Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Peet
Cituji: "pojem vyčůránek používám obecně (ať už pro ty co navyšujou cenu cizí aukce bez zájmu hru opravdu koupit...)"

Co je to proboha cizí aukce?
A) Aukce, kterou založil jiný uživatel? No to snad je základ, že nebudu kupovat hru sám od sebe...

B) Nebo jako, že když někdo přihodí první tak už je to jeho "aukce" a ostatní jsou vyčuránci protože by rádi také hru koupili a nemají právo přihazovat? Popř. jak se pozná někdo, kdo na hru přihodí a nechce jí koupit? Podle otázníku u jména? Nebo podle data registrace?

C) Nic takového jako cizí aukce neexistuje.

D) Nějaká jiná definice?

A i kdyby to existovalo, jaké je řešení? Kup teď? No fajn, prostě reflektuj jen "kup teď" nabídky a nespamuj. Nebo arbitr který do aukce nepustí moc levné nebo naopak předražené hry? Kdo to bude - pánbůh? A kolik bere jako "všimné"?

Můžeš jednou dvěma větami shrnout co vlastně navrhuješ pro nás obyčejné nebohy=lidi? Nějak jsem to z těch tvých TLDR příspěvků nepochopil.

16.12.2015 15:38:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
No vidíš, ty bys nepodekoval a ještě me poslal nekam, ale minimalne (nevim za tu dobu presne) šest lidí mi poděkovalo a byli rádi :) Takže pomyslné "skóre" je 6:1 :)

Tahat do toho něco co bylo před rokem 89 - to me fakt pobavilo :D A jestli si myslíš, že já si myslím, že jsou ostatní nesvéprávní nebo neschopní si info najít sami, tak ani nevíš jak moc se pleteš :)
Já spíš moralizuju, to by byl přesnější výraz :) A to dělá každej (pokud to dělá) podle toho jak to vidí a cítí on... (v tomto případě já). Já jsem taky rád, když si jdu třeba něco koupit a člověk co stojí vedle mě mi řekne - hele tady si to nekupuj o 100 metrů to maj levnější... tak ho rozhodně nepošlu někam, ale poděkuju mu i kdybych si to před nim hned koupil na tom místě dráž... A prodavač nebo jiný člověk by na toho dotyčného začal řvát co se do toho plete, že mu do toho nic není. Uplně tu scénku vidim :D

Mě přišlo hlavně divný to, že daný postup/praktiky bys sám nedělal, protože by ti to připadalo trapné a možná i nemorální, ale nevadí ti když to dělají ostatní...? nebo vadí, ale jen s tim nic neděláš/nechceš dělat... jen ať si je svět plnej podvodníků,vychcánků a každýmu ať to minimálně jednou projde, ne děkuji :)
A že za blbost se platí je pravda, ale proč to tak nechat a neporadit?

Četl jsem tu nějáký příspěvek kde si dělali srandu z inzerátu na aukru, na Battletech za 5000,- a že by to nikdy nekoupili, když se to dá sehnat za pár korun... kdybych viděl, že na to někdo přihodil, tak bych mu taky napsal kde se to dá sehnat levněji...ale je čistě na něm jestli si radu vezme a koupí jinde nebo jestli chce dát tuto částku, když nemusí. A ne že bych ho nechal to koupit za 5000,- a pak si z něj nebo z prodejce dělal srandu, to mi přijde zcestný... to je jako koukat jak někdo sprejuje na barák, celou dobu to sledovat a teprve až by to dokončil, tak mu něco říct nebo to až posléze říct majiteli domu a nebo dokonce dělat, že nic nevidim... ale dnes to tak holt chodí no, je to smutný...

16.12.2015 15:47:29

robkin
Cizí aukce znamená aukce někoho jiného, co na tom nechápeš? Když moji (mnou založenou) aukci někdo sabotuje se svejma třema účtama, tak se mi to nelíbí :)

A máš pravdu, je to základ, že nebudu kupovat hru sám od sebe (přihazovat na vlastní aukci pod svým druhým, třetím... účtem) a o to tu jde ne? Že se tu najdou tací ,kteří právě toto dělají.

Jak jsem to poznal? Prostě jsem si to zjistil a není to ani moc těžký :) Přece jsem řekl, že na toto upozorním jen pokud mám jistotu, že se jedná o "podvodníka/vyčůránka... pokud mám podezdření, tak se o to začnu zajímat a zjistimi si to.

Můžu ti dát i příklad - dražil jsem Talismana 2. edici a příhozy narůstaly do absurdna (z mého pohledu) a i ty profily mi připadaly podezdřelé, tak jsem kontaktoval Dia s tim, že mam podezdření a jestli se na to může kounout, že jsem možná je paranoidní. A od té doby má uživatel Izzy (a jeho ostatní účty) upozornění přímo na profilu i v jeho aukcích...

Mylně se domníváš, že si nadřazuju nad ostatní....jen se snažim o zlepšení...
Takže rada nebo spíše přání by bylo, aby se tu takovéto praktiky neděli a když už si jich někdo všimne,tak ať s tim něco dělá - třeba upozorní ostatní a je mi jedno jestli v diskuzi nebo SZ :)

S tim pouštět/nepouštět - řekl jsem přece ať si každej se svou aukcí (tedy prodávající) dělá co chce, ale pokud se částrka vyšplhá výš než by bylo nutné zaplatit jinde, tak to kupci řeknu a kupec se sám rozhodne... A to dělám i u svých aukcí - pokud se cena dostane do určité výše, tak je upozornim, že už je to předražený, ale že můžou klidně přihazovat dál jim nikdo zakázat nemůže....

16.12.2015 16:04:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet - cizi vs. vlastni aukce
Nepletes si nahodou pojmy?

Izzi prihazoval na VLASTNI aukci. Ano je to vycuranek. Fajn, ze ma poznamku u jmena. OK

Ale co je spatne na prihazovani na CIZI aukci porad nevim
A) Nekdo prihazuje na "MOJI" (mnou zalozenou) aukci = jsem rad
B) Nekdo prihazuje proti mne = nejsem rad, ale to je princip aukce a nemuzu s tim nic delat

Jak nekdo muze byt vycuranek kdyz opravdu bude prihazovat na CIZI aukce tomu proste nerozumim...

16.12.2015 16:11:16

robkin
viz příspěvek nize :)
Izzy prihazoval se svejma trema uctama na moji aukci a navyšoval tak cenu pro ostaní, asi protože sám tu samou hru prodával 2x dráž (tedy přihazoval na cizí aukci) :)

16.12.2015 16:19:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet - Izzi
Ták to se ti hluboce omlouvám, pak ale Izzi není vyčuránek (protože nevím co by z toho měl), ale je docela obyčejný BEEP (nevím jak to slušně označit).

Každopádně se stejně pleteš, protože ta poznámka u jeho jména mluví o příhozech na vlastní aukce (i když to nevylučuje přihazování na cizí aukce - speciálně tvoje - asi se ti chtěl pomstít, že jsi ho napráskal?).

Např.
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/24594/
Prodávající: izzi [bazar index: 8]
Člověk, který si přihazuje na vlastní aukce (další jeho účty k 24.9.2015: Brok, Very, tiny2, lopak, Limonáda)

16.12.2015 16:28:44 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
V pohodě, od toho diskuze jsou :)
Ne ne, to dostal právě až potom co jsem kontaktoval Dia, takže mstít by se mi mohl až poté. Mě spíš přislo, že chce, aby nebyla tak nápadná jeho ukrutně vysoká cena...
Nevadí mi, že tam nemá napsáno, že kazí aukce jiným (i když zvyšování ceny není kazení - to nekazí prodejci, ale ostatním zájemcům), hlavně, že tam má upozornění :)

A právě o toto mi jde, aby na toto upozorňovali všichni slušní lidé a znechutili tak zdejší existenci těm nepoctivým - to je ta rada/přání shrnuto do jedné dvou vět :)

16.12.2015 16:36:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Četl jsem si poslední 2 stránky příspěvků a nějak nechápu tvůj přístup, který mi přijde naprosto zmatený a mimo mísu. Co by se stalo při pevném určení konce dražby (+ související):

1) Prodávám-li hru, je mým cílem získat z ní co nejvíc peněz, které pak mohu (typicky) použít k nákupu jiné hry, která mi udělá radost. Proč se proto mám jako prodávající bránit tomu, aby se cena navyšovala s dalšími a dalšími příhozy?
Pokud se rozhodnu na hře prodělat, pak nejsem prodávající, ale charita a měl bych jít na jiný server.

2) Jsou lidé, kteří o hru stojí, aukci se věnují, ale z objektivních důvodů nemají možnost sedět o půlnoci u compu a čekat na konec aukce. Chirurg v nemocnici, policista, dělník vstávající ve 4:00 do práce...
Nesuď ostatní podle sebe, resp. podle svých možností.

3) Kdyby se aukce protáhla o co korunu, to minuta, jak to výše uvedeným lidem pomůže?

4) OK. Je možnost udělat to alá Aukro a když vystavím inzerát dnes v 17:00, tak skončí 8.1. v 17:00. Ale to budeme takoví zmetci, že opět neumožníme tomu chirurgovi přihodit? Nebo co třeba řidič autobusu? "Cestující omlouvám se, ale dáme si 5 minut přestávečku, potřebuji vyhrát aukci."
WTF?

5) NECHCI mít dražbu jako na Aukru. Dražba má být odrazem mé ochoty investovat do hry tolik a tolik peněz. Ne štěstí, jestli se se svým příhozem trefím do poslední vteřiny aukce, nebo mám tu smůlu a přihodím 5 vteřin před koncem a někdo mě ještě stihne předběhnout. Já bych sice byl ochotný připlatit, ale Aukro řeklo "vykouř."

6) Tvoje logika počítá s tím, že dražíme hry, které se dají koupit kdekoliv jinde. Dráž, levněji. Ale co když bude předmětem aukce nějaké speciálka, dnes už neprodejná hra, nebo třeba s komponenty, které z ní dělají jediný originální kus na světě (třeba Arkham Horror s bránami z modelíny, nebo namalované figurky)? Jak jsi řekl, je to obchodní vztah. Pokud nabídnu víc, než je nutné, jsem idiot a ne kupující. Mým cílem bude pořídit za co nejméně. Proč mám přeplácet? jen kvůli pevnému konci aukce? Ne. Díky.

7) Argumentoval jsi, že reálná dražba funguje jinak? Byl jsi na nějaké? Víš vůbec, jak to funguje? Obvykle (= všechny aukce, na kterých jsem byl já a dvě se dokonce týkaly deskovek) je licitátor motivován procentem z prodeje dražené věci. Věř mi, že ten tu dražbu bude protahovat tak dlouho, dokud budou lidé ochotní přihazovat. Dokonce je k tomu i motivuje. A proto taky na konci velmi pozvolna říká "Poprvé, podruhé, potřetí, prodáno." Tak funguje dražba.

8) Když ti vadí, že ti někdo protahuje vystavení doby prodávané hry, tak ji dej rovnou za cenu, kterou si za ni +/- představuješ, nebo využij "kup teď"a máš klid.

9) Oháněl ses tady příkladem s NTB, na kterém jsi ušetřil 3k. Dobře pro tebe, ale nemíchej jablka a hrušky. Notebook jsi koupil pravděpodobně od nějakého řetězce, který sám dostal od velkododavatele dotaci na jeho prodej = o nic nepřišel. A i kdyby náhodou ano (ale věř mi, že fakt ne - dělal jsem v tomhle byznysu pár let), tak jeho obrat a marže jsou v takových číslech, že ho 3k nerozhází. Tady si prodáváme hry mezi kamarády, které už nechceme. Z 99% soukromě (když pominu Ansacushu a JanaPavla, kteří to dělají očividně na kšeft, porušují tím pravidla serveru a nikdo to neřeší). Když takto "vyjebeš" s běžným prodávajícím, tak ten to citelně pocítí. Každá koruna má svůj smysl. Jetá hra mívá menší cenu a čím víc na ni projede, tím víc to zabolí.

10) Tvrdil jsi, že nevěříš, že by někdo prodal hru za 5 Kč.
A) Když toto riziko nechce podstupovat, nemá dávat hru od koruny. Dle pravidel musí hru prodat za to, kolik činí nejvyšší nabídka.
B) Tvoje tvrzení vyvracím už jen já sám svou existencí. Pár her jsem takto prodal. Byly to sice blbůstky, ale stalo se. A víš, proč jsem to udělal? Protože moje slovo má na rozdíl od toho tvého váhu. Zavázal jsem se dodržovat pravidla serveru, dal jsem veřejný slib.

11) I z toho důvodu ve všech svých inzerátech píšu, že příhozy neruším. Každou draženou hru důkladně popíšu, nafotím a uvedu podmínky, za kterých ji prodávám. Ale u tebe udělám výjimku. Nepřihazuj, prosím, na moje aukce. S přístupem, který máš, nechci, aby ses jich účastnil. Tvoje příhozy budou automaticky zrušeny. Díky za pochopení.

1.1.2016 16:33:31

Aukce
Aukce, jak tady běží, se mi hodně líbí. Hru, kterou někdo nabídne za nízkou cenu dražím i když ji tolik neznám. To je odpověď pro ty, kteří odsuzují někoho, kdo v určité fázi přestane přihazovat. Není to umělé zvedání cen! Na hru kterou znám, si přihodím a počkám, kam až se cena vyšplhá a pokud mám zájem, přihodím i několik hodin před koncem a jsem rád, že aukce neskončí o půlnoci a prodlouží se o další den, protože může přihodit i někdo jiný. Pokud bych neseděl dalších pár minut u compu, o hru bych přišel. Díky těmto pravidlům vím, že mám další šanci a je pouze na mě, jestli ještě přihodím.
A pokud někdo přihazuje na svou vlastí dražbu, buď prodá, nebo to hodí znovu od počátku a tak to může být třeba celý rok!
Tímto se chci omluvit příteli, kterého jsem napadl, že prodává hru dráže než je v obchodě. Našel kupce a oba jsou spokojeni a já do toho nemá co pindat.
Takže ještě jedou "sorry" za mou nemístnou poznámku.

3.1.2016 00:11:30 | Upraveno autorem (porovnej)

PS
Ještě jsem chtěl doplnit jednu myšlenku. Situaci, která se mi stala. Dražba od koruny. O hru (poměrně okrajová záležitost) se tahali tři hráči. Jeden to vzdal někde u 500 Kč, dva pokračovali. Přehazovali se nějak po dvackách, až to ten jeden nevydržel a na dražbu se vykašlal. Asi 4 hodiny před ukončením aukce jsem psal nejvýše přihazujícímu, že to asi vyhraje a že mám shodou okolností zítra cestu do místa jeho bydliště a tak jestli do dopadne, zda ji chce dovézt. Odepsal mi, že si to rozmyslel, hru nechce a mám zrušit příhoz. Odpověděl jsem mu, že takto to opravdu nefunguje, příhoz je závazný a pokud vyhraje, je jeho povinností hru odkoupit. Když to neudělá, tak je sketa a dám mu špatné hodnocení. Na to opáčil, že je mu to úplně u prdele (cituji), udělá si nový účet a nějaký negativ ho proto nerozhází. A ať počítám s tím, že si hru nejen nekoupí, ale dá mi negativní hodnocení taky. Prý s tím nic neudělám, protože mi ho dá za všech okolností, takže mi vřele radí, abych ho ani vyhrát nenechal. Bohužel to byla všechno pravda, takže mi nezbylo, než s velmi sprostými výrazy na rtech příhoz smazat. Napsal jsem SZ druhému v pořadí s tím, že hra je tedy jeho. On se mi moc omluvil (byl fakt slušný) s tím, že když viděl, že nevyhraje, hru si koupil v obchodě. Co na to říct? Měl na to plné právo. Zrušil jsem všechny příhozy obou týpků. Hra spadla z nějakých 1.400 Kč na 500 Kč, přičemž třetí přihazující se zaradoval a koupil. Já projel 900 Kč (resp. 500 Kč, protože jsem ji pořídil za litr) a bylo. A to všechno proto, že nějaký nezodpovědný zmetek odstoupil od dražby. Samozřejmě. Mohl jsem říct, že hru neprodám a basta. Ale to bych klesl na úroveň toho, kdo to celé započal. Tudy cesta prostě nevede.

Když to vezmu z jiného úhlu pohledu. Vezmu si svou partnerku a měsíc po svatbě zjistím, že jiná, pěknější žena, je se mnou ochotná sdílet život. Tak udělám co? Odstoupím od "kupní smlouvy", vezmu si tu druhou? A nezkoušejte mi ani tvrdit, že to je úplně něco jiného. Není. Slovo chlapa je buď vždy a za všech okolností platné, nebo není. Neexistuje nic mezi tím. Nelze si svévolně vybírat, kde je ještě důležité slovo dodržet a kde už ne. A i kdyby ano, kdo by to měl právo určit? Dejme tomu, že se dohodneme na hraní v 15:00. Kamarád přijde v 16:00. Pro něj nepodstatné zdržení, banalita. Měl "právo" porušit své slovo. Jenže já jsem si za tu hodinu mohl udělat práci v hodnotě +/- 700 Kč a přijít o takové prachy už banalita není. Takže to, co je pro jednoho nepodstatné, může být pro někoho jiného velmi klíčové. Proto já sám za sebe prostě nemohu ani omylem akceptovat, že by nedodržování pravidel aukcí bylo OK.

Naštěstí jsem za celou dobu, co prodávám a kupuji, narazil jen na 2 odpadlíky. Stále věřím, že tady funguje komunita kamarádů, kteří fungují v 99% spolehlivě a jejich slovo platí. O to víc pak zabolí názor "Já si můžu dělat co chci, hlavně když je to výhodné pro mě."

3.1.2016 02:07:16

Špatnák
Ja už to někde říkal, ideální by bylo provázání účtu na ZH s jiným systémem například Facebook, nebo mojeID které v česku docela frčí. V aukcích potom přidat možnost umožnit prodej pouze ověřeným prodejcům s Facebookem nebo právě mojeID a nebo všem. Vím, že se tím diskriminují všichni, ale jinak omezení na ověřené uživatele to podle mého nepude, prostě neexistuje pro to žádná sankce. Další možnost by byla v ověřování IP a zákazu zakládání víc než třeba 5 účtů z jedné IP adresy. Taky se to dá obejít, ale už je to komplikace.

Jinak já obecně ještě v aukci problém nikdy neměl, ale klepu na dřevo.

3.1.2016 08:26:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Bazar
Moje skusenosti su nastastie velmi dobre.Prvy krat so mal to stastie ze manzelka sla na sluzobku do Ostravy a hru si osobne vyzdvihla.Dotycny nemal problem prist a hru predat.Druhy nakup bol z Prahy.Peniaze som poslal cez ulozenku a Sekigahara prisla obratom do Bratislavy.Vsetko je to o ludoch a rozne zmeny a navrhy su uplne zbytocne.Hajzli si vzdy nejaku cestu na oklamanie cloveka najdu.

3.1.2016 13:10:32

Bazar
Rád bych se také připojil do diskuze.
Předně jsem měl zatím štěstí a vše co jsem koupil, proběhlo bez problémů.

Plně chápu rozhořčení některých lidí nad příhozy na hru z účtů, které byly vytvořeny před pár dny. Zde bych měl možný návrh, zda by nebylo vhodnější umožnit prodej (akci, …) i účast v ní jen uživatelům s nějakou minimální dobou existence jejich účtu. Samozřejmě to má minimálně jednu nevýhodu, ale pokud se už dělají nějaké restrikce, tak to většinou odnesou i ti nevinní. Proto také chápu nevoli adminů nějaké restrikce vůbec zavádět.
Také nevím, jak je to zde s rušením neaktivních účtů, ale pokud nic takového neexistuje, přimlouvám se za zavedení.

3.1.2016 17:54:12

Bazar
Zdarec, ja se cca před rokem zaregistroval kvuli nakupu na aukci, kdyby mi jako cerstvemu clenovi nebyl umoznen nakup asi by me to nepotesilo.

Vse je o lidech, nekolikrat tydne takto nakupuji(nejen hry), at uz u nas nebo ebay, z 95% vzdy v poradku, ale nejakemu problemu se clovek nikdy nevyhne.

3.1.2016 20:42:17

dojmy
Vážení,
jelikož se mi zde v bazaru stále nedaří vyřešit jednu nepříjemnost, píšu sem. Jedná se o tuto aukci

http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/28637/

Nemusím zde ani moc popisovat, v čem je problém, vše je patrné hned. Majitel zboží založil aukci, pak mu někdo hodně přihodil a on se ani neobtěžoval počkat na konec a napsal pouze komentář "PRODÁNO". Aukce běží dál... a teď co mi vadí:
1. Majitélé tohoto portálu mi doteď neodpověli na mou stížnost a aukce stále existuje.
2. Neexistují zde prosím pravidla aukce? Pokud ne, tak je to smutné....

6.1.2016 13:27:50

a co...?
Ber to tak, že to chce prodat. Dá to do aukce a následně se mu ozve kámo, že by to chtěl. Ok, borec to prodá kamarádovi a nějakou aukci už neřeší. Přestaň si toho všímat a vezmi v potaz, že to prodejce prodal a hotovo.

6.1.2016 13:34:49

to Celyl
No očividně to prodal mimo aukci, ale vzhledem k tomu, že prodejce "heylool" je tady zaregistrovaný pouze 9 dnů, nemá, kromě téhle aukce žádnou aktivitu, tak si myslím, že si s případným označením neserióznosti od administrátorů příliš hlavu lámat nebude. Je to sice nefér, ale tímto způsobem obešel nemožnost zrušení aukce prodejcem.

6.1.2016 13:38:01

Pelly
Nevím, možná sem divný, ale tohle mi nepřijde v pořádku.Stejně jako kupující si musí být připraven hru koupit za svůj aktuální příhoz, tak prodávající musí být připraven hru prodat nejvyšší nabídce.

Tady ty čachry mi přijdou přes čáru.

6.1.2016 13:44:38

neříkám, že je to košer,
ale vědu bych z toho nedělal. Těžko kohokoliv zavazovat k čemukoliv aukcí na "nějakém" webu. Prostě se rozhodl jinak, kámo mu dal cash a tím to končí. Nikdo není vázán žádnou smlouvou, vše je o domluvě. Vzhledem ke společenské nebezpečnosti tohoto jednání bych na tím tak akorát mávnul rukou, pokrčil rameny a řekl škoda...

6.1.2016 13:49:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Nepříjemná zkušenost
Taky mám nepříjemnou zkušenost - bazar od TomK: Kronika panství a Ubongo. Zjistil jsem, že totéž prodává na Aukru. Tak jsem mu napsal, konkrétně ohledně Kroniky panství. Tak mi odepsal, že tady aukci ruší, zrušil příhozy, nicméně do poznámek o zrušení aukce ani zmínka. A co se nestalo: Ubongo na Aukru vydražil dráž než tady, takže včrera Ubongo tady: aukce zrušena. Kroniku panství na Aukru nevydražil, takže tady zůstala a úspěšně se přihazuje dál. Nepřijde mi to úplně košer, ale asi se s tím nedá nic dělat.

6.1.2016 13:54:06

níže
spíš bych řešil ty aukce kde kupující zaplatí a nedostane zboží než ty ny které přihazuju a dražitel ji pak zruší. On to sem dal tak si snad i může dělat se svou aukcí co chce (krom nekalých příhozů)

ono taky se to jmenuje bazar a ve finale jsou to aukce.

6.1.2016 14:53:30

ad morpheus
Jakmile někdo do aukce přihodí, tak je nefér ji zrušit (a ani to systém tady neumožňuje). Dokud nikdo nepřihodí, tak je to jedno (a taky jsem před chvílí jednu takovou svou aukci zrušil). Ale pokud už na nějakou aukci přihazuji, tak počítám s tím, že doběhne až do konce. Zrušení je nefér z toho důvodu, že mi zatím mohla utéct hra někde jinde, protože jsem dal přednost účasti v aukci.

6.1.2016 15:04:28

aukce
jak už tu padlo, náhodou to muže koupit někdo kdo není ze zatrolenek za vyžší nabídku nebo si prodejce muže prodej rozmyslet. Taky bys neprodal neco někomu za nižší cenu než by ti nabídli jinde a dělal bys vše proto abys tu nižší nabídku nějak vyšachoval.

6.1.2016 15:17:30

ad morpheus
Takových požadavků prodat něco mimo aukci jsem měl v poslední době několik a vždy jsem dotyčnému napsal, ať se zúčastní aukce.

6.1.2016 15:37:05

přežiju to
Tak já to nějak rozdejchám, o nic nejde. Bohužel ale o zatrolenkách moc hezky nikde mluvit nebudu...

6.1.2016 19:21:08

Vybíráme z Bazaru

Lancaster + rozšíření The New Laws
Lancaster + rozšíření The New Laws
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas