Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

droll
Takže, aby ťa nikto neoberal o čas malo by byť v bazáre čo najmenej hier. Najlepšie iba tie čo zaujímajú iba teba. Takže taký bazár iba pre drolla. Drollov bazár. Bazár hier, ktoré nechce kúpiť nikto iba droll.
Už tomu rozumiem...
Myslím, že Anderson to už skôr vystihol najlepšie. Komu sa bazár nepáči nemusí sa mu venovať. Osobne si myslím, že čím viac hier tým lepšie. Kúpiť ma ich nikto nenúti.

7.5.2014 22:56:45

andreasss
Dovolím si tvoji teorii upřesnit, přeji si v bazaru co nejméně her porušujících pravidla bazaru. Je to opravdu šokující, že chce někdo v bazaru bazarové hry, ale holt je to tak :-)
Pokud se vám nelíbí jak je bazar nastavený, tak napište Diovy ať změní pravidla a povolí tu prodávat cokoliv, já jsem spokojený s tím, jak to nastavil :-)

7.5.2014 23:10:12

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

7.5.2014 23:42:27

...
Jak jsou ta pravidla porušena, když se o ně opíráte?

8.5.2014 00:14:46

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/c2/6b/c0/c26bc086c8a0a5eb9263591f31ad2709.jpg

8.5.2014 08:25:51

úsměvné
Když jsme už u těch kofola lidí, ti se taky dožadují svých práv a přitom společnosti ničím nepřispívají. Není ti to povědomé pane s otazníčkem?

8.5.2014 09:56:11

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

8.5.2014 10:57:20

...
Vůbec na nikoho neútočím, jen píši názor na danou věc, že by nám to mělo být jedno. Ano Zeus poprosil o rady a já napsal, že se mi ani jedna z nich nelíbí toť vše. Poté padl jeden dobrý návrh, s ním jsem souhlasil. A potom tady začali lidé moralizovat, jako by šlo o život, tak jsem jenom napsal, že nikdo tady s žádnými pravidly nemusel souhlasit, což je pravda. Naprosto souhlasím s tím, že Zeus si může udělat co se mu zlíbí a proti jeho příspěvku ani nic nemám. A také souhlasím, že jsme národ zmrdů a také blbců, kteří se nechají ovlivnit kdekým. Takže nestojím na žádné straně, nikoho nepodporuji, jen to trochu usměrňuji, protože je vidět, že tady někdo nemá co na práci, což je také krásná vlastnost čechů.

8.5.2014 11:07:07

O jaký byznys tu jde?
Být registrovaný sto dnů a prodat osmdesát her (tedy mít bazarové hodnocení kolem osmdesáti) moc k uživení nevidím. Zatrolenky můžou být zajimavá reklama, ale náhražka e-shopu?

8.5.2014 12:09:40

:)
Jasné, že to nie je o uživení. Navyše príjem z predaja nie je zisk. Tie hry aj niečo stáli!!! Navyše ten kto predal hru vie koľko je s tým práce. Zabaliť, ísť na poštu. Stojí to dosť času. Ja tu možno predám pár nových zabalených hier. Kúpil som to, ale po čase som zistil, že to asi nebudem hrať. Dokonca to predám so stratou. Ale niekomu to tu vadí, lebo podľa neho to nie je bazárový predaj, lebo hra je nová. Asi ju budem musieť rozbaliť , vylúpať žetóny a napísať hrané, ale ako nové. Potom budem mať čisté svedomie...
Mimochodom, bazár je na tomto vebe najlepšie fungujúca vec. Samozrejme problém je v tom, že na tom niekto niečo zarobí :-)

8.5.2014 20:09:06

Dodatek
Ahoj všem diskutujícím,
jen bych chtěl z vlastní zkušenosti přidat trochu do mlýna. Stalo se mi zde při nákupu hry, že jeden dotyčný prodejce měl vytvořené 3 účty a přihazoval proti mě v aukci na svou vlastní hru. To je u mě prasečina...
Byl jsem na to po výhře v aukci upozorněn majitelem tohoto webu a tak jsem nakonec od prodeje odstoupil.

8.5.2014 20:18:40

Restrikce
Taky se vyjádřím, her jsem již prodal, co jsem cca tři roky registrovaný na ZH, něco přes šedesát, ale rozhodně se nepovažuju za překupníka. Je to pro mě absolutně prodělečná činnost... Za celou historii jsem vydělal snad jen na Space Hulkovi a Dornu, jinak si nic dalšího nevybavuji... Jde o to, že nenavštěvuji žádné deskoherní komunity. Deskovky v zásadě hraji v uzavřené skupině kamarádů, kde jsem jedinný, kdo je ochotný do deskovek investovat. Zároveň chci ale vyzkoušet co největší množství her a tak mi nezbývá nic jiného, než je nakoupit, zahrát, a když nesplní moje očekávání, tak následně prodat... Znovu zopakuji, nejde v žádném případě o výdělečný podnik, jen o jakousi kompenzaci svého koníčku a způsobu jeho realizace... A myslím si, že podobně postupuje řada dalších, namátkou mě napadá assad, divisek3 apod. Dle mého názoru jakákoliv restrikce nikdy nemůže zamezit nekalému úmyslu. Pouze znesnadní užívání bazaru všem ostatním poctivcům... Přirovnal bych to současnému dění kolem českého fotbalu, resp. přerušování zápasů v důsledku "vulgarit". JEDNÁ SE O NAPROSTOU ABSURDITU. Spíše vidím jako správné řešení varování konkrétních vytipovaných hříšníků správcem serveru, že pokud se svými aktivitami nepřestanou, bude jim zamezen přístup na ZH, což bude i plně v souhlasu s pravidly serveru.
Obecně souhlasím s Blockem, který se vyjádřil pár postů pode mnou.

8.5.2014 20:32:22 | Upraveno autorem (porovnej)

vice uctu - Mitogar
Zaujal mne prispevek Mitogara - Pochopil jsem to tak, ze byl upozornen na tuto nepravost (a myslim, ze mnohem mnohem horsi nez co se tady probira) Diem.
To ale znamena, ze Zeus ma o "viceuctech" (urcity) prehled. A tady bych povazoval za zakladne seriozni od Dia, aby byly tyto praktiky ventilovany. Treba u zobrazovani napr. Nick (Nick1, Nick2) ap-Tedy v pripadech kde to samozrejme lze rozlisit.
Podle mne nema nikdo! duvod vest tu jako osoba vice uctu!

P.S.: Nepravost je v tomto pripade eufemismem pro slovo podvod!

9.5.2014 00:01:20 | Upraveno autorem (porovnej)

...
tak to je uz dlooouho znamy ze si na aukcezmrdecci prihazujou sami se svejme druhejma(i tretima) uctama. Na zjisteni tohoto jsem nepotreboval ani Dia, je to do oci bijici. Ja bych rekl ze kazdej prihoz v aukci od uzivatele kterej na profilu nema nic a je tu par dni je proste vosmel jako svine. To je mnohem vetsi zmrdarna nez prodavat tu kvanta her... nevim co vam na tom vadi,kdyby to nedelal tady,tak by to delal treba na aukru,hyperinzerci atd. Jen tady to maj deskovkari primo pod nosem,tak maj bejt jedine radi ne. A jeste dodatek: kdyz se to nikomu nelibi,tak at si od nich nic nekupuje ne,jednosuchy. Ja bych si od PetaPavla ani Straky nic nekoupil...uz jen proto ze jejich ceny jsou hodne premrsteny - vsak jsem uz strakovi psal, aby si o nem lidi nezacali myslet ze krade jak straka (kdyz jsem videl to mnoztstvi her a ty ceny) :)

Proste si to radeji objednam z obchodu co mam rad a zaplatim treba i naco navic kvuli postovnymu,ale podporim obchod kterej chci a vic to neresim. A pokud tyto osoby nabizeji hry sice za vyssi cenu,ale v CR nesehnatelnou,tak nevidim duvod proc nevyuzit toho ze nekdo jinej za me zaridi objednani a dorucenii do CR a ke me domu :)

A co se tyce navrhu na reseni,tak to je vec ciste Dia.... proste BAN, zrusit profil a hotovo, nevim co resi je to vsevladce tohoto webu a nevi si rady s nekym kdo nedodrzuje pravidla?
Takovy cistky bych delal treba jednou za mesic...i kdyz mi prijde ze Zeus tu ani tak casto neni,coz je dost smutny.

9.5.2014 07:21:58

za mě
Jak psal Saiwer, díky zdejšímu bazaru si můžu kupovat víc nových her, které jsem neměl možnost předtím zahrát a následně s přijatelnou ztrátou, v případě, že mě neosloví, prodat.

Omezení na počet inzerátu na jeden nick by asi bylo řešením, ale omezovat uživatele, co mají účet založený třeba jen pár dní, mi zase úplně fér nepřijde, ať už ze strany prodávajících či nakupujících. Mám zkušenosti s oběma typy takto krátkodobých uživatelů a nikdy s nimi nebyl problém - i když občas lehce znejistím, když mi někdo takový začne přihazovat do aukce :-)

Pod Saiwerův příspěvek se virtuálně souhlasně podepisuji

9.5.2014 20:10:32 | Upraveno autorem (porovnej)

maly dodatek
Urcite by se dalo jednoduse technicky zaridit a zaroven by se hodilo pri hodnoceni v bazaru rozlisit na hodnoceni za prodej a hodnoceni za nakup

16.5.2014 02:52:39

můj pohled
Zdejší bazar žije, proto ho používám. Na Deskožroutu na bazaru je mrtvo a je to tam jakési nepřehledné - i když rádoby nabízí víc funkcí. Prodávat a nakupovat na aukru přestalo mít smysl, když se tam mezi deskovky zamíchali lidi se stolním fotbálkem, kulečníkem a dalšíma hovadinama.
Přidávám se k názoru, který píše assad, sawier - levně koupím deskovky, vyzkouším, a levně prodám - většinou je to tak, že člověk vždycky prodělá.
Kupoval jsem i od JanaPavla a nemám s ním problém. Nabízí hry občas i za dobré ceny, jedná férově. Kde je bere a jak to dělá, to není moje starost.
Občas mě někdo vypeče s cenou, nebo nakonec z obchodu sejde, ale nikdy mě nikdo nepodvedl tak, že bych přišel o peníze.
Zdejšímu bazaru fandím, myslím, že je to od Dia obrovský přínos deskoherní komunitě. Tak jak to funguje, je to skvělé, žádné omezování bych neřešil. Myslím, že tak jak to je, i ten bazar přitahuje pozornost velkého množství lidí, kteří se takto dostanou k deskovkám blíž, objeví tenhle úžasný svět a třeba pak koupí i něco v oficiálních e-shopech našich přátel, takže je to plus pro všechny.

16.5.2014 08:37:37

když něco funguje
tak do toho nehrab. To je první pravidlo programátora a držím se ho už 20 let. Bazar tady je super, každý má svobodu si koupit/přihodit, ignorovat JanyPavly.

Hry tu točím pravidelně (mám doma místo na cca 100 her a víc se jich ani nedá hrát aby se aspoň 2x do roka dostaly na stůl), nikdy nové a jen jednou jsem poslal prachy na účet a nedostal ani prd. To se ale stane a už jsem v životě přišel o víc. Jinak jsou podle mé zkušenosti prakticky všechny obchody uskutečněné v místním bazaru bezproblémové.

Takže za mne prosím bazar neregulovat a nechat žít.

27.5.2014 14:17:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Haha
Už se těšim, jak si počtu, až se křiklouni podívají na dnešní přírůstek. :D Bez urážky.

27.5.2014 19:05:07

čekání
Ahoj všem, asi to sem úplně nepatří, ale téma je blízké a nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno.
Mám dotaz - jak dlouho většinou kupci čekáte při prodeji hry v bazaru a jeho vítězství? Dosud jsem prodával bez potíží, nicméně nyní se mi stalo toto: v bazaru jsem nabídl hru Vikingové a dražbu vyhrál člověk, který v minulém týdnu každý den přihazoval, ve čtvrtek vyhrál a od té doby se na Zatrolenkách neukázal. Nezareagoval samozřejmě ani na výzvu, abychom dohodli předání/zaslání a zaplacení hry. Jak dlouho byste čekali vy? Mě 9 dnů připadá jako celkem dlouhý čas a začínám mít dojem, zda dotyčný pouze nezvyšoval cenu ostatním a nepřihazoval z legrace. Napsal jsem mu už druhý vzkaz, ale obávám se, že zbytečně.

31.5.2014 11:11:14 | Upraveno autorem (porovnej)

9 dní
je dost dlouho
Když mě vítěz nakonec odmítl hru, tak jsem ji nabídl druhé nejvyšší nabídce, samozřejmě za peníze, které přihodil před tím, než se přehazovali s vítězem.
oboustraná spokojenost byla výsledkem

1.6.2014 15:59:45

Jak bych postupoval já
Podle mě nejsprávnější řešení by mělo být:

1) Původní inzerát nechat a dát protistraně po vyzvání Trolíka negativní hodnocení (aby se tyto uživatelé dali poznat).
2a) Buď vytvořit nový inzerát a začít "od nuly" (tedy jakoby ten předchoí inzerát vůbec neexistoval).
2b) Dohodnout se s druhým nejvýše přihazujícím po soukromých zprávách a pak mu vytvořit inzerát typu Kup teď dle dané dohody. Díky tomu pak oba můžete získat pozitivní hodnocení.

1.6.2014 16:42:04

Zeus, Jarmuk
Díky za rady oběma, nakonec to dopadne asi dobře, kupec se ozval, byť se zpožděním, tak to dořeším tentokrát bez obtíží. Ale díky za informace :-)

2.6.2014 14:37:12

moznost zruseni prihozu
Nelibi se mi moznost zruseni prihozu.
drazil jsem hru, borec tam hodil uplne nesmyslnou castku, cimz ovlivnil dalsi prihzujici.
a pak mi napsat, ze si to rozmyslel...

30.10.2014 17:29:36

absurdni ceny
Porad me neprestava fascinovat, jak si nekdo muze dovolit tady zacit drazit nejakou hru na vyssi castce, nez za kterou lze koupit novou - aktualne napriklad onirim nebo ghost stories, asi se s tim opakuju, ale stejne mi to porad vrta hlavou - to si ten drazici vazne mysli, ze si clovek neprojede tech par webu, kde se prodavaj deskovky, aby zjistil, za jakou nejnizsi cenu lze poridit novy kus? btw jan pavel to zas rozjizdi ve velkym, heh.

30.10.2014 18:01:49

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas