Novinky Vladi Chvatila

Tak jak jsem slibil, tak po Rece muzu pustit nejake info:) Hral jsem tam novou zemepisnou hru, pro zdejsi hrace asi neprilis zajimave, ale ve srovnani s ruznymi Kotehulkami a podobne nesrovnatelne zabavnejsi. Nejde jen o znalosti, ale i o rychlost, kdo moc premysli, tak prohraje (muj pripad, ackoliv jsem na gymplu reprezentoval v republikovem finale zemepisneho klani:)) Na tohle se tesim, urcite poridim, bo to jde hrat prakticky s kazdym a je to fakt sranda. Pry je to jistota na letosek. Rozsireni k SA tam bylo tez a vypadalo hotove. Co bude mistni komunitu zajimat vic je, ze Vlada pry planuje hned dve ameritrash hry - jednu sci-fi a jednu fantasy. Pekne vypravne zpracovani a s figurkama:) Ale o tom vic nevim, tohle z nej dostal bracha, kdyz spolu vcera hrali Runewars:) Osobne jsem docela zvedav, co originalniho Vlaada do domeny FFG vnese:) Toz co vy na to?:)
17.2.2010 10:16:19

to hej
aneken je kruťák. :)

27.4.2010 20:37:01

to The Hammer
Teď už jen nepovolit, neboť následky budou strašlivé :-)

27.4.2010 21:23:28

PJ

aneken
Poslyš, není to ta hra začínající písmenem "L", kterou jsem se od Tebe poněkud slabomyslně pokoušel objednat??? :-)

27.4.2010 21:38:00

PJ
Nn, tahle začíná na "R"...

27.4.2010 22:16:40

Elenistar
A na koľko písmen je ten názov, koľko je tam spoluhlások a koľko samohlások? :)

28.4.2010 06:43:09

šibenice
že by???

takže kolik písmen má název hry? :-)

28.4.2010 08:23:56

Vlaada

Jsem tuhle diskusi našel až teď :)
Omlouvám se, ale smlouva mi zatím zakazuje o hře veřejně mluvit (a děkuji Anekenovi, že zachovává mlčení). Ve hře je silná licence, a tak to musím respektovat.

Pár informací:

1) Nejedná se o hru pro CGE, ale pro americkou firmu WizKids. CGE je ovšem oficiální partner pro testování hry.

2) Tohle je vše, co zatím oznámili: http://www.moreprofitsmoreproblems.com/forum/showthread.php?t=272493
Upcoming Announcements

3 New games coming this fall
We’ve signed up Reiner Knizia, Vlaada Chavital, Mike Elliot & Eric Lang
Euro style boxed games
3 HUGE properties
Pre-Painted figural content

K jednotlivým bodům:

S tím podzimem ještě uvidíme, dělám, co můžu :).
Spolupráce je to pro ně ještě nová, jak vidíte, časem snad zjistí, jak se jmenuju :) Knizia fakt dělá taky na něčem velkým, zahlídl jsem smlouvu.
Co se týče toho EURO style - to je dáno úhlem pohledu. Hra využívající ty jejich clix figurky imho zas tak moc EURO být nemůže. Ale v porovnání s jejich hrama, kde prodávají figurkové startery a boostery, je hra, která se celá prodává v jedné krabici, a neobsahuje jedinou kostku, prostě EURO.
Co se týče HUGE properties - prostě jde o silnou licenci. To byl také důvod, proč jsem nabídku přijal, lákalo mě udělat něco se silným tématem. Zatím se ho snažím ve hře držet, jak jen to jde.
A co se týče těch figurek, určitě budou hezké, ale nebude jich moc. Snažím se, seč můžu, aby hru obohacovaly, nebo přinejmenším nesrážely, ale není to jednoduché, protože původně byl ten mechanismus určen prostě pro figurkové bitvy.

3) Protože hru potřebuju testovat, požádal jsem je o svolení testovat na poloveřejných a veřejných akcích. Pokud s tím nebude problém, vezmu ji na Zatrocon nebo už na Štoky (ehm, Podmitrov :)

28.4.2010 08:54:44

Vidite...
... ja jsem vedel, ze Vlaadu k vyjadreni dostanu. A k tomu euro/amer, me to teda zas nejak moc euro neprijde:D

28.4.2010 09:09:59

Aneken/Chavital :D
Taky mi prijde, ze s takovym tematem udelat z toho Eurovku by byl hrich. Snad to ve finale bude vypadat jak Galactica nebo War of the Ring. V techto hrach jsou dobre fungujici mechanismy s udrzenim silne atmosfery hry. Kazdopadne uz se hodne tesim.

28.4.2010 11:55:15

ech
Já to tušil, že tam nebudou kostky :(

28.4.2010 12:00:27

Vlaada

To Sydo
No dobrá, ukecals mě. Já to ještě předělám a kostky tam přidám. Nejjednodušší bude lehce adaptovat engine z Proroctví, jen to udělat trochu delší a rozvláčnější... snad půjde trochu recyklovat i grafický design a obrázky... přinejhorším použiju grafiku z Through the Ages... sice budu muset zahodit, co už mám, ale co bych neudělal, abych konkrétně tebe nepotěšil :)))

28.4.2010 13:58:26

Vlaada
A když si přizveš na pomoc ještě retardované kočkodany co umí malovat ocasem, tak konkrétně syda potěšíš úplně nejvíce :)

28.4.2010 14:04:34

jo jo
sydo je nenáročnej pokud má kostky, grafiku od retardovanej kočkodanů, krabici velikosti dětský rakve a vedle položenej šlauch tak je spokojenej jak želva :-D

28.4.2010 14:06:52

Vlaada
:D super, teď jsi mi rozsvítil den :D Však já to nemyslel zle, do Proroctví a TtA se rád trefuju, ale Galaxy Trucker to zachraňuje ;)

28.4.2010 14:15:44

rbx

Vlaada
Pozor na Voltrona! :-)

28.4.2010 14:57:06

grr
Mě ten Voltron pořád láká, nějakou takovouhle blbost s figurkama už si chci dlouho pořídit. Jen se bojím, že by mě s tím kamarádi poslali někam, bo to vypadá jako dětská hračka :)

28.4.2010 15:04:02

g

g
Nezbývá než popřát hodně štěstí. Nedávno jsme se o tom s kamarádem tak trochu rádoby odborně přeli. Jestli je ekonomicky lepší udělat hru jako vládce podzemí "po svém", nebo přijít s hotovým třeba za Fantasy flight games, ať to vydají jako "world of warcraft" s tunou nepotřebných plastových figurek a jestli by vůbec měli zájem a jak to tak asi v reálu funguje. Ať je to jak chce myslím si, že lepší dělat dobré hry na licenci než "jen" dobré hry. Přeci jenom kupuje dav, ne internetová komunita.

9.5.2010 21:58:43

g
By ses mozna divil, ale Vladcu se i tak prodalo skutecne velke mnozstvi;)

10.5.2010 00:57:32

o čem pak to bude?
http://fortressat.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1955:wizkids-developing-star-trek-games&catid=97:news&Itemid=100080

Že by star trek? ;)

18.6.2010 21:46:17

alucard
Určitě ne... Docela hodně velká nápověda se už ale na Zatrolených hrách nachází (napovím, že v diskusích). Podle mého, když ji najdeš, tak ti téma i název hry bude jasný :-)

19.6.2010 00:54:04

Hra a la Heroes
Tak jsem mel dnes moznost zkusit prototyp hry, o ktere tu kdysi Vlaada mluvil. Je uz v docela pokrocile fazi a musim uznat, ze me Vlaada neskutecne prekvapil. Hra mísí hrdiny, armády a fantasy prostředí s karetním mechanismem (kartami se hybete, najimate armady ci bojujete) smrncnutym deckbuidingem. A vse v ni funguje velmi, ale velmi dobre. Expovani, putovani krajinou i boje, ktere si castecne muzete dopredu spocitat, ale nekdy nevite, s cim se jdete byt. Hral jsem jen zakladni prvni scenar a asi jen dve hodinky, ale ze hry mam vynikajici pocit.
Vlaada tam mel jeste dalsi prototypy, ale k tem jsem se nedostal...

13.2.2011 23:12:58

aneken
tak na tohle jsem hodně zvědavý...

13.2.2011 23:23:44

aneken
To zni hodne dobre... doufam to Vlaada dotahne do klubu. Kdo neparil Heroesy, jako by ani nebyl :D

13.2.2011 23:54:20

oplprokop
Kdo tehdy pařil Hearoesy, jakoby pro ostatní nebyl. Já u toho proseděl tolik desítek hodin a když přišli kamarádi s merunou, že si půjdem zakopat, tak jsem simuloval záchvat příušnic, horečku omladnic či malárii. Takže moje srdce plesá a tentokrát snad budu moct hrát i s kamarádama 8)

14.2.2011 04:00:15

aneken
Vypada to zajímavě. A máš nějakou představu jak t bude z hlediska provedení tj. jakým způsobvem budou reprezetované armády a hrdinové (prostě jestli budou z plastu nebo dřevěné kostičky).

14.2.2011 07:56:49

Vybíráme z Bazaru

Skyrim: Dobrodružná hra
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas