Hlasování o Zatrolenou hru roku 2009

Připravuji hlasování o nej hru roku 2009, která vyšla v češtině.

Hlasovat budou moci pouze registrovaní uživatelé a hlasovat se bude pouze mezi nominovanými hrami. V této diskusi můžete své favority nominovat.

Zatím se do užšího výběru dostaly hry Dominion a Pandemic od Albi, Vládci podzemí a Le Havre od MindOK a WoW: Desková hra od Blackfire. Pokud máte jiné favority, pište... :-)

Díky...
6.1.2010 18:07:48

teda
jak to tak ctu, ja vam teda reknu, ze ja bych se na to radsi asi vyprdnul uplne:-D

8.1.2010 14:16:55

to Sasa
Na to je taky jednoduchá odpověď :)
Soubor lidí, kteří budou nominovat nemusí být vůbec totožný se souborem lidí, kteří budou hlasovat. Nominace her je samozřejmě vždy přes lidi, kteří mají k hrám trošku blíž a vědí co se nominuje.

to Ringo:
Tak se na to vyprdni, nic ti v tom nebrání.

8.1.2010 14:33:47

to kren
Ok to beru:=). Mně šlo jen o to aby se nezapomnělo na hru oblíbenou širokou veřejností, kterou fajnšmekři (odborníci) pokládají za nehodnou jejich úrovně :=). Například kdybych dal většině známým co hrají "amatérsky" vybrat mezi hrami Dostihy a sázky a Arkham Horror tak spolehlivě vyhrají Dostihy....

8.1.2010 14:55:20

sasa
pockej, tak to jako bys nominoval Dostihy? I sam za sebe? Me to trochu pripada, jako kdybych mel coby milovnik vina volit nej vino roku 2009 a nominoval bych teda to krabicove jen proto, ze si ho uzije vetsina davu, zatimco kvalitni neoceni a nebude jim chutnat:-)

8.1.2010 15:02:02

to ringo
Já bych krabicové nenominoval a ani nevolil,ale chtěl bych aby bylo v nabídce a ten komu chutná aby ho mohl zvolit.... Spousta obyčejných (hráčů amatérů) lidí si radši koupí levný krabicák(Dostihy a sázky) než drahé kvalitní víno (Arkham Horror nebo Caylus - něco pro vyznavače EURA). Ale to už odbíhám. Nechtěl jsem tady rozvíjet nějakou dlouhou debatu, jen jsem si myslel, že při volbě by se mělo vybírat z co nejvíce možností a to ti z her druhé, třetí, páté úrovně ať už si pod tím každý představí hru jakou chce...Jinak předpokládám, že si to bohové stejně rozhodnou podle svého uvážení a my obyčejní smrtelníci budem nominovat a hlasovat dle jejich pravidel :=).

8.1.2010 15:17:09

Myslím že je to čistě akademická debata. Dole v diskuzi už byly dávno nominovány všehny tituly, které mají nějakou šanci zabodovat. A mít seznam dlouhý na 2 stránky aby 80% her skončilo s 1 bodíkem? K čemu???

8.1.2010 16:53:08

to husak
To s tebou nesouhlasím, že už byly jmenovány všechny tituly, které mají šanci zabodovat. Já bych nominaci provedl jak už jsem napsal podle přesně daných podmínek s přihlédnutím k téhle rozsáhlé diskuzi.

8.1.2010 16:59:39

kren
tak uvidíme jestli se do top 5 ve výsledcích dostane jméno, které tu prozatím nezaznělo ;-)

8.1.2010 17:03:51

PJ

Smysl diskuze
Souhlasím s husakem, že debata je akademická a dodávám, že více jak polovina příspěvků je zbytečná, když Zeus včera večer diskuzi uzavřel ;-)

8.1.2010 17:06:49

Můj názor
Tady do diskuzí se moc nepletu,ale mě připadá ten Caulyho návrh za ideální a já bych ho bral všemi deseti.

8.1.2010 17:06:53

jestli se smí ještě nominovat
tak bych navrh Adventurers

9.1.2010 22:22:17

Už jsem to nedočetl...
...protože jsem se v tom ztratil někde u příspěvku 7/1 kolem 21:00 ...

Asi tu budu za rebela (pokud v tom samém už někdo nerebeloval v těch příspěvcích, které jsem už neměl sílu dočíst), ale mně přijde špatně celý ten systém veřejné nominace + hlasování...

Prostě. Buď to chcete udělat jako všelidovou anketu typu zlatý slavík, a pak se započítají všechny hlasy pro ty které hry, které vyhovují stanoveným pravidlům. U zlatého slavíka také není omezující pravidlo, že zombie se už nesmí účastnit a přesto se kája gottů v upoutávce obával Nadaného zpěváka.

A nebo se udělá nominace jako u zlatých lvů a oskarů a pak se vybírá z toho, co bylo nominováno. Nominované snímky vybere autoritativní a zkušené kolegium a pro snímky pak hlasují odborníci. Ale určitě to není tak, že napřed si odborníci "protlačí a prolobují" do veřejné nominace nějaké snímky, aby měli pro co hlasovat a nebo snímky, které se jim zdá, že vyhovují pravidlům.

Kloubit oba systémy, jak se to děje tady, prostě nelze. Buď se přikloňte k všelidovému hlasování a pak vyházejte hlasy hrám, které nevyhovují Vámi striktně zadaným pravidlům (ano, nevypadá to extra demokraticky, ale když je někdo hl***ý a pošle hlas hře, která pravidlům nevyhovuje, tak prostě hlas propadne) a nebo ať zde přirozená autorita (Zeusem konče a Anekenem počínaje - neboli všichni od Z do A) vybere natvrdo hry do nominace i za cenu, že někdo se bude cítit poškozen a za tyto hry ať pak hráči hlasují.

Tím nechci říct, že původní Diova myšlenka byla špatná, tím chci říct "Tudy ne, soudruzi..."

10.1.2010 13:39:44

nominace...
nechci spamovat nominaci v novinkách tak se zeptám tady...

Through the Ages se teda může nominovat? To mě celkem překvapilo, protože jsem myslel, že kvůli tomu že hra už vyšla v češtině před rokem 2009, tak je z nominace vyřazena. A taky bod č. 1a. mojí domněnku potvrzuje: "hra vydaná v češtině nebo slovenštině POPRVÉ v roce 2009...", což není splněno protože hra nevyšla poprvé v češtině v roce 2009.

19.1.2010 17:56:47

to Beholder
Taky jsem nevěděl, jestli je možné ji nominovat, tak jsem to zkusil. Uvidíme, jestli nevypadne nakonec z výběru.
Jinak vybírat hry, které vyšly v roce 2009 a ještě jsou dostupné v češtině je pěkná fuška. Dá se zjistit, kdy byla hra vydána v originále, ale datum českého vydání hledám hodně často marně (Dobyvatelé vesmíru, Pandemic?).
Btw, Ghost Stories by taky nemělo projít nominací, protože vyšly už v roce 2008. A podle pravidel nezáleží na době zveřejnění českého překladu, ale na době vydání.
Tinners' Trail taky rok vydání 2008, jen si nejsem jistý, jestli nevyšel kompletně česky v roce 2009. Notre Dame jakbysmet, už ho mám přes dva roky i s vytištěnými českými pravidly, on vyšel kompletně česky minulý rok v nějaké distribuci?

19.1.2010 18:07:00

Tinneres´ Trail
vyšel určitě v roce 2009. Vím, že jsem letos koncem srpna dokončila překlad, takže to nemohlo vyjít loni. ;-)

19.1.2010 18:19:38

to Beholder
1. vydání TTA nebylo běžně dostupné.

19.1.2010 18:19:39

fuj
psát příspěvky po půl litru ginu, hruškovice, meruňky a fernetu je blbina - to je pak překlepů...

19.1.2010 18:20:57

to dilli
No, na BGG je napsané datum vydání 2008, ale Ty máš asi na mysli kompletně českou verzi, o které nevím (čemuž se nikterak nedivím :-) ).

19.1.2010 18:37:45

kren
Možná, že vyšlo ve velmi omezeném nákladu, ale prostě vyšlo.

Ale jinak asi nechápu co má znamenat hra roku 2009. Vždycky jsem myslel, že když je nějaká soutěž "něco" roku xxxx, tak se do té soutěže nominují každý rok ty věci které vyšly, byly natočeny, byly napsány, atd. právě v tom roce xxxx. Z toho důvodu nechápu co v takové anketě dělá třeba World of Warcraft. Jasně chápu, že česky vyšel až v roce 2009, ale jinak je ta hra už 5 roků stará, to stejné TtA, 4 roky stará hra.

19.1.2010 18:45:42

to kadaver
to první vydání bylo omezené počtem kusů, bylo jenom v EN a na desce bylo textu víc než dost - byly tam totiž popsány všechny akce slovně. Proto to první (tree frog) vydání není možno nominovat. Nominovaná je graficky přepracovaná verze vydavatelství JKLM, které udělalo i nějakej počet slovensko-českejch kusů s kompletnímy slovenskými a českými pravidly a popisu v SK, CZ na krabici.

19.1.2010 18:53:21

to Beholder
Prostě takové jsou podmínky, které stanovil po rozsáhlé diskuzi Cauly s Diem a pokud se ti to nelíbí tak prostě nehlasuj. Ta diskuze byla velice dlouhá a o podmínkách bychom mohli diskutovat ještě další rok a pak už přejít rovnou na hru roku 2010. Už v diskuzi se projevilo co člověk to jiný názor. Proto byla diskuze ukončena a na jejím základě byly stanoveny podmínky. Osadníci taky vyšly podstatně dřív a českou hrou roku se stali až po letech kdy vyšli u nás.

19.1.2010 18:54:45

To Beholder
Musím s tebou souhlasit.. WOW tam podle mě nemá co dělat stejně tak TtA...
Tohle není rejpání ani nějaké stěžování, které by Křen mohl brát zase špatně. Spíš, zda se nad tím opravdu nezamyslet.. Ale pokud to tak chcete.. ok.. :)

19.1.2010 19:43:11

to SSZGSA
Ale tož nedělej ze mne bubáka :-). Mě je to celkem fuk jaké budou podmínky, ale diskuze byla už hodně dlouhá a neměla konce, takže pokud to Cauly s Diem utli a zvolili podmínky jaké zvolili, tak už není co řešit. Pokud by se to zase stoplo a znovu bychom začali diskutovat, tak už by na to asi Zeus neměl sílu to realizovat. Vždyť tadle diskuze má už necelých 150 příspěvků k věci.

19.1.2010 20:46:54

kren
dobře, ale mě jde o to, že porušila jedna z těch konečných a posledních definitivně platných podmínek. Když už se teda nominují i starší hry, které vyšli poprvé česky v roce 2009 (protože jinak by tam nemohl být ani Dominion, což by mě mrzelo :) ), tak nevím proč tam je TtA, které už jednou česky vyšlo (náklad je podle mě irelevantní) a verze z roku 2009 je reprint.

Ale jinak aby to nevypadalo jako, že nemám rád TtA, tak musím napsat, že právě naopak. TtA mám moc rád a je to skvělá hra. Jde mi jen o ty pravidla.

19.1.2010 21:02:06

To Kren
Né.. v pohodě! :D Já nechci aby se to stoplo, to v žádném případě.. jen jsem souhlasil s tím co napsal Beholder.

19.1.2010 21:02:45

Vybíráme z Bazaru

Kinghil
Kinghil
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas