Co s bodama?

Co se dá dělat s bodama?
Je za to sleva na nějaký hry?
Nebo se za to dostává hra, nebo nějaká soutěž nebo sleva na vstupným na nějakou herní akci?
Nebo něco jiného?
(kromě teda ikonky a změny symboly před nickem)

:-)

10.3.2011 09:56:49

@Jedi
a záleží vůbec na tom? Zeus prostě udělal web, tak jak to považuje za správné. Ty s tím buď může nebo nemusíš souhlasit. Já se díky nepříjemnému procesu schvalování také rozhodl dále nepřispívat recenzemi a popisky, ale to neznamená, že bych bral jméno boží nadarmo. Stojí mi za to tady být a debatovat o věcech, které mám rád. Uznávám právo Zeuse udělat zatrolenky právě takové, jaké chce on - protože jsou JEHO. Úvahy o kapitalistickém spiknutí mě úspěšně míjí.

10.3.2011 14:49:39

zajímavé téma
Vždycky se dá najít něco, co vyjímečně pobaví :).

10.3.2011 14:51:09

rbx

jedi
co na to rict, ja osobne mam miniaturovky (o ktere ti predpokladam jde) rad a naopak je ve fotkach uprednostnuju, protoze se mi to proste libi a moc jich neni. Se zbytkem co pises, tak zkusenosti nemam a mel by sis to ty sam vyridit s Diem, protoze je to patrne spor mezi vami dvema.

10.3.2011 14:55:22

Zhan Shi
Je důležité o tom vědět, nesnažit se zbytečně a nebejt pak překvapenej.


10.3.2011 14:55:31

Jedi
Zednare bych za tim nevidel;) Proste si to Zeus jen dela dle sveho...

10.3.2011 15:09:51

to Jedi
Tak na to se snad ani reagovat nedá a nebo to lze přejít pouze úsměvem :). Jsem tady na Zatrolenkách skoro od začátku a můžu říct, že mne tvůj dlouhý příspěvek velice pobavil. Doporučoval bych ti tvé konspirační teorie vydat knižně, třeba budeš mít úspěch a i nějakou korunu si vyděláš :))).

10.3.2011 15:11:56

Jedi
Ale na to, že tento web je primárně určen deskovým hrám a ne miniatures není přece nic špatného. Když jsem hrával jen miniatures, navštěvoval jsem Chaotit, který je zase zaměřen na tento typ her. Kdybych hrál Magic, tak bych zase navštěvoval jiný web. Prostě Zatrolenky navštěvuje nejvíce hráčů stolních společenských her a tak potom web podle toho vypadá, ne tom není nic špatného.

10.3.2011 15:17:03 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Ať si to dělá jak chce,
ja poukazuji "jen" na alibismus, měření dvojím metrem... a evidentní nesrovnalosti.

10.3.2011 15:17:34

PJ

Jedi
Ujišťuju Tě, že se rohlíkem opíjet nenechávám ;-) Hraju moderní deskové a karetní nesběratelné hry a jsem aktivním členem občanského sdružení, které zatřešuje herní klub (ano, je to o penězích, protože si pronajímáme prostory a kupujeme hry; nicméně podle výroční zprávy jsme za loňský rok v mínusu, takže komerci bych tam neviděl). Jsem spokojen s podporou klubu a hry, které jsem chtěl přidat, byly vždy bez diskuzí zařazeny do databáze. Narazil jsem, když jsem chtěl přidat RPG hru, kdy jsem byl rozumně přesvědčen, že ZH se na RPG nespecializuje. OK, nikde není uvedeno, že jsou otevřenou databází VŠECH her.

Je třeba si uvědomit, že ZH jsou projektem jednoho člověka. Nikoliv občanského sdružení nebo nadace, která by sponzorovala chod stránek a platila jejich programátory. Je pak logické, že obsah podléhá vůli majitele. To je zcela legitimní a neviděl bych za tím žádný alibismus, ale zcela otevřené osobní preference, za které se nemá komu omlouvat nebo je objasňovat.

Vzhledem k tomu, že na chod stránek přímo nepřispíváš (nikdo z nás), buď to akceptuješ nebo změníš lokál, ale připadá mi nefér ublíženě pokřikovat jako by Ti to tu (spolu-)patřilo.

V hospodě si taky nepůjdeš stěžovat, že se tam vaří podle údajně alibistické vůle majitele (a případně štamgastů) a ne podle přání okrajových návštěvníků.

10.3.2011 16:23:24 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

PJ
napsal jsi to moc hezky, souhlasim s tebou. Ale zaroven si myslim, ze cas od casu neni na skodu toho naseho Dia trosku postouchnout, at tam nahore nespi na vavrinech. Co myslis? :-)

10.3.2011 16:36:50

PJ

rbx
Ba, ba. Já to taky občas dělám a zatím jsem bleskem po makovici nedostal ;-)

10.3.2011 16:40:49

přečtení
Doporučuji si můj příspěvek přečíst ještě tak dvakrát.

Pomalu odstavec po odstavci.

10.3.2011 18:31:51

to Jedi
Jo a ještě bys mohl doplnit bod č.5) že Zeus má prsty v atentátu na Kennedyho a bod č.6) že je to mimozemšťan co utekl z oblasti 51 :))).

10.3.2011 18:57:05

Jedi
Četl jsem celou diskuzi i tvůj příspěvek několikrát a stále tápu, co chtěl básník říct. Je mi jasné, že máš svůj pohled, ten ti nechci vyvracet, máš na něj právo, jako všichni. Není mi ale stále jasné, co vlastně chceš. Popsal jsi, co dle tvého mínění nefunguje, ale už jsem se nedozvěděl, jak by to fungovat mělo, nebo co je třeba změnit. Kritika, která není konstruktivní je marná, protože účastníky nikam neposunuje. Co by sis tedy představoval udělat jinak?

P.S.: Nepíšu to proti nikomu, jenom v diskuzi marně hledám ten záchytný bod, u kterého se dá argumentovat pro a proti, protože dle průběhu diskuze to vypadá spíš já o voze, ty koze. :-/

10.3.2011 21:14:10

Jedi
pochybnosti o nejake zavislosti na necem a komerci na ZH jsou totalne liche. Kdyz jsem se po nejake 10 lete pauze vratil k deskovkam a internet mi byl velkou pomoci v orientaci, tak jsem narazil na dva weby, kde se pohybovali nekteri stejni lide (napr. kren, sydo). hrajeme.cz a ZH. ZH v te dobe byly velmi chude, kloboucku a rytirskych helem bys napocital na jedne ruce s tremi amputovanymi prsty, clanku tu bylo par a byly to v podstate stranky zabyvajici se okrajovymi zanry, zatimco na hrajeme.cz se to jen hemzilo, protoze se tam jelo na popularni vlne Osadnici - Carcassonne - Puerto rico - Agricola atd. Po nejake dobe se par nadsencu vrhlo na tyto stranky a zaclo se to tu nezavisle a ze svobodne vule hemzit hrami, o kterych jsem pred tim nemel ani paru a zacal jsem se po nich shanet. a takovych lidi byblo ocividne vice, protoze po dvou letech se ZH zmenily k nepoznani. A to ze svobodne, nekomercni a nezavisle vule zdejsich hracu. Hraci tady totiz tvori obsah, tak docela nechapu, koho za tim jako hledas. Pomalu mi prijde, ze za pozadim ZH vidis nejake tajemne megakorporace, ktere se nasilne snazi lamat tvuj vkus k jejich obrazu, aby jim z toho neco kaplo. A aby te spravne motivovali, davaji ti bodiky a ty ted ocekavas, ze za ne dostanes neco zpet. Tohle je ale uvaha s prominutim z Marsu. Pokud se nekteri hraci tady rozhodli krome samotneho zajmu o mimomainstreamove hry je tady i dovazet, tak diky bohu za to. Opravdu za tim nevidim nejakou ucelovou komerci se napakovat na chudacich zdejsich hracich a opravdu tam nevidim nejakou selektivni propagaci.

Co se tyce znamek o propagovani nejakeho zanru ci stylu her, tak je to jen na hracich, o kterych hrach tu napisou. Nikdo tady z hury nediktuje, o cem se tu smi a nesmi psat. Sam vidis, ze si tu muzes klidne svobodne zalozit vlakno na jakekoliv tema.

Jeste k odmene za body - docela by me zajimalo, jakou mas predstavu, ze ty body budou mit hodnotu a kdo ji bude urcovat a hlavne, ktery z prodejcu ji prijme jako platidlo a proc by to ktery prodejce vlastne delal. Tohle neni web nejakeho prodejce her.

Uz jsem na to poukazoval nedavno, taky jsem byl za to kapku ominusovan, ale podle me se tu nekteri opravdu zenou ne za tim se podelit o informace, ale hlavne za body, at uz jsou za cokoliv, treba za tunu fotek, ktere vyplivne cela pamet fotaku. At uz ty fotky neco noveho rikaji ci nikoliv. Me treba ty bodiky taky motivuji, ale ne ve smyslu - udelam fotku a napisu neco, aby za to byly body. Me treba ted chybi 2 body k cervenemu kloboucku a to uz nekolik mesicu, ale nebudu kvuli nim ucelove hledat, co nafotit. Budu fotit az to, u ceho budu mit pocit, ze by nekomu mohlo neco rict. Zatim takovy material ted nemam, takze zustanu pod tim klobouckm a urcite z toho nebudu vecer spatne spat:-)

11.3.2011 06:50:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
To je ale škoda, ten klobouček by ti slušel daleko líp... :-))
(ber s nadsázkou)

11.3.2011 07:20:45 | Upraveno autorem (porovnej)

All
pekna diskusia, ale preco dostal Jedi minusy aj za otazky v prispevku pri zalozeni temy? Spytal sa 5 otazok bez urazenia, povysovania, rypania....
Netreba to zasa zbytocne povysovat na osobnu uroven. Sme tu kvoli zabave hlavne.
Nemusite mi nikto odpovedat, je to recnicka otazka.

11.3.2011 07:53:06 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
jestli muzu rict otevrene svuj nazor, tak me treba ty otazky vylozene znechutily.

11.3.2011 07:58:09

rbx

Miso
nevim jak to znelo tobe, ale ty otazky jsou velmi ironicke a zneji spis jako vysmech.

11.3.2011 08:58:25

Ella
To jsou furt stejne zatrolenky, jen dve tvare stejne mince... vis jak to ve svete chodi, nektere veci jsou videny na povrchu a nektere pod povrchem.

15.3.2011 19:07:08

Zhan_shi
V konecnom dusledku na tom nezalezi, avsak ja resim to, ze se to prezentuje nejak a pak to nakonec vypada uplne jinak.
V podstate na tom jinak nesejde.

Resim vec, ze nektere veci tu nejsou z urciteho duvodu, a jine veci tu jsou i kdyz popiraji ten urcity duvod.. tzn. ze se tu meri dvojim metrem.

15.3.2011 19:09:09

Rbx
V tom neni nic osobni, ani nic osobniho mezi mnou a Diem.. proste to tak vyplyva ze situace.

A ja tak tu reaguju na otazky, nebo o vety, ktere tu nebo jinde padnou.

15.3.2011 19:10:25

PJ
Tezko rict, jestli ten rohlik je nebo neni :-)

Jak jsem jiz zminoval tak nektere hry a mnohe akce, nejsou zarazeny do databaze...
Co se tyce her, tak je to spise "ignore", pridaj se pizdejc, jedeme mainstream.. tedy vlastne ten mainstream, kterej tady tvorime vicemene my.

Na ceskym trhu je docela zajimavy to, ze co vytvori lokalni obchodnik je mainstream. Pokud to lokalni obchodnik neprodava, nebo nepodporuje, tak se to tu tezko chyta... ostatni staty jsou vetsinou vetsi, tak na tom hrac neni vetsinou bitej.

Jinak nesberatelsne spolecenske hry.
Jak tudle probematiku chapu ja, tak to jsou vsechny stolni hry vcetne, karet, vsech ccg a rpg.

Vem si takovej Descent treba, ma to x expanzi, stoji to ranec a ve vysledku za to das stejne jako za Magic.. no skoro, ale financni smysl to ma stejnej. Das deset tisic za magic nebo deset tisic za descent.
Obe dve jsou hry a Descent se lisi tim, ze ma vic serepeticek okolo, vic planu, vic knizek, nejaky postavicky a tak, kdyz to srovnas pak s Magikem, tak plany si sezenes taky a serepeticky okolo taky. Takze kolem a kolem je to stejny.

Kdyz vezmu RPG... jakoze to neni vhodna hra na zatrolenky? Z jakyho duvodu? Je to spolecenska deskova hra? Je. Je to spolecensky je. Ma to peknou knihu, casto spoustu panaku, desek, planu pravidel, charakter sheetu, screenu, rozlozis to na stul. A kdyz se sejde pet hracu, tak na tom stole nemas kam dat veci.
Jediny cim se to lisi je zpusobem hry, casto si musis vic predstavovat.

Takze todle vysvetleni, jakoze se sem nehodej neberu..... to je neco co zavani necim jinym a spravnej pristup to neni.

Jako ono by me to nevadilo, jako kdyby se reklo rpg ne, miniatury ne, karty ne.
Ale vono se jednim dechem rika, jak je to v pohode..... a druhym dechem se (neverejne) rika... hele brzi... RPG, miniatury, tady nechceme... a nechceme tady ani hry, ktery nesponzoruje (ted vemu priklad) treba Albi.

V tom vidim zasadni problem a rozpor.

A to ze jsem nastinil to, ze jsou to mozna komercni a obchodni zajmy, to je jedna z moznych variant.

P.S. A ja si v hospode dost casto stezuju, ze to tam stoji za houby, maj mizerny pivo, jidlo, je to vareny z prefabrikatu a kde si cosi. A hlavne maj mizerny kafe.

15.3.2011 19:20:44

kren
Jedna z veci, kterou me slovanskej Buh (to je ten co tu byl davno pred tim nez se zacalo cokoliv rikat o indoevropanech a reckych bozich) obdaroval je vhled.. tzn. ze vidim veci, ke kterym lidi dojdou az casem..
A jediny co pro to muzu udelat je smirit se s tim.

Proste neco tady smrdi.
Kdybych si toho vsimnul jen ja, tak bych si rekl, ze moc fetuju ty caje :-) a nechal bych to bejt, ale vsimlo si toho vic lidi (kteri se neozyvaj verejne) a dostala se mi do rukou komunikace, ktera vse todle potvrzuje...

Takze proto apeluju pro rovny pristup.

15.3.2011 19:26:35

Jedi
Já nevím, o co tu asi jde. Působíš na mne, že tě mrzí, že tu nejsou rpg-éčka. Nejsem v tom nikterak zběhlý, ale předpokládám, že tyhle hry mají svá vlastní fóra, kde je více odborníků. I když je to přehnaný, tak je to jako by ses chtěl tady bavit o vrtačkách, protože jsou tady lidi co máš rád. Myslím, že spousta lidí ze zatrolenek má další účty na rpg stránkách. Kde je více informací. Tady by to bylo asi takový povrchní... a stejně by to nesplňovalo ten účel. A pak jsem ještě nepochopil tvé povídání o mainstreamu. Jestli jsem to zaznamenal dobře, tak se specializuješ na sběratelské karetní hry, a předpokládám, že ty ti tady asi často chybí. Je to ten problém?

15.3.2011 19:27:30

Vybíráme z Bazaru

Nova luna
Nova luna
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas