Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

to prebio a Deth
Špatně jste mne pochopili. Když prebio obhajuješ právo na to, že žádný argument není slabý a všechny jsou přínosné (třeba i design krabice), s čímž já plně souhlasím, tak ponechejte právo i jiným o vašich argumentech diskutovat.

Pokud jste napsali následující obhajobu Dominionu:
- Dávám přednost originálu před kopií
- Protože tady byl jako první
tak asi proto, že to tak cítíte a ne že jste napsali první pitomost co vás napadla. A jestli to tak cítíte, tak ponechejte právo ostatním se k tomu vyjádřit.

11.8.2010 12:32:15

rbx

Thunderstone
protoze me to vic bavilo, u Dominionu jsem si pripadal, ze jen pocitam cisla.

11.8.2010 12:32:45

ad rbx
Mám z Dominionu podobný pocit. Po prvotním zájmu mám čím dál víc pocit, že ty obrázky a názvy karet vůbec nesouvisí s mechanismem a průběhem hry a všechno se to smrskává na vezmi tolik, odlož tolik, vylož tolik, vezmi, vylož, vezmi, vylož, nakup tolik, ohoď a zamíchej. Prakticky by ty karty nemuseli mít žádné obrázky ani názvy. Občas si to zahraju, ale že by to byla nějaká bomba a oblíbená hra, tak to vůbec ne.

11.8.2010 12:39:11

to kren
svatá pravda. Samozřejmě, že jsem to jen tak neplácnul, ale protože ostatní argumenty už zazněly, tak jsem vyrukoval s tímto (mimochodem to s těma smajlíkama jsem taky jen tak neplácnul ... nemám rád, když někdo používá smajlíka za větou, kterou myslí smrtelně vážně ... grrrrrrrrr $-)))

11.8.2010 12:41:40

PJ

Thunderstone
Hlasuji pro Hromošutr, i když jsem jej zatím nehrál. Optimisticky doufám, že to bude narozdíl od atmosféru postrádajícího Dominionu "dospělá hra" a ne jen mechanismus s naraženým tématem.

11.8.2010 12:54:01

mechanismus s naraženým tématem
... teď jsi ten můj pocit z Dominionu vystihl naprosto přesně :).

11.8.2010 12:57:45

bah...
lepší mechanismus s naraženým tématem, než téma s nefungujícím okopírovaným mechanismem

11.8.2010 13:23:19

mechanismus s naraženým tématem
Já nevim no, mi Thubderstone v zásadě taky připadá jako mechanismus s naraženým tématem + ještě pěkný obrázky. Nějakej jako že děj, nebo atmosféra mě moc nevtahujou... prostě jen mechanický opakování a počítání, s občasným pokocháním se pěkným obrázkem. Třeba to rozšíření zlepší. Dominion nemám a ani jsem nehrál, ale nehlasuju ani pro jedno.

11.8.2010 13:26:02

tak, tak
tohle je jenom vzdor proti Dominionu :). Thunderstone se tváří jako Dominion s tématem a dokonce příběhem (LOL), ale přitom to má jen o trochu hezčí obrázky než Dominion a jinak jde jen o nákup lepších a lepších karet k získávání bodů (jakože zabíjení příšer :) ) akorát, že je ten mechanismus dosti rozhrkaný (narozdíl od Dominionu).

11.8.2010 13:30:55

ad Beholder
... a vůbec nejlepší je hra kde se tak vnoříš do tématu, že mechanismus ani nevnímáš. U Dominionu mi to připadá přesně naopak - přes propracovaného mechanismus marně hledám, proč tu hru hrát a do jakého příběhu nebo atmosféry se vžít. Nějako mi to hledání nejde a jako vládce nějakého dominionu se necítím.

11.8.2010 13:31:58

kren
a u Thunderstone se cítíš jako vůdce hrdinné party, která se vydává do temné jeskyně zabíjet strašlivá monstra? Chtěl bych mít tvoji fantasii :).

Ale přijde mi už směšná ta vaše stále stejná a už ohraná písnička, že Dominion nemá žádné téma a příběh. Je to asi jako bych nadával na Poker, že nemá žádné téma ani příběh.

11.8.2010 13:34:52

...
... a spíš bych to řadil do kategorie logických her bez tématu s propracovaným mechanizmem. A protože já logické hry moc nemusím, tak proto asi tahle hra není pro mne to pravé ořechové.

11.8.2010 13:35:21

kren
no logická hra, to mi přijde trochu přestřelené...

Ale pozoruju, že tě AT svět dokonale pohltil :)

11.8.2010 13:38:45

to Beholder
Však Thunderstone je na tom pro mne stejně jako Dominion, jen jsem volil menší zlo. A Poker a jiné podobné karetní hry taky nemusím - nebaví mne. Já v žádném případě netvrdím, že Dominion je hra špatná a možná že je opravdu herně a mechanismem lepší a propracovanější jak Thunderstone, ale prostě není to hra pro mne a pokud si budu vybírat co hrát, tak Dominion nebude určitě na předních místech. Já bych to charakterizoval asi paradoxními slovy, že pro mne je Dominion jednotvárná hra s mnoha možnostmi.

11.8.2010 13:40:47

PJ, kren
Vyslovuji tvrdý nesouhlas :( ale neberu vám váš názor :)
Záleží na přístupu, jestli kupuješ 6 bodovou kartu, nebo jestli kupuješ provincii, která rozšiřuje tvé panství...jestli kupuješ kartu za x peněz, která ti generuje další tři karty, nebo jestli kupuješ (stavíš) kovárnu, která ti na tvém panství přináší určitý typ výhod atd...jestli hraješ proto, abys vypočítal nejlepší kombinaci, nebo jestli SI hraješ...
Já s příběhem v Dominionu problém nemám :)

BTW. hrál jsem jednou Jambo se spoluhráčem, který kupoval a prodával červené, žluté, bílé či jinak barevné žetony, zatímco já obchodoval se šperky, kožešinami či ovocem ... a vo tom to je (nic ve zlém, Aleši, jen jako příklad přístupu)

11.8.2010 13:41:24

Thunderstone
...z Dominionu mám takový divný pocit.

11.8.2010 13:45:18

kren 11.8.2010 12:39:11
presne tohle jsem tvrdil uz nekdy pred rokem v jedne bajne flamovaci diskusi, kde jsme sprazili (spolu s PJ myslim to bylo) Dominion do mrte:-D Me Dominion bavil nejakou chvili, tema jsem vubec neresil, od pocatku bylo jasne, ze ta hra ma obrazky s tim samym vyznamem jako maji zolikove karty na sobe namalovaneho junka, damu ci krale. Bavil me ale jen prvotne s tim, ze jsem chtel opravdu ryze ciselne prebit soupere. Ale to me bavilo tak mozna 3X. Pak jsem se taky sam sebe ptal, proc si s nekym hazet s cisly a soutezit, kdo ty cisla vylozi lepe, aby ziskal jeste lepsi cisla. Opravdu vicemene logicka zalezitost s namlovanymi obrazky. Jak uz jsem psal v te davne diskusi, na tech kartach by klidne stacily symboly jak u zolikovek. Obrazky zbytecne, nazvy bezvyznamne, klidne ty karty mohly byt nazvany Pepa, Lada, Gertruda, Reinhard....:-) .

11.8.2010 13:45:22

Thunderstone
a proto dam hlas Thunderstonu, ktery jsem sice nehral, ale hral jsem Dominion a tomu fakt hlas dat nemuzu.

11.8.2010 13:46:02

Dominion
jelikoz mi to prijde jako spravne bezducha oddechovaka a i takove hry potrebujem a jelikoz chci srovnat trosku skore

11.8.2010 13:46:20

jeste k tem kopiim
co je jako na Dominionu originalniho? Pred tim nebyla zadna hra, kde by se sestavoval balicek karet? Trochu me zarazil vyrok - davam hlas originalu pred kopii:-)

11.8.2010 13:47:21

OMG
A texty na těch kartách jako co? Ty jsou tam k ničemu?

11.8.2010 13:49:29

PJ
No zakladni problem je ten, ze v Dominionu ten mechanismus precizne funguje, je tam jen par karet, kde bych zmenil cenu. Naopak Thunderstonem jsem byl zprvu nadsen - grafika, pribeh, ale po par hrach zjistis, ze narozdil od Dominionu moc nezalezi na tom, jak to hrajes, pripadna komba (trpaslik+ostra zbran) jsou prilis explicitni a cele je to o tom, jak ti to v danem kole prijde do ruky - pak uz s tim nic nenadelas. Nehlede na to, ze design nekterych karet je uplne mimo misu, napriklad Short Sword je jasne nejslnejsi zbran ve hre, protoze je silna sama o sobe, ma bonus pro trpasliky a jeste k tomu ma 3 zlataky. Ta hra nebyla testovana.
Mimochodem zrovna u tehle hry je po pravde Arena typu "nikdy jsem to nehral, ale fantasy je super" trosku mimo:) Protoze tema ma jasne lepsi, ale ta hra proste moc nefunguje;)

11.8.2010 13:49:49

celkem zajímavé jak rozporuplné dojmy tato hra vyvolává
pro jednoho bezduchá oddechovka
a
pro jiného logická záležitost

:-)

11.8.2010 13:49:52

Ringo
jestli znáš karetku, ve které jsi sestavoval balík v průběhu hry, tak jmenuj

11.8.2010 13:50:28

Ringo
No tak nas pouc a rekni mi hru, kterou Dominion okopiroval:) Samozrejme, ze se driv balicky stavely, ale tohle je aspon dle mych znalosti prvni hra, kde se z toho udelal cil...

11.8.2010 13:51:01

Vybíráme z Bazaru

Dune Imperium Uprising EN
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas