Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Mysak
Za předpokladu, že si člověk do aukce neřihazuje sám a celá aukce je tedy čistá tak můj názor je takový, že bys měl zaplatit poslední přihozenou cenu. Ty totiž naprosto dobrovolně přihodíš vyšší částku, máš čas si to moc dobře rozmyslet zda ta hra má pro tebe takovou cenu a nebo nemá. Na druhou stranu nevidím důvod proč by měl být prodejce natolik shovívavý aby ustupoval v aukci 2x. Poprvé tím, že tu hru vůbec do bazaru na aukci dá s vidinou toho, že za tu hru může dostat jen zlomek původní ceny a podruhé tím, že vlastně zruší tvoje vlastní rozhodnutí. Přijde mi to naprosto nelogické a vůči prodejci docela nefér. Pokud jsi ochoten za hru dát víc je to jenom tvůj problém.

30.6.2015 11:04:30

Souhlasím s Tebou, Pelly...
1) proto také nemůže zrušit příhoz přihazující, ale majitel aukce. Je to sice silně proti prodávajícímu, ale pokud nechce, tak příhoz nezruší. A pak může vypsat novou aukci (pokud výherce hru nekoupí). Sice je to pro něj delší a náročnější...
Ale jak píšeš. Dá se to zneužít z obou stran. Jsem vychovanej "foglarovským" stylem. Ten už se teď moc nenosí. Takže tohle mě nenapadlo ani ve snu.

2) hráč D se aukce zúčastnit mohl v době, kdy cena ještě nepřesáhla jeho limit. ty řešíš jen situaci po přehození výše. Pokud to nestihl, lze to brát i tak, že ta aukce proběhla v době, kdy nebyl u PC a ani o ní nevěděl. Také se přece nebudeš rozčilovat, že to někdo koupil levněji, než je tvůj strop, když to prošvihneš. Navíc, pokud by prodávající příhozy zrušil na ten první (za 30Kč pro "B"), mají ostatní hráči možnost se aukce ještě zúčastnit také. Pochopitelně, pokud se tak nestane poslední den v aukci.


Díky za reakce.

30.6.2015 11:06:20 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
...stejně tak to ale platí pro nejvýše přihazujícího. On svůj příhoz také učinil dobrovolně. Asi bychom se tady mohli točit dokola a nikam to nepovede. Dokonce si myslím, že se tu už něco podobného řešilo s tím, že vlastně druhý přihazující (v této situaci já), už o hru nemusí mít též zájem, protože jeho příhoz byl přehozen a on mohl své prostředky dát jinam. Co pak budeš dělat? Donutíš ho ke koupi, protože byl druhý přihazující a jeho příhoz je najednou nejvyšší?

Jen ještě k tomu ustupování - počítám, že prodávající je ochoten akceptovat cenu, jakou si sám na začátku aukce zvolil. Od toho jsou dva druhy aukcí. Bud na přihazování, kde akceptuju minimální cenu, pokud přihodí jen jeden hráč a nebo kup teď s cenou, kterou požaduji.

30.6.2015 11:10:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Mysak
S tim mas pravdu nicmene v tom pripade mas stejnou moznost pozadat prodavajiciho o zruseni prihozu, pripadne prodavajici ma moznost zruseni cele aukce. Ja kdyz tady na bazaru neco prodavam tak vetsinou pocatecni cenu nenastavuji na 0 takze za predpokladu, ze by v te aukci byl jeste ten posledni tak to prodam mu protoze pocatecni nabidnuta cena mi vyhovovala, pokud by to vypadalo nevyhodne (nekdo da aukci od koruny) zrusim aukci a udelam ji znova. V tomto pripade je to uz zase na prodavajicim jak se s tim popere. Mimochodem ruseni prihozu u mne by navic vyvoalo pomerne negativni reakci, to ze nekdo prihazuje a nakonec to zrusi protoze to nekde sezene treba levneji mi neprijde jako vhodny duvod. Musel by tam byt opravdu nejaky dobry duvod jinak by to u mne znamenalo negativni komentar smerem k prodejci.

30.6.2015 11:59:23

BMAJTZ
V tomto s Tebou souhlasím. Nevím jen, jestli je vhodné žádat o zrušení příhozu, protože pak zase bude nejvýše přihazujícím ten druhý kupující. A takto můžeme rušit příhozy až do chvíle, kdy buď dojdeme k prvnímu příhozu nebo do doby, než cena klesne pod částku, kterou ten druhý přihodil jinde. A pak zase může zrušit svůj příhoz u druhé aukce a takto s tím stále čachrovat.

Tak nějak mi přijde, že bych možnost zrušit příhoz úplně zrušil.

30.6.2015 12:19:26

myšák
a máš to vyřešený :) aneb, proč si kupovat hru v e-shopu, když si ji mohu koupit v bazaru ;-). Ale jo, třeba aspoň ušetří na poštovném, pokud jsou ze stejného města...

2.7.2015 08:27:50

To Pelly
jj, také jsem na to koukal. Docela mě to pobavilo.

2.7.2015 11:39:39

zrušený příhoz
V podstatě souhlasím s Pellym. Uvedená situace by nebyla pro prodávajícího úplně fér. Představme si extrémní situaci:

hráč B - 1500 korun - zrušeno
hráč A - 10 korun

Má prodejce prodat hru za 10 korun? Spousta lidí by mu za ní zaplatila třeba 1000, ale protože se částka vyšplhala moc vysoko, nikdo jiný už nepřihazoval. Jinak by se ale do aukce rádi zapojili. A že se měli zapojit, dokud cena nebyla tak vysoká, u mě neobstojí - někdo prostě vyčkává, zvažuje, rozmýšlí se - to všechno mu aukce se svou "časovou dotací" umožňuje.

Souhlasím, že by měl prodávající akceptovat i minimální cenu, za kterou hru nabízí, ale jen pokud nedojde k podobnému rušení příhozů. Vždyť i nejvýše přihazující by měl akceptovat svoji nabídku a nerušit ji. Proč by na tom pak měl být bit prodávající? Nebo samozřejmě i druhý přihazující, který si třeba mezitím hru pořídil jinde?

Myslím, že v daném případě by měl mít prodávající i druhý přihazující právo obchod odmítnout, zatímco odstoupivší nejvýše přihazující by měl dostat pár facek, aby si příště rozmyslel, jestli se chce aukce zůčastnit, nebo ne.

2.7.2015 17:17:57

J.J.
Však to je to, co jsem myslel a na čem jsme se s Pelly shodli. A tedy souhlasím v něčem i s Tebou.

Pokud je aukce těsně u konce, tak jako prodávající příhoz nezruším (ale počítám s tím, že hru v této aukci asi neprodám a budu muset dát novou aukci + negativní hodnocení kupujícímu). Příhoz je závazný...tak je to uvedeno. Ano, může se stát, že se něco totálně podělá, ale pokud stejný hráč ruší příhoz, protože chce přihodit na jinou aukci stejné hry, kde je cena momentálně levnější, to je...ehmmm, no nebudu komentovat.
Pokud je do konce aukce třeba ještě 10 dní, nechal bych aukci dojet.

Případně je tu myslím možnost prodávajícího aukci zrušit.

Všeobecně si myslím, že možnost "zrušit příhoz" je víc na škodu než k užitku. A možnost se dohodnout s druhým kupujícím je. Stejně tak to teď řeším s prodávajícím já - přes SZ.

3.7.2015 10:07:33

aukce
Nejsem si jist, ale myslim, ze aukci jde prodavajicim zrusit jen dokud tam neni zadny prihoz, -jakmile nekdo prihodi,tak ukci zrusit nejde ne?
To me spis vadi to prodluzovani aukce o den, pokud dojde k prihozu tedne pred ukoncenim. Treba chci prodat hru a na aukci dam limit tyden (chci prodat do tydne), ale pak se muze stat, ze se aukce protahne op dalsi tyden s petikorunovejma prihozama (35,- Kč za týden x 2 pokud se budou takto pretahovat dva), za coz mi tyden cekani opravdu nestoji. Kdyz neco drazim, tak si prece davam pozor a aukci sleduju ne? Je to podle me otravne pro prodejce a nefer k drazicim, protoze nekdo u netu sedi do posledni chvilky kdyby ho nahodou nekdo prehodil a kdyz se tak stane, tak se aukce prodlouzi o dalsi den.... prodluzovani aukce bych zrusil, at si to kupujici ohlida sam, tak jak by to melo byt. Sam si pamatuju jak jsem na aukru cekal do posledni minuty, abych na vec prihodil a ziskal ji tak a i behem ty minuty jsem se musel dostkrat prehazovat s dalsim zajemcem, kterej to delal stejne...aukce = soutez, a tim, ze ji po prihozu prodlouzim toto jaksi odpada...
Ruseni prihozu bych nechal, v tom nevidim nic spatneho. Proste si to treba nekdo rozmysli,tak necha zrusit svuj prihoz, aby ho ostatni nemuseli prehazovat a platit tak tim padem (uměle) vice. To samozdřejmě neplatí pro "extrém" uvedený J.J. ale to je jak byk,o řečeno extrém a to bych pak řešil individuálně přez SZ...

3.7.2015 19:44:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Ja naopak s timto nazorem vubec nesouhlasim.
I kdyz uz se mi parkrat stalo, ze me tady nekdo prehodil v posledni hodine aukce - a tim aukci prodlouzil o den - a me to stvalo, ze me nekdo prehodil na posledni chvili, kdyz predtim treba 5 dnu si nikdo te aukce nevsima, tak musim rict, ze pak jsem rad, ze se to o den prodlouzilo - ze na te aukci nemusim viset a muzu v klidu prihodit az treba dalsi den.
Naopak, system z aukra, kdy vsichni cekaji na posledni minutu a pak se strhne vlna prihozu, kterou ani server neni schopen v realnem case vyhodnotit a zobrazit (stalo se mi jednou, od te doby na aukru nenakupuju), se mi velmi příčí.

4.7.2015 00:30:20

Duirin
Ale o tom aukce jsou :) je to proiste soutez....
Samozdrejme, ze pro kupujiciho je to lepsi, ale treba me to vadi jak z pohledu kupce, tak z pohledu prodejce... Kdyz chci neco vydrazit (vyhrat),tak se o to taky musim zajimat/starat ne? Presne proto mi nevadi ruseni prihozu - drazil jsem, ale jelikoz se to diky prehozeni o pet korun trikrat protahlo (o tri dny),tak jsem svoje prihozy nechal zrusit a radeji to nekoupil nez abych se tejden pretahoval s nekym a koupil jsem si to radeji v obchode, sice draz,ale hned a zas o tolik drazsi to nebylo. Navic mam zkusenost, ze lidi tady stejne cekaj s prihozama na posledni chvily (tak 1 - 3 dny do skonceni aukce) a az pak zacnou prihazovat cimz je prutah zarucen...
Tim protahovanim pro me osobne aukce ztraci smysl. Nejedna se o aukce, ale o inzerat s neurcenou cenou...spis takova verejna obalkova metoda, ale i souteze formou obalkove metody maji pevne datum ukonceni a jak nekdo prijde pozde tak ma proste smulu... navic dnes uz je na netu snad kazdej nonstop na telefonu,tak neni problem s tim pockat si na posledni chvily a prehazovat se do posledni chvilky. Z pohledu prodejce mi to vadi extreme a kdyz to vezmu tak, ze min prihoz je 5 Kč,tak mi fakt 5 korun nestoji za celej den zdrzeni...takhle s eto muze tahnout mesic a cena se navysi o nejaky dve stovky, za coz mi mesic taky nestoji kdyz chci neco prodat/koupit... To je ciste muj nazor na vec. Samozdrejme, ze mas pravdu a pro me jako kupce to ma plus v tom, ze nemusim davat pozor,ale minusy u me hooodne prevysuji.

4.7.2015 05:34:52

aukce
Zatím jsem tu pouze nakupoval a byl jsem jediný kupec, tak jsem nevěděl o tom protažení o jeden den po příhozu, to mi přijde jako opravdu moc, zároveň takovéto přetahování ala aukro v poslední minutě je taky docela na nic, já bych to bral asi tak, že by se v poslední den po posledním příhozu přidávalo třeba jen 2 hodiny do konce, nebo pokud jsou všichni poslední dražitelé online (většinou tu myslím o hru nebojují víc než 2-3 lidi, ti už by si to mohli pohlídat pokud něco chtějí kdy to má končit), tak to nechat doběhnout, třeba jen s 5 minutovým navyšováním času po příhozu.
Myslím, že to není nic složitého na naprogramování ne? :)

4.7.2015 10:49:08

peet
Aukce podle mého není soutěž v klikání, ačkoli aukru se to daří předstírat.

4.7.2015 13:03:58

aukce
mě osobně taky vadí to protahování aukcí. Navíc je jedno kdy ji časově vyvěsím na bazar, protože stejně skončí až o pulnoci. Takže protahování aukcí o 5 či 10 či XY minut by znamenalo, že musíš u aukce sedět o pulnoci a i po pulnoci.
Na aukru máš přesný čas ukončení.

Aukce jsou o tom přetahování mezi lidma ne o prodlužování aukce kvuli tomu aby mohli ostatní reagovat.
Pokud se někdo nechce přetahovat na poslední minutu o hru kterou chce je jeho věc, má možnost kdykoliv v pruběhu aukce přihodit takovou částku, aby odradil jiné zájemce. Sice by asi hru nekoupil levně, ale koupil by ji on. Pokud by ji chtěl koupit možná o něco levněji musel by se přetahovat do poslední vteřiny.

takto ten bazar funguje jako bazar s přihazováním. To už by bylo lepší udělat to jak na bazošu kde vystavíš inzerát a čekáš koho to zaujme. Po uspěšném prodeji by měl inzerent možnost sám smazat inzerát který už není aktuální.
Tím by odpadlo prodlužování aukcí, jeden prodejce by do jednoho inzaratu napsal všechno co má na prodej (někteří to dělají už teď), bazar by byl přehlednější atd.

Ještě by to byla možnost napsat prodejci, že by s měl zájem o tu či onu hru, ale že ne za jeho cenu a záleží na prodejci zda ti sleví. Zkrátka by tu byli jiné možnosti a ty by se řešili přes SZ.
Dále by odpadla možnost rušení příhozu a tak by se nestalo, že musíte přehazovat již neplatnou aktualní cenu která je vyžší.
Prostě mám o hru zájem a jak se říka : Kdo dřív přijde ten dřív mele.

Zrychlil by se prodej, možná by to zabralo i mín mista na serveru, nebylo by asi potřeba tolik programování.

4.7.2015 13:20:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Chilly
To máš pravdu, ale já mám na mysli aukce obecně... když budeš na aukci osobně, tak "moderátor" po každém příihozu počítá do tří a když budeš třeba telefonovat nebo usneš nebo něco a nestihneš přihodit, tak máš taky smůlu... :)
Ještě tak protahování jak psal Zaily nebo protahovat podle výše příhozu (5 kč= 5 minut, 100 kč = 100 minut), to bych ještě skousl :) A ti kteří se přetahují po pětikoruně by si to prostě museli ohlídat a ta pětiminutová rezerva by stačila i pro server na pobrání a zobrazení většího množství příhozů...

4.7.2015 13:57:37

Aukce
Peet: Já jsem zase na tolika aukcích nebyl, ale co jsem zažil, tak si licitátor dal vždy velmi záležet na tom, aby všichni dražitelé měli dostatek času se odhodlat k příhozu. O tom totiž podle mého klasická (anglická) dražba je. Prodat co nejdráže.

Prodlužování podle výše příhozu je podle mě úplný nesmysl (zejména z pohledu prodávajícího), protože penalizuje vyšší příhoz a tak vlastně kupujícím říká, čím méně přihodíš tím méně je pravděpodobné, že Tě někdo přehodí.

morpheus: vidíš mě to zase vyhovuje jak to je. Naštěstí je na webu dost různých možností jak prodávat hry, takže Ty můžeš pořád zvolit aukro, nebo nějaký inzerát.

4.7.2015 14:23:44

predlžovanie aukcie
Podľa mňa sú aucie v bazáre urobené veľmi dobre. Platí to aj o predlžovaní aukcie o deň. Nerozumiem moc argumentu, že "plánoval som to predať do vtedy, ale pretiahlo sa to o tri dni..." Nepredávame predsa chladené mäso a máme doma pokazenú chladničku... Navyše nemusím si dať aukciu na 14 dní. Bojím sa, že sa pretiahne a ja "musím" predať hru tak ju skrátim na 10 alebo7 alebo 3 dni.
Predávame a kupujeme iba HRY !!! Skoro o nič nejde.
A čomu nerozumiem úplne (a videl som to tu, nebudem menovať) niekto odstúpi od aukcie, lebo sa mu hru podarilo kúpiť hru inde lacnejšie. Chlapi, slovo robí človeka. Ak je niekto ochotný predať slovo chlapa za 100, alebo 300Kč tak to je podľa mňa smutné. :-)

4.7.2015 18:19:27

to andreasss
za me mas palec nahoru

4.7.2015 19:36:29

chilly, andreasss, Block
Dobře jste to napsali, už nemusím nic dodávat :)

Hlavně to s tím masem mě pobavilo ... a nechce se mi věřit, že by se tu nějaká aukce protáhla až o měsíc. A při nízkých částkách (nevím přesně, asi do 200-300) jsou příhozy možné po 5 Kč (i tak většinou přidávám aspoň 10 Kč), ale nad těch asi 300 už jsou příhozy po 10 Kč, nad asi 1000 Kč jsou příhozy po 25 Kč (nezaručené informace, jsou to moje odhady z toho, co jsem odkoukal). Ale to jen pro úplnost, na debatu to celkem nemá vliv.

4.7.2015 21:17:49

andreass
No klidne muzes vyjmenovat me, ja to tak taky udelal a i me se to stalo, takze jsem byl v podstate poskozen. Jenze ja to beru, tak jak to je - ciste obchodni vztah. Takze jsem si poskozenej nepripadal a ani kupci jsem nemel nic za zle. Nevim o kolik levneji to koupil a ani me to nezajimalo. V mem pripade ta cena byla polovicni (zak terou jsem to po odreknuti koupil), takze volba byla jasna. A nejaky slovo chlapa?... Nejdriv rikas, ze se prodavaji hry a ne maso (chapej zbozi, ktere se muze skazit), takze v podstate o nic nejde a na druhou stranu rikas o nejakym slovu chlapa, jakoby teda o neco slo :) Tady jde o hry a ne o zivot a za druhe jak jsem rekl, je to obchodni vztah. Kdyz si v obchode neco koupis a pak to najdes jinde levneji, tak mas plny pravo objednavku zrusit a koupit jinde a nikdo ti nemuze rict ani pul slova. Vetsinou muzes zbozi vratit dokonce do dvou tydnu pokud ti nebude vyhovovat nebo ho najdes levneji (nebo kterykoliv jiny dovod,ktery ostatne ani sdelovat nemusis). Pro priklad - koupil jsem si notebook a po trech dnech co jsem ho mel na nej dali akci (sleva 3000,-), tak jsem ho sel vratit a okamzite jsem ho koupil znova a v kapse mi zbyli tri tisice. Nevidel jsem na tom nic spatneho ja ani prodejce a jeste mi rekl, ze se divi, ze to takhle lidi nedelaj casteji... Takze nejake slovo chlapa (zavazek,slib) neberu jako argument. Pokud pro nekoho 100 - treba 500 nejsou zadny penize, tak chapu, ze mu to muze bejt jedno, ale jsou i lidi pro ktery je i padesat korun dulezitejch... Takze ti bud za 1. nezalezi na penezich, 2. nenapadlo te to nebo za 3. jsi az tak cestnej ze na to doplacis...
Budme objektivni - pravdu mame v podstate vsichni a je jen na kazdem komu co vyhovuje vice. Tobe ano, me ne a taky se podle toho zaridim jako kazdej. Hlavne se taky musi ke kazde situaci pristupovat individualne (treba neznas duvod proc to nekdo odrekl) a i u tebe muze nastat situace, ze budes nucen od koupe odstoupit na posledni chvily nebo si to rozmyslis... nebo myslis, ze ne?


4.7.2015 21:53:16

andreass
No klidne muzes vyjmenovat me, ja to tak taky udelal a i me se to stalo, takze jsem byl v podstate poskozen. Jenze ja to beru, tak jak to je - ciste obchodni vztah. Takze jsem si poskozenej nepripadal a ani kupci jsem nemel nic za zle. V obchode je cestne zaplatit za zbozi nebo ho dodat potom co dostanes zaplaceno, nic vic nic min... Nevim o kolik levneji to koupil a ani me to nezajimalo. V mem pripade ta cena byla polovicni (zak terou jsem to po odreknuti koupil), takze volba byla jasna. A nejaky slovo chlapa?... Nejdriv rikas, ze se prodavaji hry a ne maso (chapej zbozi, ktere se muze skazit), takze v podstate o nic nejde a na druhou stranu rikas o nejakym slovu chlapa, jakoby teda o neco slo :) Tady jde o hry a ne o zivot a za druhe jak jsem rekl, je to obchodni vztah. Kdyz si v obchode neco koupis a pak to najdes jinde levneji, tak mas plny pravo objednavku zrusit a koupit jinde a nikdo ti nemuze rict ani pul slova. Vetsinou muzes zbozi vratit dokonce do dvou tydnu pokud ti nebude vyhovovat nebo ho najdes levneji (nebo kterykoliv jiny dovod,ktery ostatne ani sdelovat nemusis). Pro priklad - koupil jsem si notebook a po trech dnech co jsem ho mel na nej dali akci (sleva 3000,-), tak jsem ho sel vratit a okamzite jsem ho koupil znova a v kapse mi zbyli tri tisice. Nevidel jsem na tom nic spatneho ja ani prodejce a jeste mi rekl, ze se divi, ze to takhle lidi nedelaj casteji... Takze nejake slovo chlapa (zavazek,slib) neberu jako argument. Pokud pro nekoho 100 - treba 500 nejsou zadny penize, tak chapu, ze mu to muze bejt jedno, ale jsou i lidi pro ktery je i padesat korun dulezitejch... Takze ti bud za 1. nezalezi na penezich, 2. nenapadlo te to nebo za 3. jsi az tak cestnej ze na to doplacis...
Budme objektivni - pravdu mame v podstate vsichni a je jen na kazdem komu co vyhovuje vice. Tobe ano, me ne a taky se podle toho zaridim jako kazdej. Hlavne se taky musi ke kazde situaci pristupovat individualne (treba neznas duvod proc to nekdo odrekl) a i u tebe muze nastat situace, ze budes nucen od koupe odstoupit na posledni chvily nebo si to rozmyslis... nebo myslis, ze ne?


4.7.2015 21:53:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Prepáč ak som sa ťa dotkol, nechcel som. Máš pravdu. Žijeme vo svete kde "slovo chlapa=čestné slovo neplatí. Preto to aj tak vyzerá. Keď niečo poviem/ sľúbim malo by to platiť. Samozrejme stane sa, že sa to nepodarí.
Dobre si vystihol, že dnes je všetko o peniazoch. Za 100 alebo x peňazí zrušíme svoje slovo, sľub, alebo vrátime tovar a ani nám to nepripadá divné. Čo na tom, že niekto sa už na moje slovo spoliehal, že niekto sa dopredu tešil že už predal hru, že obchod má problémy s vráteným tovarom, atď...
Príklad: ako by si sa cítil, keby si sa dohodol s kamarátom, že príde k tebe a konečne si zahráte tvoju obľúbenú hru? Tešíš sa:-) on má radšej inú hru, ale dal slovo, že príde. Na poslednú chvíľu ti zavolá, že nepríde. Má aj dôvod. Dostal pozvanie na párty kde sa bude hrať jeho obľúbená hra... Proste zruší svoje slovo, lebo dostal lepšiu ponuku. To, že tebe je z toho zle je nepodstatné. Preto žijeme vo svete keď ti je každú chvíľu z niečoho zle:-) Stáť si za slovom sa už nenosí. Proste já,já,já, jenom já:-)


4.7.2015 22:46:28

andreass
Vubec ses me nedotkl a rikas to presne tak jak to je. Proto rikam, ze jde o situaci, a ze pro kazdeho muze byt takovy nebo takovy duvod dostatecny. Takze s tebou na 100% souhlasim a je to bohuzel tak. Ja prodej her treba neberu tak vazne a zavazne, abych si ho uz nemohl rozmyslet s tim, aby se ten druhej neurazil. Proto mi ani nijak osobne nevadi kdyz se to stane me...proste se stane, tak ja prodej na inzerat/aukci vidim. Prihoda s kamosema se stava, ze se neco dohodne a na posledni chvily to padne, ale taky to nikdo neresime (samozdrejme taky podle zavaznosti situce - je jiny bejt domluveny na hre nebo treba prijit jako host na svatbu). Navic situace s kamosem neni obchod :) Proto mi treba vadi prodluzovani aukce, ale ruseni prihozu ne. Myslim, ze kldyby se aukce neprodluzovaly, tak by tu ani normalni inzeraty nebyly. Takze naprosto chapu tvuj pohled na vec, ale budeme se bavit konkretne o prodeji deskovych her na inzerat, tak bych to nevidel, tak zavazne a ruzseni prihazu mi tudiz nevadi a kdyz mi nekdo odrekne uz domluvenou koupi, tak to proste neresim a dam inzerat znovu nebo treba ani ne a hru si necham...

4.7.2015 23:07:18 | Upraveno autorem (porovnej)

prodlouzeni aukce vs. odreknuti koupe
Peet: Nechci vyvolavat dalsi dlouhou diskuzi, ktera uz je trochu mimo tema (navic mate s andreasssem pravdu opravdu tak trochu oba, jak jsi psal). Ale zaujalo me, ze se ti nelibi prodluzovani aukce (z duvodu, ze se prodej hry protahuje), ale na druhou stranu nemas nic proti odreknuti koupe (zruseni prihozu). Z pohladu prodavajiciho by se mi to odreknuti libilo mnohem min nez prodlouzeni o par dnu.

5.7.2015 01:36:22

Vybíráme z Bazaru

Suburbia + rozšíření (Second edition)
Suburbia + rozšíření (Second edition)
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas