nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...

4.2.2014 16:13:58

sid sackson

co vím tak slavný dizajnér a sběratel her Sid Sackson měl snad největší sbírku okolo 3000 her... teď nevím kolik je maximum, páč se po jeho smrti sbírka rozprodala. EDIT: tak jsem se teď někde dočetl že těch her měl mnohem víc, prý něco přes 18 000 - http://mancala.wikia.com/wiki/Sid_Sackson
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

29.1.2019 11:07:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Jason

má her několik tisíc, ale není v guinesovce.
Ten rekord s 1500 hrami je poněkud starý a byl vytvořen jen s "mass market" hrami.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

28.1.2019 08:11:14

Kren

To musí byť Jason Levine :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

26.1.2019 18:07:01

@Cardinalle

Víš musíš se smířit s tím, že každý má jiného koníčka. Někdo hry hrá a někdo je třeba jenom sbírá - a neznamená to, že je syslí ale znamená to to, že má sbírku. A tak jak v jakýchkoliv jiných sběratelských oborech, tak i u sbírání deskových her má desková hra největší hodnotu, když je originál nerozbalená. Myslím, že největší světovou sbírku deskových her má nějaký amík (něco kolem 1500 her).

26.1.2019 15:03:25

František

Viem to.
Nechcem to už viac rozoberať, aj tak sa s tým nič nedá robiť.
Len hľadať iný spôsob, ako sa k tej hre dostať.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

26.1.2019 14:58:54

Cardinalle

Ono dost záleží na kontextu. Klidně si postěžuj, že tě štve syslení některých hráčů, ale vyber si k tomu příště lepší vlákno, než "Zneužívání bazaru", prosím.

Já si třeba chci zahrát každou hru, kterou k tomu mám doma připravenou. Ale kdy k tomu dojde, to netuším.

Mimochodem, jak víš, že ty hry nehraje? To je tvá domněnka, nebo – jak píšeš – to víš? Jaký je podle tebe dostatečně krátký termín zahrání nově zakoupené hry, aby to ve tvých očích nebylo špatné?

26.1.2019 13:12:01

Mitogar

Asi som to zle napísal na prvý krát - ja sa nedivím, že ma niekto prehodí. To je OK. Ale viem, kto ma prehadzuje, a viem, že tie hry nehrá. A to ma frustrovalo... ;)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

26.1.2019 12:37:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle

Je vidět, že se tomu skutečně věnuješ, klobouk dolů. Proto mě zaráží, že jsi se tomu tolik divil, že tě někdo i třeba opakovaně přehodil a vyhrál v aukci nějakou hůře sehnatelnou hru, kterou jste chtěli k vám do klubu. A věř, že těch hráčů je spousta a taky mají třeba klub, i když ho tak hezky neprezentují jako ty. Prostě tak jak jsi to napsal bylo fakt úsměvný a nemyslím to nijak ve zlém a věřím , že i ostatní, kteří tě komentovali ;)

26.1.2019 11:28:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Jeny

Ďakujem za podnety, a fakt ľutujem, že som sem vôbec niečo napísal...

Ad alibizmus a aktivita -
https://www.youtube.com/channel/UC92w04dzMeqj1OXHDdpKizA
https://www.youtube.com/channel/UCLv8KMWBGhrFxIoLdiyNaQQ

Dva kanály Nithrania, jeden v slovenčine, druhý v angličtine. Spolupráca s českými vydavateľmi nastavená už dávno, dokonca aj s niektorými zahraničnými.

Videonávod k Endeavor Age of Sail bol dokonca v oficiálnom Kickstarter newsletteri, a na BGG je to naj-lajkovanejšie video zo všetkých videí k tejto hre vôbec.
(https://www.boardgamegeek.com/boardgame/233398/endeavor-age-sail/videos/all)

Ja som hráč, nie som fanatický zberateľ, a jediné, čo ma mrzí, je to, že veľmi zaujímavé hry, ktoré možno nie sú zrovna obchodné trháky a sem sa tak skoro nedostanú (ak vôbec), skončia niekde na poličke, a nie na hernom stole.

Pardon, mrzí ma ešte druhá vec - že už aj tu na Zatrolenkách sa rozmáha v posledných mesiacoch fenomén opovrhovania a zosmiešňovania druhých ľudí za ich názor a postoj (týmto nemyslím teba, Jeny). Nielen v tomto vlákne, ale aj v iných.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

26.1.2019 09:20:33

@Cardinalle

Proč to někdo sbírá ->

Někdo má potěšení z hraní, někdo z kompletování a třeba solo hrání (takto mám komplet AH - a upřímně rád bych si zahrál vše, ale asi to neklapne - max sám a tak to čeká na vhodnou s prominutím "divně postiženou" slečnu se stejnou zálibou.

Dostupnost : problém ? - tak na půl
Ano počeštěné hry trvají - protože jde o vyjednávající schopnost firem a taky občas čekají jestli základ bude v našich krajinách mít úspěch a nebo jsou překážky často na straně výrobce - co se týká rozšíření - ano tady je situace žalostná (kromě Osadníků a CCsone - které nevím kdo kupuje)

Proto se hra občas šplhá tolik nahoru a bohužel je o tom kdo je ochotný dát více a nebo si počkat to je prostě princip kapitalismu - na který jsi se sám vymlouval (hold nanukáč na poušti má jinou cenu než v Norsku)

Co je ovšem (konstruktivní) třetí věc - alibismus
- nic nemůžeme sehnat, nic tady není, všichni jsou zlí - pokud jsi jednotlivec nebo parta kamarádů - ANO je to tak :-)
- ale pokud jsi klub ? je tady spoustu možností - oslovat minimálně české vydavatele, Albi má partnerský program pro kluby - ale vyžaduje to aktivitu, BF taky posílá hry na recenze a často i dřív než vyjdou CZ oficiálně, takže v tomhle klobou dolů před BF, MIndok, REXhry, Albi - které aktivním klubům i jedincům dávají dostatek prostoru - ale tohle už chce dost aktivity - ale zase to nestojí peníze :-)
__________________________________________________________________________
The Renegade

25.1.2019 22:51:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle problem

Ty vogo: brečet, že má někdo víc peněz a navíc nejspíš taky smysl pro syslení.
Horší už jsem jenom já, protože mám velmi těžkou syslivost a navíc na něco takového, jako je příspěvek od Cardinalle, reaguju ;o)

25.1.2019 18:28:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle

Musim rict, ze takhle uz jsem se dlouho nezasmal. Pobavil jsi me, dekuju :-))


25.1.2019 17:51:45

@Cardinalle

"Mnohé hry sa sem vôbec nedostanú, alebo ich naše SK a CZ obchody majú s mnoho-mesačným oneskorením. A niektoré hry, vydané hlavne v US, sú v prvých mesiacoch ťažko dostupné aj v anglických alebo nemeckých obchodoch."

No myslím, že sis sám odpověděl na to, proč někdo cenu takových her vyžene vysoko. Co když je to někdo jako ty, kdo to kupuje pro nějaký klub nebo půjčovnu a holt má vyšší rozpočet na hry než váš klub.

25.1.2019 17:23:09

peca007

Keby boli dostupné, kupujem ich určite tam.

Mnohé hry sa sem vôbec nedostanú, alebo ich naše SK a CZ obchody majú s mnoho-mesačným oneskorením. A niektoré hry, vydané hlavne v US, sú v prvých mesiacoch ťažko dostupné aj v anglických alebo nemeckých obchodoch.

Pre mňa je tento bazar posledná možnosť nákupu. Prioritne kontaktujem priamo vydavateľa, potom overené zahraničné e-shopy z UK alebo DE, prípadne z US. Ale keď sa taká hra objaví tu, tak to skúsim, aj za ceny vyššej ceny. Aj napriek tomu pravidelne bez úspechu.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

25.1.2019 15:32:29

Cardinalle

"neviem na tomto "komunitnom bazare" kúpiť do klubu ani jednu hernú novinku"

Tak herní novinky jsou jistě běžně dostupné i v obchodě, myslím si. Zkusil bych to tam...

Třeba dotyčný kupec prostě trpí posedlostí kupovat hry na bazaru a nedokáže se udržet, no.

25.1.2019 15:16:19

Dinas

Ďakujem za posmešky, sú veľmi konštruktívne. :)
Písal som, že viem, že sa s tým nedá nič robiť.

Chcel som len vyjadriť svoju frustráciu nielen z problémov s predajcami, ale aj s (asi) megabohatými kupcami.

Toľko.
Ďakujem, môžete pokračovať s posmeškami.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

25.1.2019 15:09:00

Diskuze k bazar do sekce "Co vás pobavilo"

Tady fakt chybí sekce co vás pobavilo, protože tam by se mohly přesunout všechny diskuze ohledně bazaru.
To je fakt jak trotlů - jednomu vadí, že někdo hry prodává, druhému vadí, že někdo hry kupuje, další se rozčiluje nad cenou nabídky a poslední nad cenou za kterou se hra vydražila ;D;D;D. To už nelze ani kritizovat, tomu se už soudný člověk může jenom smát.

25.1.2019 15:06:52

A proc by nebylo ?

Vsak je to zabava a prece kazdeho vec. Pokud se ti to nelibi, klidne to sem napis , vporadku. Ale jinak sem chodit nemusis a ani to nemusis cist. Nech ale ostatni svobodne delat co chteji, diky.

Cardinallee - HEEEEJ, ted jsi me rozesmal! Presne tak!

Chceme dalsi vlakno za zneuzivani nakupu na bazaru. Za ROVNOST prodejcu a kupujicich!!!!

A vubec nemel by se banovat ten, kdo si na bazaru koupi hru levne ? Jak ktomu prijdou ostatni poctivi nakupuji, kteri koupili za beznou cenu?

25.1.2019 14:49:11

Havelock

Hlboko k zemi sa ospravedlňujem všetkým čisto racionálne, rozumne, fakticky a kapitalisticky uvažujúcim ľuďom tohto fóra za vyjadrenie svojho poľutovania nad tým, že už niekoľko mesiacov neviem na tomto "komunitnom bazare" kúpiť do klubu ani jednu hernú novinku, ktorá sa tu objaví, pretože ma vždy prehodí jeden a ten istý kupca, ktorý za ňu zaplatí prakticky akúkoľvek sumu (bohužiaľ to mám na vlastnej koži viackrát overené). Aj ja viem ísť vyššie s cenou, ale nie neobmedzene, a VŽDY! Podľa referencii kupuje asi tak 20-30 (!!) hier za mesiac.

Nie som blbý, a viem, že sa s tým nič nedá robiť.
Za to nemusím byť hneď trol.
Len ma to frustruje, lebo toto nemá s hernou komunitou tiež nič spoločné, podobne ako to, keď si tu niekto robí biznis.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

25.1.2019 14:47:14

je toto mozne?

sakra komunita, spamatajte sa, 8-D co sa to tu deje? S uzasom tieto dve vlakna citam, co takto si pisat o hrach, mna by viac zaujimaly napriklad dojmy z hry wingspan alebo root.. toto tu je bullshit svatuskara papeza peeta a plno kacirov proti nemu..

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

25.1.2019 13:49:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinale

Jezis dalsi troll!
Jestli je to sranda, tak haha, ale jdes pozde, Rosenheime.
Jestli to sranda neni, tak je ti uplne kulovy po tom, proc nekdo neco kupuje. S tou cenou to jeste relativne dokazu pochopit, ze to nekoho rozciluje, ale resit ucel nakupu je uz fakt za hranici pricetnosti. To jako budem nekomu predavat cestne prohlaseni, ze hru budeme skutecne hrat?
P. S. A navic, co je na tom sakra za zneuziti bazaru?

25.1.2019 13:40:00 | Upraveno autorem (porovnej)

A čo kupujúci - zberateľ - "nehráč"?

Tak ja skúsim na inú nôtu - mne trochu prekážajú kupujúci, ktorí asi (veľmi pravdepodobne) nakupujú hry iba do zbierky, aby zaplnili doma veľkú prázdnu stenu, a tie hry sa asi nikdy nedostanú na stôl. Obzvlášť také, ku ktorým je ťažšie sa dostať.

Ako predávajúci by som sa veľmi tešil z takého kupca, ale ako hráč chcem dúfať, že tie doslova stovky hier, čo dotyčný už nakúpil počas asi jedného roka, sa aj dostanú na stôl. Inak by ma mrzelo, že ego človeka, ktorému stačí iba to, že "JA MÁM!", zabráni ozajstným hráčom tie hry hrať.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

25.1.2019 13:26:21

JAHMANsvk


Aha :o) Ne, tím to není, omluva přijata.

Vyjádřil jsem se jednoduše na podporu toho, co mi přijde logické. A je jedno, že robkina znám – jako férového a poctivého borce.

Ano, dražím teď jedno rozšíření Civilizace a dražím ho od stokoruny. Tady v bazaru před necelým rokem mě totéž stálo 1500 korun. Když mi to za to stojí a nechci objíždět republiku, jestli to náhodou nemají někde v Kotěhůlkách zastrčené v regálu za Stephenem Kingem (protože sehnat ji teď už je horor), tak ušetřím nervy, čas a ve výsledku i peníze a koupím si to. Prostě bazar ;o)

24.1.2019 21:25:17

František

Ok beriem, ale uprimne mi to prislo, že si sa chcel vyjadriť aj z dôvodu, že na bazari momentalne dražiš Slavu a bohatství. A vsetci vieme ako to s touto expanziu na bazary chodi :). Tym na nič nenarážam, sam som ju tak dražil! Ak sa mylim ospravedlnujem sa ti.

24.1.2019 19:51:35

JAHMANsvk


Protože na zdejším fóru je jedinou možností projevu souhlasu či nesouhlasu to, že prostě něco napíšu, tak jsem stručně třemi větami zareagoval. Promiň, ale brbláš na špatném místě ;o)

Zareagoval jsem ve vlákně, kde se vede příslušná diskuze. Peet: "Když na mě lidi reagují Tady, tak jim fakt nebudu odpovídat jinde :)" Nemám potřebu psát do vlákna, které máš zřejmě na mysli (Pomocná stráž herního bazaru), protože mě tam zhola nic nezaujalo.

Diskuzi jsem tu četl úplně celou, což přísahám na tvou čest ;o)

24.1.2019 16:24:51