Novinky Vladi Chvatila

Tak jak jsem slibil, tak po Rece muzu pustit nejake info:) Hral jsem tam novou zemepisnou hru, pro zdejsi hrace asi neprilis zajimave, ale ve srovnani s ruznymi Kotehulkami a podobne nesrovnatelne zabavnejsi. Nejde jen o znalosti, ale i o rychlost, kdo moc premysli, tak prohraje (muj pripad, ackoliv jsem na gymplu reprezentoval v republikovem finale zemepisneho klani:)) Na tohle se tesim, urcite poridim, bo to jde hrat prakticky s kazdym a je to fakt sranda. Pry je to jistota na letosek. Rozsireni k SA tam bylo tez a vypadalo hotove. Co bude mistni komunitu zajimat vic je, ze Vlada pry planuje hned dve ameritrash hry - jednu sci-fi a jednu fantasy. Pekne vypravne zpracovani a s figurkama:) Ale o tom vic nevim, tohle z nej dostal bracha, kdyz spolu vcera hrali Runewars:) Osobne jsem docela zvedav, co originalniho Vlaada do domeny FFG vnese:) Toz co vy na to?:)
17.2.2010 10:16:19

dedo, Alucard
To jo, zvlášť když to v případě Mage Knight shodou okolností pohnojili Američani a Češi to za ně aspoň takhle zachraňovali (viz Vlaadovo vypraveni dve stranky nazpět) :D

Jinak Proroctví už pecka je (soudím dle mezinárodních hodnocení a počtu rozšíření), je z roku 2002, nikoli "z dnešní doby" (porovnej to třeba s prvním vydáním Cave Trolla z téhož roku) a ačkoli pro mě vizuální stránka hry tvoří minimálně 50% hodnocení a jsem velkým milovníkem FFG, Vládci Podzemí jsou podle mě bez NEJMENŠÍ chybičky...to že použili jinej materiál na abstraktní "kapky krve" a jinej na roztomilý impy považuju nejen za plus, ale přál bych si aby to byla samozřejmost. Jestli ty máš jinej vkus, nechť...

...co ale fakt špatně snáším, jsou tyhle národnostní "sebekritický" klišé, zvlášť tak pomýlený jako v tomhle případě. Vadí mi i odsuzování ala "Britové jsou suchaři", "Francouzi neuměj anglicky" apod., nejen proto, že jich relativně dost znám a úplně stejnou měrou by se to dalo aplikovat i na lidi co jsem poznal v Čechách a na Slovensku. Ale tohle "my - Čechoslováci to neumíme..." doplněný pár zcestnejma příkladama bez jakýhokoli hlubšího podkladu, obecně jako všechny názory na svět stvořený doma u stolu či televize ... čím častěji je slýchám, tím víc ma "ide porazit" :-)

Jinak, ať nejsem úplnej flame-maker, padne na úrodnou půdu když sem narychlo přeložím ta "sneaky preview?" ta hra začíná vypadat fakt neuvěřitelně...

18.9.2011 19:35:04 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad sneaky preview
Určitě to padne na úrodnou půdu. Už jsem to sice přelouskal, ale v češtině to určitě potěší.

18.9.2011 21:13:27

Polylux1
Prečítaj si dedov príspevok ešte raz, podľa mňa bol z pohľadu toho, čo dokážeme doma urobiť a aký máme potenciál a úroveň, veľmi pozitívny.

Za seba môžem povedať, že nemám rád "fenoménov", ktorí o sebe tvrdia, že dokážu všetko, sú pomaly najlepší v obore, a prax dokazuje niečo iné. To všeobecne, neplatí to zatiaľ o nikom z tunajšej komunity.

19.9.2011 08:23:19

Polylux1
dedo zrejme pri pisani prispevku velmi nepremyslal , preto to tak aj vyznelo . Diky za preplesknutie , aspon som sa zahanbil . To narodnostne sebakriticke klise je iba moje prisnejsie hodnotenie hier domacich autorov , ktori ma viac zaujimaju a ich tvorbu podrobnejsie sledujem . Nedostatky vytykam ako ich fanusik , ktory im chce dopriat , aby to naozaj mali dokonale . Jedna sa iba o moje postrehy - mudrovanie , pre ostatnych asi nepodstatne prkotiny . Aby som ale naozaj nevyzeral ako dedo od televizie , trosku upresnim tie scestne priklady , ktore som pouzil : VLADCI PODZEMI - tych som nemusel spominat , hra je naozaj bez chybicky / ale musel som si rypnut do kociek z civilizacie ...mam na ne chorobnu alergiu . Aj tam menim za drevo / . MAGE KNIGHT - tu som iba povzdychol nad moznou smolou , ze sa to Chvatilovi nepodarilo zrealizovat na sto percent . Neriesim , kto pripadnu chybu sposobil , len mi bude luto , ked tam bude . PROROCTVI - ano , je uz starsia / aj u mna jedna z prvych /, ale je uz predsa 3. vydanie / mam 1. aj 3. / Ale k veci : herny plan ma vyborny system , vadia mi suche ilustracie bez atmosfery a ked sa aj nad tym povznesiem , tak neprekusnem detaily ako lesny tabor a gilda . Figurky v stojancekoch - degraduju hru , oproti kvalite hracskych podloziek / hlavne v 3 . / a kariet -uplna mizeria . Kamienky zivotov a energie neladia k hre a este su aj neprakticke - nemaju stabilitu na podlozke . Popri perfektnych zetonoch skusenosti a penazi -no co , nahradil som homemade zetonmi .Treba si uvedomit , ze kartonikove figurky a kamienky zivotov a energie su najfrekventovanejsie herne komponenty . DORN : taktiez mam obe vydania , ale ani najnovsie neodstranilo moju najvacsiu vytku inak dokonalej hry - grafika samotneho herneho planu absolutne v rozpore s inak graficky krasne prevedenou krabicou , navodmi , kartami , podlozkami postav . No a moja alergia sposobila aj vymenu kamienkov za zetony . Na homemade prerabke herneho planu robim uz dva roky - ale nakolko neviem pocitacovu grafiku , iba sa s tym postupne hrajem rucne . /Teraz prerusene - dorabam homemade rozsirenie Lovcov a zberacov ,vcetne varianty pre male deti , podobne ako u proroctvi sa s podkladmi chcem pochvalit aj na zatrolenkach /. Ze mame kazdy iny vkus je jasne , z mojej strany ide iba o subjektivny a trosku mudrlandsky pohlad , este raz sa ospravedlnujem za predchadzajuci prispevok , urobil som zbytocne z komara - somara . A este na zaver dodam / ked som to znovu po sebe precital / - nechcem ,aby som posobil ako stary dedo , co neznasa nic okrem dreva - pacia sa mi aj hry s plastovymi figurkami , len aby to celkovo bolo zosuladene / NEXUS , LEGO HRY , MEMOIR a vela dalsich - nakoniec aj do proroctvi som zapracoval figurky z dnd minis a svedcia tam ... /

19.9.2011 09:00:49 | Upraveno autorem (porovnej)

peace :)
I já jsem moh volit méně konfrontační tón, několik dní jsem váhal jestli vůbec reagovat...

Nejde ani tak o to jestli byl dedův postřeh pozitivní nebo negativní. Jde o to že za vším pozitivním i negativním vždycky stojí konkrétní lidé, nikoli národ. Např. já rozhodně nejsem schopnej dát komplet do kupy deskovku ani kdybych se zbláznil, grafickej potenciál mám jen hodně omezenej a už vůbec nejsem mistrem světa v ledním hokeji. Ale zároveň odmítám aby mi někdo tvrdil že ač perfekcionista, jako příslušník nějaký množiny čechoslováků nedokážu dotáhnout věci do konce ...

Ale dedo, prosimtě, nešlo o žádný proplesknutí, na to jsem moc malej cucák :) Pokud si o tom budete chtít někdo popovídat hlouběji tak prosím do SZ ať tu neplevelíme vlákno...

Jinak za sebe musím říct, že mi ten design přijde v pohodě. Jestli tam budou figurky nabarvený ve stejný kvalitě jako je standardem wizkids tak už bych snad jen snesl o něco málo "dospělejší" podobu vesnic, měst a hradů. Nicméně jako celek to podle mě vizuálně fungovat bude velmi dobře.

19.9.2011 11:37:33

Návrat k téme prvého príspevku
Mage Knight je určite pecka a superfavorit, ja sa však najviac teším na nové veľké rozšírenie ku Galaxy Trucker. Mohol by niekto potvrdiť, ako sa majú veci okolo tohto projektu? Kedy to vyjde a či to vyjde aj v češtine?

19.9.2011 11:56:01

peco
Je to stale jeste v jednani, ale na druhou otazku je odpoved ano;)

19.9.2011 17:52:40

aneken
Tak to je slovo chlapa! :-) Ďakujem a prajem úspešné jednania.

19.9.2011 18:08:28

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas