Novinky Vladi Chvatila

Tak jak jsem slibil, tak po Rece muzu pustit nejake info:) Hral jsem tam novou zemepisnou hru, pro zdejsi hrace asi neprilis zajimave, ale ve srovnani s ruznymi Kotehulkami a podobne nesrovnatelne zabavnejsi. Nejde jen o znalosti, ale i o rychlost, kdo moc premysli, tak prohraje (muj pripad, ackoliv jsem na gymplu reprezentoval v republikovem finale zemepisneho klani:)) Na tohle se tesim, urcite poridim, bo to jde hrat prakticky s kazdym a je to fakt sranda. Pry je to jistota na letosek. Rozsireni k SA tam bylo tez a vypadalo hotove. Co bude mistni komunitu zajimat vic je, ze Vlada pry planuje hned dve ameritrash hry - jednu sci-fi a jednu fantasy. Pekne vypravne zpracovani a s figurkama:) Ale o tom vic nevim, tohle z nej dostal bracha, kdyz spolu vcera hrali Runewars:) Osobne jsem docela zvedav, co originalniho Vlaada do domeny FFG vnese:) Toz co vy na to?:)
17.2.2010 10:16:19

Chvátilovky
Tak na tu figurkovou fantasy jsem teda hodně zvědavý, k tomuto žánru by měl mít docela blízko....
No ale určitě mě zaujal i ten zeměpis a když je u toho i sranda...nějaké bližší info by nebylo? (Kotěhůlky mě tedy opravdu nechytly...)

17.2.2010 10:26:36

Hammer
Byly:) Hraje se na kontinentu (ja jsem hral Evropu a Afriku). Hraci dostavaji urcity objem penez, za ktere jezdi. Mas tam kolo, okolo ktereho das sest statu, pak jeden doprostred. Ty musis svuj token umistit ke statu, kam chces jet, pricemz se snazis projet po ceste co nejmene statu a zaroven ty staty nesmi byt sousedni (za to je postih 30 penez, zatimco za prujezd statem je sazba 10). Cesko-Madarsko te tak vyjde lepe nez Cesko-Slovensko. Tohle prni kolo se hraje 2x. V druhem kole takto musis jet do dvou z vylozenych statu (taky se jede 2x). Ve tretim jdou na stred dva staty a musis jet z jednoho do druheho pres dva zvolene:) Opet 2x. A posledni kolo sosas grant a snazis se tak projet naopak co nejvzdalenejsi staty (nebo sousedni s bonusem). Kdo ma na konci nejvice penez, je vitez;) Problem je v tom, ze je treba byt rychlej - kdyz das nekam svuj zeton jako druhy v poradi, platis za to o 10 vic, jako treti v poradi o 20...) V peti je to docela mela:)

17.2.2010 10:41:03

Chvátilovy ameritrash kousky
tak na ty jsem strašně zvědavý. Konečně bych nemusel nějakou ameritrash hru předělávat do češtiny :D

17.2.2010 11:01:40

Zajímavé novinky
Ten zeměpis mě nebere, v tom bych naprosto propadl, ale ty plánované kousky zní moc dobře. Na rozšíření ke Space Alertu už se těším dlouho a jestli Vláďa bude dělat nějaké ameritrashe, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Doufám, že ne podobně jako Proroctví.

17.2.2010 11:25:17

mně
by to nevadilo, kdyby to dopadlo podobně jako Proroctví :-)

17.2.2010 11:26:44

Chvaatil AT
Já hlavně doufám, že konečně napíše normální pravidla a odpustí si ty rádobyvtipné hlášky.

17.2.2010 11:45:13

Kadaver
Proroctvi delal uz davno, ted je designersky nekde jinde. Navic to delal jako klon Talismanu v podstate na zakazku. Ted si se svym jmenem muze dovolit vytvaret pomerne dost originalni hry, coz bych ocekaval i v tomto pripade;)

17.2.2010 13:30:18

aneken
přesně tak, na tohle taky spoléhám :). Navíc podle mě to Proroctví není vůbec špatné. Jak jsem v jiném vlákně už psal, měl tam spoustu dobrých nápadů jako životy spojené se sílou - čím je hrdina více zraněný tím je slabší a hůře bojuje (nevím jak je to v Runeboundech, warcraftech apod., ale třeba Talisman tohleto vůbec neřeší :) ), pak cestování napříč mapou po moři nebo vyměňování expů za skilly. Na to že to měl být klon Talismanu, tak tam imho dost věcí vylepšil. Na druhou stranu ta zdlouhavost a stereotyp v pozdější fázi hry potopil všechny ty dobré nápady. Ale to tady trochu spamuju, jen jsem chtěl říct, že by se daly od Vládi očekávat originální hry doprovázené hezkou grafikou a komponenty.

17.2.2010 14:11:33

rbx

Beholder
v Runeboundu jsou zetony vycerpanosti a v momente, kdy hrdina vycerpa veskerou svoji silu, tak mu ubyde zivot. Pikantni je to v rozsireni Frozen Wastes, kde se k tomu jeste pridava zima a zetony prochladnuti.

17.2.2010 14:38:23

no tak na toto som zvedavý
a nevie sa kedy by mali tieto hry byť na trhu 2010, alebo 2011 alebo neskôr? Myslím teda hlavne tie AT.

17.2.2010 14:46:50

rbx
tak to je jiné kafé, ale přece jen to Proroctví se dá asi srovnat jen s Talismanem.

17.2.2010 14:50:57

to rbx
Runebound (Second Edition) jsme hráli a žádné takové pravidlo s ubýváním životů, když nemáš staminu, jsem tam nenašel. To přišlo s nějakým rozšířením?
V Runeboundu jen bylo to, že pokud jsi zraněný, tak hážeš méně kostkama na pohyb. V boji to nemělo žádný vliv. Ve WoW:tAG taky žádný vliv, ani na pohyb (jenom si dáváš většího bacha, aby Tě něco nesejmulo, abys nemusel znova trajdat celou cestu z města).

17.2.2010 15:04:57

kardo
Mno predpokladam, ze az se to poradne otestuje, Vlaada by naky nedodelek do sveta nepustil. Ale bracha se tvaril, ze by se do toho mel pusti docela brzy. Snad budu treba vic vedet po Stokach;)

17.2.2010 15:14:14

Kadaver
Tak to jsi do těch pravidel špatně koukal. Jakmile ti dojdou exhaustion counters, tak jakákoli další ztráta jde do životů... mmnt najdu v pravidlech.

17.2.2010 15:31:45

Kadaver
Pravdidla strana 6: Taking wounds and Exhaustions

17.2.2010 15:34:00

To Kadaver
Morthe má pravdu.. je to i napsané v pravidlech. Myslím,že v odstavci o únavě...

17.2.2010 15:35:05

rbx

Kadaver
presne jak jsem rikal ja a potvrdil to i Morthe, kdyz mas plny pocet exhaust zetonu, tak dalsi za dalsi je zivot dolu a exhaust se ti vycisti. Prijde mi to logicke. Stejne pravidlo plati i u pomocniku, kteri exhaust vyuzivaji dost casto, resp. jejich vlastnosti to delaji.

17.2.2010 15:41:44

to all
Aha, já jsem myslel, že ihned, když Ti dojde stamina, tak přijdeš o život, ne že až další exhaust ubírá životy. Ale stejně jsem na to pravidlo zapomněl, naštěstí se to nikomu při hře nestalo.

17.2.2010 19:47:09

Novinky
Tak jsem o vikendu byl testovat novinky CGE a Vlaada nekecal, skutecne dava dohromady amer;) Hraje se to zatim velmi pekne, i kdyz predpokladam, ze to projde jeste zmenama a navic jsme hrali jen variantu pro dva. Vice informaci necham asi pripadne na nem, kdyz uz sem chodi, co ja tusim, nakolik je ten prototyp tajnej...:)

27.4.2010 10:27:47

:-)
hlavně, že je to i pro dva, na tom věčně pro mě ztroskotává řada super her - nemám je s kým hrát

27.4.2010 10:37:33

Wow
Tak to jsem opravdu zvědav :-)

27.4.2010 11:07:38

Mňam a slint
Už se nemůžu dočkat. Chceme více informací! :-)

27.4.2010 12:29:05

slint
no, já mám Vláďovi hry prostě nejradši, líbí se mi ty nápady a mechanizmy a těším se, co dalšího vymyslí.

27.4.2010 19:58:35

Kadaver
No ja fakt nevim, jestli mozu, on je to novej prototyp, jsme byli asi prvni, kdo to vubec hral:) Ale podle preferenci mistnich hracu bych si tipl, ze by se vam to melo libit;) Jakmile mi to Vlaada posveti, tak se rad rozepisu, hral jsem to trikrat a libilo se mi to dost.

27.4.2010 20:13:58

aneken
Ty nás napínáš jak gumu od trenek :)

27.4.2010 20:34:20

Vybíráme z Bazaru

Planto Nubo ENG
Planto Nubo ENG
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas