Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Holy
Tam žádný vodiče nejsou.

Chci říct: u novinek to nikdy nebylo. U novinek by to vyžadovalo velkou úpravu, protože opravdu nijak nejsou svázané s tou hrou.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.1.2021 08:04:31

Wolfsen
Přiznávám, že jsem se vyjádřil nepřesně, neb jsem úvodní stranu (v menu pod názvem Titulka) označil za Novinky, což je však jen jedna z podkategorií (záložek). Ale to nic nemění na faktu, že se na této stránce u recenzí (a možná i zápisů z hraní) dříve zobrazovalo, k jaké hře patří, včetně odkazu. Snad mě tedy paměť neklame.

22.1.2021 08:19:41

aha, chápu
Nicméně jediný obsah, u kterého to v tuto chvíli dává smysl a není to tam, jsou (neprogramové) recenze.
- U popisů to je.
- U videí to je.
- U zápisů z her to je. (U každého z těch tří jinak.)
- U obrázků to je.
- A u nově přidaných her to bez toho ani nejde, že?

U těch novinek bych to taky rád viděl, ale to by bylo opravdu složitější a jen tak to asi dělat nebudeme.

Tímto nechci tu záležitost zlehčovat a zametat pod koberec. (Ale ani slibovat, že u recenzí to bude co nevidět. Nevím.)

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.1.2021 08:38:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolfsen
Teď jsem třeba viděl článek "Jak má vypadat rozšíření", kde bez doplněného názvu hry není poznat, že se jedná o recenzi ke hře. Dá se to velmi snadno splést s článkem ve stylu, jak by mělo vypadat ideální rozšíření :-)

22.1.2021 09:17:21

Recenze bez popisku hry
Já recenze teď kvůli tomu přestala číst, protože mě vážně nebaví muset v mobilu rozklikávat recenzi a zkoumat, jestli je na hru, která mě zajímá nebo nezajímá.

22.1.2021 09:25:59

Recenze bez popisku hry
Ano je to opravdu na nic když je recenze na hru a nejde z ní poznat na jakou hru a dokonce ani že je to na konkrétní hru nebo jen obecný článek. A když Wolfsen píše že oprava bude složitá a tím časově náročná tak rychlé prozatímní řešení bych viděl že by autor do nadpisu uvedl název hry.

22.1.2021 09:49:15

myslím, že si nerozumíme...
Holy se to snažil vysvětlit, ale nevím, jestli to bylo pochopeno...

Tak ještě jednou - nejde o "novinky" v pravém slova smyslu, u těch se to opravdu někdy nedá poznat, ale o články, které se zobrazují na titulní straně, kterou jsme chybě označili jako novinky.

Tedy problém je v tom, že když někdo napíše článek, není u něj na titulní straně uvedeno, k jaké hře se váže.

22.1.2021 11:38:57

Pelly
Já už Holyho opravdu pochopil (nejsem si jistý, jestli narážíš i na mě) a proto jsem rozebral, že se to vlastně týká „jen“ recenzí.
Zároveň jsem ale tedy přihodil narážku na aktuality (ať to nazveme jiným pojmem). U těch by to bylo složité implementovat.

U recenzí by to mělo být snazší a už o tom horečně diskutujeme. Zatím ale závěr nemáme.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.1.2021 12:15:10

Názvy příspěvků v diskusi
Ještě mě tak napadlo - přijde mi zejména v některých diskusích celkem otravné, že se musí povinně vyplňovat název příspěvku. V některých vláknech to smysl mít může (třeba zde), když je to dlouhatánské pokračovací vlákno a člověk tam chce nahodit nějaké nové téma, ale u většiny ostatních, nebo u diskuse u hry, je to úplně zbytečné - pak tam stejně většina akorát nasází třeba tři tečky nebo něco podobného.

Není to úplně zásadní věc k fungování webu, ale určitě by to psaní do diskuse trochu zkomfortnilo, kdyby ten předmět byl volitelný (nebo tu vůbec nebyl).

22.1.2021 12:56:28

Zázraky na počkání, nemožné...
U recenzí je v titulce vidět už i název hry. :)

22.1.2021 13:17:50

Synura
Wolfsen zmiňoval v přehledu novinek, že se plánuje nový systém diskuzí. V rámci renovace je ve hře i zrušení nadpisů, resp. nějaká forma úpravy.

EDIT: Omlouvám se, netrefil jsem správný článek, je to v diskuzi u poděkování za Q4/2020 :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.1.2021 13:26:51 | Upraveno autorem (porovnej)

No já čumím...
;-)

22.1.2021 13:34:08

Recenze
Ono je spíše škoda, že to u těch recenzí zmizlo. Vždyť to tam dříve bylo, ne? Nebo si to s něčím pletu? Předpokládal jsem, že to dočasně padlo za vlast při implementaci recenzního programu (RP) ZH. Bude-li se to tam tedy vracet, tak bych se přimlouval za maximální jednotnost, takže to udělat obdobně jako u recenzí z RP, tedy v podobě podnapisu (ovšem tedy asi bez obrázku krabice, je-li to VIP pro RP).
A úplně ideální by bylo to sjednotit i u ostatních typů příspěvků, i když to bude znamenat nárůst na výšku. Ale chápu, že tohle není prioritní.
U těch zápisů z hraní jsem si toho prve nevšiml (nejsem odběratelem). Tam je ten odkaz na hru sice unikát, ale možná by stál také za úvahu.

EDIT: Koukám, že než jsem to dopsal (a měl jsem to otevřeno dlouho, neb jsem odbíhal k práci), tak nejen že přibyly další komentáře, ale dokonce už je to i hotovo. :-) Dobrá práce.

22.1.2021 13:36:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Holy
Pleteš si to, nikdy to tam právě nebylo a byl to dlouhodobý nešvar tohohle konkrétního typu oznámení :)

Jinak ano, u zápisů s hraní je ten formát taky takový speciální, třeba se nám to časem povede sjednotit :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.1.2021 15:11:42

Dva drobné náměty
1. Soubory ke stažení - nejde to nějak rozumně setřídit, ideálně podle data vložení? Teď jsem hledal třeba tady: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/k-stazeni/

2. Diskuse a otázky - šlo by reakce na jednotlivé diskusní příspěvky (tedy odpověd na odpověď) odsadit, aby bylo jasné, co k čemu patří a bylo to celé čitelnější? Opět příklad (je tu jen jedna odpověď a několik reakcí na ni, celé je to nečitelné, pokud by toho bylo víc, bylo by to ještě horší): https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/vitejte-ve-svem-vysnenem-domove-8073/otazky/nutnost-vyberu-cisla-domu-cilene-ukonceni-hry-25254/

--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

30.1.2021 20:09:51

mblatny
Díky za podněty. U těch souborů to promyslíme (jestli je tím idálním kritériem datum vložení, nebo nějaký jiný parametr).

Co se týče diskuzí, tam pravděpodobně dojde k větším změnám, takže popisované problémy by se tím mohly odstranit :)


--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.1.2021 12:42:56

rozbité notifikace
Teď se nějak rozbily notifikace. Když chci notifikaci otevřít (v novém okně), objevím se na adrese https://www.zatrolene-hry.cz/jx/notifications-remove?id=|311568|&type=logao a na stránce vidím akorát nějaký JSON:

[{"id":"311568","result":"0"}]

2.2.2021 01:15:40

notifikace v novém okně
Jo no, přestalo fungovat házet si notifikace do nového okna, což je strašný opruz.

Imho nejfunkčnější strategie - naházet si všechny notifikace do nových oken a pak zmáčknout "přečteno vše" - přestala fungovat.

proč :-/

4.2.2021 13:06:07

Jindros
Je to chyba spojená s přidáním nové funkce – současným otevřením notifikace a označením za přečtené.
U tlačítek v notifikacích je přidané tlačítko +oko, kterým přejdeš tam, kam tě tlačítko vede a ještě se hned notifikace označí za přečtenou.

Strategie otevřít vše v nových oknech a pak vše označit za přečtené je tím zbytečná.

Neříkám, že bereme za zbytečné otevření notifikace v novém okně. Tu chybu časem opravíme. Ale ta strategie zbytečná je.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

4.2.2021 13:16:06

.
Strategie není zbytečná.

Mám sedm notifikací. Kliknu na plus oko u jedné. Pak musím jak debil znova do notifkací a tam kliknout na další. Trvá mi to mnohem víc času a mnohem víc kliků.

Dřív jsem si kolečkem během tří vteřin rozklikal všechny na nová okna a pak dal přečteno vše. Pak prošel nová okna a kouknul jestli tam není něco zajímavého.

4.2.2021 13:35:02

Nefunkční tlačítka
Už jsem tenhle problém reportoval dřív. Odpověď byla, že je to na seznamu, ale asi ne zrovna prioritně. Uvidíme.

Wolfsen> Je to trochu jinak. Po přidání tlačítka s okem je(byla by) nejefektivnější strategie kliknutí na oko prostředním tlačítkem myši. Můžeš tak všechny/vybrané notifikace otevřít najednou a zároveň jsou označeny za přečtené.

Šetří to hromadu kliků a čekání na načtení stránek. A je to podle mě ideální řešení notifikací obecně, teď jen aby to fungovalo, jak má.

4.2.2021 13:43:11 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Přijde mi, že to navrhoval někdo, kdo nemusí každý den řešit 10+ notifikací.

Nehledě na to, že znemožňovat uživatelům na webu otvírat odkazy do nových oken je zásadní UX fail samozřejmě.

4.2.2021 13:45:13

Wolfsen
Wolfsene, strategie otevřít vše v nových oknech a pak vše označit za přečtené není zbytečná!
Je to ten nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak proklikat všechny nové notifikace.
Nyní musím vždy znovu do notifikací, což je fakt opruz.

Jindros psal a já s tím plně souhlasím, přesně takto jsem to také dělal (a jsem rád, že nejsem jediný):
Imho nejfunkčnější strategie - naházet si všechny notifikace do nových oken a pak zmáčknout "přečteno vše" - přestala fungovat.

Borghal: otevírání odkazů prostředním tlačítkem myši jsem neznal - díky :)

4.2.2021 14:27:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Duirin
tvle jak si do teď mohl žít bez mačkání kolečka :)

4.2.2021 14:29:40

.
Kdyby šlo aspoň vrátit normální přímej odkaz na to tlačítko Detail inzerátu (nebo jak se to jmenuje) bez té mezistránky, která předpokládám označí inzerát za přečtený a pak přesměruje, což se v novém okně rozbíjí. Prostě tak jak to bylo předtím. To by mělo bejt skoro hned.

To "plus očíčko" klidně nechte rozbitý dlouhodobě, to při více notifikacích nemá žádný význam.

4.2.2021 14:39:33

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas