Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Měšec - QR kód
Ahoj,
drobný návrh na zlepšení - automaticky generovaný QR kód pro platbu do měšce (se správným účtem, VS, částkou).
Samozřejmě šlo by i pro mesenášství, což by - myslím - výrazně zlepšilo konverzi.
Díky,
Jakub

28.12.2020 13:55:36 | Upraveno autorem (porovnej)

QR
Já bych se taky přimlouval za QR kod....mohu to pak vyřešit z mobilu za cca 20 vteřin.

28.12.2020 14:50:09

QR kód
QR kód bude, neberte to prosím jako závazný termín, protože se vždycky mohou posunout priority nebo může být něco složitější než jsme čekali, ale můj odhad je první kvartál 2021.

28.12.2020 16:21:47

...
BUDE je za mě dobrý termín :-) mě to stačí

28.12.2020 17:26:29

dvě drobnosti na zlepšení
Ahoj,
tak pokud bych mohl mít prosbu, tak bych prosil o dvě drobná vylepšení:

1) označení odpovědi na otázku jako "nejlepší odpověď" je super, jen to srdíčko je strašně malé a nenápadné. Nešlo by ho zvětšit a obarvit?

2) Po vstupu na úvodní stránku je na ní jen jedno jediné políčko na zadávání (vyhledávání hry podle názvu). Mohlo by být defaultně zafokusováno. To podobné je i na dalších stránkách, jako jsou "Kluby a Hráči, ...). Ušetří se nejen mě spousty zbytečného klikání.

Děkuji

31.12.2020 14:31:45

Notifikace
U notifikací při kliknutí na detail inzerátu se notifikace neoznačí jako přečtená a musí se znovu lézt do notifikací a ručně ji označovat za přečtenou. Je to dost otravné. Zvláště když těch notifikací je více a člověk si musí pamatovat co už vlastně rozklikl a co ne. Tj. prosím o označení notifikace jako přečtené když se rozklikne přes "detail inzerátu". Díky

4.1.2021 10:30:58

Linky na rozsireni a opacne

Zdravim
Je prima, ze se ze zakladni hry dostanu na rozsireni.
Neslo by to propojit kompletne. Napriklad abych se z jakehokoliv rozsireni dostal do jineho, ci k zakladni hre.
Diky

4.1.2021 13:24:14

mh

Toneckrmelec
Z rozšíření se na základní hru dostaneš: v tabulce parametrů hry se u rozšíření zobrazuje klikatelný odkaz na hlavní hru.

4.1.2021 13:49:10

Diky za upozorneni

Tak jen mezi rozsirenimi. V zajmu zachovani jednoty bych navrhoval, aby to bylo bud v tabulce parametru, anebo v sekci O hre, nebo v obojim :)

4.1.2021 13:59:12

Rodiny her
Tož já bych šel v tom návrhu asi dál.
Bylo by fajn takto propojit „rodiny her“, třeba Únikovky, Escape Roomy apod.
Podívám se, jestli to někde v plánu máme (myslím, že ano) a pokud ne, tak přidám, ale rovnou taky říkám, že teď máme jiné priority toho, čemu se chceme věnovat.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

4.1.2021 15:32:21

mh

Toneckrmelec, Wolfsen
Propojení mezi rozšířeními (na stejné úrovni)
Nevím, tohle se mi moc nezdá, radši mám "hierarchický" přístup, tedy situaci tak, jak je teď. U hlavní hry vidím seznam rozšíření a u rozšíření pouze odkaz na hlavní hru. Přijde mi, že takhle by v tom byl docela zmatek, tím spíš, když některé rozšíření může rozšiřovat více než jednu hru. Ale možná to je pouze můj osobní pohled na věc a ostatním to takhle nevyhovuje.

Propojení "rodin" her
To by šlo "jednoduše" udělat pomocí systému klíčových slov. U každé hry by se dalo definovat jedno nebo více klíčových slov ze seznamu a pak by bylo možno zobrazit hry, které mají přiřazeno konkrétní klíčové slovo (např. klepnutím na klíčové slovo u hry nebo pomocí vyhledávání v katalogu her). Tím by se dalo flexibilně vytvořit několik různých vyhledávacích os.

4.1.2021 22:08:57

mh

Soukromé seznamy her
Pak bych měl ještě jeden námět. Teprve nedávno jsem zjistil, že všechny seznamy her, které si v profilu vytvořím, jsou veřejné a každý si je přes můj profil může prohlížet. Do té doby jsem předpokládal, že jsou pouze moje privátní.

Zkuste se zamyslet nad návrhem přidat k seznamu her příznak, jestli je veřejný nebo soukromý, a v profilu ostatním zobrazovat pouze ty veřejné.

4.1.2021 22:11:14

Soukromé seznamy her
Také bych byl moc rád, kdyby šly vytvořit privátní seznamy..;)

4.1.2021 22:16:26

Hlídací pes
Moc by se mi líbil systém hlídání novinek u uživatelem vybraných her (obrázky, recenze, soubory, diskuze, bazar), ale netuším jak moc je to reálné.

5.1.2021 15:45:09

Bazar na profile hry.
Nerozmyslali ste dat info "Bazar" priamo na profil hry? Teda ze by popri "Obrázky", "Recenze", "Diskuse" atd, tam bol aj "Bazar" a pri rozkliknuti by mi ukazalo všetky aktualne inzeraty v bazari ohladom danej hry?

10.1.2021 17:29:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Bazar - cena
Neuvazovali ste o tom, ze by se daly sortovat inzeraty i dle ceny?

10.1.2021 19:47:04

SirTonic
Jako myslíš, že bys koupil i hru, kterou nechceš, pokud bude dostatečně levná? :-)

10.1.2021 21:33:14

Smajlíky
Chtěl jsem se zeptat, jak komplikované by bylo zajistit zobrazení, nebo nějakou konverzi pro moderní smajlíky?

Jak hodně uživatelů jede přes smartphone, tak to v textu na ZH dělá hezké bloky otazníků :D a problém je, že při psaní Vás to nenapadne, neboť v mobilu jsou vidět smajlíky, ale až po sdílení či odeslání zprávy to druhý vidí jako hromadu diakritiky :)

15.1.2021 17:33:16

Proti

Jsem proti smajlum.

15.1.2021 18:26:26

pro
????????????????????

15.1.2021 19:11:52

Proti
Tak stačí "napsat" smajlíka klasicky a problém vyřešen. Máš smajlíky a otazníky se neukazují :P ;)

15.1.2021 19:34:08

Pro i proti
Za mě klidně proti...ale rád bych se zbavil otazníků....evidentně to lidi po sobě nečtou, takže věta "stačí je napsal klasicky" moc nefunguje.

Navíc "klasicky" popírat nové technologie je hloupé...dříve, nebo později nás to dostihne a bude se to muset stejně řešit.

Ale bylo by dobré to nějak pořešit...třeba autopřevod do starého formátu, nebo je zcela vynechat nebo je přijmout, ale cokoliv lépe, než hromada otazníků.

15.1.2021 20:49:03

Co to je?
Co to je, nějaké mobilní smajlíky? Věci jako U+1F600 a tak? Na to je potřeba font, který to podporuje, a těch (zdarma) moc není.

Existuje sice třeba Noto Emoji/+Color od Googlu*, ale nevím jaká přesně licence na to je.

A taky měnit font celých stránek je docela nebezpečný podnik... teoreticky jednoduchý, prakticky se něco může pokazit na hodně místech.

*https://www.google.com/get/noto/#emoji-zsye

15.1.2021 21:11:41

bylo by možné
k novinkám na titulní straně i k článkům připisovat, o jakou hru jde? Stejně jako je to u videí? Autor napíše nějaký název a systém doplní (video ke hře XY). Když však napíše někdo článek/recenzi a nazve ho nějak (viz aktuální strana novinek), není patrné o jakou hru jde, což mi přijde zbytečná škoda...

21.1.2021 16:34:07

Novinky
A přitom to tam dříve bylo. Teď je to asi jen u recenzí z recenzního programu ZH a v odlišné podobě.

22.1.2021 07:31:50

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas