Trollí Aréna XXV - Thunderstorm vs. Dominion

Každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté páte kolo je zde:

Thunderstorm vs. Dominion

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

Doufám, že nevadí, že jsem se do toho pustil já, ale tohle mě přišla jako skvělá aréna!
10.8.2010 19:13:18

Thunderstone
ja hlasujem za thunderstone...hral som obe hry...vadí mi na nich oboch počet rozšírení...je to len zbytočná dojná krava a napr. ja nie som fanúšikom ich kupovania...mám doma runebound a rozhodne sa nechystám kupovať rošírenia...čo sa mi páči viac na thunderstone? obrázky sú jednoznačne krajšie...nech si ich kto chce nazve napr. tuctovými, sú nádherné...čo sa týka herného mechanizmu je dominion plne vyvážený a ako bolo spomenuté, thunderstone asi nebol testovaný, ale mne to osobne vôbec neprekáža...na tieto veci si veľmi nepotrpím...radšej si zahrám hru, kde si musím kupovať zbrane, môžem levelovať hrdinov a killovať príšery ako otáčať blbý balíček tak, aby správne fungoval a dával mi čo najviac bodov...dominion mi pripadal najzábavnejší, keď tam boli čarodejnice a špióni a skoro žiadna obrana...malo to aspoň "drsnejší" priebeh...ináč to je len nekonečné hranie kariet, ktoré sa mi až tak nepáčia...thunderstone je bezduché otáčanie kariet, ktoré sa mi páčia :-D
ale celkovo - som na stolovky...kartové hry sú pre mňa trošku nudné...jedna hra za herný deň stačí...
a keď už ste spomínali dunu...strašne sa teším, keď si ju zahrám prvý krát...ako skalný fanúšik sveta duny sa neviem dočkať :-)

12.8.2010 12:55:47

Dominon
Jedna z pro mě vůbec nejlepších her.

12.8.2010 19:20:43

re Devalvace
Nevadí mi, že má Dominion spoustu rozšíření(když má k AH 7 rozšíření, tak osmé musím mít taky,že? :-), ale vadí mi to, co PJ přesně vystihl jako devalvaci. Psal jsem to už do diskuze u Seaside, který má nesrovnatelně lepší karty za stejnou cenu, než jsou v základu. To vidím jako velkej průšvih.

13.8.2010 09:25:13

Eyron
Já to vůbec jako průšvih nevidím. Stačí nemíchat karty :). Základ jsme po X hrách odložili a vytáhnem ho jen když to někoho učíme. A střídáme Intriky se Seaside, ale karty nemícháme a hraje zvlášť. Jsem si vědom některých extra silných karet hlavně v Intrikách, ale když se hrají samotné, nevidím v tom žádný problém

13.8.2010 09:44:01

průběžný výsledek :-D
Je to dobré, Thunderstorm vede!!

13.8.2010 09:55:40

andik007
kdyby tu naběhlo těch 60,70 lidí co dali Dominionu 10 a 9 hvězd (a spousta z nich tu ani nepíše, jen jsou zaregistrovaní a ohodnotí hry), tak by smetli Thunderstone jako nic. Ale já vím, na to se tady v aréně nehraje :)

13.8.2010 09:59:06

Beholder
zkus jim napsat SZ, třeba vyhrajete :-P

13.8.2010 10:11:56

to Beholder ad průšvih
No průšvih s tím zvyšováním síly karet s dalším rozšířením je, protože, kdo si nekoupil základ, tak si naštěstí koupí rovnou Intriky, ale kdo má za pro někoho nemalé peníze základ a chce si hru rozšířit o nové zážitky, tak je mu potom základ naprd. a rovná se to koupi úplně nové hry, kde ta předchozí leží v polici ladem. Je to od autorů na hlavu postavené, protože síla karet by měla být rovnoměrně rozložena do všech rozšíření.

Já jsem teď na setkání rodin předváděl a prodával hry a když jsem měl poctivě říct a doporučit co si z Dominionu mají koupit, tak jsem jim doporučoval intriky a zůstala mi plná bedna neprodaného základu. Takže osobně si myslím, že taková politika je opravdu průšvih jak pro prodejce, tak pro hráče, kteří si koupili základní Dominion.

13.8.2010 10:14:39

Ella
já to mám na párku :), pro mě osobně je Dominion jasný vítěz a to mi stačí ;)

13.8.2010 10:14:40

Beholder
To si jenom myslíš, to vo tom párku. Dominion se v téhle aréně zpotí do krve. :)

13.8.2010 10:21:37

kren
Já bych to tak nepřeháněl. Odehrál jsem docela dost partií i se základem mixnutým Intrikama a o karty jako např. Kaple, Hradní Příkop, Trunní sál, Lichvář, Důl, Trh, čarodějnice, byl i tak velký zájem. V Intrikách je tak max 4,5 karet na první pohled přesílených, ale není to žádná tragédie, kterou z toho děláte. Ač to zatím neděláme, míchat se to určitě dá

13.8.2010 10:25:44

aréna se povedla
Čilá diskuze a přetáhování o to, která hra je "lepší". Budu muset zkusit pokračovat v tomhle duchu. A nápad na další už mám.

A ještě si musít rýpnout :-D, mě to prostě nedá. Thunderstorm do toho,Thunderstorm do toho!!!

13.8.2010 10:35:42

andik007
taky si rýpnu...

Thunderstorm bohužel/bohudík v aréně nebojuje, možná jen někde v hledišti přihlíží :)

13.8.2010 10:37:43

to Beholder
Ty sám jsi napsal základ jsme po X hrách odložili a vytáhnem ho jen když to někoho učíme. A navíc s kombinací silných a slabších karet si lépe poradí a najde v tom finesy zkušený hráč jako ty, ale u začátečníků a příležitostných hráčů budou ležet slabé karty prostě na stole v plném počtu a nikdo si je brát nebude. V tom si myslí je taky dost slabina Dominionu, že příležitostní hráči, co vytáhnou hru jednou za uherskej salám (a těch je většina) nezkoušejí horem dolem různá komba, ale až se hru po dvou třech hrách naučí tak prostě jedou po osvědčených silných kartách a zbytek je moc nezajímá, takže rozložení 10 balíčků je pak celkem na houby. Možná, že ty máš jiné zkušenosti, ale tohle jsou mé zkušenosti s hraním Dominionu v různých rodinách příležitostných hráčů, co mají doma tak dvě maximálně tři deskovky a občas je s návštěvou nebo dětmi vytáhnou.

13.8.2010 10:39:03

andik007
jinak objektivně musím uznat, že tahle Arena se určitě povedla, po 3 dnech přes 100 příspěvků...

Dovolím si spekulovat, že syda tento duel určitě taky napadl, ale odradil ho nepoměr hodnotících hráčů (nějakých 130:30). Tady má jasný důkaz, že se nemusí příště bát, protože většina těch hodnotících hráčů na ZH nepíše ;)

13.8.2010 10:40:40

je to tak
Když se koukneš kdo hodnotil hru, je tam spousta šedých otazníku (méně než 10 bodů) u dominionu a u ThunderStormu jenom pár.

13.8.2010 10:46:46

kren
ok, ale za tohle přece nemůže Domininion, respektive Vaccarino, že jsou hráči málo kreativní. Četl jsem i na hrajeme.cz příspěvky typu: "Jsem z Dominionu zklamaná, protože přítel kupuje jen karty peněz a Důl a vždycky vyhraje". Mě na Dominionu nejvíce baví to kombení (a v tom je jeho síla, ne grafika karet nebo nějaký klišé příběh). V základu se dá taky hezky kombit, ale je to jen tak na naučení hry, teprve v Intrikách a Seaside přicházejí kombíví orgie, spolu se škozením spoluhráčům a trashováním karet.

Já vím, že často předvádíš hry rodinám, začátečníkům atd. Ale občas mi přijde, že z nich děláš nějaké oběti, chudáky, kterým některé hry znepříjemňují život. Mě kdysi předvedl Dominon v angličtině Lumír, těsně po tom co vyšel a nikdo ho tolik neznal. Odehráli jsme spoustu her, naučili se růzmé fígle a vyzkoušeli všechny karty a pak jsme si pořídili Intriky, kde jsou některé karty trošku silnější, více na kombinování, škození, trashování a celkově rozvíjejí základní koncept Dominionu dále a mě to vyhovuje. Že u nás vyšel Dominion česky o dost později a pak vyšla dvě rozšíření společně a hráči jsou teď zmatení, že neví co koupit, to přece není vina Vaccarina.

13.8.2010 10:52:24

to Andik007
Tedy nevím jestli je to od tebe záměr, ale hra se opravdu jmenuje Hromový kámen a ne Bouřka :).

13.8.2010 10:52:48

poměr hodnocení
Je to tak, čekal jsem, že by to byla válcovna za studena, ale koukám, že se příště opravdu bát nemusím, komunita utěšeně roste, takže za 14 dní bude Aréna zas u táty :)

13.8.2010 10:54:27

to Beholder
... občas mi přijde, že z nich děláš nějaké oběti, chudáky, kterým některé hry znepříjemňují život ...
Nemáš pravdu, jsou to jen mé zkušenosti s takovými hráči a já sám se vždycky snažím aspoň sdělením (když už s nima nehraju) ukázat jim všechny stránky nějaké hry. A třeba u Dominionu jsem se onehdá ptal jedněch známých co jsem to s nima zahrál a pak si na základě toho koupili Dominion, jak jsou spokojení a jak hrají. No a říkali mi, víš trochu jsme si podle sebe upravili pravidla a některé karty jsou tam zbytečné. To je pak těžké někoho takového přesvědčovat o kráse různých kombinací karet.
Podle mne dobrá hra pro běžného konzumenta a ne geeka musí být postavena tak, že neumožní to, aby podstatná část hry, herních komponent, pravidel zůstala nevyužitá. Něco jiného jsou už složité hry, které si pořídí opravdu jen fandové, ale mezi takové hry Dominion nepatří. Dominion je ve svém principu natolik jednoduchý, že je přístupný každému, ale trpí těmi neduhy o kterých jsem se zmínil se kterými geek nemá problém, ale běžný hráč je pocítí.

13.8.2010 11:04:12

kren
je to prostě o lidech...

Já se za geeka určitě nepovažuju.

13.8.2010 11:10:02

Beholder
Presne tak, ja i po stovkach partii porad objevuju nova zajimava komba a kdyz hraju s dobrym hracem, tak se nejakymu vyuziti karty v kombu treba priucim. To se mi na Dominionu strasne libi:) Jasnej vitez pro me;)

13.8.2010 11:17:19

aneken
jo to každopádně, já se taky pořád učím :) a někdy překombinuju, tak, že to je k ničemu, ale stejně zo toho mám radost :)

13.8.2010 11:28:53

to beholder
... je to prostě o lidech ...
tak v tom máš naprostou pravdu.

13.8.2010 11:33:25

==>zastánci Dominionu
Tak ale určitý komba má určitě i Thunderstone, ne? Přijde mi to, že se to trochu zvrhlo a nejde už o fight Dominion vs. Thunder, ale o obecnou obhajobu Dominionu jako fajn hry (o čemž není sporu).

OT: Ale taky si neodpustím jednu poznámku... Co se týká toho kombení, asi je to fajn, ale na kombení mám prostě jiný a lepší hry - Dobyvatelé vesmíru, Warhammer:Invasion. Tam je to libový, ale v Dominionu mě prostě kombení nevzalo ;-) Což naprosto nesouvisí s Dominionem jako hrou, ale s tím, jak je podaná.

13.8.2010 11:38:54

Vybíráme z Bazaru

Monstrum: Frankensteinovi dědicové
Monstrum: Frankensteinovi dědicové
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas