Hodnocení v bazaru

ahoj, chtela bych se zeptat k cemu ma oboum stranam slouzit hodnoceni v bazaru. Mam podezreni, ze za poslednich nekolik aukci se mi stalo (z pozice nakupujiciho), ze se zacinaji vyrojovat lide s negativnim hodnocenim (od 10+), kteri umele navysuji cenu zbozi jen proto, aby uskodili druhe strane. Nasledne pote hru ani neprevezmou a prodejce ji je nucen znovu vystavit. Zpravidla se do aukci pridavaji na posledni chvili a pak maji negativni hodnoceni typu “nekomunikuje, i kdyz je na ZH kazdy den”. Ja se ptam proc mit hodnoceni na bazaru, kdyz zrovna takoveto problemove lidi nelze nijak znevyhodnit nebo omezit. Kupr. prodejce vystavi hru, ktera se ve vysledku vydrazi za neco vice nez 2,5tis a vyherce aukce je nucen s timto problemistou komunikovat (a to dle pravidla “Příhoz / koupě je závazný akt, kterým se zavazuje hru/zboží za uvedenou cenu skutečně koupit.”) a cekat na to az se vyjadri. Nelze zavest nejake odznaky typu “overeny prodejce“, “overeny nakupujici” pricemz by za tyto premiove odznaky mohli byt lide zvyhodneni - pr. temto overenym uctum by chodili notifikace do mailu o prihozech, naopak tem negativnim ne. Nebo pri vystavovani aukce zamezit nejakym zaskrtavatkem ze si nepreji aby mohli prihazovat lide s neg.hodnocenim 10+. Davam to jako podnet k zamysleni, jinak mi hodnoceni v bazaru prijde jako nadbytecnost, protoze zavaznejsi dusledek skodici strana nema (samozrejme nerikam dat to od prvniho negativniho hodnoceni, proste stat se muze cokoliv, ale u tech vicepoctovych negativnich hodnoceni uz je to prinejmensim zvlastni). Pokud se mylim, uvedte me na pravou miru, ale zda se mi to proste ponekud zvlastni :)

10.11.2021 21:00:04

@Club162 Hele zrovna u takové specifické věci jako je Brno Šalinou se fakt nedivím, kdyby bylo víc lidí co si tu založí účet jen kvůli tomu.

16.12.2021 22:36:49

To, že se sem lidé registrují kvůli konkrétní aukci je celkem běžné. Takové obchody v drtivé většině případů dopadnou dobře, protože ti lidé tu danou hru opravdu chtějí.

Co se týká toho nesmyslného příhozu, ten jsem zrušil a toho uživatele zablokoval.

Co se týká akce Brno šalinou, tak by mně zajímalo, proč z toho srší hromada duplicitních účtu? 

17.12.2021 00:02:14

Neuvažovali ste zaviesť pravidlo, že každý si môže vydražiť iba jednu hru za rok? Bolo by to viac fér pre ostatných aby sa na každého dostalo.

Alebo ideálne pravidlo, že ,,ľuďom,, čo nemajú žiadne hodnotenie by sa bazár vôbec nezobrazil? (…keď je to tu téma o hodnocení)

áno myslel som to smrteľne váźne, a určite každý argument proti nemá šancu obstáť, sú to neprekonateľné návrhy 
 

Ako za posledných 5 rokov mám fakt kopu poznámok o paranoidných a premúdrelých ľuďoch v ČR/SR bazároch, a keď už si myslím, že nik s ničím originálnym nepríde stačí otvoriť zatrolenky :D 

17.12.2021 02:40:08

@Bbubálek A první hodnocení, aby se mu ten bazar zobrazil, by získal jak?:)

17.12.2021 08:19:46

@meah Poposedni;)

17.12.2021 10:20:56

@Herald Pomohlo. Plně jsem se nesoustředil, no…:) mea(h) culpa!

17.12.2021 10:44:50

@Bbubálek “Neuvažovali ste zaviesť pravidlo, že každý si môže vydražiť iba jednu hru za rok? Bolo by to viac fér pre ostatných aby sa na každého dostalo.”

Teda už jsem se dlouho takhle nezasmál, to sis dělal srandu, nebo jsi to myslel smrtelně vážně. Už vidím, jak by z takového na hlavu padlého pravidla byli nadšení prodejci. Marně by vyhlíželi kupce, kteří by sice zájem měli, ale před půl rokem kupovali jinou hru a teď bude na “neprodejnou hru” díky takovému pravidlu celou aukci marně vejrat jak prodejce, tak potenciální kupci.

Navrhni to i vydavatelům, že hry budou na příděl jedna ročně ;D ;D ;D. Určitě tvůj geniální nápad ocení.

17.12.2021 16:43:43

Já bych to ještě trochu posunul…

 

Zaveďme pravidlo, že prodat můžeš až poté co koupíš…a pouze to co koupíš. Protože co kdyby ta hra byla třeba kradená žejo? :D

 

Lidem se prostě nedá věřit :D

 

17.12.2021 17:26:38

@meah práve, nijak, koľko ludí by tu bolo zrazu spokojných, že  neprihadzujú účty bez hodnotení :D 

@El Ďábel  
jo to by bolo fajn a ideálne až po tom čo si si tú hru aj naozaj zahral, predsa nebudeš predávať nehranú hru, to smrdí podvodom aj tím daňovým… ale musíš mať aj dôkaz, že si to hral aby sa nenašiel nejaký špekulant, čo by tvrdil že to hral a pri tom nehral… :D 

@kren : dúfam,že si to ani na sekundu nebral smrteľne vážne … sakra ja ťa považoval za jedného z mála rozumných tu ná :D 

Ale keď tak nad tím premýšlam ono by to vôbec nebolo zlé, aspoň by sa nekopili veci čo sa nedostali na stôl…  to nie je to tak zlý nápad :D 
 

17.12.2021 22:15:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bbubálek Asi jsem měl špatný den ;). Napřed jsem si myslel, že je to nějaká blbost od nového uživatele a pak jsem si všiml, že už jsi tady skoro 6 let a že přece není možné, aby starého mazáka napadla taková ptákovina ;D.

Ale poslední dobou se tady rojí sem tam absurdní návrhy, které dotyční myslí vážně, tak jsem se ani nedivil.

17.12.2021 22:45:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bbubálek Ty věci, které popisuješ … já nevím, buď máš smůlu na lidi nebo já štěstí. Koukám, že máš 37 pozitivních hodnocení. To není úplně málo. Pokud jsi se jen u desetiny setkal s těmi reakcemi, co píšeš (nařčení, že si přihazuješ na vlastní aukce; jsi zloděj díky poštovnému apod.), tak upřímnou soustrast. 

Já mám pozitivních hodnocení o 100 a kousek víc než ty a s jediným takovýmto trolem jsem se nesetkal. Asi jsem prodával hry, které troly nepřitahují :-D

Neber prosím můj příspěvek negativně, jen chci říct, že prakticky nemám negativní zkušenost s místním bazarem (a ano, asi jsem toho víc koupil než prodal, takže ten rozdíl v počtu hodnocení může být irelevantní). Naopak, dvakrát jsem omylem prodával a inzeroval něco víc než byla zkušenost (dáno mojí neznalostí, že např. k Thunderstonu existovalo 1 další rozšíření, o kterém jsem nevěděl a já inzeroval, že prodávám “včetně všech rozšíření”). S kupujícím jsme se domluvili na slevě a bylo vyřešeno - prostě obecně se setkávám s pozitivním přístupem. Tak doufám, že mi to vydrží :-)

17.12.2021 23:00:37

nevím kam to hodit, ale týpek se snaží oškubat lidi:

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/155995/

20.12.2021 18:10:33

Ty jo… to je teda debata. Já naštěstí jen kupuju a s prodejem nemám zkušenosti. Ale za celou dobu se mi nestalo že bych narazil na podvodníčka (nebo o tom nevím) a to tady nakupuju hry od levných až po hru za 12 000. Já bych nechal vše jak je a jednotlivosti bych řešil jako jednotlivosti a ne systémově (když se v bchodě objeví zloděj tak taky hned nezpřísním pravidla všem zákazníkům, ale chytím toho zloděje a dám mu přes pracky). Poctivci držte se a díky všem za příjemné aukce s perfektními lidmi - ti na které to neplatí, to vědí sami.

8.1.2022 02:58:49

@Golom Naprostý souhlas.

8.1.2022 09:51:33

@Miner No možná ne duplicidních ale Fejkových, protože takovou koncentraci účtů, které někdo založil, potom přihodil a už se neukázal je u toho inzerátu dooost.  Je mi jasné, že se najde někdo kdo si hru chce koupit a má zájem jen o jednu tak si založí účet a draží. ale tady jich je hned po sobě asi 10 pěkně den po dni :D Ale to jen tak

14.2.2022 18:48:06

@Club162 - To mnohem spíš odpovídá tomu, že ti lidé se sem regli jen kvůli té hře, ve chvíli kdy cena překročila jejich hranici, tak zmizli a už se nevrátili. Opět to není nic výjimečného. Každopádně my bazar hlídáme a v rámci našich možností IMO velice pečlivě, každý měsíc přibude pár blokovaných účtů. 

 

EDIT: Schválně jsem se na to Brno šalinou ještě podíval a není tam vůbec nic co by potvrzovalo tvoje domněnky. K obchodu došlo, druhý zájemce v pořadí hru koupil o něco později v jiné aukci, obchod také proběhl. Tudíž je evidentní, že ti dva co se o hru přetahovali jí opravdu chtěli, poté co ji koupili už sem nechodí, nic překvapivého pokud sháněli jen Brno šalinou. Ostatní to vzdali ještě dříve aukci neovlivnili a asi zjistili, že na ZH tu hru za levno nepořídí. Zkrátka a dobře, data nepotvrzují tvojí interpretaci, která stojí jen na dojmech. 

14.2.2022 19:25:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@Miner  To je jedno…ale  když se podíváš na začátek aukce a rozklikneš si jednotlivé účty tak  dle data zjistíš že dotyčný se přihlásil přihodil a už se neobjevil, např @Sisinka77  účet se objevil přihodil a už se nikdy nepřihlásil další @Tacinka další @Verca-ver a pod 

jn jedině že by si emailu přečetli že je někdo přehodil  z “10 ” Kč na 15 a vzdali to jn je to možne :)

Ale jak píši já nikoho neobvinuji jen mi to přijde divné, když se to sejde naráz u jedné hry.. ale kde není žalobce není soudce 

Ano, je to jen můj dojem a názor, a rozhodně nechci shazovat práci adminů, vím že to není nic lehkého se tu o to starat :)

 

 

14.2.2022 21:04:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak já nevím - při počtu her co mám doma a při cenách za jaké nakoupím některé rarity ať tady, na zahraničních webech a nebo v obchodech - teď např #Combat! Volume 1 rozšíření vol 2 přímo ze států, k tomu poštovný, jak kdybych tu armádu opravdu převážel a ještě clo… se tady babrat v tom jestli někdo přihodil na 10.- nebo 15.- a pak se neobjevil podruhé… přijde jako “…ehm… dobré počtení”, ale rozhodně ne něco co by “bořilo bazar”. Jak smutné, že někomu se tady chce roztáčet kola diskuze o “jehož jméno se nevyslovuje” a já se k tomu ještě přidávám :-)

ps. To nemělo bejt chlubení že mám hodně her, nebo že mám hodně prachů :-) jen se chlubím že už mám konečně tuhle hru doma… heč :-)

18.4.2022 13:51:01

Vybíráme z Bazaru

Arkwright CZ+ENG - karetní hra
Arkwright CZ+ENG - karetní hra
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas