Co s bodama?

Co se dá dělat s bodama?
Je za to sleva na nějaký hry?
Nebo se za to dostává hra, nebo nějaká soutěž nebo sleva na vstupným na nějakou herní akci?
Nebo něco jiného?
(kromě teda ikonky a změny symboly před nickem)

:-)

10.3.2011 09:56:49

Thales
Pokud bych mel bejt konstruktivni tak.

1. Jasne definovat, ktere hry jsou zadouci a proc
2. Jasne definovat, ktere hry se budou schvalovat drive nez ty ostatni a proc
3. Jasne definovat, ktere akce se budou schvalovat a ktere ne a proc, a jasne to napsat, ze kalendar akci vypada tak jak vypada viz vyse.
4. Nemerit dvojim metrem u her a akci.

Potom, at se kazdej zaridi jak umi.

15.3.2011 19:28:42

Jedi
safra, ty budeš vážně rytíř Jedi. A ne ledajaký. Kam se hrabe mistr Yoda :D

15.3.2011 19:29:45

Ringo
Já souhlasím s ušlechtilou činností, které ZH nabízejí...
Vse podstatne jsem napsal jiz v minulych prispevcich.
Urcite tlaky tu jsou otazka jsou jen proc..

Propagace her tady, neni to o tom, o ktere si hraci napisou, ale spise o tom, ktere hry a akce se schvali...
fascinuje me klub Stoh, kterej je v kalendari x krat za mesic a ostatni kluby nikoliv a neverim tomu, ze by nedali o sobe vedet.

Co se tyce odmeny za body, tak predstavu nemam. Zaujalo me to jako tema. A zpusob (demence) jakym jsou nekteri lidi tim posedli.

15.3.2011 19:32:52

Elenistar
Ne, neni to jen o RPG, ja hraju vsechno
Deskovky, miniatury, vsechny mozny karty, RPGčka.
Vadí mi měření dvojím metrem.

Povídání o Mainstreamu je asi takové...

příklady:
je schválen popis/recenze Tannhauser.. prakticky ihned.
Popis/recenze Pocket Battles tam visi uz pul roku.

Pro koho je dulezite, aby byl(a( schvalen(a) recenze/popis Tannhauser prakticky ihned.?
Pro koho je dulezite, aby byl(a) schvalen(a) Pocket Battles?

Ja Vam to reknu. Tannhauser je dulezitej pro toho, kdo to prodava.
Pocket Battles je dulezitej taky pro toho, kdo ho prodava.

A kdo a kolik proda Tannhauseru a kolik Pocket Battles?

15.3.2011 19:36:55

Jedi...
Popravdě mi moc není jasné, kde vidíš tu komerční konspiraci. Jsou zde hry, ať již je vydává nějaký český vydavatel nebo je vydává pouze nějaký úplně okrajový vydavatel, který vydal pouze jednu jedinou hru (protože si o ní někdo řekl).

Stejně tak jsou hry, které vydal CZ vydavatel a nejsou tu, protože je tu nechci (zatím společenské hry s lechtivou tématikou). Stejně tak zatím čistě pen&paper hry (DrD, GURPS, AD&D a mraky dalších). Pokud se ti to nelíbí a myslíš si, že to hodně lidí zajímá, máš krásnou mezeru na trhu, které můžeš využít a mezeru zaplnit.

A pokud máš pocit, že některé hry znevýhodňuji tím, že třeba neschválím nějaký popis, tak věz, že nejde o hru, ale o samotný text popisu. Čím více se blíží popis tomu "ideálnímu", tím dříve je schválen (protože je s ním méně práce). A ty, které se hodně odlišují, bohužel zůstávají ve frontě déle. Protože na některých textech musím pracovat třeba i 20 minut, než je dostanu do schválitelného stavu (úprava HTML kódu, aby tam nebyly balastní tagy, aby nadpis byl jako nadpis a ne tučný text, ...)

15.3.2011 19:37:40

Akce klubů...
Jedii, ale tímhle jsi mě naštval. Když o tom houby víš, tak laskavě mlč a nespřádej tu své teorie.

STOH má udělaný automatický import svých akcí. A bohužel ostatní kluby tolik svých akcí do kalendáře skutečně nevkládají.

A ano, stane se, že nějakou akci neschválím, protože v ní je tak málo informací, že je daný zápis čtenáři k ničemu (když chybí místo konání, tak je to dost naprd).

15.3.2011 19:42:21

Zeus
RPG... myslis tim, ze muzu mezeru zaplnit a hry sem zadat?
...btw ony ty hry jsou pen&paper? Myslim, ze uz hezkych par let, desitek let je spoustu doplnku, jako je k ostatnich hram, takze ty hry jsou "plnohodnotne" jako treba Descent.
knizky, pravidla, pribehy, papirky, karticky, desky, panacci a x dalsich veci.

O uprave textu a balastu je to dobra vymluva... ale oba vime, ze skutecnost je nekde jinde a tve vyjadreni, je jen takove.. politicke.


Akce klubu, jak jsem jiz drive zminoval, zadaval jsem ja osobne vice akci, ktere nebyly zverejneny a obsah byl solidni.
Takze jak jsem jiz drive zminoval jsem byl svedkem nezadani akci na zaklade toho, ze akce byla "komercni" respektive ji nekdo podporoval. Stejne tak nekdo podporuje Dominion Tour a akce je vesele v kalendari.

Takze... ma pripominka stale jde k temuz, merit stejnym metrem vsem.

15.3.2011 19:50:05

miso
Myslim, ze neni zadny duvod k tomu davat mi minusy.

15.3.2011 19:52:30

Jedi
Nn, zeus to podle mne myslel, tak, že si mužeš udělat vlastní stránku. Která nebude dělat rozdíly. Kde se bude schvalovat všechno a okamžitě. Žádná komerce a byrokracie. Takovej idální prostor pro všechny. Kde každý může mít svůj avatar okažitě. Kde se nebude tvořit elitní společnost hráčů. Všechny akce budou na nástěnce. Vše bude free a každý bude moci přispět ke společné práci. Celé stránky budou všech. Kde já jsem už tohle viděl?

15.3.2011 19:55:10

Tak to fakt netuším, o jaké skutečnosti mluvíš...
Tak oba to nevíme... Zdá se, že to víš jen ty... Můžeš sem dát nějaký konkrétní důkaz o tom, že preferuji určité hry na základě objednávky nějakého komerčního subjektu?

Bohužel mi není vůbec jasné co sleduješ a pokud bych se měl bavit stále v takto obecné rovině, tak se toho účastnit nebudu a nechám na ostatních, ať si sami udělají názor, jaký sami uznají za vhodné...

PS: To s těmi RPG jsem myslel tak, ať si založíš specializovaný RPG server. ZH se profilují prostě trochu jiným směrem a RPG zatím nějak neplánuji.

15.3.2011 19:57:20

Elenistar
No já jsem si to taky takto představoval, ale očividně to v praxi tak nefunguje.

Elita má nějaký ty avataty a znaminka...(aspon si to nekteri myslej)
Avatar nikdo nema okamzite jako na jinych serverech
Vsechny akce taky nejsou na nastence.
A prispeni k praci je tvrde cenzurovano a selektovano.

No nemusi to patrit vsem, staci jednomu, kterej bude rozumnej hospodar.

15.3.2011 19:57:42

to Zeus
Samozřejmě, že se vším co jsi napsal souhlasím a ozývám se kvůli něčemu jinému, na co jsi nereagoval ve vlákně o recenzích a popisech. Lidem nevadí, že třeba popis není schválený a třeba není schválený v brzké době. Moc lidí si ve vlákně o popisech a recenzích stěžovala na to, že dala ke schválení nějaký popis. Dlouho se nic nedělo, ani nedostali avízo, že by v popisu bylo něco špatně a pak se najednou objevil u hry popis od někoho jiného. na tuhle kritiku a dotazy myslím dost lidí čeká odpověď.

Viz vlákno popisky/recenze příspěvky od Kandelabr, Sappho, Elenistar a myslím, že ještě někdo další. Takže to určitě není ojedinělý případ. A lidi to docela znechutí, když něco napíšou, nedostanou vědět co s jejich popisem je a po delší době se u stejné hry objeví popis někoho jiného.

15.3.2011 19:59:50

Zeus
A zase uhybny manevr.

Ja jsem nenapsal, ze preferujes urcite hry, na zaklade objednavky komercniho subjektu. Ja jsem napsal, ze je to mozne.

Konkretni priklad byl Pocket Battles a Tannhauser publikovany v jinem threadu.

Samozrejme, at si ostatni udelaji nazor, at se toho zucastnis nebo ne. Nebot nikdo neocekava, ze se budes obhajovat, a pokud se budes obhajovat, tak jestli ti ostatni budou verit. Konkretni ciny a soucasny stav je jedinym dukazem.

ZH vs. RPG...
V cem je RPG jiny nez ostatni deskoy hry...
Ja vezmu dva tisice korun, dostanu za to RPG pravidla, charakter screen, nejaky dobrodruzstvi s planem, pet nebo dvacet postavicek a nejaky karticky... a jmenuje se to AD&D starter set nebo jakkoliv jinyk

Ja vezmu dva tisice a koupim Descent Journey in the Dark nebo jak se to jmenuje (zapomneli dodat starter set)
V cem je rozdil? Ze AD&D je mozna komplexnejsi? Nebo ze si toho muzes koupit jen pulku?

Jinak na rovinu je to vicemene to samy, lisi se to v jemnych nuancich, jako spousta dalsich deskovych her, kde kazda ma jiny nazvy.


Akce a komercni subjekt a napsal jsem, ze preferujes urcite hry, ktere jsou podporovane komercnim subjektem a jine jsi odmitl na zaklade toho, ze jsou podporovane komercnim subjektem.

To nazyvam dvojim metrem. A spatnym pristupem ke hrach a hracum obecne. A vliv na to muze mit vliv komercnich subjektu.

15.3.2011 20:05:14

Joe

RPG
Jedi, na RPGčka sa zameriavajú dva veľmi veľké servery (okrem ďalších) - RPGforum.cz/RPG.sk a d20.cz

Oba sú vyprofilované a nájdeš na nich dostatočne veľa diskusií (čo asi aj sám vieš). A prečo si myslíš, že o stolných hrách sa na nich bavia ľudia asi v piatich diskusiách z tých tisícov? Hmmm? Žeby preto, že sú servery zamerané na RPGčka a nie stolné hry?

Teraz sa nebavím o tých niekoľkých desiatkách hier, ktoré majú veľmi povážlivú hranicu medzi stolnými hrami a RPGčkami, resp. kombinujú ich.

Čistokrvné RPGčko je niečo iné ako stolná hra - v RPGčku tvoríš príbeh a pomáhaš si dodatočnými pomôckami (okrem nutných pravidiel), ktoré sú v podstate voliteľné. Stolná hra naproti tomu má svoje komponenty a nástroje a netvoríš v nej nijaký príbeh, práve naopak, sleduješ nejaký herný cieľ.

Pozor, nebavím sa o hybridoch a okrajovejších hrách...

15.3.2011 20:14:41

Joe
A nebo se tu lidi o RPG nebavi, nebot je Zeus vsechny odradil a hry nepridal, stejne tak jako Křena?

15.3.2011 20:22:31

Joe

Jedi
Hmmm... a to je nejaký doložený fakt, alebo tvoj výklad situácie? Lebo čo som tu - asi tri roky, tak si nespomínam, že by niekto požadoval pridanie RPGčiek medzi hry, či hľadal nejakú diskusiu o nich...

Keď ma na nejakú nasmeruješ, rád sa nechám poučiť...

15.3.2011 20:26:17

Joe
Nez zacnu hledat, tak o par prispevku nize, Kren chtel zadavat RPG a bylo mu to z vyssich mist rozmluveno.

15.3.2011 20:34:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Jedi...
Hele, když to tu tak tragicky vedu a všechny jsem znechutil, máš ideální příležitost vytvořit si vlastní web, který jistě povedeš daleko (a to o tolik, že to ani slovy nelze popsat) úspěšněji a lépe. A do pár měsíců po ZH neštěkne ani pes.

Do té doby to na mě působí jako čisté kverulanství a manipulativní fráze typu "Zeus všechny odradil", které jeden člověk podsouvá ostatním.

Netvrdím rozhodně, že je zde vše ideální, ale nemyslím si rozhodně, že by to byla tragédie, jak se to Jedii snažíš vylíčit :)...

Aneb ten, kdo je znechucen, nechť to řekne sám... Díky...

15.3.2011 20:38:30

Joe

Jedi
Myslíš to od PJa?

"Narazil jsem, když jsem chtěl přidat RPG hru, kdy jsem byl rozumně přesvědčen, že ZH se na RPG nespecializuje."

A je na tom niečo divné, keď sa chce Zeus na tomto webe venovať stolným hrám a nie RPGčkám? Prečo by mal databázu zapĺňať hrami, o ktoré sa nezaujíma a ktoré vzhľadom na smerovanie Zatroleniek sem nepatria?

Pokiaľ viem, tak všeobecné diskusie o RPGčkách tu sú a nikto proti nim nemá najmenšie výhrady.

15.3.2011 20:41:52

pro Dia
Clovece nenechavej se jako admin vtahnout do takhle pitomy diskuse. Tohle vlakno nikam nevede uz od polozeni te prvotni otazky. Bud v klidu, vedes to tu perfektne, stranky fungujou ale vylepsovat se da cokoli kdykoli. Bud Zeus, bud nad veci. Hodne zdaru.

15.3.2011 20:56:10

Zeus
Ja jsem konkretne napsal, co se mi nezda.
Stejne tak jsem napsal, ze jsou tu dalsi co jsou radsi zticha (coz je naprosto bezne)

Takze reci o tom, at si zalozim vlastni web jsou mimo misu.

15.3.2011 21:08:37

Joe
O nekolik pripsevku nize jsem napsal vicemene definici RPG hry, ktera se temer nelisi o otatnich her v krabici, nebot mnohe maji krabicove reseni.
Lisi se pouze zpusobem hraji a to je vzdy na hracich.

15.3.2011 21:10:03

to Lino22
neblbni. Dzeus nebyl typek, co chapal pojem byt v klidu. estli se Zeus bude chovat jako Dzeus tak nas vsechny pekne usmazi bleskem a svrhne do Tartaru (bezuztesna pustina bez jedine hraci plochy, kostky nemaji zadna cisla, vsichni pindulaci jsou roztaveni, pravidla jsou v nejakem zapomenutem egyptsko-cinskem dialektu a karty ti urezou ruku)

15.3.2011 21:10:25

pro Dia a Jedie
Zatrolenky jsou perfektni. Vyhovuje mi, co zde je a netouzim po rozsireni na RPG-server.

Nechci cist 18-strankovou recenzi, to si radsi hru pujcim, nastuduju pravidla a zkusim zahrat. Nebo si vemu uplne jinou hru... Muzes na to vzit jed (nebo i Jed), ze to bude zabavnejsi.

15.3.2011 21:13:11

dili
Otazka prvni je nejaky rozdil mezi RPG hrou a deskovkou s planem? zadny neni.


co se tyce recenzi, ktere jsou mimo misu tohoto threadu.. ale pusobi to spise jako utok na me.
Kazdou recenzi te clovek cit nenuti, ctes/nechces... kazda recenze je prinosna, ja osobne ctu radsi delsi recenze, ve kterych je vice informaci..
Proto taktez delsi recenze pisu, na zaklade tech se par rozhodu, ktere hry si koupim...

a pak nekterych recenzi na nektere hry je vic, a mnohem drive nez na nektere jine.. a pak je vidim castejc a rikam si... jestli bych si tu hru mel koupit... a pak si reknu ne nemel... nebot je na ni jen vic recenzi a mnohem casteji...

15.3.2011 21:17:42

Vybíráme z Bazaru

Fallout zátky
Fallout zátky
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas