Co s bodama?

Co se dá dělat s bodama?
Je za to sleva na nějaký hry?
Nebo se za to dostává hra, nebo nějaká soutěž nebo sleva na vstupným na nějakou herní akci?
Nebo něco jiného?
(kromě teda ikonky a změny symboly před nickem)

:-)

10.3.2011 09:56:49

Joe

Jedi
Je rozdiel medzi RPG a stolnou hrou?
Je. Napísal som ho nižšie...

15.3.2011 21:21:01

Joe
Teraz sa nebavím o tých niekoľkých desiatkách hier, ktoré majú veľmi povážlivú hranicu medzi stolnými hrami a RPGčkami, resp. kombinujú ich.

"Čistokrvné RPGčko je niečo iné ako stolná hra - v RPGčku tvoríš príbeh a pomáhaš si dodatočnými pomôckami (okrem nutných pravidiel), ktoré sú v podstate voliteľné. Stolná hra naproti tomu má svoje komponenty a nástroje a netvoríš v nej nijaký príbeh, práve naopak, sleduješ nejaký herný cieľ.

Pozor, nebavím sa o hybridoch a okrajovejších hrách..."

Kdyz se na to divam zleva nebo zprava, tak hry se lisi pouze hloubkou prozivani a kolik dalsich pomucek k tomu pouzijes. Takze tvoje definice v komplexnosti hry neobstoji..
Je to neco na zpusob, aby se vlk nazral, koza zustala cela a hra se vyprofilovala, aby byla jina...

15.3.2011 21:26:25

Jedi
"Otazka prvni je nejaky rozdil mezi RPG hrou a deskovkou s planem? zadny neni."

Nic ve zlém, ale člověče, ty žiješ asi v trochu jiném světě, protože já (a imho nejen já) jsem přesvědčen že mezi moderní deskovou hrou či karetní hrou a RPG hrou je markantní rozdíl. A ten rozdíl spočívá v časové náročnosti a v náročnosti na lidské zdroje. A nemyslím tím jen čistě herní čas, ale spusta dalšího času, který je třeba do RPG hraní investovat.

Já (a opět imho nejen já) mám za to, že tento web je od začátku primárně založen na moderní deskové hry (od klasického eura po klasické AT a cokoliv mezi tím, před tím i za tím) a karetní hry. Nikoliv na RPG, sběratelské hry, či figurkovky. A to je podle mě v pořádku. Nelze se přece orientovat na všechno. Proto vznikají další weby, které se mohou specializovat na další věci. takže máš jedinečnou možnost. Založ si svůj web, piš si tam co chceš (nikdo tě nebude omezovat) a třeba nasbíráš komunitu a budeš šťastný (tohle nemyslím ironicky, ale upřímně).

15.3.2011 21:27:24

JOE
A kde je tech nekolik desitek her? Nektery tu jsou a nektery nejsou....


a reknu ti jedno.... nektery hry cekaj na schvaleni... nebot nejsou dost IN, aby byly schvaleny rychle...

Priklad muj Fight Klub, kterej tu visi dva mesice..neda se popisu nic vytknout, presne bez emoci... a stejne to tu visi...

15.3.2011 21:29:31

Jedi
Tvrdis, kolik lidi ma stejny problem jako ty a jenom se boji promluvit. Nemluvim casto, ale za svymi slovy pak stojim. Napsala jsem ti duvod, proc bych ja osobne se schvalenim tvoji recenze vahala. Jednoduse muj nazor. Alespon vidis, ze diskuze sleduji a nepisu jenom obecne do vetru, Ze konkretizaci beres jako utok je tvoje volba.
Taky jsem proste napsala i Diovi, ze za nim stojim. Obcas je to totiz potreba.
Sama delam web (spolocenskehry.sk) Taky nekdy musim rozhodnout, kdy to uz je mimo misu... Ty se snazis brat zakladateli webu moznost volby. I kdyby byla ciste spontanni a subjektivni, ma na to pravo.
Jenom se divim, ze ti nedoslo, kolik lidi ti tady rika, ze je to podle nich v pohode. Nebo si myslis, ze my vsichni Dia necim uplacime? Nebo snad on nas?
A neodpovidej, nejsem zvedava na odpoved. Soucasti slohoveho stylu "uvaha" jsou otazky, na ktere si ma citatel odpovedet sam. Kazdopadne uz nebudu na odpoved reagovat.

15.3.2011 21:33:48

Joe

Jedi
Primárny rozdiel je už v názve RPGčiek - "roleplaying" - "hranie rolí".

To znamená spoločné vytváranie príbehu na jednej strane, ktoré je nevyhnutné k tomu, aby si hral RPGčko, a spoločné hranie hry s dopredu určeným cieľom a spôsobom jeho dosiahnutia na strane druhej (teda pri stolných hrách).

RPGčko obsahuje v 99% ako neoddeliteľnú súčasť samotnej hry tvorbu príbehu a tvorbu vlastnej postavy. Bez toho to nie je RPGčko.

Naopak v stolnej hre na 99% nie je tvorba príbehu nutnosťou k samotnej hre (tvorba postáv v stolných hrách býva, ale len v užšie vymedzených žánroch).

15.3.2011 21:36:21

Beholder
Asi jsi zadnou moderni RPG hru nehral...
das urcity obnos penez... dostanes knihu, nejaky desky, sem tam nejaky panaky a nebo jen cast toho...

das si hodinku na to aby sis precet dobrodruzstvi... nebot je to vsechno predpripraveny, je x desitek dobrodruzstvi, ten je tamdle, ten tam... to prectes zahazite si kostkou... pokecate vymyslite nejaky srandy a jede se dal...
To je jen utkvela predstava, ze je to neco uplne strasnyho...

a figurkove hry a sberatelske karetni hry... jakej je rozdil mezi sberatelskou hrou... drive nazyvanou CCG, TCG a soucasnou LCG nebo Dominion... jenom zpusob prodeje a rychlost jakou z hrace vysajou penize... trosku lip se to maskuje, ale hrac prijde o podobny (nerikaj stejny) obnos penez, aby si zahral... at je to Dominion, Magic, WoW, Pokemon, Yugioh je trochu extrem, ale je x desitek fer her, ktery se hrajou s kartama, jsou jako deskovky, aj finance, a nevytahnout z tebe majlant...
a kdyz to, tak zjistis, ze kdejaka mainstream deskova... ty ameritrash jsou fajn priklad, z tebe vytahnout stejny penize... rozdil je jen v tom, kolik karet mas na ruce, kolik na stole, a jestli tam mas o trochu vic kartonu...

Takze ty hry jsou vicemene stejny: jedna je blondyna, cernovlaska, zrzka, cernoska, cinanka..


A znovu opakuji.. jsem pro to merit vsem stejnym metrem...

a odkazovat me, kdyz mam nejaky poznamky, at si zalozim vlastni server, mi prijde trosku mimo misu... (zvlast kdyz jsem rozjel nekolik komunit kolem her, mam jeden z nejuspesnejsich klubu na nejakych serverech a dalsi)

To neni o tom, co ja muzu... ale o tom na co poukazuji a s cim nesouhlasim...

A JA RIKAM, NEKTERI TU MERI DVOJIM METREM!

15.3.2011 21:38:04

JOE
Zadny rozdil v tom v neni, v jednom pripade vic kecas ty, v druhym to mas napsany na karticce. Hra je to stolni, deskova (papirova) jako kazda jina...

Takze tydlecty pseudodefinice... o kterych se muzem bavit v ramci zanru jsou mimo misu

Aneb, "ja tu zadny RPG hry nechci, musi se u nich vic mluvit, ani wargamming, protoze se u nich sem tam musej barvit panaci, ani karetni hry..nebot sem tam, kdyz clovek nema rozum, zaplatim vic nez bych musel.....ale x krabic her, kdy to ani za moc nestoji si koupim"

rozdil je jen v mnozstvi kartonu, papiru, plastu, kovu a cene a pripadne namahy, kdy u toho musim/nemusim myslet

15.3.2011 21:41:59

Jedi
Ale teď už to vybal. Že ty si z nás děláš jenom srandu. Protože já se bavím. Fakt dobrý. Tedy pokud to opravdu nemyslíš vážně. To by byla jiná. Ona je to tedy vlastně křivdička, že se ještě neschválil ten fight club. A já proč to celý tady. Jinak na debaty o rpg pozor. Onehdá mě Ringo div nezadupal do země. Rád na to vzpomínám. (Tímto posílám pozdrav) A co se týče té debaty co je hra a co ne. Ty vidíš jednu skupinu. (hru co musím zaplatit) A spousta lidí tady ty hry ještě škatulkuje. To je taková oblíbená činnost. člověk pak vypadá, že tomu rozumí. A tyhle stránky vnímám jako server o jedné té škatulce. Která se dále dělí jako binární strom do nekonečna. Už aby tu byl ten dicebuilding. Dyt by to byl čurbes. Uznej, když by se tady snažilo povídat o rpgéčkách. Jakože na úrovni. Vždyt roleplayingovej hráč je i herec. Mě to baví. Ale člověk co hraje agricolu a moc ho baví, tak tohle třeba není pro něj. Já bych nerad, aby se z tohodle webu stala stránka o všem, potažmo o ničem. Až budu chtít smažit warhammer tak pujdu jinam. Ale já tyhle diskuze žeru.

15.3.2011 21:56:28

Jedi
Ok, to co píšeš o moderních RPG, tak to beru. Žádnou takovou jsem nehrál, takže máš možná pravdu a mám (máme) zbytečné "předsudky". Třeba to jsou vážně jen takové složitější Mansions of Madness a není třeba se bát, že u takové hry zešedivím.

Ale v tom zbytku ti vážně nerozumím o co ti jde. Copak se tento web nějak extra věnuje LCG hrám? Vždyť je to fórum, pokud je hra v seznamu, tak se o ní může kdokoliv bavit. A vůbec...tobě jde o tom aby Zeus schválil mraky CCGéček a co z toho jako bude, když to tu nikdo nehraje? V seznamu budou mraky her, to je vše. Nevěřím, že ty všechny ty CCGčka aktivně hraješ a ke všem napíšeš popis, recenzi, dodáš fotky atd. Aby bylo jasno narážím na ten šílený seznam CCGéček co jsi kdysi chtěl přidat.

Co se týče herních akcí, tak nevím ty nesleduju, ale mám pocit že opravdu zbytečně hrotíš situaci a vytváříš konspirační teorie.

Co tady chceš proboha měřit stejným metrem. Jde především o to co se hraje ne?

Vážně absolutně nechápu o co ti jde.

A btw s tím Dominionem to je hodně úlet. AH má 8 rozšíření a taky nikdo netvrdí, že to je sběratelská hra.

15.3.2011 21:56:53

JEDI
1. jestli ZEUS neco preferuje nebo nepreferuje je jeho vec. Jestli za tim hldas komerci, tak hrajes kapku svuj boj na jinem hristi. Komercni je web, ktery porpaguje hry napr. jen od firmy Albi a Mindoku. Jestli shledavas neco podobneho zde, tak ja musim byt uplne slepy, protoze tu nic takoveho nevidim. Reklamy? Jasne, kdo tu hcce mit reklamu, ma ji tu a podpori tenhle web v dalsim fungovani. Ale to je tak asi vse. Nidke jsem tu nenasel diktat, o kterych hrach se tu psat bude a ktere se nechaji nekde za dvermi, protoze moc netahnou trh. Ja jsem na Zatrolenky prisel z jednoho duvodu (krome toho, ze jsem tu prisel za nekterymi lidmi, s kteryma se mi dobre povida). A to je ten, ze naopak ty dvere oteviraji a to do sveta, ktery v CR moc zatim netahne a ty hry se tu probojovavaji hodne slozite a pomahaji tomu prave prodejci jako Anaken a Tomovy hry, kteri se neboji dovezt k nam hru bez ceske podpory a uplne v jinem stylu, nez fici provareny trh. Jestli je tohle komerce, tak to me probodni svym svetelnym mecem.

2. Podpora akci - k tomu se Zeus vyjadril myslim docela jasne., Podporuji se akce, ktere se prakticky podporuji samy. Pokud nejaka akce zapadne, bude to asi proto, ze se nepropagovala sama dobre, nepodala dostatek informaci co kdy kde a jak. Absolutne nevidim duvod, aby k takovym delal promo akce Zeus.

3. RPG - kdysi tu byl vznesen dotaz - davat do seznamu her i RPG? Vetsina z nas se tu shodla na tom, ze nikoliv. A to ne z duvodu, ze by jsme RPG hry nemeli radi, nechteli a pod., protoze tu znam nekolik hracu, kteri RPG hry hraji. Bylo to proste proto, ze tohle je web o deskovkach a ne o seznamu stovek modulu k D&D, AD&D, Gurps a pod., ktere by obsah techto stranek rozmelnily do ztracena a hrac deskovek jako takovych by se tu prestal orientovat. Rekl bych, ze shoda, ze RPG ne byla takrka jednohlasna a ttim jednim hlasem nebyl Zeus, ale hromada uzivatelu techto stranek. Hledas za tim komerci? Ja RPG zboznuji, byl jsem rovnez proti, aby se zde zavadely coby kategorie v seznamu her na ZH. Jako diskusni vlakno si to tu ovsem klidne zaloz, v tom ti nikdo nebrani.

4. Neni uz tech konspiraci a obvineni opravdu trochu prilis? Tobe se tady ocividne nelibi. Me treba, kdyz se nekde nelibi, tak jdu jinam. Kdyby tve navrhy vedly k nejakym pozitivum, tak bych je urcite privital. Ale bohuzel nevedou. Nechapej me spatne, ja te nevyhazuji, jsem ten posledni, kdo by na tohle mohl mit pravo. Ale dle toho co pises mam pocit, jako bych ja se nalogoval na stranky o motorovych vozidlech, kde se bude diskutovat o vsech moznych znackach aut a ja bych to chtel obratit na stranky o lodich a letadlech a vriskal bych, ze jsou tam komercne protlacovany auta.

5. Muzes mi ukazat par dukazu o tom, ze obsah techto stranek je veden nasilne nejakym smerem s komercnimi zajmy? Vyvrat mi necim, ze obsah techto stranek je vysledkem jen a ciste toho, co sem vlozi uzivatele techto stranek, nikoliv provozovatele techto stranek.

15.3.2011 22:04:23

Elenistar
taky zdravim:-) O RPG jsme tu delali nekolik mirne flame vlaken a nikdo nas za to nepovesil na rahno, ani bleskem jsem nechytl,:-) Holt JEDI nepostrehl jednu vec. Jestli se tady neco propaguje nebo se o necem bavi, je to predevsim o tom, o cem se chteji bavit samotni hraci. Takze nejake skazky o dvojim metru jsou naporosto irelevantni, protoze dvoji metre je uz jen to, ze me bavi Starcraft a uz ne Agricola. Tim padem bych tu asi vubec nemel psat, protoze mam dvoji metr:-)

15.3.2011 22:14:18

Elenistar
hehe, jsi me dneska pobavil..:-)))
No.. neni to krivdicka, jiny hry taky visej dlouho... ze jo nejem me. Fight klub je (nebo bude) nebot me pobavil a postaral jsem se o to aj nekde jinde, kde to cte i vic lidi nez tady.

JJ. Rekl bych, zes trochu trefil hrebicek na hlavicku. Ale Agricola aj AD&D jsou proste stolni deskovy hry. A je jedno jestli mas o desku vic, panaka vic, a nebo knizku.

Ja furt resim, ze jedna hra projde, druha ne. Jedna hra je schvalena hned, druha ceka pul roku..

A jeste je rika, ze Agricola je vic nez Vampire the masquerade... ne neni.
Nebo nedej boze je jina. Ne neni.
No a kdyz to neni pro hrace o Agricoly, tak si hold klikne na odkaz od Agricoly, ale nedej boze, aby si si kliknul na Gurps (konspiracni teorie), to by hned jako.. vsechno prodal... a nekoupil uz zadnou krabici.

Tak to rovnou prejmenujte na server o beloskach... a ja na vas hned poslu ČOI za diskriminaci romske většiny.

15.3.2011 22:18:52

Beholder
Web se věnuje tomu, kam ho nasmerujes. Lidi se chovaj podle toho, kam je nasmerujes, lidi verej tomu, co jim reknes.

Nejde o LCG, nejde o miniatury, nejde o RPG. Jde furt obecne o jednu vec.

Priklad. Proc teda ten Tannhause byl zverejnenej ihned a ten Pocket Battles ne? A x dalsich her. A neni to o tom, ze by tam bylo napsany neco blbe.

CCG... ono x tech CCG mnoho lidi hraje, ma je v supliku hrajou s kamosema... a tak... v teoristicky branzi... se tomu rika spici bunka... proste zije... ma rada hru, obcas zahraje, ale pokud ji nikdo neaktivuje, tak spi...
Takze lidi to hrajou jen jsou zticha..

Co se tyce mereni stejnym metrem, tak stale pisu o hrach a o akcich, ze se furt nemeri stejnym metrem... ani u "typickych deskovek s hernim planem"

AH ma 8 rozsireni a ja tvrdim, ze je to "sberatelska" zalezitost a je to na stejny urovni jako jakakoliv sberatelska karetni hra, vuci ktere se nekteri vymezuji.

Hodnoty dostanes podobny a zaplatits podobny penize.. a furt je to hra, lisi se to jen tim par drobnostma.

15.3.2011 22:24:18

JEDI
takovy skromny dotaz. Jako neni to tu o honeni si trik, kdo ma na sklade vice her, ale nekde nize jsi psal, ze vedes ruzne herni akce, tak jsem predpokladal, ze budes hodne sbehly a budes mit kvartyr obestaven bednami s hrami jako nekteri tady,k teri maji 100 a vice her. Neni ale tvuj seznam nejak podezrele uzky na to, na jakeho guru velkolepych hernich , zde nespravedlive nepodporovanych akci, si tu zkousis hrat?

EDIT: k tomu co jsi napsal Beholderovi: "web se věnuje tomu, kam ho nasmerujes. Lidi se chovaj podle toho, kam je nasmerujes, lidi verej tomu, co jim reknes."

Promin, ale bud tu vylozene neomalene urazis zdejsi uzivatele, kteri jsou podle tebe tupe ovce, na ktere staci, kdyz baca piskne a otocime se tu spravnym smerem a nebo jsi sam tou ovci, ktera se citi byt nejak podezrele vedena. Potom bych Ti doporucil se zbavit techto okovu a pust se do svobodomyslne prace a uvidis, ze tetu nikdo nebude omezovat a nasilne smerovat kdo vi kam. Fakt uz to zavani snahou nas tu presvedcit, ze jsme tu manipulovani vysi moci a ty sam, ktery na to chces jakoby upozornit mas ve skutecnosti snahu nekam smerovat dav a nelibi se ti, ze se to tu pekne volne a svobodne hybe.

15.3.2011 22:27:25 | Upraveno autorem (porovnej)

sběratelská
asi kecám, ale ten překlad colectible přímo říká, co je sběratelská hra a co ne. To mi raději vysvětlete. Měl jsem za to, že je to spojené s náhodnými balíčky. LCG už bych tam nepočítal. A co se týče toho AH. Já jsem taky sběratel. Všichni tady sbíráme. Hry

15.3.2011 22:28:26

RINGO
1. Ano, jestli neco preferuje nebo nepreferuje je jeho vec, ale at nas nekrmi nesmyslama.
Co se tyce distribuce, je v poradku, ze se tady ukazuji hry, ktere dovazu soucasne distribuce, zvlastne ta ktera vozi i mene zname hry. Ale otazkou je jestli je v poradku, jestli se nektere hry uprednostnuji pred jinymi.

2.Vem si Dominion Tour... ceny jsou od Albi.
Konkretne Pragoffest, GameCon nebyl zadan do akci, i kdyz jsem ho daval... duvod neni.
Dalsi akce nebyly zadany zduvodni = je to komerce, nekde na tom vydela
Takze v akcich se pletes. A pohadka o zapadnuti akci v systemu pro maly deti.

3. RPG vidim za tim diskriminaci deskove spolecenske hry.

4. Myslim, ze ne, mam jen asi dve veci, ktery vynasim na svetlo.
Pokud se naloguju na stranky o motorovych vozidlech, tak pocitam, ze tam najdu auta, motorky, lode i letadla.
A ne ze nekdo zakaze, ze lode tam bejt nesmej, protoze k mori je to daleko a ja je nemam rad, a vlastne neumim plavat a do vodu se bojim.
Jo ale povoli mi, abych si tam o nich moh vypravet.

5. Ja jsem nenapsal, ze je vedenej komercne nekam, ja jsem napsal, ze je tu ta moznost.
A vysledek je to, co sem povoli provozovatel stranek, ktery meri dvojim metrem.





15.3.2011 22:34:04

Ëlenistar
Jo to chci rict, ze vetsina her je na urovni sberatelstvi..
takze ani sberatelska karetni hra neobstoji.. vuci tomu, proc by tu nemela bejt.

Kor kdyz muzes vzit urcity obnos penez a koupit si vsechno, nebou celou sadu.

15.3.2011 22:40:53

Ringo
Ten tvoji metr jde často mimo veřejnou diskuzi... nebo se projevuje formou ignorace určitých her... ale to není na první pohled vidět.

15.3.2011 22:42:25

Jedi
No nic, já to z mojí strany ukončím, protože fakt netuším co tu píšeš a co tím sleduješ.

Stupňuješ to takovým způsobem, že už bych od tebe očekával i příspěvek: "Jablko není ovoce, ale zelenina :)

15.3.2011 22:42:57

Jedi

Tak se prostě smiř s tím, že spravedlnost neexistuje.... A je to.

15.3.2011 22:43:25

JEDI
1. Jakymi nesmylsy? A ktere hry se uprednostnuji pred jinymi?

2. Ad Dominion tour - hele, me se Dominion jako hra nelibi, ale proti Dominion tour absolutne nic nemam, at si tam lide jedou a vyhraji ceny. Treba i od Albi (jakypak zisk ma Albi na tom, ze rozda ceny?). Co se tyce akci, na kter is smaotna akce neumi udelat reklamu, nechapu, poroc by ji za ne mel delat Zeus.

3. Diskriminaci? Loool. Popis mi v cem je RPG tady diskriminovano krome toho, ze se nezarazuje do seznamu her, protoze ma stovky modulu a zaklad rovna se DODO?

4. Pokud se naloguji na stranky o motorovych vozidlech orientovanou na auta, ja tam lode fakt hledat nebudu, snad jedine okrajove.

5. Pises, ze jsme tu vsichni manipulovani Diem. Promin, ale to je pitomost a zaroven urazka. Myslim ze je to tu vesmes plne inteligentnich a svobodne uvazujicich lidi.

15.3.2011 22:46:06

Ringo
Jo, mám za sebou pár prezentací, nějaký ty prodeje, odehrál jsem kde, co. Ale nemám potřebu mít většinu věcí mít doma. Z mýho pohledu mi nepříjdou na hraní dost dobrý, proto, taky spoustu her už nehraju.

Ale pokud se vratim k tematu, ty akce opravdu nebyly pridany do seznamu a nejsou, a nektere mely aj nejake nesmyslne oduvodneni.

Na svobodu a smerovani davu upozornuju stale..:-)

15.3.2011 22:46:36

Sodovka
No.. ale to ji pak musis vzit do vlastnich rukou..:-))

15.3.2011 22:47:29

Ringo
1. Znovu opakuji viz vedlejsi thread.. Tannhause dostala prednost pred Pocket Battles.
A kdyz vezmu v potaz nektere dalsi hry, ktere nebyly zverejneny, tak dostaly prednost jine pred pred temi, ktere nebyly zverejneny, viz thread popisky treba.

2. Ja taky proti Dominion Tour taky nic nemam. Proc ale nebyl zverejnej Gamecon, Pragoffest, Malifaux turnaj a x dalsich?
No Albi zisk asi na tom, ze rozda ceny nic nema, pokud tam neni nejaky vstupny, ze kteryho to zaplati, ale visi to v akcich na ZH, coz je reklama, coz staci ne.

3. Vsechny RPG jsou diskriminovany, pokud se prvoplanove netvari jakoze maji herni plan a par panaku.

4. Jenze tadle stranka se netvari, jako stranka o autech, ale o motorovych vozidlech.
A sem tam nejaky to letadlo "dominion tour = hra, kde se dostanou ceny od dodavatele" objevi v akcich a jina letadla ne.

5. Je mi jedno jestli je to pitomost nebo urazka, pro me jsou dulezity fakta.



15.3.2011 22:52:45

Vybíráme z Bazaru

Fort + Cats & Dogs
Fort + Cats & Dogs
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas