Epické uzavření sbírky

Jako asi každý deskovkář doma věčně bojuju s nedostatkem místa a poslední rok začínám vidět, že už jsem skoro dobojoval a blížím se k okamžiku, kdy mi místo opravdu nezvratně dojde, alespoň na větší krabice. Logicky tedy poslední dobou uvažuji o tom, jak svoji sbírku uzavřít (přinejmenším do doby, než změním bydlení).

Prozatím jsem dospěl k tomu, že bych chtěl předtím, než mi úplně dojde místo, sbírku rozšířit o nějaký opravdu epický, výpravný kousek, o něco fakt rozsáhlého a pěkného. Uvažoval jsem napříkla o #Gloomhaven, #Unsettled, #Eclipse: Second Dawn for the Galaxy, #Legendy Dávnozemě  a #Tainted Grail: Pád Avalonu. Nějak se ale nemůžu pro nic definitivně rozhodnout, takže bych byl rád za nějaké tipy pro inspiraci (jen pro upřesnění, nechci si nutně vybírat z her, co jsem vypsal).

 Jaká hra je podle vás opravdu epická, výpravná a atmosferická? Co by si podle vás člověk opravdu neměl nechat ujít? Nebo co byste si na mém místě pořídili vy?

10.12.2023 11:50:07

Co tak počkat na české vydání Food Chain Magnate?

 

11.12.2023 13:43:20

#Empire of the Sun nejepičtější hra, co jsem hrál

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

11.12.2023 14:46:06

Nebuď tak při zemi. Zaměřil bych se na Aeons Trespass: Oddyssey, Oathsworn, League of Dungeoneers, Middara atd :-D 

11.12.2023 18:01:14

#Deep Rock Galactic: The Board Game 

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

11.12.2023 22:18:44

Ahoj,


řeším obdobné dilema za mě jsem se rozhodl uzavřít sbírku #Válka o Prsten (druhá edice) a #Hegemony: Lead Your Class to Victory 

Jinak držím palce s výběrem!

11.12.2023 23:09:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro mě jsou hry, které jsi vyjmenoval spíše mechanické, monotonní než atmosférické.

Poku chceš atmosféru tak třeba Vampire Chapters, Arkham Horror LCG, Panství hrůzy, Legend of the five rings LCG.

Teďka třeba vyšel Batman Dark Knight.

12.12.2023 08:00:21

Jsem rád, že tady padlo #Earth Reborn , což je hra, kterou bych jako jednu z mála nikdy neprodal. Bohužel není “epická” ve smyslu tuna plastu/horda rozšíření/mnohahodinová partie.

Epičnosti se podle mě blíží #Mage Knight: Desková hra , #High Frontier 4 All , no a pokud bych měl vybrat fakt epický top, tak #Battlestar Galactica: The Board Game s rozšířeními. Samozřejmě pro nefandy série je to polovina zážitku dolů a záleží na tématu, jestli vyhovuje, ale nabízí vše, bo bych od epičnosti očekával - vývoj, příběh, napětí.

12.12.2023 08:39:46

No ja som na tom s miestom rovnako - prakticky už takmer nie je,…

takže hru sa snažim kupovať už len sem tam….

co sa týka epickej hry, určite vyberaj podla toho k čomu maš vzťah,…

pre mna to je Star Wars Legion, a Star Wars Shatterpoint, obe su to figurkovky za kopu penazí, ktoré sa moc nedostávaju na stôl, ale je to chyba? už to že ich malujem je pre mňa hobby, a to že to universum mam mimoriadne rad je pre mňa daľšie plus, to že ich dostanem na stôl a zahram s niekym je čerešnička na torte,…

takže podla mna epicka hra nemusí byť nutne tá čo budeš hrávať denne, pokiaľ si spokojný že do nej budeš investovať peniaze a mať dobrý pocit už len z toho že ju máš a postupne si do nej kupuješ daľší a ďaľší obsah,…  ale každý to má inak.

Hry doma hrajeme denne, tento rok najviac brink a star wars deckbuilding, minuly to bolo zase na krídlach, predminuly hlavne scythe, predtým settlers,…

ale ta epicka ku ktorej mam vzťah stále ostáva.

12.12.2023 09:04:11

z těch v osudí za mě #Eclipse: Second Dawn for the Galaxy a #Gloomhaven 

za narativní hry #Spící bohové 

12.12.2023 09:25:15

Sbírku epicky uzavřeš tak, že už nic dalšího nekoupíš, a zahraješ si to, co málo hraješ.

12.12.2023 16:54:26

Vybíráme z Bazaru

Pán Prstenů: Putování po Středozemi
Pán Prstenů: Putování po Středozemi
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas