Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Jidnros
No počkej, to oko právě význam má zásadní. Akce otevřít notifikaci by měla být nerozlučne spjata s jejím označením jako přečtená - u emailu to máš taky tak. Nemusíš se pak vracet a dávat "přečteno vše". Takhle ti občas může utéct notifikace, která se objeví mezi tím, než všechno proklikáš, zvlášť pokud tě něco zaujme a začteš se dřív, než se vrátíš k "přečteno vše". Těch případů, kdy si něco přečteš a chceš aby to zůstalo nepřečtené, bude určitě mnohem méně, než těch kdy chceš aby to bylo přečtené.

Navíc s tím "přečteno vše" nejde vybírat notifikace selektivně. Například: nemám čas dívat se na nové inzeráty, ale chci pořešit hodnocení prodeje/koupě, tak si přes oko rozkliknu jen ty, a zbytek zůstává nepřečtený.

4.2.2021 15:00:17

Borghal
samozřejmě by to mělo fungovat všechno tak jak říkáš

ale můj šestej vývojářskej smysl mi říká, že spravit jenom tlačítko Detail inzerátu je na pět minut... kdežto spravit to komplet je na trochu dýl... ale to jen odhaduju...

tak aspoň ať je spravené něco rychle a není to takový opruz jako teď

4.2.2021 15:11:11

Precteno / neprecteno
Soucasna implementace hlavne toho tlacitka akce bez ocicka je pouze docasna kvuli mereni pouzivani (jak moc se pouziva akce bez ocicka a akce s ocickem). Bohuzel bylo nejrychlejsi o udelat takto, ze nefunguje otevreni odkazu do noveho okna (to po vypnuti mereni opravim do puvodniho stavu).

Soucasne by to urcite slo udelat u tlacitka akce + ocicko. Jen to bude preci jen slozitejsi nez stavajici implementace a nechtelo se mi to delat dokud nebudu mit jistotu, ze je to casto pouzivana funkcionalita.

Kazdopadne diky za diskusi, ziskavam z toho cenne postrehy.

4.2.2021 22:49:33

Zeus
Tam je otázka, k čemu to měření bude, když nefunguje to otvírání do nového okna, což je podle mě nejlogičtější způsob používání těch notifikací. Ale teď ty lidi jako já co to otvírají do nového okna jsou přinuceni pracovat s tím jinak, což ti to měření poněkud zkreslí.

5.2.2021 10:12:25

+1
To otevirani do noveho tabu fakt chybi a jakekoliv mereni to zkresli, protoze to lidi nebudou pouzivat tak, jak by chteli, ale tak (krkolomne) jak je nuti soucasna implementace...

5.2.2021 10:51:06

Mereni
Za mne musim rict, ze zpusob jakym bych to pouzivat chtel nefunguje, takze ty notifikace pouzivam uplne jinym zpusobem - coz krom toho ze musim vic klikat to pak i pochopitelne ovlivnuje mereni (vypada to pak ze lidi pouzivaji neco co ve skutecnosti pouzivat nechteji, ale kvuli nefunkcnosti to jinak nejde) - tudiz na data z mereni se asi nelze spolehnout.

9.2.2021 12:27:31

@Zeus
Jak správně poznamenal bilbo - měřit používání něčeho, co jsou uživatelé nuceni používat a nepoužívají to dobrovolně je mírně řečeno zavádějící.

9.2.2021 16:35:40

Oprava otevírání notifikací
Plánuje se nějaká brzká oprava aby šly opět notifikace otevírat do nového okna, nebo si to mám opravit sám přes GreaseMonkey? Tahle chyba už je tu celkem dlouho ...

25.2.2021 17:08:11

bilbo
Ona to není úplně chyba, je to "jen" nahulváta vytvořené měření používání těch tlačítek, abychom věděli, zda má smysl nechat toto složitější řešení nebo je možné ho nějak zjednodušit.

Ale už máme asi dat dost, takže to aspoň částečně "opravíme". V řádu jednotek dnů.

Díky za připomenutí.

25.2.2021 21:28:57

Více informací na panelu "o hře"
Napadá mě jeden zlepšovák, možná by ho ocenili i jiní. Neuvažovali jste o rozšíření/přidaní více informací v panelu "o hře"?
Aktuálně tam je podkategorie "Popis" a "Další názvy této hry". Někdy bych uvítal ještě 2 další kolonky s informacemi a to:

1) "Obsah": který by zahrnoval výpis materiálu, třeba, že hra obsahuje 100 karet, 1 herní plán, 10 figurek, 4 kostky a 5 žetonků... Někdy se z obrázků nedá dost dobře odhadnout co všechno hra obsahuje, resp. "kolik" toho je...

2) "Rozměry karet/obaly": rozmměry nebo doporučované obaly pro karty, z těch co jsou dostupné (týkalo by se to teda pouze her obsahujících karty, u ostatních by ta kolonka zůstala prázdná)
???

* * * * *
Board games klub, Trenčín

30.3.2021 12:20:48

@vulcano
No přidat kategorie je jedna věc a mít informace je věc druhá. Obávám se, že by tyhle kategorie u většiny her byly prázdné.

Navíc může být problém s různými vydáními, zejména u obsahu. Tohle spíš vidím jako věci do diskuse, byť rozhodně chápu užitečnost těch informací.

30.3.2021 13:01:34

vulcano
Podle mě to Miner trefil - kdybychom měli třeba u 90 % her popis, přišlo by mi to smysluplné řešit. Takto je to za mě akorát funkce, jejíž tvorbou se zdrží něco užitečnějšího. Uznávám, že nasypat někam seznam komponent je jednodušší, než se trápit s popisem, ale pořád to vyžaduje nějaké odhodlání uživatelů. A vzhledem k tomu, že třeba vkládání nových her do katalogu není momentálně bodováno, tak nečekám, že by za tohle vkládání (které je v podstatě čistým kopírováním informací od výrobce) byl nějaký kotel bodů. Což - přiznejme si - je stále motivace pro dost uživatelů.

A pak druhá věc - u těch obalů tomu rozumím (na tyhle informace používám BGG), ale u těch komponent - fakt je to k něčemu? u rozšíření se to snažíme většinou v nějaké formě nechávat v popisu (pokud to autor uvede), aby uživatel věděl, o kolik materiálu si rozšíří základní hru. Ale vědět třeba, že je v Burgundech 182 žetonků mi přijde celkem zbytečné...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

30.3.2021 14:06:52

Obrazky: odpadnem! Na hlavnej stranke po kliknuti na obrazok za zobrazi velky nahlad, super a dakujeme.

1.4.2021 15:08:47

Kew, ten počet se hodí třeba když někomu něco dáváš nebo dokonce prodáváš a chceš to svědomitě zkontrolovat. Ne všechny hry mají seznam komponent v pravidlech, ale bohužel asi zrovna u takových by se ty informace k doplnění sem sháněly hůř...

1.4.2021 16:45:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal> Rozumím, ale většinou je to v pravidlech a pokud ztratíš ta, tak na jednom žetonu už asi nesejde :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

1.4.2021 21:10:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak mě napadlo, nebylo by fajn dát ke hrám, které něco vyhrály v trolím palci nějaký odznak? Něco co by oznamovalo, že hra vyhrála jednu z kategorií. Vzhledem k účasti v hlasování tato cena uživatele zřejmě zajímá.

4.4.2021 08:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)


El diablo

Tak to bych se primlouval. A navrhuji pridat do katalogu her zalozku : Ocenene hry
A nemusely by tam byt jen hry ocenene palcem, ale treba i spiele des jahres, ...

4.4.2021 10:18:50

Recenze

Bude u recenzí i tlačítko nelíbí?

4.4.2021 23:06:31

El Diablo> Pěkný návrh, momentálně už v profilu hry nějaká ocenění uvedená jsou, ale dát tomu nějakou štábní kulturu by asi neškodilo.

Bastacka> Ne, tohle jsme řešili a obecně "palce dolů" v nejbližší době nejsou v plánu nikde.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

5.4.2021 01:30:35 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

Bastacka> Pokud se ti recenze nelíbí, můžeš to napsat do komentářů, ideálně s konkretizací toho, co se ti nelíbí.

Možná namítneš, že u "To se mi líbí" se taky důvody neuvádějí, ale troufám si tvrdit, že tam to nevadí, protože v takovém případě se ti většinou recenze líbí ve všech směrech - formálně i věcně, jinak bys to nezvolil.

Ale nelíbit se ti může recenze z různých důvodů. Z formálních, jak je recenze napsána (nečtivě, nevhodný styl, ...), věcných (chybně popisuje některé skutečnosti o hře), nebo subjektivních (nesouhlasíš s některými závěry). A bohužel jsou i případy, jsme jenom lidi, kdy negativní hodnocení je vedeno osobní animozitou vůči recenzentovi.
Uvedení pouze "palce dolů" bez dalšího tak nemá vypovídací hodnotu.

5.4.2021 13:07:01


mh> mno “to se mi nelibi” je presny opak “to se mi libi”, takze vse, co jsi napsal se da prevracene napsat k tomu druhemu. I s tema antipatiema/ sympatiema.

5.4.2021 15:09:45

Toneckrmelec> Ano, v zásadě máš pravdu. Nicméně vyhodnocení té reakce je podle mě jiné. Pokud dostaneš "palec nahoru" bez dalšího vysvětlení, řekneš si "super, asi to dělám dobře" a budeš v tom pokračovat. Pokud dostaneš "palec dolů", asi bys rád věděl, co spravit. Každopádně je slovní komentář informativnější v obou případech, ale mně tohle "zjednodušení jedním směrem" smysl dává.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

5.4.2021 15:20:45 | Upraveno autorem (porovnej)

palce dolu> prosím nepridávať, to len pomáha šikanovaniu a trolovaniu, som rád, že tu nie sú, aj ako ten, čo ich často dostáva :D ale aj ako ten, čo ich často dáva (a potom občas ľutuje, že bol zbrklý), pokiaľ má niekto nejaký problém a chce dať mínus bez vysvetlenia, tak to mínus za to nestojí a len spôsobí zlo a nie dobro, som rád, že o to, tu adminom v prvom rade ide. ďakujem :)

p.s. fakt tu chýbajú nadpisy :( ľudia ich musia teraz simulovať neprehľadným zobáčikom

5.4.2021 15:29:29

PJ

Odstranění nadpisů a jaké si z něj vzít ponaučení

Chápu, že se chystají veliké změny v diskusích včetně možnosti formátování textu apod.

Ale nechápu, proč se odstranění nadpisů nemohlo učinit až těsně před zavedením těchto úprav. Zatím mně to citelně chybí...

5.4.2021 15:49:29

Asi jste nepochopili o co mi jde. Nevím jak používáte ZH, ale já si třeba otevřu titulní stránku a odfiltruji jen recenze. A vidím jen palce nahoru. Což pro mě osobně nemá žádnou hodnotu, když tam není opak. Pak si přečtu recenzi, která se mi nelíbí, je špatně napsaná nebo jsou v ní i pravopisné chyby a jak mám reagovat? Něco pod ní psát, aby se na mě pustil proud výčitek "spravedlivých".
Ne, prostě dám palec dolů a bez emocí se jde dál. Pokud autor recenze bude chtít, tak se může ve zprávě dotázat, co se nelíbí.

5.4.2021 15:53:58

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium + promo
Duna Impérium + promo
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas