Doporuceni - hra nejlepe pro 2

Ahoj, potrebuji poradit s vyberem hry:) premyslim co poridit za hru (idealne karetni), ktera by se nejlepe hrala ve dvou hracich, jelikoz malokdy sezeneme dalsi hrace. Tematicky muze byt fantasy, sci-fi, zombie, stredovek,… Obtiznost jednoducha az stredni, porizovaci cena nejlepe do 1000,- Kc. 
 

Ted hodne hrajeme Lotry, Citadelu, Vladce Tokia, Bang! (ve vice hracich) a tak. Premyslel jsem o Settlers: Zrod Imperia, nic jineho me asi nenapada, tak proto pisu sem. Budu rad, kdyz doporucite i nejakou kooperativni, s timto typem her zatim zadnou zkusenost nemam, ale rad bych vyzkousel. Uplne nemusim abstraktni a party hry.

 

Predem diky za reakce:)

29.11.2021 11:04:11

Tady asi musí padnout 7 Divů světa Duel. Podle toho, co píšeš, jasná volba. Ale je tedy jen pro dva.

29.11.2021 11:37:16 | Upraveno autorem (porovnej)

dle zadání bych sáhl po StarRealms (základ…když bude bavit, tak je tam tuna rozšířeních) nebo HeroRealms…

Pro případ více hráčů bych možná popřemýšlel o Its a wonderful world. Sice to není čistokrevná karetní hra, nicméně deska je jen na tokeny a počítadlo kol. 

29.11.2021 12:02:49

Já bych doporučil Res Arcana. Hra která mě po dlouhé době fakt baví, pokaždý jiná, rychle připravená na stole a na to, že netrvá dlouho tak zážitek skvělý. Hraji ji hlavně s ženou jako dvojkovku. 

29.11.2021 12:20:59

Klidně nové Království divů, retail verze je za dobrou cenu. Hodně mě to teď baví, lze to hrát i sólo.

Jinak ve dvou klasiky Zrod Impéria (sám si je zmínil, mám je hodně rád a jsou za mě o kus lepší než Vládcové Severu) Res Arcana, Watergate (ale to téma…) či 7 divů Duel (s Panteonem a/nebo Agorou).

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

29.11.2021 12:51:12 | Upraveno autorem (porovnej)

#Siegestorm  - do litru se teď dá sehnat i s oběma rozšířeními.

A doporučím i #Watergate - sice neodpovídá zcela zadání, bo není čistě karetní (i když karty tam hrají zásadní roli) a tematicky je to o reálné historické události, ale je to podle mě perfektní záležitost. Musel bys s sebou ale mrsknout, už začíná být vyprodaná a Fox dotisky nedělává.

Mírumilovnější záležitost (ty předchozí se hrají vyloženě proti sobě) je třeba #It's a Wonderful World - to je sice ne vyloženě sci-fi, ale něco jako utopická budoucnost, a do konce roku má Tlama vydat ještě verzi ala středověk #Království divů. To jsou budovatelské, kde soutěžíš o bodový zisk, čili je to méně konfliktní než ty výše uvedené.

29.11.2021 12:52:20

Ještě jsem si vzpomněla na #Warhammer Quest: dobrodružná karetní hra (pozor: neplést si s jinými Warhammery), což je příjemná snadná kooperativní fantazy karetka. Je jednoduchá, ale má špatně napsaná pravidla, tak je trochu opruz ji rozchodit. Ale když to člověk pochopí, je to prima svižná záležitost. Na Zatrolenkách jsou ke stažení i fanouškovské scénáře.

29.11.2021 16:03:31

Ve dvou v klidu, a nejsou to jen karetky: #Pandemic , #Krycí jména – Duet , #Jaipur , #Patchwork , #Zakázaný ostrov , #Zakázaná poušť , #Karak , #Port Royal , #Karty mrtvého muže , #Thebes: The Tomb Raiders , #Kronika zločinu 

tyhle hrajeme u nás.

měl bych i další tipy, ale ty už budou nad 1000 kč.

29.11.2021 20:02:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozhodně Res Arcana, ideálně i s rozšířením. Hrajeme ve dvou a naprostá spokojenost. Plus třeba Cave vs. Cave aneb Caverna pro dva.

29.11.2021 20:56:05

Sice jsem hrál zatím 2 hry, ale #Res Arcana je fakt skvělá zábava. Na rychlé odlehčení je super třeba Unmatched. Taky mě ve 2 překvapivě baví #Port Royal.

29.11.2021 21:43:40

Přidám svoje hráčské portfolio. Hrajeme hlavně ve dvou. S mojí milovanou mažulou. Máme hrozně v oblibě několik her: Píšu v pořadí hratelnosti u našeho manželského stolu. Samozřejmě hry, které hrajete vy - Lotry, Citadelu, Vladce Tokia, hrajeme taky. Lotry bych dal do první půle seznamu a Citadelu s Vládci spíše ke konci. Ty jsme hrávali před 4,5 lety. 

#Brass: Birmingham 

#Great Western Trail: Cesta na západ 

#Divukraj + rozšíření

#Vikomti Západního království 

#Settlers: Zrod impéria 

#Settlers: Vládcové Severu 

#Paladinové Západního království 

#Knížata z Katanu (Catan Duel)

#7 Divů světa: Duel 

#Architekti Západního království

#Star Realms 

#Dominion + další rozšíření 

#Myrmes 

#Santorini 

#Hrdina v kostce 

#Ve stínu pyramid 

#Port Royal 

#Rivalové + nebezpečné okruhy

#Gizmos 

Ty první hry jsou větší, dražší než tisíc, ale rozhodně se vyplatí. A ve dvou moc dobře hratelné. Dokonce bych řekl že lepší než ve více hráčích.

29.11.2021 23:51:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednoduchýho 7 divů duel, středního Watergate… Ani u jedný neuděláš chybu. Já právě vybíral bráchovi s manželkou mezi těmahle, nakonec jsem objednal Watergate. (Teď už se hůř shání, dotisk asi bude, neví se kdy).  A nebo karetku #Tajuplné říše , ta je skvělá. I ve dvou…

30.11.2021 01:09:32

Obtížnost jednoduchá až střední a cena do 1000 a někdo napíše Brass, achjo. :D

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

30.11.2021 10:03:36 | Upraveno autorem (porovnej)

jojo…už chybí jen High Frontier a Neandrthal :D

30.11.2021 10:15:02

Jako ten Neanderthal bych nezatracoval, cenově se vejdeš a hrál jsem to i s nehráči, když je první hru vedeš, tak si pěkně zahrají :-)

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

30.11.2021 11:36:41

:-)

Neanderthal  … s nehráči … si pěkně zahrají

TO TAZKO

30.11.2021 12:12:20

Já bych zvolil #Settlers: Zrod impéria. Je karetní, není moc složitá, ale je to plnohodnotná zábava. Opakovaná hratelnost zaručena i ve dvou. Určitě lepší volba než přeceňovaný Star Realms, který bych si vzal na cesty, ale na pořádné zahrání? No, nevím. A jako příští hru pak koupit ten Brass :).

30.11.2021 14:43:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mne klidně ti Settleři (Zrod impéria), byť tam máš i nějaké žetonky a malinkou herní desku hráče. Ve dvou se to hraje pěkně, hra není složitá a znovuhratelnost je zaručena už jen díky čtyřem národnostem.

Napadl mne Watergate, čistě dvojkovka, kde jsou karty, ale k tomu ne úplně velký herní plán. Docela konfliktní, budeš přemýšlet kdy a jakou kartu zahrát, aby tě v druhé chvíli soupeř stejně něčím trumfnul a naopak. Jednoduchá na naučení, do 1k se také vlezeš.

Ve stínu pyramid koupíš i do pěti kila, jednoduchý, ale zábavný deckbuilding s neotřelou mechanikou, kde vybíráš karty z pyramidy (jo, téma a zasazení do Egypta je taky méně časté a hře sedí). Čistě karetní hra, velmi malá krabička s velkou porcí deckbuildingové zábavy pro dva.

 

 

 

1.12.2021 08:42:10

Už jsem taky několikrát hrál Neanderthal s nehráči a šlo to nad očekávání dobře.

1.12.2021 13:11:56

Ahoj, možností je mraky. Závisí, do preferuješ. karetní hry, válečné hry? Ve dvou se dá hrát ledacos. Za mně z vlastní zkušenosti 7 divů duel s rozšířeníma, Hero realms, Malé velké galaxie, Dobyvatelé vesmíru. Z větších her je dobrý třeba Gloomhaven lví chřtán. Ve dvou si dobře zahraješ Arkham horror nebo Nemesis. My se přikláníme většinou ke karetním hrám pro nedostatek času, ale i to jsou zajímavé plnohodnotné hry.

31.12.2021 22:04:55

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeon-twister-2-prison-971/

31.12.2021 22:59:44

Vybíráme z Bazaru

Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Dvě velká Rozšíření ke hře Hra o trůny LCG
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas