Novinky Vladi Chvatila

Tak jak jsem slibil, tak po Rece muzu pustit nejake info:) Hral jsem tam novou zemepisnou hru, pro zdejsi hrace asi neprilis zajimave, ale ve srovnani s ruznymi Kotehulkami a podobne nesrovnatelne zabavnejsi. Nejde jen o znalosti, ale i o rychlost, kdo moc premysli, tak prohraje (muj pripad, ackoliv jsem na gymplu reprezentoval v republikovem finale zemepisneho klani:)) Na tohle se tesim, urcite poridim, bo to jde hrat prakticky s kazdym a je to fakt sranda. Pry je to jistota na letosek. Rozsireni k SA tam bylo tez a vypadalo hotove. Co bude mistni komunitu zajimat vic je, ze Vlada pry planuje hned dve ameritrash hry - jednu sci-fi a jednu fantasy. Pekne vypravne zpracovani a s figurkama:) Ale o tom vic nevim, tohle z nej dostal bracha, kdyz spolu vcera hrali Runewars:) Osobne jsem docela zvedav, co originalniho Vlaada do domeny FFG vnese:) Toz co vy na to?:)
17.2.2010 10:16:19

máme se na co těšit
sice jsem skončil poslední, ale bavil jsem se i tak náramně...aneken hru pochopil a neskutečně porazil dvě přišerky v jednom tahu a odskočil nám hodně hodně...já si s Lumirkem vyzkoušel i pvp...takže opravdu je se na co těšit.

druhý prototyp, který jsem zkušel ja zábavná nasírací (tedy spíš kakací) hra z prostředí Vládců podzemí...zde se staráte o své příšerky, musíte krmit, bavit, uklízet klece..vše pomocí kartiček..body získáváte za výhry v soutěžích ne za prodej příšerek..hra pro 4 hráče, u které jsem se skvělě bavil a dokonce v jedné soutěži zvítězil díky nejvíce posranému zvířeti...proto ta kakací hra...takový tamagoči na papíře, ale milionkrát lepší a zábavnější...více prototypu jsem si nevšiml, tak snad se Vlaada podělí sám o více info.

pro Parxela...něco plast, figurky měst a možná hrdinů, ikdyž jak byli teď tak se mi líbily moc a předpokládám, že příšerky budou žetonky, protože některé sice šly na plán již odhalené, ale některé objevíš, až na ně zaútočís a pak teprve zjistíš, že jsi měl jet raději vydrancovat vesnici...

14.2.2011 08:21:26 | Upraveno autorem (porovnej)

ocasek
To vypadá pěkně.

14.2.2011 08:47:40

Parxel
No je to zasazene do licence MageKnight. Zpracovani by melo byt plast + pripadne kartonovi hrdinove jak v arkhamu, figurky jak psal uz ocasek zetonky...

14.2.2011 10:00:20

Dungeon Pets
Taky jsem měl možnost vyzkoušet "příšerkovitou" hru od Vlaadi.

Dokonce dvakrát a vždy jsem se výborně bavil. Pokud se doladí některé drobnosti (pár slabých a naopak zase silné předměty), tak to bude jasný hit.
Ačkoliv mi to připadne jako přiblížení tématu ženské části hráčů, tak ji testovali většinou chlapi :)

Ovšem tak jako u Vládců Podzemí to vidím, že s paralytiky ("analysis paralysis") to hrát nikdy nebudu. Nechci si 3 hodinovým hraní zkazit skvělé téma a zábavnost hry.
Hra se dá hrát intuitivně, zároveň se u ní bavit a dokonce i vyhrát :)

14.2.2011 10:05:18

Galaxy Trucker
Je to pravda, že sa chystá nové rozšírenie ku GT, alebo je to iba fáma? Vie o tom niekto s dosahom na Vlaadu niečo povedať?

14.2.2011 14:38:29

Rozšíření ke GT
Co jsem byl naposled v brněnském klubu (někdy vloni) tak tam měl Vlaada nějaké nové desky lodí, tak předpokládám, že by se něco chystat mohlo.

14.2.2011 16:07:06

Prototyp ze světa Mageknight
bylo to superní, škoda že jsme hru nedohráli, ale Aneken by nás asi dal, protože uviděl kombo a chytl se ho. Já jsme se snažil taky kombit, ale přečetl jsme si blbě text jedné karty, která mi pak trčela na ruce a brzdilo mě to, i když v tehle hře asi nebude nějlepší hrát karty na ruce na 100% efekty.

Dungeon Pets jsem nezkoušel, ale výkřiky: To néé, ja si nalízal samý hovna. Bavily nejen hráče u stolu :-)

Nevím do jaké jiné sekce to zařadit, ale byla tam ještě k zahrání už skoro finální verze hry od Vládi Suchého s pracovním názvem Poslední vůle nebo Dědictví, kde se hráči snaží co nejrychleji roztočit určitou sumu peněz, aby bohatému strýčkovi ukázali jak si umí užívat života a že oni jsou ti praví pro zisk jeho dědictví.
Člověk zvyklý na efektivní tahy ve kterých vydělává co nejvíce z mála, musí úplně přetočit svůj styl uvažování a konat tak, aby za co nejvíce nakoupil a následně to nechal schátrat a prodat za co nejmenší cenu, drahé večírky a degustační večery jsou na každodenním pořádku. Nákupy hřebčínů a farem se závodními psy, jízdy drožkou, atd. Hra vhodná pro neoťukané páry, odhalíte co by ženská dokázala s vaší kreditkou :-)

14.2.2011 16:36:14

Lumirius
To podle me prave bude, ja jsem si to postavil tak, ze mi nektere karty umoznovaly ziskavat krystaly many a pres ne jsem hral jine karty silneji (predevsim utoky). Uz jen tahle zakladni kombinace mi fungovala o dost lepe nez vam - mohl jsem diky tomu hrat silnejsi akce, cimz jsem vam postupne utikal. Mana management (hezke spojeni;)) je v tehle hre hodne dulezitej;)

14.2.2011 16:40:33

Galaxy Trucker - druhé rozšíření
Druhém rozšíření se skutečně chystá, a mám z toho radost, protože ze svých her hraju Truckera asi nejraději... takže mě baví vymýšlet a testovat to :)

Obsah ještě není uzavřený, ale téměř jistě tam budou nové lodě třídy IIB, IIIB a IVB + celá sada čtverkových letových karet, včetně karet, které ti posílají na loď vetřelce, kteří pak chodí po tvé lodi a žerou ti lidi, baterky a zboží (nebo pokládají nálože) dokud nenarazí na ozbrojený odpor... :) Plus nějaké další věci...

16.2.2011 15:19:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlaada
FFFUU, mě se doteď nepodařilo doletět s IIB a do toho mi tam ještě poleze svinec z vesmíru? Super :)

16.2.2011 15:23:29

Vlaada
Mohl bys sem prosím velice , ale skutečně velice stručně napsat něco o té Mage knight hře? Myslím, že je tu plno "hladových krků", kteří se už od ohlášení vývoje téhle hry třesou zvědavostí 8)

16.2.2011 15:28:57

Mage knight
Vcera jsem mel moznost si zahrat prvni scenar. Vlaada nam vysvetloval pravidla asi hodinu, ale samotna hra mi zas tak brutalne slozita neprisla. Po upresneni nekterych nejasnosti mi hrani pomerne preslo do krve a hrani me bavilo. Nejvic na cele hre se mi libi hand management. Vzdy po odehrani sveho tahu si doberete do ruky do 5-7 karet (v zavislosti na levelu hrdiny) a v tahu protihracu uz muzete vymyslet, jak tyto karty vyuzijete (pohyb, boj, nakup...) Na kazde karte jsou dve moznosti, jak kartu zahrat. Druha moznost je vzdy silnejsi, ale musi se za ni platit manou (ctyri ruzne druhy), ktera je pomerne nedostatkovym zbozim. I s peti kartama na ruce se nabizi pomerne siroke moznosti co delat a prave toto planovani, jak karty vyuzit me na hre bavilo nejvic. V prubehu hry navic ziskavate do sveho balicku nove silnejsi karty (pri level upech a za odmenu). Hra je pekne tematicky zasazena a opravdu muze zdanlive pripominat HOMAM. Hrac se stava hrdinou putujici zemi, verbuje jednotky, uci se nove schopnosti, bojuje s divokymi zviraty, v pevnostech, kryptach, magickych vezich...zesiluje sve schopnosti a ziskava mocne artefakty. Nejsou tam samozrejme takove boje jako v heroesech (a v Titanu), ktere by hru brutalne natahovaly a vznikali by neprijemne prostoje. Samotne boje se resi opet temi 5 (az 7) kartami a jsou pomerne rychle a hezky vyresene. Myslim, ze diky svemu tematu hra nabizy i netusene moznosti v tvorbe scenaru a pripadnych rozsireni. Vlaada mel navic i prototyp v perfektni kvalite, takze pozitek ze hry byl temer 100% a ja se skvele bavil a moc se tesim na finalni verzi. Kazdopadne Vlaada mi zase dokazal ze jeho zaber a schopnosti designovani her jsou nad moje chapani a ze pole deskovych her je temer nekonecne velke. Doufam nas takhle bude prekvapovat jeste nekolik desitek let :)

16.2.2011 16:19:40

Mage knight
bude pro nás asi nutnost (HOMAM)
jenom klasická otázka - a co ve dvou?

jinak vlaado piš piš piš a navnaď nás kdy to tak bude stačí rok a zda podzim/zima ...

16.2.2011 17:20:45

Ella
Podle me to bude ve dvou plne hratelny a verim, ze Vlaada udela i nejakou soliterni verzi, jak sliboval. Musim se priznat, ze uz dlouho jsem z zadne hry nebyl na prvni zahrani takhle nadsenej, tohle melo vsechno, co jsem chtel, aby to melo;) A chci si to co nejdriv zahrat znovu, budu si muset Vlaadu nak odchytit, jak budu v Brne;)

16.2.2011 18:27:18

Ella
Myslim, ze idealni pocet lidi na hru bude 2-3. Vcera jsme hrali ve ctyrech a na prvni hru to bylo docela rychly, az na jednu vyjimku:). Aspon jsem mel dostatek casu si naplanovat co a jak zahraju. Opravdu jsem se u toho nenudil, i kdyz jsem nekdy cekal na tah vic nez pet minut. My jsme vcera hrali ten zakladni scenar cca 2,5 hodiny. Tipuju ale, ze po trech zahranich a podani extaze pomalym hracum by se cas zkratil alespon o hodinu.

16.2.2011 18:34:11

opl
Jojo, u tehle hry si budu davat majzla, s kym ji hraju, nekteri hraci by ji mohli dost zpomalit. Pritom me prislo, ze to plyne moc hezky...

16.2.2011 18:58:06

aneken a oplprokop
zní to úplně super, už aby to bylo v obchodech

16.2.2011 19:26:02

Mage knight
na tohle jsem hodně zvědavý. Hlavně jak to bude vypadat. Vůbec bych se nezlobil, kdyby bylo zpracování vážnější (ve stylu FFG fantasy her nebo obrázků z Thunderstone) ne jako u GT nebo Vládců podzemí.

Btw o co jde v tom světě Mage Knight, nic o tom nevím, jen že existuje nějaká figurkovka Mage Knight. Doufám, že si lze hru užít i bez znalosti tohoto světa. A proč to je vlastně z tohoto světa? :)

16.2.2011 23:23:27

Beholder
Protoze firma, pro kterou to Vlaada dela, vlastni prava. Ja se za sebe klidne priznam, ze bych to hral i v kvalite vlaadova prototypu, ktery mi graficky hodne sedl. Odpovidal presne tomu, o cem tu pises;)

16.2.2011 23:48:58

aneken
to znamená vážný styl nebo GT, Vládci podzemí styl? :)

16.2.2011 23:57:08

Gumáci
figurky by jen narušily přehlednost takže kartonové figurky jako měl Vlaaďa v prototypu tomu jen vyhovují a jesti chtěli mít miniatury měst s otáčecícm mechanismem, tak to navodí dostatečnou atmosferu.

17.2.2011 07:38:43

vlaada
Je super mať Ťa tu späť, vďaka za informáciu o GT priamo z "kuchyne". :-)
Môžem to podať ďalej na BGG, alebo sa toho zhostíš radšej sám?
http://www.boardgamegeek.com/thread/580573/a-new-an-even-bigger-expansion

Teším sa na skoré vydanie, dúfam, že české vydanie bude samozrejmosť.

17.2.2011 09:13:19

Beholder
Klasicka fantasy jak v Heroesech treba...

17.2.2011 12:03:19

aneken
aha, tak to jo, to se těším ještě více :)

17.2.2011 12:24:19

svet Mage Knight
Mage Knight je vicemene klasicky fantasy svet.

Puvodni zapletka spocivala v tom, ze nespokojeni lide a trpaslici se postavili proti nadvlade Atlantskeho imperia, ktere vladlo pevnou rukou magie (je to spise takova techno-magie, maji take magicke roboty).
Jejich hlavni zbrani byl vynalez strelneho prachu (odtud pochazi i jejich nazev Black Powder Revolutionaries). A maji taky roboty, ale ne magicke, ale asi parni.
Potom jsou tam tyto frakce:
- elementalove (lesni elfove a jim sprizneni tvorove)
- nemrtvi
- elfi lordi (elfi rytiri)
- orkove
- draci
- solonavi (magicka stvoreni z jineho sveta)
a jeste par specifickych ras a hromada priser mimo hlavni frakce.

Zajimalo by me, jestli tematicky bude hra mit nejakou navaznost na puvodni dejovou osu figurkoveho MK.
A pripadne jestli pujde figurky z MK alespon vyuzit treba jako hrdiny v te nove Vlaadove hre.

MK byla v podstate zalezitost, ktera me k deskovkam privedla. Ve spojeni s hernim stylem ala HoMM (ma oblibena PC hra) to jde automaticky na wish-list.

17.2.2011 13:08:51

Vybíráme z Bazaru

Dune: War for Arrakis KS (Carryall Pledge)
Dune: War for Arrakis KS (Carryall Pledge)
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas