Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Vyhledávání v diskusích
Nevím jestli na to už někdo upozorňoval, když tak se omlouvám za duplicitu, ale když zmáčknu tlačítko "Hledat v diskusích", následně zadám klíčové slovo a zobrazí se mi pak seznam diskusí obsahující hledaný výraz, je ono dotyčné slovo zobrazeno BÍLOU! barvou na šedém pozadí stránek ZH! Já to normálně nedokázal přečíst a to jinak normálně vidím :). Nešlo by prosím nastavit nějakou jinou barvu aby to bylo líp čitelný? Třeba červenou, zelenou, modrou, ideálně možná raději nějaký tmavší odstín. Děkuji.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.11.2020 19:01:43

vulcano
Díky za podnět. Vzhledem k tomu, že Zatrolenky pomalu ale jistě přecházejí na fulltextové vyhledávání, bude i vyhledávání v diskuzích v (snad) dohledné době přepracováno. Podnět si píšu a věřím, že se s ním taky nějak popereme. Do té doby poprosím o trpělivost. Můžu to zkusit navrhnout - pokud je to jen o přepsání hodnoty zvýrazňovací barvy, asi by to mohlo klapnout, pokud je za tím něco víc, pravděpodobně dojde ke změně až v rámci nějakého většího balíčku úprav.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

3.11.2020 23:04:00

Chyba
Poprvé vidím,že dlouhé jméno uživatele,zasahuje do názvu tématu :

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/autosportka-6129/diskuse/autosprtka-26495/

21.11.2020 20:10:53

Často se opakující diskuze
Možná to tu už padlo, ale bylo by dobré, aby došlo k vytvoření kategorie fora, kde by byla konsolidována všechna často se opakující vlákna. Konkrétním příkladem je nejčastěji se opakující požadavek na doporučení hry a nejčastěji hry pro dva. U takových vláken bývá problém, že se časem diskuze vykolejí od původního dotazu k jinému, kdy jiný uživatel pokračuje v mrtvém vlákně svým dotazem. Což je podle mě v rámci dohledatelnosti nesprávné řešení, nebo někdo založí nové téma, protože se mu logicky nechce pročítat staré diskuze plné pro něj nerelevantních informací. Mohlo by tedy vzniknout něco jako někam natvrdo přišpendlené "Často kladené dotazy" - tam by mohla být podkategorie "Hledám hru" a v ní zanořené jednotlivé konkrétní dotazy. Na textaci nezáleží, ale takový princip kategorizace by se hodil. Admini by ale asi aspoň ze začátku museli přesouvat do správných kategorií.

22.11.2020 15:59:10

Hledání v herním katalogu
Omlouvám se, zda už tu něco podobného je (pravděpodobně je, ale jak vidno z předchozích příspěvků, hledání v diskusích je jen pro mimořádně počítačově zdatné jedince, kterýmžto nejsu).

Mám potíž s vyhledáváním her v katalogu. Možná, kdyby byla tahle vlastnost webu pěkně funkční a blbuvzdorná, snížilo by se tím i množství dokola zakládaných diskusí "poraďte hru pro XY lidí, zahratelnou za XY času".

Konkrétně jsem se snažila vyhledávat hry, které by byly určené třeba až pro hráče od 12 let. Nicméně když člověk zaškrtne "od 12 let" v kritériích, tak mu to vyhodí nejen tyto hry, ale i všechny pro mladší kategorie. Pokud pak člověk zaškrtne "od 15 let", vyhodí mu to nejspíš úplně všechny hry.

Zcela stejně je to u herní doby. Zaškrtnu "150 minut", tedy chci asi delší, složitější hru, ale vyplivne mi to všechny hry DO 150 minut, tedy i rychlé desetiminutovky.

Kdyby všechny tyto kategorie byly udělané tak, že by si mohl člověk zaškrtat políčka, která má zájem (třeba "od 8, 10 a 12 let" a "do 60, 90 a 120 minut") a systém mu ukázal právě jen tyto hry, které se ve všech vlastnostech protnou (a ne ty, u kterých je, že jsou do 30 minut a od 6 let), usnadnilo by se vyhledávání, skoro bych řekla, že umožnilo, protože takhle to člověku prostě hry dle jeho kritérií nenajde a nezbyde, než požádat ostatní v diskusi, ať mu poradí.

Doporučuji k nahlédnutí třeba vyhledávací systém na hry na (mém vcelku oblíbeném) serveru Hranostaj.

Dík za přečtení a případnou reakci. Omlouvám se, jestli se to tu už někde řešilo. Ale přijde mi to jako celkem podstatná funkce webu, která by si zasloužila pozornost, když už je tu tolik super her v seznamu, tak aby mezi nimi šlo i pěkně vyhledávat.

Díky :)

24.11.2020 09:27:21

@Havelock @Synura
Plánujeme vylepšení obou sekcí, jak diskusí, tak posléze i katalogu. Akorát to nebude hned, ale už k tomu sbírame podklady, včetně vašich podmětů. Díky. :)

24.11.2020 11:42:09

Doplnění kategorie v liště
Neuvažovali jste o doplnění kategorie pro lištu, na které jsou odkazy pro Novinky, Popisy her, Recenze, Videa u her /a je tam možnost nastavení Vlastní/ o kategorii prozatímně nazvanou "podcast a spol", které se poměrně dost rozrůstají?

Na jednu stranu by bylo jistě fajn mít tenhle obsah setříděn, aby se vše pod touhle kategorií našlo, bylo to na jednom místě atd...na druhé straně by si to také uživatel, který tyhle věci prostě nesleduje, nechce je vidět, nezajímají ho - stejně jako třeba popisy "hraní" jiných uživatelů a díky nim mu třeba zmizí něco, co ho zajímá (ano, můj případ), tyhle věci mohl z hlavní stránky odfiltrovat díky volbě "Vlastní nastavení" pryč?

Prosím bez jakéhokoli flamu, že podcasty atd jsou super atd, že jich není moc atd...do toho bych nerad zabíhal. Prostě svou kategorii nemají, což..viz výše.

24.11.2020 21:37:12

Nové obrázky
Nevím jestli už to tady někde nepadlo ale nešlo by udělat aby po kliknutí na nový obrázek který je zobrazený na hlavní stránce zatrolenek se ten obrázek zvětšil? Teď je to tak že se tím přejde do galerie dané hry (což není až tak špatně) ale vůbec se ten obrázek neukáže a musí se ručně najít v celé galerii mezi všemi obrázky. Což když je tam těch obrázků více je dost blbé když se člověk chce jenom podívat na ten jeden nový obrázek a musí si ho ručně sám najít v galerii když by se po kliknutí mohl hned otevřít. Díky

26.11.2020 11:14:06

Creatides

V tom s tebou souhlasím, taky mi to vadí. Pokud by nešlo zvětšení na hlavní straně, tak by pomohlo i to, pokud by přímo v galerii najel ten správný obrázek a nemusel se hledat.
Díky

26.11.2020 11:51:44

Náhled obrázku
Ahoj,

je to tak, tohle není úplně intuitivní a víme o tom. Dojde na to, ale až časem, s tímhle budeme muset ještě chvíli žít, protože toho máme ve frontě předtím ještě hromadu. :(

26.11.2020 12:21:11

Obrázky
Sakalik - jasně, proto jsem psal že to že to odkáže na galerii dané hry vůbec nevadí ale jak píše - kdyby to aspoň odkázalo na ten konkrétní obrázek.

Miner - Díky, chápu že toho máte dost, jen mě to tak napadlo. Není to nic kritického a je fajn že je to aspoň v pořadí.

30.11.2020 15:06:31

zprávy
Mě by se teď třeba hodilo vyhledávání ve zprávách - jako vyhledat zprávy od konkrétního uživatele, nebo podle klíčového slova...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

30.11.2020 21:39:03

vyhledávání v SZ
Ano, po tom volám už dlouho. Psal jsem na to (již dříve) i prosbu přes kontaktní formulář.
A stačilo by obyčejné hledání dle uživatele a dle klíčového slova bez nějakého složitého skloňování a dalších vychytávek (prostě jen obyčejné LIKE).

Jo, a když jsme u těch SZ, tak by bylo fajn mít možnost odpovědět na SZ, kterou jsem odeslal já (ne jen na tu, co mi přišla). Situace: někomu odepíšu na zprávu, on neodepíše, potřebuju něco upřesnit, tak píšu znovu - ale musím dát odpovědět opět na tu jeho 1. zprávu, nemůžu navázat na svoji poslední zprávu.

1.12.2020 07:51:15

bazar

rozdělit na sekce "deskové hry" a "zbytek"

1.12.2020 11:54:17

Nefunguje udílení hodnocení ve firefoxu
Oznamuji že mi nefunguje udílení hodnocení za provedenou transakci ve firefoxu. Otevírá se dialog, ale zamrzne na "Načítám ..." Musel jsem dokončit v chrome, kde to funguje.

13.12.2020 12:43:23

Bazar
Já bych uvítal na stránce každé hry záložku bazar, kde by byl po rozkliknutí náhled probíhající aukce na danou hru. Jako je to např. na databazeknih.cz a určitě dalších serverech :)

13.12.2020 13:14:30

sewa
Vlastně to už máš....bylo přidáno do bazaru možnost vyhledávání. Je to sice o chlup pracnější, ale ta možnost tu je.

13.12.2020 13:33:59

MikeDundee - nefunkční hodnocení v Bazaru ve Firefoxu
Ahoj,

testoval jsem to a ve Firefox 83 mi to na vývojovém prostředí funguje. To bude nějaká záludnost. Nepíše Firefox něco konkrétního? Fungují v něm jiná vyskakovací okna (třeba v Nej odkazy na "Celé pořadí")?

Případně dokázal by někdo potvrdit (ať již nefunkčnost či funkčnost)? Abychom dokázali identifikovat, jestli je to Firefox obecně nebo MikeDuneeho instalace (může to být nějakým doplňkem či třeba cachí atd.).

13.12.2020 13:44:53

Zeus
Ahoj, používám Firefox 83.0 (64-bit). To druhé modální okno které jsi zmínil mi funguje. To u mě nefunkční ohodnocení už bohužel nevyzkouším (že bych se kouknul např. do konzole jestli tam není nějaká javascript chyba) protože jsem aktuální inzerát ohodnotil v chrome. Tak případně jestli potvrdí někdo jiný...

13.12.2020 14:29:43

Firefox
Včera jsem dával dvě hodnocení v Firefoxu na androidu bez problému.
Ale někdy má Firefox své dny a chová se záhadně.

13.12.2020 16:31:42

Nová kategorie do lišty
Víceméně dávám jako UP, předchozí návrh možná zapadl..

Doplnění kategorie v liště

Neuvažovali jste o doplnění kategorie pro lištu, na které jsou odkazy pro Novinky, Popisy her, Recenze, Videa u her /a je tam možnost nastavení Vlastní/ o kategorii prozatímně nazvanou "podcast a spol", které se poměrně dost rozrůstají?

Na jednu stranu by bylo jistě fajn mít tenhle obsah setříděn, aby se vše pod touhle kategorií našlo, bylo to na jednom místě atd...na druhé straně by si to také uživatel, který tyhle věci prostě nesleduje, nechce je vidět, nezajímají ho - stejně jako třeba popisy "hraní" jiných uživatelů a díky nim mu třeba zmizí něco, co ho zajímá (ano, můj případ), tyhle věci mohl z hlavní stránky odfiltrovat díky volbě "Vlastní nastavení" pryč?

Prosím bez jakéhokoli flamu, že podcasty atd jsou super atd, že jich není moc atd...do toho bych nerad zabíhal. Prostě svou kategorii nemají, což..viz výše.

15.12.2020 14:01:40

Fleder
Musela by se jim pak ale udělat samostatná kategorie i v rámci struktury webu - všechny druhy článků, které v tom seznamu uvádíš jsou buďto obecnými novinkami, nebo (častěji) položkami u her: recenze, popisy, videa, záznamy hraní. Pro podcasty nic takového zatím ZH nemají.

Pokud tento námět má zahrnovat i toto, můžu to zkusit přetlumočit dál, nicméně neslibuju.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

15.12.2020 15:16:20

Kew
Jasně, díky, tak, jak píšeš to bylo ode mne myšleno.
Já sice nejsem jejich cílovka, ale tyhle aktivity se hodně rozjíždí a nějaká systematizace by myslím byla fajn.

15.12.2020 15:57:05

Fičúrka
Napadla ma taká fičúrka. Keď si rozkliknem uvodný obrázok hry (obal krabice), tak je pod ním sivý navigačný panel, na ktorom, ale "nefunguje" do prava a do lava- šípka.
Že, keby som si rozklikol uvodný obrázok, tak sipkou doprava a dolava v panely pod obrázkom, by pokračovali obrázky z galérie. Rozkliknes si úvodný obrázok-obal krabice a ked chces vidiet viac, proste pokracujes sípkou a nemusis ist do galérie. Je to len taka drobnosť, ale šikovná :).

18.12.2020 15:04:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder
Jo, nějakým způsobem už jsme na tohle taky narazili, zejména teda u podcastů, protože to nejsou ani videa, leckdy ani recenze, ale zároveň se třeba motají kolem jedné hry a nemá cenu je nasazovat jako novinky. Zkusíme se nad tím zamyslet.

Jahman> Zkusím nadhodit, ale myslím, že "základní obrázek hry" leží v systému trochu jinde než galerie a spojit je nebude úplně jen tak samo sebou. Nicméně je to domněnka :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

18.12.2020 18:13:29

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited spectre
Star wars: unlimited spectre
Akt. cena: 115 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas