nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gizmos

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: CoolMiniOrNot
Autoři: Phil Walker-Harding
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Světová vědecká konference byla vždy tím nejlepším, na co se může nadějný vědec těšit. Tolik vynálezů, které zde může najít a využít, jinde nenajde. Teď jen najít tu správnou kombinaci jak vytvořit tu nejlepší řetězovou reakci. Jak to udělat, aby jeden vynález spustil druhý hned vedle něj a ten zase třetí… Jak to udělat, aby vše šlapalo jako perfektně sladěný filharmonický orchestr?

 

Zkoumej a propojuj

 

Jste vědci, kteří  se na světové výstavě vynálezců snaží postavit ty nejlepší vynálezy.

Pokud to nebudou ty nejlepší vynálezy, tak ať jich aspoň co nejvíc! I tak můžete uspět.

Na vynálezech si nejvíce užijete,  že můžete při patřičných akcí spustit řetězovou reakci. Spuštění jednoho vynálezu může při šikovnosti vynálezce spustit většinu dalších vynálezů v jeho sbírce. A tím získává drahocennou energii nebo vítězné body.

 

Ve hře jsou vynálezy, které konvertují jeden druh energie na jinou. Zmnožují energii. Zvětšují zásobníky a vylepšují další vynálezy.  Nebo jen přinášejí vítězné body.Příprava hry

 

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Každý hráč získává panel hráče a ukládací prstenec na energii a jeden základní vynález. Dále se připraví zásobník energie, kterým je papírová věž, která v sobě ukrývá všechny dostupné energie (barevné kuličky, které energii symbolizují).

 

Nyní se nachystají vynálezy podle své úrovně. 4 vynálezy první úrovně, 3 vynálezy druhé úrovně a  dva třetí úrovně. Takto nachystané vynálezy jsou otočeny lícem nahoru, aby je viděli všichni hráči. Zbylé vynálezy jsou nachystány do dobíracích balíčků.

 

Průběh hry

 

Každý hráč si zvolí jednu ze čtyř možných akcí:

Uložení do archivu - vynález si bere z otočených karet a dává si jej před sebe do archivu

Vyber energie - vybírá si kuličku ze zásobníku

Postav vynález - platí příslušnou cenu za vynález a staví jej

Zkoumání - hledá v dobíracím balíčku vynález, který se mu hodí - ten pak archivuje nebo staví

 

Cena každého vynálezu je uvedena na kartě. Při jeho stavbě ji musí hráč zaplatit, tudíž musí mít patřičné kuličky energie. Vynálezy se dělí do několika skupin podle barev, které mají zásadní vliv na další průběh hry. Vhodná kombinace barev vynálezů  spouští řetězovou reakci.

 

A řetězová reakce je to oč tu běží - díky ní je možné získat jak další energii, tak vítězné body a to rovnou několik v jednom kole.

Krásný je pohled na to jak hráč při použití jedné či dvou kuliček spouští 4 a více vynálezů a vydělá nejen vítězné body, ale i další energii do dalšího kola.

A možností jak to udělat je spousta, vždy záleží na vynálezech a na tom, jak je jejich tvůrce nakombinuje. A také na štěstí, že se v zásobníku objeví ta správná kulička, kterou vám soupeři neseberou .

 

Konec hry

 

Hra končí pokud některý z hráčů postaví 16 vynálezů jakékoliv úrovně. Nebo pokud má jeden z hráčů čtyři vynálezy třetí úrovně.

 

Pak se dohrává kolo a sečtou se výsledné vítězné body. Body jsou jak na kartách vynálezů, tak se dají nasbírat v průběhu hry spouštěním vynálezů, které vítězné body přímo generují.

Autor: martinsun