11.8.2010 16:33:42

rbx
Jo, me to taky graficky neprijde uplne svetoborny. Graifka u Thunderu mi prijde o dost lepsi. Ale pokud bude tohle lepsi herne, tak to vem cert;)

11.8.2010 16:35:49

ilustrace
Mě se to tedy líbí, připomíná mi to obrázky mého oblíbence R. K. Fergusona z Magicu. Obrázky dávají prostor pro fantazii, přijdou mi tajemné a ne tak drsně přípočaré jako u většiny fantasy. Minimálně hru odlišují od ostatních.

11.8.2010 16:38:25

eee
přímočaré tam mělo být.

11.8.2010 16:38:48

Ringo
to byla narážka na to, jak se tady rozplýváte nad učením Mistra syda :)

11.8.2010 16:52:19

Beholder
byla to sice taky nadsazka, ale na rovinu, byl to Sydo, ktery me naockoval Nexusem, Arkhamem, Dunou a Cosmic Encounterem, takze vsechna odpovednost fakticky lezi na nem:-D

11.8.2010 18:31:41

Vybíráme z Bazaru

Lorenzo il Magnifico PŮVODNÍ ALBI VERZE RARITA
Lorenzo il Magnifico PŮVODNÍ ALBI VERZE RARITA
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas