Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Země. Více než půl století po jaderné apokalypse. Ze svých podzemních měst vylézají na povrch první lidé, ve snaze obnovit život na planetě Zemi. Z pozůstatků americké generality vzrůstá NORAD, militantní frakce rozhodnutá znovu nastolit řád na povrchu planety. Avšak její plány hodlají narušit Salemité, okultní frakce, která celá staletí zkoumá jak oživit mrtvé a NORAD má ke své smůle již brzy zjistit, že se v této "vědě" Salemité velice zdokonalili. Svět se ještě nevzpamatoval z jaderné katastrofy, ale na jeho povrchu se přesto schyluje k dalšímu konfliktu... Obnova světa nebude tak lehká...


Earth Reborn je taktická hra pro 2-4 hráče (primárně však určená pro dva), která se hraje za pomoci předem daných scénářů. Hra v základu obsahuje 9 jakýchsi výukových scénářů, které vás postupně naučí jednotlivá pravidla a zákonitosti tohoto světa. Další scénáře jsou (resp. budou) dostupné přímo na stránkách výrobce. Hra také obsahuje pravidla pro generování scénářů vlastních.

Příprava hry

Před samotnou hrou si hráči zvolí scénář, podle kterého se postaví hrací plán za pomocí různorodých desek místností, chodeb, venkovních prostranství a dalších teréních prvků. Kromě toho scénář určuje i podmínky vítězství pro každého hráče.

Průběh hry

Hra je rozdělena na kola, v jehož rámci se ještě hráčí střídají ve svých tazích. Každý hráč ovládá určitý počet postav (celkem je jich 12) a snaží se dosáhnout cíle daného scénářem. To dělá tak, že postavě přiděluje žetony rozkazů (order tile), za které utrací CP (command points).

Rozkazů je zde 5 druhů: pohyb, boj zblízka, střelba, hledání, interakce

Po vyčerpání svých CP obvykle kolo končí a začíná se na novo (doberou se rozkazy a CP), dokud jeden z hráčů nedosáhne cíle daného scénářem.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy se některému z hráčů podaří splnit podmínky vítězství stanované zvoleným scénářem. Tento hráč se stává vítězem.

 

Výčet pravidel je opravdu rozsáhlý a ani průběh kola není tak jednoduchý jak jsem nastínil, ale pravidla rychle přejdou "do krve" díky systému výukových scénářů. Nutno podotknout, že hra je po přečtení pravidel naprosto jazykově nezávislá, jelikož na herních komponentech žádné texty nenajdete, vše je popsáno pomocí obrázků.

Autor: Born

Vybíráme z Bazaru

Naše osada + Kutilové + mince
Naše osada + Kutilové + mince
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas