Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

to Hammer
No já se moc přít nebudu, své jsem už řekl, ale pokud to panství je zobrazeno jako nějaké velké číslo na kartě a kovárna svým významem a funkcí ve hře nemá žádný význam (jakože bych třeba okváním koní v kovárně získal jiné vlastnosti nějakých karet co mám v ruce, které by zobrazovali třeba nějaký koňský potah, kterým bych pak mohl odvozit více naloženého zboží, tak je to o něčem jiném, ale takhle jsou to jen izolované nějak označené karty, které spolu vůbec nesouvisí a funkce na těch kartách nemá z 90% žádnou souvislost s tím co karta zobrazuje.

11.8.2010 13:52:20

Beholder
no tak jednu takovou zrovna hraji a na rozdil od Dominionu to tam ma konecne nejaky smysl, protoze z vyslednymi kartami v ruce se bojuje. Ta hra se jmenuje Starcraft. Nerikam tim ze dominion to obslehl od Starcraftu, podle me ale proste hry s takovym mechanismem tady byly daleko pred Dominionem.

11.8.2010 13:56:05

Anaken
to, ze se z toho stal cil je podle me to, co tu hru degraduje na to hrani s cisilky a nic vice.

11.8.2010 13:56:52

ad csf.Loser
Ač jsem tady Dominion kritizoval a moc ho nemusím, tak s názorem, že je to bezduchá oddechovka absolutně nelze souhlasit, protože abys vyhrál se to musí umět hrát a dobře rozmýšlet. Je to jako bys řekl, že GO nebo šachy jsou bezduchá oddechovka.

11.8.2010 13:56:59

Ringo
Tak v zasade jo. Ale pak muzes to same vytknout i Thunderstonu. Protoze v dusledku o nic jineho nejde, i kdyz si muzes pripadat jak v dungeonu;) Akorat, ze u Dominionu muzu mit aspon radost z toho, jak mi to jde, ze tu hru umim. V Thunderstonu i nejlepsi hrac u stolu muze snadno prohrat, protoze mu to proste nechodi...

11.8.2010 14:00:36

kren
spatne jsem se vyjadril pro mne je to oddechovka znamena ze to tak hraju, prohraju temer vzdy ale to mi nevadi ptz si u toho uplne odpocinu

11.8.2010 14:02:13

Anaken
vytknout mu to muzu, ja osobne ryzi karetky nehraji vubec:-) Mam radsi proste deskovky:-)

11.8.2010 14:03:18

Kren
napisal si:
... a vůbec nejlepší je hra kde se tak vnoříš do tématu, že mechanismus ani nevnímáš.
samozrejme,ak mas na mysli rozsiahle epicke hry meq,war of ring,atd..,tak s tebou suhlasim.aj euro hry ako agricola,le havre atd,ta uplne vtiahnu a pri hrani mas pocit ze si ozaj sedliak s vidlami:-)
ale je dalsich kopa hier,kde ti je tema na nic,ako napr. caylus.uz som odohral vyse 500 partii a keby si sa ma spytal,pre ktoreho krala sa stavia ten hrad,tak ti poviem neviem.mna ta tema vobec nezaujima,bavi ma ten super mechanizmus hry a urcite ma bude aj dalsich 500 hier.
a 99% hracov dominionu hra tu hru kvoli vybornej hratelnosti a kaslu na nejaku nepodstatnu temu.
len som si chcel vyjadrit svoj nazor,pretoze dominion je hra,kde sa vnoris do mechanizmov a hratelnosti a na nejaku klise temu zabudnes.

11.8.2010 14:07:34

Na pravou míru...
Jen aby nedošlo k nějaký mýlce. Podle mě je Dominion fajn hra! Ale když přede mě někdo postaví krabici Dominionu a Thunderu, tak si vyberu Thunder, protože téma je pro mě důležitý. Je to volba mezi těma hrama.
Nemluvím o tom, že Dominion je špatnej. Jen pro mě nemá to kouzlo, pro který hry chci hrát. Poker mě taky moc nebaví atp... Na hrách se mi líbí ta iluze co mi mohou dát. A u Dominionu to necítím, proto tady u mě prohrává...

11.8.2010 14:10:06

Thunderstone
Byť uznávám, že Dominion
a) je originál
b) mechanismus funguje lépe
tak Thunderstone je daleko a daleko lépe spjatý s tématem a má daleko lepší atmosféru, která u mě rozhodla.

11.8.2010 14:13:50

dajo26
doby kdy jsem hral hry jen pro mechanismus jsou davno pryc. Ony se mi takove dostaly do rukou stejne omylem, protoze jsem si myslel ,ze mi nabidnou i nejaky ten pocit, ze jsem tim kolonistou, tim kralem co si stavi hrat a podobne. Hry ktere mi ten pocit nedaly jsem davno prodal. Radsi mam hry, ktere me -jak rika ipeterk- vtahnou do toho, co chci jako delat a odtrhnou me od vsedni reality a dovoli mi hrat si na neco jineho. A podle pravidel. Pokud takova hra ma navic i jeste genialni mechanismus, je to nekolikanasobny klad a nepotrebuji uz hrat hry jako ryzi mechanicke cviceni. Ja chci dobyvat vesmir, vladnout nejakemu uzemi a dobyvat nove. Nechci jen suse pocitat. A je to zvlastni, ale me neprepadavaji takove chvilky jak nektere tady, ze ted mam pulhodinku, musim ji povinne vyplnit hrou a jelikoz neni cas na epickou, tak sahnu po necem, po cem bych nesahl pokud by na tu epickou cas byl. To radsi nehraji tu pulhodku nic a relaxuji treba s knizkou u pustene hudby nebo si pustim dalsi dil Star Treku:-)

11.8.2010 14:17:21

dajo26
Jsi můj člověk! :) Kolikrát já v debatách obhajoval např. Vikingy, kdy se někteří zdejší opírali do hry, která vlastně skoro vůbec není o Vikinzích. No a co? :) Důležitý je, že má skvělé herní mechanismy a že se dobře hraje v jakémkoliv poščtu hráčů.

11.8.2010 14:17:29

to dajo26
Ano máš naprostou pravdu, ale u Dominionu mne zklamalo, že se tváří jako něco co ve skutečnosti není. Prostě a jednoduše atmosféra hry mne nechytla a kvůli mechanizmu hry ji nemám důvod milovat.

11.8.2010 14:21:07

PJ

pár názorů...
Beholder: jen proto, že se mé názory nemění, Ti nemusí připadat směšné. Stejně tak by mě mohla připadat směšná ta Tvá obhajoba Dominionu. Můj hlavní argument, proč mi připadá Dominion tematicky vyprázdněný, resp. "naražený na téma", jsem už Ti sdělil v diskuzi pod mojí recenzí Dominionu: poker aj. abstraktní hry si na rozdíl od Dominionu na nic nehrají. Dominion se tváří jako hra s tématem a příběhem.

Aneken: aj, to je zlá zpráva, že je na tom Thunder tak špatně herně. Uvidím, počkám si na vlastní dojmy. Nejsem rozhodně jako někteří kolegové z klubu, abych si strašně hlídal kvalitu mechanismů, ale také mě dovede otrávit, když je něco očividně nevybalancované/nedotažené...

Závěrem: Dominion je deskoherní fast-food. jsou lidi, co si na tenhle typ stravy potrpí a pošmáknou si. Někdo to z principou nejí, jinému vadí, že je není pořádné jídlo. Já to můžu jíst jen někdy a vím, že to není pro můj organismus to pravé ;-)

11.8.2010 14:30:09

kren
a to je právě ta desiluze, kterou jste tu vy někteří jedinci vytvořili. Dominion se právě vůbec netváří jako nějaká epická hra ve které buduji království.

11.8.2010 14:30:58

no jo
, ale jak by dominion jinak nalákal masy lidí ke koupi? musel se chudák vyfiknout, aby se líbil
kdyby byla hezká ženská v hadrech, taky by ji nikdo nechtěl...

11.8.2010 14:31:01

Ella
všechny palce nahoru :-)

11.8.2010 14:33:56

PJ
No ja jsem tu hru neodsoudil a hrat se to da;) Mam za sebou asi 20 partii oproti stovkam v Dominionu. Jen proste mam rad, kdyz jsem schopen svou hrou neco ovlivnit, neco vymyslet... Tu je vsechno prilis ocividne a jeste jsou tam ty chyby v designu dane tim, ze to dali rychle na trh, aby vyuzili uspechu Dominionu. Osobne se tesim na Ascension, ten vypada vyborne, za designem stoji magicovi profi hraci a ma taky fantasy prostredi. Na ten se tesim hodne, mel by tu byt uz tento mesic;)

11.8.2010 14:34:55

Ella
Toz ja bych ty hadry mozna prekous, pokud by byla blondata:D

11.8.2010 14:35:33

no
Pěkně to tu rozjíždíte, pánové a dámy :) sice jsme sem mohli zkopírovat diskuzi pod recenzí na Dominion, ale i tak se bavím. Takhle jsem si ty Arény vždycky představoval. A jelikož příští týden tu nejsem, svěřuji andikovi oficiálně i příští Arénu :)

11.8.2010 14:41:47

téma a příběh
Poker sice téma a příběh taky nemá, ale taky se kolem něj nedělal humbuk jako kdyby mělo jít o nejlepší hru desetiletí.

11.8.2010 14:45:08

to Sydo
A zaznamenal jsi perličku jak Beholder naznačil, že jsem už zcela pohlcen AT :D. Není to sice tak docela pravda ale i za to málo óóó díky můj velký učiteli :).

11.8.2010 14:46:34

do rozjeté diskluse
Koukám, že tahle Aréna pěkně žije. Tak si ještě přihodím své. Mě jsou obě tyhle hry šumák neko kategorie ignore jak se tady občas někdo říká. Nehledě na to, že se z nich stala dojná kráva a to z obou.

Dominion jsem prodal a jsem rád, že jsem se ho včas zbavil. Chrlení jednoho rozšíření za druhým to u her opravdu nemám rád. A navíc, ani po cca 20-30 hrách mě to nebavil, takže kdoví kde se vlastně vzal ten mýtus o chytlavosti. Na BGG je to jenom další stoják v žebříčku TOP10, kde se stejně další 200 let bude přetahovat Agricola s Puerto Ricem a Dominion jim bude dělat ocas.

Thunderstone se mí líbil, alespoň graficky, tak jsem si ho nechal a za nápad dát do základu krabici v podstatě bez přihrádek a přihrádky do rozšíření, bych také odměnil nějakého managera cenou za vyblitou hlavu.

11.8.2010 14:46:48

kren
Jsem hrdý, když se tu AT používá jako nadávka a jsem rád, že jsi na naší straně :D

11.8.2010 14:49:21

kren
vitej v klubu, chodime koukam do stejne tridy a Sydo je tridni ucitel:-)

11.8.2010 14:59:44

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas