Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

Dominion
Nevidím absolutně žádný problém v tom, že jsou v rozšíření trošku lepší karty. Absolutně souhlasím s Beholderem, anekenem a ostatními. Máme zatím jen Seaside, zkoušely jsme random 5 karet ze základu + 5 karet z rozšíření a dopadlo to více než dobře.

13.8.2010 11:44:45

Dominion
No my si vetsinou karty pro hru losujeme nahodne (zaklad+intriky), takze je kazda hra hodne jina. Nekdy je takovej setup, ze mam v baliku treba jen 3 typy akcnich karet, ale pak jsou setupy, kdy mam treba 8 ruznejch. Proste v tom je fakt ta krasa hry, ze pro kazdej setup musim vymyslet neco novyho a hrat jinak. I kdyz mam odehrano asi 100 her, tak na brettu dostavam pravidelne velky lekce, takze vim, ze mam jeste hodne mezery v hrani. Jediny karty ktery vetsinou nechavam v krabici, tak je cerny trh a kancler. Jinak podle situace je kazda karta vyuzitelna. Naucil jsem dominion asi deset dalsich lidi a vsechny to hrozne bavilo a ja se u toho taky skvele bavim. Proste to staveni baliku me fakt bavi :)

13.8.2010 11:49:13

ipetrk
DV jsem hrál několikrát, W:I hraju. A co se týče kombení, tak se nedají tyto hry porovnávat s Dominionem. Když to vezmu s nadsázkou, nazval bych tuto hru Kombinion :).

kombením myslím např. to, že zahraju kartu, která mi umožní vzít si kartu a umožní hrát další akci, s tou akcí zahraju akci, která mi umožní zahrát další 2 akce. Pak zahraju kartu, která mi umožní podívat se na první 4 karty a všechny Victory karty si vzít na ruku. Protože mezi těmito kartami byla hybridní Victory/Action karta Noble, kterou jsem si tedy mohl vzít a protože mi zbývala ještě jedna akce, tak Noble zahraju jako poslední akci a vezmu si 3 karty a pak za 8 peněz koupím Provinci. Tomu říkám kombení :)

13.8.2010 11:53:15

ipetrk
A co se týče kombení v Thunderstone, tak tam jsem celkem na pochybách. Hrál jsem ho sice jen 2x, ale vždycky jsem z toho uvodil závěr, že jde o to nakoupit dobré hrdiny, vylevelovat je, přikoupit nějaké zbraně a pak už je jen otázka štěstí jestli je chytnu do ruky v takovém ideálním případě, že mají sílu na zabití monstra a ještě mají dostatek světla. Takže kombení nulové, potřeba štěstí obrovská, atmosféra pro někoho dobrá a to mu stačí :), mě teda ne. A stejně jsem se necítil nějak atmosfericky vtažen jako třeba v Descentu

13.8.2010 11:59:24

==>Beholder
No, tak takovýmu kombení já říkám nuda ;-) Sedím naproti tobě a sleduju, jak:
Zahraješ kartu, díky který si vezmeš jinou kartu a přidá ti akci. Díky tý akci navíc zahraješ kartu, díky který si přidáš další dvě akce. Jednu zkonzumuješ vyhozením karty za kterou zčekneš první 4 karty a najdeš tam jednu, kterou si můžeš vzít. Tu kartu hned použiješ, vezmeš si další 3 karty a nakonec koupíš provincii.
Jelikož jsi zabranej do hry, tak sis ani nevšiml, že sem se mezitím stihl podivit nad tím, co jsem si párátkem vytáhl z mezizubní prostory, odskočil jsem si a pak jsem si rozbalil Dobyvatele s rozšířením a jedu soliter verzi ;-)

Nic proti - vůbec nezpochybňuju, že tě to baví a že to může bejt zábava!! Ale ty jsi popsal přesně to, co mě prostě neba... připomíná mi to (primitivně!!!!) kombení stylu kdo má víc kartiček vyhrává... To si dám radši kvarteto (jako fakt). A jsem rád, že jsem s Tebou Dominion nehrál, protože to bych s ním sekl do křoví rovnou :D!

13.8.2010 12:01:05

ipetrk
Ok, tak potom nepiš o kombení v DV a W:I, když ani nevíš co to je :)

13.8.2010 12:03:26

no
Tak tohle u mě tedy také není kombení, ale to, že se mi náhodiu sejdou karty za sebou. Kombení je podle mě stavba balíčku tak, aby do sebe klíčové karty zapadaly a dohromady něco rozjely a zbytek balíčku přizpůsoben funkčnosti komba.

13.8.2010 12:07:23

sydo
však ony ti taky ty karty co do sebe zapadají náhodou přijít nemusí (nebo přijdou jen některé z nich) a jsi v pytli tak, jako tak. Kombení si je ruku v ruce se štěstím.

13.8.2010 12:10:54

==>Beholder
Tak soreč ;-) Ale souhlasím se sydem. Kombení je podle mýho to, co se děje ve W:I (můj případ to není, jsem lamák a teprve zjišťuju co se tam skutečně všechno dá dělat...).

Víte co, FLAME - Dominion SMRDÍ!

13.8.2010 12:12:44

Beholder
No a právě proto je tam zbytek balíčku, který musí zajistit, aby to kombo přišlo :) To jest prolízávání, hledání atd. Ale já jsem zmlsán Magicem a Jyhadem, tam to štěstí šlo účinně eliminovat správnou stavbou balíčku.

13.8.2010 12:13:32

sydo
když ti ty karty přijdou z nějakého centrálního balíku, kdy ani nevíš z jakých karet se skládá, tak to je haluz jako řemen. Ale když jsou ty karty všechny viditelné a ty si je úmyslně koupíš s tím, že máš v plánu s nimi udělat takové a takové kombo když ti přijdou na ruku, tak to je přece ok ne

13.8.2010 12:13:54

sydo
dyť jo, prolizování, hledání...to je v Dominionu taky a hlavně to napomáhá tomu kombení.

13.8.2010 12:15:06

ad ipetrk
Když na chvíli opustím své rodinné a začátečnické hráče :), tak v tomhle se musím velkou měrou zastat Beholdera, protože kombení je přesně to co tady definoval Sydo.

13.8.2010 12:15:19

ipetrk
hmm, to je flame jak ve školce, tím nikoho nerozhodíš ;)

13.8.2010 12:16:14

flame
a to, že smrdí Titan je fakt

13.8.2010 12:16:43

Beholder
Centrální balík, kde nevím, z čeho se skládá? Pokud hraješ W:I nebo Magic a nevíš, co máš v balíčku, tak to hraješ špatně :)

13.8.2010 12:18:13

sydo
ale ne, tak jsem to nemyslel. Samozřejmě, že vím co mám v balíku. Ale Dominion pracuje na podobném principu jako jiné kaertní hry, jen ten balík skládáš v průběhu hry. Cíleně vybíráš karty, z kterých chceš vytvářet komba, prolizuješ, hledáš (to zatím jen velmi málo, ale přece jen si vybavím minimálně jednu), stejně tak jako když stavíš balík do Magicu nebo W:I

13.8.2010 12:22:03

Beholder
Tak to jo, já už se lekl, že hrajete naslepo :)

Jako jo, je to podobné, al epořád se nemohu zbavit dojmu, že kombo v Dominionu je stylu "lízám, lízám, hraju abych mohl lízat dál" a o nic jiného tam nejde.

13.8.2010 12:25:26

sydo
tak jistě, je to přecen taková euro karetka. Nemáš tam jednotky, nebojuješ a nádherné slovo DAMAGE tam nenajdeš. :)

13.8.2010 12:30:32

Beholder
No právě, jelikož jsem zmlsán, tak mě to nepřijde nic závratného a kvůli tomu tady už asi plením druhou stránku :) Jen ať si andik užije počítání :D Nicméně mě na Magicu kupodivu nejvíc bavily balíky skoro nebo úplně bez bytostí, jen kouzla a triky. Měl jsem jeden, který se vždy zastavil na jednom životu a pak soupeři nedal šanci, takovéhle blbinky mě bavily nejvíc.

13.8.2010 12:35:14

sydo
já si s přítelkyní rád kdykoli střihnu Dominion a s kámoši zase W:I. A všichni jsme spokojení :)

Peace

13.8.2010 12:40:59

Beholder
A tak to má být :)

13.8.2010 12:46:20

A co...
...staveni baliku v Notre Dame. To jsou teprv orgie :D

13.8.2010 12:58:21

huš!

13.8.2010 12:59:06

dominion
My jsme hrali Dom parkrat a pro me je to zatim asi nejhorsi hra z tech, co vlastnime. Zpocatku to nebylo spatny, ona to byla i nase jedna z uplne prvnich her, takze jsme byli okouzleni, ale cim vic her jsme odehrali, tim vic me to zacinalo nudit. Presne jak psal ipetrk, ja jsem si "kombil" ala Beholder a pritelkyne si mohla uvarit caj, dat si zakusek, ja mezitim mel vylozenych 10 karet a lizal jsem a akcnil, abych to zavrsil nakupem provincie. No a to stejny se opakovalo na opacne strane, takze jsem mohl jit zalevat kytky, utrit prach... Chybi mi tam ta interakce, ktera pri "komebeni" treba v Magicu je, musim presne sledovat, co souper kombi, kam tim asi tak smeruje, adaptovat se na situaci, snazit se mu prerusit retezec karet, musim byt zkratka porad ve strehu a je to napinave.

13.8.2010 13:00:07

Vybíráme z Bazaru

Mr. Jack
Mr. Jack
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas