Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

dominion
thunderstone som nehral,tak nemozem porovnat.ale dominion je najlepsia karetka,aku som zatial hral.

10.8.2010 19:30:13

thunderstorm?
to bude nejaka nova karetka,ne?? :-)

10.8.2010 19:31:24

Dominion
Thunderstone jsem jeste nehral, ale neverim ze pokori Dominion, i kdyz ma lakavejsi tema. Dominion beru jako jednu z nejlepsich her soucasnosti a muzu ji hrat prakticky porad. I po vice nez sto hrach nalezam nove a nove moznosti a to mam zatim jen zaklad a intriky. Proste genialni hra.

10.8.2010 19:33:28

Dominion
jednoduchá pravidla, která fungují, variabilita, kombení, návykovost, skvělá rozšíření

Pokud se jedná o Thunderstone, tak ten jsem hrál 2x a nemůžu říct, že to je totální propadák, to určitě ně, ale nějak mi nejsou sympatické hry firmy AEG z mnoha důvodů. Navíc mi přišel Thunderstone dost o haluzi, zda příjdou ty správné karty, se kterými lze něco udělat

10.8.2010 20:46:40

Thunderstone
Sice jsem ho nehrál, ale Dominion mě naprosto neoslovil a největší trága je právě ta nic iluze, která tam je (nebo není). Hry hraju proto, že je to určitej únik někam. A u Dominionu je to únik kam? Míchání karet? Naproti tomu na českej Thunder se těším jak malej. Na D se mi líbí stavba balíku atp. ale naprosto mi nevyhovuje to téma. Což u Thunderu bude naopak plus pro mě (hra na hrdiny). A co někdo tvrdí o tom, že Thunderstorm je o náhodě - dyk je to stejný jak Dominion...

10.8.2010 21:23:31

Thunderstone
cokoli je lepší jak Dominion.. :)

10.8.2010 21:59:49

Dominion
Protoze narozdil od Thundestonu jako hra daleko lepe funguje, karty tam jdou kombinovat cilene a ne nahodne, protoze balik jde tocit...

10.8.2010 23:13:42

ani jedna
Obě hry znám a obě jsem hrál. V Dominionu líp funguje mechanismus, v Thunderstonu je lepší příběh. Nicméně, princip na kterém jsou tyhle hry postavené mě prostě nebaví. Takže nedávám hlas ani jedné.

11.8.2010 06:31:10

Thunderstone
Dominion je abstraktní nuda s čísly, Thunderstone má alespoň trochu příběh a celkově mě bavil víc.

Btw. vůbec nevadí, že ses do toho pustil, alespoň si můžu taky zahlasovat :) A když se ti to chce pak počítat :)

11.8.2010 07:45:03

Thunderstone
Osobně jsem nehrál ani jednu, ale Thunderstone se mi líbí víc svým zaměřením.

11.8.2010 08:33:51

Thunderstone
kvůli příběhu, dominion mě příjde strašně abstraktní - zabít potvory vždycky motivuje k výkonu

11.8.2010 08:38:32

Thunderstone
Neznám a nehrál jsem, ale horší než Dominion to být nemůže.

11.8.2010 09:24:35

Thunderstone
prtože je to fantasy...

11.8.2010 09:34:24

Thunderstone
Kvůli jeho spjatosti s tématem. A předpokládám, že stejně jako Domion posouvají dál jeho rozšíření, tak to samé bude platit i pro Thunderstone.

11.8.2010 09:42:54

Thunderstone
Ujíždím na jakýmkoli procházení podzemím a kydlení nestvůr :-)

11.8.2010 10:31:06

DD

Dominion
At uz to ze nemusi vychazet pravidla na xkrat, nebo ze rozsireni vysla kdy mela. A hra jako takova se nam taky dost libi.

11.8.2010 10:40:45

Thunderstone
Thunderstone

11.8.2010 10:41:55

Dominion
Protože tady byl jako první

11.8.2010 10:46:20

Dominion
Dávám přednost originálu před kopií.

11.8.2010 11:19:11

To jsou zajímavé názory
... Dávám přednost originálu před kopií.
... Protože tady byl první

To asi zůstáváte vždy u her, které mají jako první nějaký netradiční herní mechanismus a vždy další hry s podobným herním mechanismem ignorujete? To se tedy připravujete mnohdy o vynikající hry, které leckdy v mnohém překonávají původní myšlenku :).

11.8.2010 11:30:53

kren
Po pravdě řečeno, téma Thunderstone nezachrání (v této anketě). Já mám rád fantasy, ale z těchto dvou her dávám přednost Dominionu. V případě karetek s tématikou fantasy zase dám přednost jiným karetkám než je Thunderstone.
Ovšem to neznamená, že si ho nekoupím až vyjde v češtině.
Jinak ve svém okolí mnohem snáze seženu hráče na Dominion, než by tomu bylo u Thunderstone.
Proč by měl každý sáhodlouze obhajovat preferovanou hru...

11.8.2010 11:39:46

to Deth
... Proč by měl každý sáhodlouze obhajovat preferovanou hru...
... a proč bych se nesměl podivit nad důvodem hlasování :) - vždyť od toho tady aréna je - pro vzájemné sdělování si svých názorů a postojů. Jinak by přece stačilo nějaké klikátko o dvou volbách.

11.8.2010 11:45:02

kren
Já to beru tak, že prostě někdo si hold napíše třeba jen jméno hry, které dává hlas. Někdo zase chce ostatním sdělit co se mu na které z těch her líbí nebo nelíbí. Ale to bych nechal na každém.
Fakt je ten, že zaškrtávací anketu by třeba někdo také přivítal, i když máš pravdu, že její informační hodnota by byla mizivá.

11.8.2010 11:48:08

Dominion
Obě hry mám hóóódně rád, ale Dominion má několik předností:
-je česky, včetně rozšíření
-jasná a bezproblémová pravidla
-je mnohem přístupnější širokým masám, což pro mně, pokoušícího se šířit krásu her mezi "ostatní" :), je k nezaplacení. Zahraju si ho kdykoli, kdekoli, s kýmkoli bez složitého zaučování...

Thunderstone má i pro mně lákavé téma (mám rád fantasy a rád si v roli hrdiny picnu nějakou tu obludku), ale narozdíl od některých dalších, si já najdu příběh i v Dominionu :)

11.8.2010 11:58:08

to kren
cituji: "Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice" a mimochodem myslím, že můj argument je stejně přínosný jako ten tvůj.
Jako jasně, že jsem mohl napsat, že fantasy nemusím, že se mně nelíbí přístup AEG, nebo že lidi kteří volí Thunderstone píší moc smajlíků, ale někdy prostě nechci všechno zdůvodňovat, tak jsem napsal to, co jsem napsal, no.

11.8.2010 12:25:40

Vybíráme z Bazaru

Zeměplocha: Semafory
Zeměplocha: Semafory
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas