Hodnocení v bazaru

ahoj, chtela bych se zeptat k cemu ma oboum stranam slouzit hodnoceni v bazaru. Mam podezreni, ze za poslednich nekolik aukci se mi stalo (z pozice nakupujiciho), ze se zacinaji vyrojovat lide s negativnim hodnocenim (od 10+), kteri umele navysuji cenu zbozi jen proto, aby uskodili druhe strane. Nasledne pote hru ani neprevezmou a prodejce ji je nucen znovu vystavit. Zpravidla se do aukci pridavaji na posledni chvili a pak maji negativni hodnoceni typu “nekomunikuje, i kdyz je na ZH kazdy den”. Ja se ptam proc mit hodnoceni na bazaru, kdyz zrovna takoveto problemove lidi nelze nijak znevyhodnit nebo omezit. Kupr. prodejce vystavi hru, ktera se ve vysledku vydrazi za neco vice nez 2,5tis a vyherce aukce je nucen s timto problemistou komunikovat (a to dle pravidla “Příhoz / koupě je závazný akt, kterým se zavazuje hru/zboží za uvedenou cenu skutečně koupit.”) a cekat na to az se vyjadri. Nelze zavest nejake odznaky typu “overeny prodejce“, “overeny nakupujici” pricemz by za tyto premiove odznaky mohli byt lide zvyhodneni - pr. temto overenym uctum by chodili notifikace do mailu o prihozech, naopak tem negativnim ne. Nebo pri vystavovani aukce zamezit nejakym zaskrtavatkem ze si nepreji aby mohli prihazovat lide s neg.hodnocenim 10+. Davam to jako podnet k zamysleni, jinak mi hodnoceni v bazaru prijde jako nadbytecnost, protoze zavaznejsi dusledek skodici strana nema (samozrejme nerikam dat to od prvniho negativniho hodnoceni, proste stat se muze cokoliv, ale u tech vicepoctovych negativnich hodnoceni uz je to prinejmensim zvlastni). Pokud se mylim, uvedte me na pravou miru, ale zda se mi to proste ponekud zvlastni :)

10.11.2021 21:00:04

@Toneckrmelec Tenhle výplod tvé mysli jsem tedy vůbec nepobral: “Ze stejnyho duvodu to totiz muze prodavat prodejce a vy jste ho ted vypekli…”. Chápete někdo co tím chtěl básník říct?

28.11.2021 12:36:12

@kren Co tím, chtěl říct mi přijde očividné. I prodávajícímu mohlo tornádo zničit dům a teď potřebuje rychle peníze a ten člověk, co vyhraje dražbu, ale koupit to nechce, mu tak akorát přidělává starosti.

28.11.2021 13:12:07

To jako budete celé tvrzení, že rozmyslet si koupi po vyhrané aukci je v pořádku, stavět na tornádu?

To je fakt směšná argumentace…

28.11.2021 14:12:06

Já si myslím, že vyhrát aukci nejvyšším příhozem a pak si koupi “rozmyslet” v pořádku rozhodně není. Kdyby se mi to jako prodávajícímu stalo bez opravdu dobře zargumentované omluvy, neváhal bych dát silně negativní hodnocení. Blokovat uživatele je teď možné pouze dopředu. Nebylo by řešením nechat tuto možnost dražiteli po celý průběh aukce?

28.11.2021 14:59:25

@Club162 hele, pokud se ti takhle nekdo priznal k vice nickum, dal bych to vedet adminum, to je asi to nejmesi co jde udelat pro zlepseni situace. 

Co se tyce vyhrozovani a dalsich zprav (napr. ze nekdo zkousi veci ve stylu “Hele, nebudeme se zbytecne prehazovat, napis kolik je tvoje maximum, ja reknu svoje a kdo by by dal vic si to vydrazi za aktualni cenu a ten druhy uz to nebude zvedat”) to je takovy usmevny mistni kolorit…

Kazdopadne s prilivem novych lidi mi prijde, ze klesl pocet tech, kteri berou vyhru v aukci jako zavaznou, v poslednich nekolika drazbach vyherce zacal az po konci aukce resit, v jakem stavu hra je a ze chce fotky, ze teda uvidi, jestli tu hru chce… I kdyz vetsinou jsme se pak teda dobrali toho, ze si dotycny ani neprecetl pravidla a uznal, ze se mel ptat driv (ale fotky dostal :) )

30.11.2021 10:49:32

@Club162 Jestliže ti někdo vyhrožoval či nějak ovlivňoval aukce pod různými nicky, tak to napiš do kontaktního formuláře https://www.zatrolene-hry.cz/kontakt/
Věřím, že to pomůže.
Co se hodnocení týká, tak tu obchoduju dlouho a pro mne je třeba u tebe 24 kladných hodnocení už určitým vodítkem, že obchod s tebou bude v pořádku. Takže bych to jako bezcenný nástroj neviděl. Co mne trápí je situace, kdy prodávajícímu už na běžícím inzerátu přihazuje pro něj nepřijatelná osoba (například se špatným hodnocením). Ale je složité vykoumat jak se rozumně zbavit nesolidních kupujících. No blacklist je alespoň nějaké zlepšení.
Jednou z možností, které ale nejsou zdá se moc využívány je VIP bazar. 
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-upravy-v-inzeratech-na-bazaru-7105/ Což je v podstatě podobné jako ověření, které navrhuješ. Zvýší se ti jistota, že prodej dobře dopadne, ale zase budeš mít menší okruh nakupujících. Stejně jako by to bylo při ověření dopisem.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

3.12.2021 18:26:49

PJ

@2vkjmch Naprosto souhlasím. Předevčírem jsem o tom psal zde: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/bazar-navrhy-na-zmeny-k-lepsimu-otazky-do-diskuse-17064/ 
Nejjednodušším a nejefektivnějším řeším obrany vůči nepřijatelným kupujícím je IMHO možnost updatu blacklistu i během aukcí… 

5.12.2021 11:33:05

@PJ Však ono stačilo nechat plně v kompetenci prodávajícího rušení příhozů na jeho aukce. Tedy aniž by o to musel být nejprve požádán. Nevidím v tom nic problematického, naopak je to přeci plné právo prodejce stejně jako umístění kohokoli (klidně bezdůvodně) na blacklist…

5.12.2021 13:00:42

Jako zrovna dnes se u spousty inzerátů objevily nečekané příhozy o větší částku (víc jak doporučená , třeba o 50kč). Od uživatelů bez hodnocení. Např i malé velké galaxie. 
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/153610

To tu lidi pročetli diskuzi a inspirovali se fake účty? :D Nebo je vše v pořádku a jen to tak vypadá?

6.12.2021 11:00:13

@JimboSlinger - Nový uživatelé si často nepřečtou pravidla zdejšího bazaru a netuší, že ZH nemají automatický minimální příhoz do max. částky kterou zadají. Viděl bych to spíš v tom.

6.12.2021 11:03:32

Jestli to, co píšu, padlo v některé z diskuzí na webu, tak se omlouvám. Nejsem pravidelný návštěvník webu a i když jsem diskuze s náměty k webu a bazaru zběžně projel, mohl jsem něco přehlédnout.

Že je možné aukce mařit je jasné, děje se to na každém aukčním webu, nejde tomu tak úplně zabránit. Ale zároveň je podle mého možné tím zmařením sám sobě jako zájemci o hru i pomoci. Dám příklad. Mám zájem o hru XYZ, pár lidí už přihodilo. Přihodím i já a později přihodím ze svého druhého účtu částku třeba o tisícovku vyšší, než je. V tu chvíli většina lidí asi aukci zabalí. Výherce po skončení aukce nekomunikuje. Prodejce má smůlu, ale chce hru samozřejmě prodat a to pokud možno hned a ne znovu hru vystavovat. A protože vidí, kdo byl tím druhým v pořadí, možná se pokusí prodat hru jemu bokem přes zprávu a to za částku, kterou dotyčný nabídl. S čímž ten, který takto maří aukci, počítal a ten extra vysoký příhoz dělal za účelem toho, aby to přesně takto dopadlo. Nemusel se přehazovat s dalšími, ušetřil a stal se kontumačně vítězem. A web tím přišel o provizi, protože málokterý prodejce se pak přizná, že hru střelil bokem, ale stále díky tomuto webu.

Nebylo by proto lepší, aby se příhozy mohly zvyšovat jen o určitou částku? Třeba padesát korun nebo sto korun maximálně. Nevyřeší to maření aukcí ani další problémy s aukcemi spojené, ale zcela jistě to vyřeší příhozy z druhých účtů, které mají za cíl jediné - vyřadit ostatní zájemce z aukce.

13.12.2021 17:36:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@alibrum To je nesmysl a dvousečná zbraň. Tímhle by se aukce neúměrně prodlužovaly, protože ve zdejší aukci přihození v poslední den aukce prodlužuje aukci o další den. Takže pravidlo nadiktovaných minimálních příhozů by šlo proti pravidlu prodlužování aukce o další den - to by mne štvalo i jako prodejce tak i jako kupujícího. Navíc když mám o hru opravdu zájem a nezáleží mi moc na penězích, tak chci přihodit hodně a hru získat co nejdřív a docela by mne štvalo, že musím nesmyslně čekat, pořád hlídat aukci a opakovaně a opakovaně pořád přihazovat.

Podle mne je tvůj nápad dost nesmyslný a má víc negativ jak pozitiv.

 

15.12.2021 01:11:15

@kren (nepodařilo se mi udělat odkaz)

Neprodlužovaly by se o nic víc než aukce, kde se už teď přihazuje po menších částkách a nikdo z přihazujících to vyloženě „nepřepálí". To už se děje přece teď. Prodloužilo by to některé aukce, to jistě, ale jen některé.

Možná je můj návrh nesmyslný a má víc negativ než pozitiv, ale ten systémový problém, kdy lze takto vyčůraně postupovat, tu je. Prakticky lze v aukci od koruny nahodit tři stovky a následně z druhého účtu mrsknout pět litrů u hry, za kterou pravděpodobně nikdo víc než tisícovku dávat nebude a ta aukce tím de facto skončila a dost možná se nakonec ti dva dohodnou na těch třech stovkách. Tím vydělá vyčůránek, prodejce asi prodá za méně, než by mohl a web ostrouhá.

Minimálně pro uživatele bez hodnocení by takové omezení podle mě smysl mělo. Protože právě z takových účtů by nejspíš ty účelové příhozy lidé prováděli.

15.12.2021 11:47:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@alibrum Ty máš zkušenosti s takovými aukcemi? Pokud ano, můžeš podezřelou aktivitu nahlásit adminům, aby ji prověřili. Oni navíc mají další své nástroje, jak tohle kontrolovat. Zavádět restrikce kvůli něčemu, co se stane 10x do roka, by bylo opravdu krátkozraké.

Asi jako bys u pokladen v obchodě zavedl povinnost každou jednotlivou bankovku při přijetí strojově zkontrolovat, jestli to není padělek, protože ta možnost, že každý může dát padělek, tu je. Ano, asi bys zachytil víc padělků, ale za nesmyslnou cenu.

15.12.2021 12:00:13

@Herald

Nemám. Doufám. Ale to neznamená, že i bez zkušenosti takový systémový problém nemůže existovat. Já si myslím, že existuje, tak jsem na něj upozornil. Nic víc.

15.12.2021 12:04:09

@alibrum Tak pokud mně jako prodejci, nebude vyhovovat ta cena, kterou nabídl 2. v pořadí (protože si myslím, že ta hra se může vydražit za víc), tak mu ji jednoduše neprodám. Výherci dám negativní hodnocení. Popřípadě dám adminům podnět k prověření nekalé činnosti a hru vystavím znovu. Rozhodně mě nic nenutí ji prodat pod cenou.

15.12.2021 12:23:01

@Herald, @kren

Rozklikl jsem si několik vašich posledních aukci a ve všech se přihazuje po méně než stovce. Koukl jsem i na aukce jiných a tam se děje totéž. Pokud by ten limit platil, docházelo by tak k prodlužování aukcí vinou toho limitu výjimečně. A nejde až tak moc o restrikci, když to lidi vzhledem k nízkým příhozům neomezuje. Výjimečně tedy dochází i k tomu, o čem píšu já. Ale zatímco to výjimečné prodloužení aukce není nic závažného, tak ten extrémně vysoký příhoz maří aukci.

Na příkladu této aukce: https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/137284/ Pokud by některý uživatel s příhozy se sedmičkou na začátku následně z fejk účtu nadhodil 2200, už by cena nerostla nahoru.

Mně to může být jako jednotlivci jedno, já nabízím tři hry, u dvou je prodej na dobré cestě, třetí si dost možná při nezájmu ponechám. Jenom tu vidím možnost, jak by někdo mohl opakovaně zneužívat vysokých příhozů ve vlastní prospěch a když to bude dělat rozumně, když už nějaké přhozy jsou, tak tím klidně může hru získat.

Mějte se fajn.

@KukaLib To jistě můžeš. Pokud by ale takové chování bylo díky limitům eliminováno, nebo alespoň značně omezeno, tak bys i při příhozu takového vola vůbec nic z toho dělat nemusel a mohl hru prodat i přes ten účelový příhoz.

15.12.2021 12:40:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@alibrum Nezlob se kvůli tvé pomyslné paranoie ve velice zanedbatelném počtu případů omezovat všechny ostatní mi to opravdu vůbec nepřipadá jako dobrý nápad. Tvé vyjádření, parafrázuji: “Nemám s takovými aukcemi zkušenosti, ale stát se to může”, mluví za vše. Politika “Nevím jestli se to děje, ale pro jistotu zkrouhneme všechny” se mi ale vůbec nelíbí. Proč nenechat řešení na prodávajícím, když bude mít podezření, že někdo s velmi vysokým příhozem odstoupil od aukce? Proč to systematicky kvůli statisticky zanedbatelnému počtu řešit pro všechny tím nejhorším způsobem to mi skutečně rozum nebere.

15.12.2021 13:33:30

@alibrum  Hlavne v tech svych uvahach podle mne uplne nepocitas s tim, ze se tady docela hlidaji duplicitni ucty a podobne srandy. Jasne, obejit to jde, ale je to zase namaha navic…

Omezeni prihozu by fakt nefungovalo, naopak by to nahravalo lidem, kteri zkouseji ostatni vycukat casove - nedavno jsem se ucastnil aukce, kde nekdo prihazoval pravidelne cca 23:59 o minimalni prihoz a fakt to nebyla zabava :)

15.12.2021 15:48:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren Naposledy: Ty limity nejsou žádné krouhání, když většina lidí přihazuje po mnohem menších částkách. Omezení výše příhozů prakticky pro uživatele nic k horšímu proto nezmění. Ale k lepšímu ano, může to pomoci omezit praktiku, o které píšu. Nepíšu o tom kvůli paranoie (já tu žádné další hry nabízet nebudu, protože žádné hry k prodeji nemám), ale proto, že tu taková možnost je, nahrává lidem, kteří nehrají fér a lze s tím něco málo udělat, aby se případně dělo v menší míře.

Politika “Nevím jestli se to děje, ale pro jistotu zkrouhneme všechny” se mi ale vůbec nelíbí. Ani mě ne. Taky o ničem takovém nepíšu. Píšu o "systém umožňuje nehrát podle pravidel a malá změna to omezí. Aniž by to v praxi omezilo kohokoliv jiného." Proč to prakticky omezení pro další není už jsem uvedl.

@WillBlack Takže praktika, která ti vadí, se dávno děje a neomezená výše příhozů ji nijak neeliminuje. ;-) A není žádný důvod, proč by se tohle mělo dít při limitu častěji. Nebyl by omezen počet příhozů za den, ani kolik lidí může přihodit, jen výše jednoho příhozu.

Ať si to majitel, provozovatel, admin(i) přebere podle svého, já přišel jen upozornit na možnost zneužití. Tím to za sebe definitivně uzavírám.

15.12.2021 18:40:51 | Upraveno autorem (porovnej)

@alibrum Naposledy ;D. Opravdu je to ptákovina a že to není zkrouhnutí a neomezí to možnosti uživatelů, kteří chtějí přihodit vysokou částku ať už mají tu aukci z krku a nemusí ji sledovat a pořád dokola přihazovat, snad nemyslíš vážně.

15.12.2021 18:48:16

P. S. @kren Viz 15.12.2021 12:40:12

15.12.2021 18:53:33

@alibrum - Ahoj, tato opatření opravdu zavést neplánujeme. To co popisuješ je mezní scénář, navíc prodávající není povinen oslovovat druhého v pořadí, prostě hru vystaví znovu a nám dá vědět, že první aukce byla zmařena. My mu zrušíme provizi a vrátíme inzerát. Kdyby mně někdo aukci zkazil podezřele vysokým příhozem, pak bych určitě nenabídnul hru za cenu se kterou nejsem spokojen druhému, tuplem ve chvíli, kdy existuje oprávněný předpoklad, že nebýt toho extra vysokého příhozu, šla by cena nahoru. 

 

 

15.12.2021 20:57:03

@alibrum Abych pravdu řekl já jsem se už v tvých zdůvodněních, že a jak to nikoho neomezí už úplně ztratil, přestože jsem to četl několikrát. Asi jsem blbý a nemám na to to pochopit. Jestli to někdo chápe a bude s tebou souhlasit, tak fajn, já si kvůli tomu žíly trhat nebudu ;D.

PS: Než jsem to odeslal, tak se ozval za adminy Miner a myslím, že to vystihl úplně přesně.

15.12.2021 20:59:22 | Upraveno autorem (porovnej)

už jenom z tohoto důvodu bych byl za registrované  uživatele aukcí :

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/155591/

hodně mě zajímá jak tohle dopadne… Odpovím si sám:

nějaký magor tu hodil šílenou částku a za chvilku bude žádat o zrušení příhozu, jestli teda vůbec tuší co to je a jak to funguje… nebo se pletu?

a nebo tady pěkná sbírka účtú kde si nekdo založil účet přihodil, a už se neobjevil:

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/154181/?fbclid=IwAR23HCg-j0dwJR98URakZ2DUPxTYPbyj1TCeV9c5Dub_qUO84RgHB1IIU-0

z toho hromada duplicitních účtů jenom srší…..

 

16.12.2021 22:00:49

Vybíráme z Bazaru

NEXUS - Arena Combat System - zánovní
Akt. cena: 2499 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas