Novinky Vladi Chvatila

Tak jak jsem slibil, tak po Rece muzu pustit nejake info:) Hral jsem tam novou zemepisnou hru, pro zdejsi hrace asi neprilis zajimave, ale ve srovnani s ruznymi Kotehulkami a podobne nesrovnatelne zabavnejsi. Nejde jen o znalosti, ale i o rychlost, kdo moc premysli, tak prohraje (muj pripad, ackoliv jsem na gymplu reprezentoval v republikovem finale zemepisneho klani:)) Na tohle se tesim, urcite poridim, bo to jde hrat prakticky s kazdym a je to fakt sranda. Pry je to jistota na letosek. Rozsireni k SA tam bylo tez a vypadalo hotove. Co bude mistni komunitu zajimat vic je, ze Vlada pry planuje hned dve ameritrash hry - jednu sci-fi a jednu fantasy. Pekne vypravne zpracovani a s figurkama:) Ale o tom vic nevim, tohle z nej dostal bracha, kdyz spolu vcera hrali Runewars:) Osobne jsem docela zvedav, co originalniho Vlaada do domeny FFG vnese:) Toz co vy na to?:)
17.2.2010 10:16:19

grafika
Karty jak od FFG- krásne, figúrky sa mi nepáčia a mapa vyzerá jak z Menzelových osadníkov, či?
Ale nechám sa rád presvedčiť kvalitou hry :)

8.9.2011 06:45:03

Design hry
Za sebe musim rict, ze spis nelibi. Karty jsou naprosto super, coz je podle me krok kupredu. Figurky vypadaji ale otresne. Ten drak na obrazku vypada, jako by byl nedobarveny. Tak bud to nabarvim cele a nebo to necham byt, at si to lide namaluji. Zeleny drak se zlutym krouzkem na ruce, hnedou plenou a zelenou knihou se mi doslova ekluje. :-( Nemluve o te figure vpravo, ktera ma nejakou emo hul s ruzovym mesicem. :-/ I ty tvrze/hrady/pevnosti vpravo se mi nelibi. Dokazal bych si je predstavit trochu jinak. Jak barvou, tak i vzhledem. Co se herniho planu tyce, tak me acedrac predbehnul. Chtel jsem rict presne to same, ze to na me pusobi jako osadnici z Katanu. Kdyby ty tereny nejak splyvaly jako v Runewars, ale tohle mi hodne kazi dojem ze hry. Jinak zetony na planu pusobi trochu jednoduse, ale beru je s rezervou, protoze nejsou moc dobre videt. Jinak hra muze byt zajimava a jsem zvedavy, jestli to je porad jen prototyp a bude se to upravovat a nebo finalni verze.

8.9.2011 07:56:41

na prvni pohled
to vypada jako radoby libive, ale zaroven strasne kycovite. Figurky mi prijdou, ze se hodi tak mozna jako privesek ke klicence.

8.9.2011 08:01:00 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Ringo
Málokdy se s Ringem shodnu v názorech, ale teď můžu říct, že to vystihl naprosto přesně :).

8.9.2011 08:47:00

Figurky
Ja mam za to, ze figurky pro svet Mageknight uz existuji a proste je soupnou do te hry, ne? Ze nejsou vyvijene specificky pro hru...

8.9.2011 08:58:28

reakce
Připadá mi to jako národní sport strhat něco na základě jediného obrázku :-(

8.9.2011 09:09:18

Loselfos
Naopak, to je hodnoceni hracu, kteri si hru budou posleze kupovat ve velkem. ;-) Vyjadri svuj nazor, s cim nejsou spokojeni, co se jim nelibi a tvurci, kteri to na prvni pohled nevidi nebo jim to pripada Ok se podle toho prizpusobi. Prvni vec kterou uvidis v obchode je prave ten obrazek. :-) (pokud to teda nebude nekde rozbalene a vystavene)

8.9.2011 09:12:12

rbx

Moc líbí
a určitě do toho půjdu. Wizkids maji na svědomí Heroclix a kvalita jeho figurek stoupá. Naposledy jsem měl v ruce Star Trek a ty jsou parádní. To ze jim chybi shade me vůbec nevzrusuje. Takže za me ANO.

8.9.2011 09:23:37

Loseflos
kdyz se mi neco nelibi, tak se mi to nelibi a nebudu delat, ze se mi to libi snad ze soucitu nebo ja nevim proc vlastne. A na zaklade jednoho obrazku? Na tom obrazku je fotnuta hra, nevim na kolika dalsich obrazcich bych ji mel jeste videt vyfocenou, aby se mi zalibila po vzhledove strance:-)

8.9.2011 09:24:27

krom toho
zadni strana je po graficke proste odflaknuta. takze proc bych mel verit, ze uvnitr je tomu jinak?

8.9.2011 09:24:33

to aneken
Já Mage Knight mám, sbírám ho už pěkných pár let a kromě té figurky toho válečníka s obouručním mečem mi ostatní figury nic neříkají. Takže mám takový pocit že ty figurky se pro tu hru specificky vyrábějí (aspoň pokud hru pořídím mám možnost vyměnit ty kindervajíčka za lepší kusy). Mage Knight je jen taková nálepka která tomu dá tu reklamu a ten příběh (a rasy) stejně jako u World of Warcraft: the board game. Ikdyž tam mi příjde ta podobnost s předlohou větší (už jen kvůli tomu že to zůstalo RPG narozdíl co MK přešel od stretegie do RPG). Ale uvidíme jak to bude vypadat z profilu.

8.9.2011 09:26:59

Kaerdrak
Aha, tak to ja neposoudim, jen si pamatuju, ze Vlaada snad nekdy rikal, ze figurky uz maji. Nicmene co jsem to s Vlaadou testoval, bylo to zasazene do tohohle sveta, vcetne treba jednotek a tak.

8.9.2011 09:31:10

Vojtech, Ringo
Mi se ta hra líbí a určitě do ní půjdu.
Z figurek nejsem nějak unešený, ale to nejsem z žádných co jsou v deskovkách. Hlavní je pro mne kvalita hrya její fungování, detaily týkající se vzhledu neřeším.
Z příspěvků mi ale připadá jako by si každý chtěl do téhle hry kopnout jen proto aby ho bylo vidět.
Toť můj názor.

8.9.2011 09:32:26

to Loselfos
A to je rozdil mezi nama dvema. U tebe dela grafika minimum a u me to je 50 % hry. Ja si na to potrpim a davam prednost taky jinym vecem, nez ty. :-) Krom toho do hry jsem nekopal. Karty jsou naprosto super. Ale teren a figurky se mi nelibi.

EDIT:
Uvital bych, kdyby ten teren byl propracovanejsi a daval nejakou predstavu o tom prostredi. Takhle to na me pusobi, ze tenhle hex je les a neni tam videt nic jineho, nez les. Tenhle hex je hrad a neni tam nic jineho, nez hrad. Misto toho, aby se to nejak prolinalo, byl tam nejaky potok, ty hexy vypadaly treba i trochu odlisne s tim lesem, ale to uz je tim, ze mam radsi propracovanejsi grafiku.

EDIT2:
Ono kdyby kazdy les vypadal trosku jinak a i kopce by byly jinaci, ze by na vrcholku byla nejaka zricenina atp. tak by to mohlo byt super pro rozsireni, ze by za tu zriceninu byl nejaky bonus atp. V zakladu by to byly skryte veci, ktere nemaji vliv na hru a nic neznamenaji, ale v budoucnu, kdyby se autor rozhodnul hru rozsirit, tak by toho mohl vyuzit. Je to sice drobnost, ale muze mit velky potencial. :-)

8.9.2011 09:50:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech
JJ, souhlas, trocha rozmanitosti. Vim, ze me Vlaada nebude mit rad, ale co se terenu tyce, z Runewars bych si vzal priklad. Kazdopadne kdyz jsem koukal na tu rozehranou hru na BGG, kterou si vyrobil nejaky ten typek, tak to na me pusobilo mnohem lepe, tak se necham prekvapit. Nicmene ty figurky jsou opravdu otresne a jen tak nahradit asi nepujdou, ze? Predpokladam, ze budou mit nejaka ta pocitadla v podstavci. Tak holt nastoupi shade a prebarveni. Ale system vypada moc zajimave, driv jsem byl rozhodnut, ze to koupim hned, ted si pockam, az to zahraju. Popravde, ten prototyp, na ktery tu kdysi byl odkaz, se mi libil vic :D Az na karty, ty jsou skvele.

Loselfus: Halo, ja tady cutam, uz me vidite?!

8.9.2011 10:03:06

IN

kdy?
Mozna trapny dotaz, ale uz se vi kdy to bude?..:)

8.9.2011 10:07:25

to sydo
presne. byl jsem na vazkach jestli do toho jit a ted se to prehouplo do polohy 'radeji si pockam a uvidim'

uz chapu proc u tolika her na bbg si u obrazku daji tu praci a pisou predbezna, nefinalni verze grafiky (e;

8.9.2011 10:10:27

Loselfos
ja nekritizuji hru, ale jeji vzhled. To o tom zviditelnovani, co jsi psal, bylo uz mozna zbytecne. Myslim ze se tu normalne o tom jen diskutuje. Nevim co by z nejakeho zviditelnovani tady kdo mel.

8.9.2011 10:11:26

sydo
Co jsem hral posledni testverzi, tak tam nebyl duvod, proc by mely mit figurky neco na podstavci...

8.9.2011 17:51:07

figurky a dílky
Na tom zflikovaným obrázku je to hnuj, ale v reálu bůh suď. Hlavní je pro mě informace od testerů, že ty figurky v nejhorším není problém čímkoli jiným nahradit (a udělat si případně MK-Terrinoth multiversum:-)), protože i přes ty ala-Carcassonne hrady jde mapa s kartama sama o sobě celkem smysluplně dohromady. Ty hexíky budou asi velikosti cca Runebound a tam je přehlednost, chápu,dost zásadní, zvlášť když se ta mapa bude neustále rozrůstat.

Ty figurky jsou na tom obrázku na první pohled fakt příšerný, ale po podrobnějším zkoumání a představě jak to bude vypadat v normální perspektivě už mě na tom štve v podstatě jenom ta hnusná modrá sukeň toho barbara (kde už jsem tu barvu, krucinál, jenom viděl?:D) a ta růžová blbost co má v ruce holčina, čili snad bude stačit dvacet minutek se štětečkem a bude...

Jo, mimochodem, ty karty jsou vynikající!!!

8.9.2011 20:41:55

Nazdárek... prvně pár odpovědí :)
1) Mělo by to být v Essenu, je to už skoro měsíc v nějaké tiskárně v číně, jen se ještě dodělávají pravidla, která budou u Essenské verze zvlášť.
2) Figurky jsou všechny z původního Mage Knighta, tři se dají snadno vygooglit jako "Mage Knight Arythea" "Mage Knight Goldyx" a "Mage Knight Tovak Wyrmstalker".
3) Figurky nemají clix base.
4) Hra skutečně nemá nic společného s původní gameplayí Mage Knighta. To bylo zadání, nemělo jít o squad based hru. Vycházet to mělo spíš z Mage Knight Dungeons, já ho jen posunul o stupínek výš do epičtějšího rozměru. Prostě místo toho, abys porazil orka, otevřel truhlu a našel prsten +1 k síle, kterej si dáš na pravou ruku (takových her je podle mne už dost, a jsou dobré) raději vymlátíš celou jednotku orků, vypálíš klášter a najdeš Banner of Fear, kterej dáš svým věrným kušiníkům :) A místo finálního bose dobudeš silné opevněné město.
5) Ze světa MK to vychází, faktama, jednotkama. Pro ty, co jej znají: je to část Atlantského království, které se zmítá ve válce s orky (Orc Khans). Do toho nějací nenechaví hrdinové v dávných kobkách aktivovali cosi, co vpustilo do světa nový druh magie, se kterým si nikdo neví rady. Navíc to probudilo z tisíciletého spánku draky (jedinci Draconum mají několik stupňů evoluce, v původním MK byly jen první tři, Whelps, Neophants, a pak různí dračí hrdinové třetího stupně - ostatně jeden z nich je ten dračí hrdina ve hře... tihle mají o dva stupně víc, a v původním MK světě byly jen v legendách), kteří si nárokují zemi, která patřila před tisíci let jim. Že na ní mezitím vyrostly města je moc nezajímá. Situace je už dlouhou dobu v takovém stalemate - orci plundrujou venkov, draci vnitrozemí, Atlantská armáda je zalezlá v pevnostech a hradech, které sice dokáže ubránit, ale nemá sílu útočníky vyhnat... trvá to už měsíce. A teď jde o to, jestli se jim dřív podaří vyjednat nějaké spojenectví s ostatními frakcemi, nebo se orčí jednotky roztroušené po celém kraji zorganizují a rozeberou je pevnost po pevnosti.

No a do toho vstupuje nová síla. Mage Knights, kteří z ničeho projdou magickou branou. A jsou mocnější než cokoliv, co si dokázali místní představit. Někteří je vítají jako osvoboditele, někteří se jich bojí. Možná oprávněně, protože oni nic neříkají, a razí si cestu krajem jak nůž máslem - pobíjejí orky, na které narazí, ale zároveň smetou i každou atlantskou jednotku, která se jim postaví, a jen tak za pochodu dobývají opevněné tvrze i magické věže. A sem tam lehne popelem i vesnice nebo klášter, když jim místní nepřijdou dost ochotní. Některé jednotky vojáků nebo i vesničanů je vítají jako hrdiny a s radostí vstupují do jejich rychle rostoucí armády, která táhne na hlavní město.

No a ty jsi jedním z těch hrdinů. Najali tě tajemné bytosti, kteří si říkají Council of Void. Tvým úkolem je dobýt tuhle část atlantského království. Na nějaké vyjednávání není čas, protože na to máš tři dny a tři noci. Proč? To není tvoje věc. Ber nebo nech. Co za to? Dostaneš možnost ovládat síly, o kterých se ti ani nesnilo... a všechna kořist, znalosti a sláva, co cestou dobudeš, je tvoje.

9.9.2011 06:16:53 | Upraveno autorem (porovnej)

vlaada
dal som do googlu arythea a našlo mi to celkom hnusnú kožnú chorobu, hlavne obrázky :o

9.9.2011 07:10:21

A teď ta smutnější část :)
Zcela upřímně - jsem rád, že to vypadá aspoň takhle. Wizkids se snažili, ale na hru takového rozsahu prostě nemají zkušenosti a lidi, což jsem já i oni zjistili až dost pozdě.

Zajistili fakt pěkné obrázky na karty, figurky hrdinů z původního Mage Knighta, a (snad) pěkné kostky a krystaly many (ještě jsem je v reále neviděl), a nakonec i pěknej design karet. Zbytek byl prostě problém. Kdyby mi nepomohl Filip z CGE a jeden český grafik, tak by to celé dopadlo fakt o hodně hůř. Bohužel jsme na předělání měli jen pár dní a pár nocí před odesláním do tiskárny... Fakt velkej dík Filipovi, protože bez něj bych byl úplně v háji. Naštěstí Filip v té době hrál Mage Knighta skoro každý den (dal jsem mu prototypový data), takže to vzal osobně :)

Zadní stranu krabice jsem viděl až hodinu před tím, co odcházela do tiskárny, a fest jsem se s nima kvůli tomu pohádal. Samozřejmě jde o fejklej obrázek (v době, kdy jde krabice do tisku, nejsou finální komponenty ještě k dispozici), ale dost špatně fejklej. Kdyby mi to řekli dřív, tak bych to klidně osobně předělal - nebylo by to poprvé, nejsem sice profík, ale tohle jsem si kdysi taky splácal sám ve 3D (sice je to poznat, ale ne jako pěst na oko):
http://czechgames.com/files/components_large1.jpg http://www.boardgamegeek.com/image/33322/prophecy?size=original

Takže tak. Když kvůli nedokonalé grafice hru zavrhnete, fair enough... Nehodlám ji hájit. Na jednu stranu je mi vydavatele líto (neměli tušení, do čeho jdou, když mi dali volnou ruku s designem - tohle je moje bezesporu největší a nejkomplexnější hra), ale na druhou stranu chápu, že hráči chtějí za své peníze stoprocentní kvalitu nejen hry samotné, ale i zpracování. Osobně mě to mrzí, taky jsem podlehl dojmu, že když je to velká US company, tak se můžu rozmáchnout co se týče velkoleposti hry...

Na druhou stranu to nedopadlo zas tak špatně, takže doufám, že se najde dost hráčů, kterým to vadit nebude, pokud se jim bude líbit gameplay. Protože práce na tomhle (a hlavně testování :) mě fakt bavila, a rád bych k tomu někdy udělal rozšíření...

9.9.2011 07:16:03

kardo
Aaaa... fuj... to mi neřekli... Promiň :). Já jsem zadal "Mage Knight Arythea" :)

9.9.2011 07:17:19

vlaada
ad arythea - no to už je lepšie :)

držím palce s hrou. Ja nie som žiadny grafik a teda krabicu neriešim, podľa mňa je v pohode.

9.9.2011 07:24:04

Vybíráme z Bazaru

Dům snů + promo žeton auto
Dům snů + promo žeton auto
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas