nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Království divů

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TLAMA games
La Boite de jeu
Origame
Autoři: Frédéric Guérard
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Království divů je hra pro dva hráče (ale nabízí i sólo hru), kteří se převtělí do dvou vévodů soupeřících o královský trůn. K němu vede kombinace taktizování v používání karet a jejich kombinací, stejně jako blufování. Království divů je silně inspirované hrou It's a Wonderful World (nebo možná lépe je její předělávkou).

-

Příprava hry

Herní plocha je rozdělena na 2 poloviny, každá pro jedno z vévodství, které budou v průběhu hry vévodové rozvíjet stavbou různých budov. Hráči se pak musí dohodnout, kdo bude hrát za kterého vévodu, přičemž rozdíl je hlavně v zaměření na určitě suroviny. Ty jsou ve hře 4 (+1): materiál, populace, zlato, průzkum (a “prémiové” krystallium, které může mimo jiné sloužit i jako jakákoli jiná surovina).

Karty obou vévodství

Současně je třeba na začátku hry vybrat jeden z herních modulů, který upraví základní herní pravidla. V základní hře jsou celkem tři: Hrozby (hra s hrozbami se kterými je třeba bojovat), Rádci (hra s pomocníky) a Poslání (hráči se snaží plnit jednotlivé kroky velkého poslání a hra může zůstat bez vítěze)

-

Průběh hry

Celá hra trvá přesně 4 kola a každé z nich se skládá ze 3 fází (moduly to mohou upravovat):

1) Fáze volby - V této fázi si hráči rozdají po 7 kartách rozvoje a k nim si ještě doberou 1 kartu pohromy. V každém kole tedy začínají tuto fázi s osmi kartami. Na herním plánu jsou 2 oblasti nabídky a do každé z nich ještě umístětě 1 karty rozvoje z balíčku lícem vzhůru.

Karty rozvoje a pohrom

A pak se již hráči střídají v tazích tak, že začínající hráč vybere 2 karty ze své ruky a umístí je libovolně do oblastí nabídky (může dát obě karty do jedné oblasti, nebo karty rozdělit). Karty se umisťují lícem vzhůru, ale v každém ze 4 kol může každý hráč 2 ze svých osmi karet umístit lícem dolů. Následně si druhý hráč může vybrat jednu oblast nabídky a všechny karty v ní si přesune k sobě do své oblasti vybraných karet (ale na karty otočené lícem dolů se nesmí zatím dívat). Pak se prohodí a druhý hráč umístí 2 karty z ruky do oblastí nabídky a začínající hráč vybírá, které si vezme do vybraných karet. A takto se střídají, dokud jim nedojdou karty v ruce.

2) Fáze plánování - Teprve nyní si mohou hráči otočit všechny vybrané karty lícem vzhůru a s každou z karet vybraných v předchoz fázi se musí rozhodnout pro jednu z těchto 2 možností:

  • Naplánovat stavbu karty přesunem do svého stavebního prostoru. Kartám zde se říká rozestavěné stavby.
  • Směnit kartu za suroviny (dle symbolů na kartě) a ty hned využít na umístění buď na rozestavěné karty (a případně i dokončit jejich stavbu) nebo je umístit do laboratoře pro přeměnu na krystallium.

Kostičky surovin

3) Fáze produkce - V této fázi hráči postupně získávají z dostavených karet ve svém vévodství suroviny a navíc ten, který vyprodukoval více suroviny, získává vojáky (využitelné v některých modulech). Získané suroviny hráči musí ihned využít jejich umístěním na rozestavěné karty rozvoje nebo je transformovat pomocí laboratoře v poměru 5 ku 1 na krystallium.

-

Konec hry a určení vítěze

Hra končí po uplynutí 4 herních kol a vítězem (a vládcem Království divů) se stává ten s více vítěznými body. U modulu Poslání platí ještě podmínka, že kdo chce být králem, musí splnit poslední krok poslání.

Vítězné body se získávají za:

  • postavené karty rozvoje, z nichž mnohé přináší rovnou jistý počet těchto bodů
  • postavené karty rozvoje, které přináší určitý počet bodů za každou budovu jistého druhu (ty jsou celkem 4)
  • za karty hrozeb, kterých se hráč nedokázal zbavit, naopak nějaké body ztrácí

Autor: Zeus

Další názvy této společenské hry

  • It's a Wonderful Kingdom

Vybíráme z aukcí

Městečka na dlani
Městečka na dlani
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 7 dnů