Co s bodama?

Co se dá dělat s bodama?
Je za to sleva na nějaký hry?
Nebo se za to dostává hra, nebo nějaká soutěž nebo sleva na vstupným na nějakou herní akci?
Nebo něco jiného?
(kromě teda ikonky a změny symboly před nickem)

:-)

10.3.2011 09:56:49

Jedi
Ještě s němi můžeš třeba machrovat v hospodě :)

10.3.2011 10:07:42

:-))

zkusim treba to na nekoho zabere :-)))

10.3.2011 10:09:40

body
Nee v tomhle ohledu ti k ničemu nedopomůžou:)

10.3.2011 10:09:52

Jedi
Body jsou jen na to, aby bylo vidět jak jsi na ZH aktivní, co jsi zvěřejnil, kolik fotek jsi vystavil a pod. Taky mě určité věci štvou, ale nebudu to veřejně rozpytvávat. Někdy se sám sebe ptám, zda-li má smysl něco uveřejnit či nikoli.
Pravda je ta, že zde díky nadšení pár jedinců vznikl, dnes už poměrně známý herní web a svým způsobem jediněčný, který slouží ku propsěchu všech. Za body však žádné oměny nejsou, ani slevy.

10.3.2011 10:34:54

ty jo
nežerte to tak. Děláte to snad pro zábavu ne? Pokud váháte zda tu něco zveřejnit nebo ne, protože z toho nebudete mít žádný materiální požitek, tak raději nic nezveřejňujte. Lidí tady píšou popisky, recenze, zápisy z hraní, posílají fotky a nahrávají překlady, především pro radost. Aby se podělili o zážitky a názory a ne aby na tom něco vydělali.

Já samozřejmě vím, že dneska zadarmo ani kuře nehrabe, čas jsou peníze atd., ale buďme alespoň tady trošku izolováni a dělejme to pro zábavu ;)

Btw mě osobně potěší i ty body, změna ikonek atd.

10.3.2011 10:42:52

Beholder
Hezky jsi to řekl. Dříve to tu lidi dělali primárně pro zábavu, nyní mi občas přijde, že lidé hledají jakoukoli cestu, jak se domoci bodů. Focení krabic z boku, herní plány zezadu, miliony stejných herních situací... Body nejsou všechno, tak je tak nežerte :)

10.3.2011 10:49:20

Sydo - Beholder
Ano, máte pravdu, jen jaksi jde stranou to, že i tu radost může mít člověk tak trochu zkaženou, když se stane to co popisovala třeba "Shappo" na jiném vlákně, nebo když to prostě nejde zveřejnit během krátké chvilky a to nadšení opadne. Ale to bylo jiné téma a je na to už jíné vlákno. Jen jsem chtěl trochu oponovat. ;-)

10.3.2011 10:55:44 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Jedi
pokud mas nejake zkusenosti z verejnych!! for, kam lide prispivaji a dostavaji za to penize, slevy ci jinou materialni odmenu, tak mi to prosim posli. Pokud ne, tak to byl naprosto zbytecny vykrik. Myslim ze treba v tvem pripade jsou body za fotky a popisy ke hram, ktere se tu snazis zpropagovat, protoze jde o okrajovy zanr a je nutne, aby si jich lidi vsimli. Tudiz to delas zcela dobrovolne a dle sve svobodne vule. Nikdo te k tomu nenuti, ale na druhou stranu pozice ZH ve vyhledavacich je vic nez dobra, tudiz mas vetsi sanci, ze napriklad k Infinity najdes vic spoluhracu. A opet - pokud o ne nestojis, tak nemas duvod sem prispivat.

10.3.2011 10:56:04

.
Ja jsem se zeptal, zda za to je nejaky reward. To je cele.

10.3.2011 11:49:52

Body
Nahodou me ty body docela motivuji :-D

10.3.2011 12:09:45

rbx

Jedi
neni. A proto jsem se ptal, jestli znas VEREJNE forum, kde se dostava za prispevky materialni odmena. Treba by se dal jejich obchodni model pouzit jinde.

10.3.2011 12:21:27

minusy
Hohooo :)) tak za copak ty minusy? Je mi to volny, ale zajimalo by me koho a cim ma odpoved nastvala?:))

10.3.2011 12:27:44

PJ

sydo, Jedi
sydo:
Herní plány zezadu a krabice z boku jsou moje dílo; myslím, že nikdo jiný to nefotí.

Fotku krabice z boku jsem uveřejnil proto, že tam byl příběh hry a nikoliv reklamy na ostatní výrobky výrobce/distributora, jak je tomu ve většině případů.

Herní plány zezadu jsem vyfotil v případech, kdy na nich byla nějaká zajímavá grafika, která sice nemá funkčně pražádný smysl, ale je to taková milá libůstka, která třeba mě potěší. Asi to moc smysl nemá, ale na druhou stranu jsou i herní plány, které mají zezadu jiný herní plán, i když tyhle případy asi nemyslel's.

Jedi:

Body jsou nutným předpokladem ke kandidatuře na post vyvoleného či člena tajného bratrsvta Zatrolenátů, které všechno tajně řídí. Další podmínkou je puška medvědice, kožené boty, světlý oblek a znalost telefonního čísla na Ilju Hurníka.

10.3.2011 12:32:31

PJ
Prvni pravidlo bratrstva Zatrolenatu: Nikdy nebudeme mluvit o bratrstvu Zatrolenatu.

10.3.2011 12:36:32

PJ
Mam cislo jenom na Igora. :-)
kožený boty a pušku má von. Vlastně to jsou jediný dva argumenty, který používá k jednání.

Myslim, ze to staci k jakykoliv dohode..:-)

10.3.2011 12:37:00

body
body si lze brát do postele, pomazlit se, přitulit a tak... čím víc, tím lépe. Prý zlepšují sexuální aktivitu, jsem slyšel....

10.3.2011 12:38:24

Body
Nápad se slevou na hry je zajímavý, ALE... v tom případě se bavíme o jiném webu, který by byl ideálně silně propojen (rozuměj financován) např. prodejcem her, který by po domluvě za nějakou slevu používal překlady apod. při vlastním prodeji her. A to zatrolenky nejsou.

Co tedy Zatrolené hry jsou? Je to komunitní fórum sdružující osoby se stejným zájmem (hry), které funguje na stejném principu jako wikipedie - na obecné solidaritě lidí, kteří chtějí zdarma a bez materiální odměny sdílet informace s ostatními. Dělají vše dobrovolně a na základě svobodné vůle.

K čemu jsou tedy ty body? Je to psychologický motivátor, který podporuje lidi, aby tvořili a sdíleli obsah. Každý má v sobě soutěživost, která mu říká, že by měl mít víc bodů, udělat více věcí a tím pádem překonávat druhou vrozenou vlastnost - lenost. Funguje jako placebo a nedává uživateli žádnou reálnou výhodu, mimo propagování vlastního obsahu, v tomto případě her, které si pak třeba zahraje více lidí nebo spíš najdeš spoluhráče. Myslím, že nějak tak.

Tím se nechci nijak navážet do Jedie, jenom mám v poslední době pocit, že se tady některé ne zcela důležité věci řeší až moc. ;-)

Odulin: Taky nevím, moc jsi toho neřekl. :-D

10.3.2011 12:39:29

Thales
Jj :D Těch mějch 8 slov holt někoho dost pobouřilo. Příště si dám větší pozor na jazyk:D:D

10.3.2011 12:42:27

rbx
Ja neznam zadny verejny forum, ktery by nemelo komerční podtext.

10.3.2011 12:51:33

Odulin a jiní
Tohle už neřeším, tady se často plusují a mínusují holá fakta, asi to znamená, že se dvěma lidem nelíbí, že body nenesou žádný zisk. Prostě pár lidí zjevně nepochopilo význam líbí/nelíbí.

Jinak jeden web opravdu čirou náhodou slevy za body nabízí, a myslím, že Jedi ho zná (můžu se mýlit). Tím vůbec nechci říct, že by se něco takového mělo zavést, chraň bůh. Ale chvíli trvá, než člověk zachytí ten rozdíl mezi veřejným a "tím druhým" - zvlášť, když se web tváří veřejně. Modří už jistě vědí.
Prostě se jen zeptal - má 5kovou kostku, takže asi až doteď přispíval pro radost a jen ho napadlo se zeptat. Taky bych z toho nedělala aféru :)

Jedi
Eeeee, snad se nepletu - to jsi ho teda právě poznal :)

10.3.2011 12:53:26 | Upraveno autorem (porovnej)

slevy za body
No, zrovna na tomto webu by se mi to nelíbilo, ale je spousta lidí, kteří neudělají nic jen tak, pokud jim z toho nic nekápne, takže asi by se ten nápad uchytil.

10.3.2011 13:04:41

ikri
Takze jestli to chapu donre, ZH jsou verejny, nekomercni server pro sdileni her aneb hraci hracum.

10.3.2011 13:50:25

to Jedi
No to ti tedy došlo brzo :).

10.3.2011 14:26:22

kren, ikri, odulin, thales, kent
... já jsem tak úplně nejsem jistej, zda se v tomto případě jedná.. veřejný server nebo "ten druhý"

Jisté je, že se jedná o moderovaný server. Ale to je každý.
Avšak zdejší cenzura a selekce je na vysoké úrovni. A jsou cenzurovány a selektovány věci které, pokud by to měl být veřejný server na podporu hraní, akcí, herní komunity být neměly, neboť omezují hraní.

Příklady:
1. Již výše zmiňované selektivní zveřejňování a podpora určitých her.
Některé hry mají prostě přednost. Typy her nahrávají tomu, že je to selektovaný záměrně za nějakým účelem.

2. Je veřejným tajemstvím, že na ZH jsou podporované víceméně deskové hry, ostatní jsou tolerovány, trpěny. Můžete mě v tomto případě chytnout za slovo, ale je to tak.
Otazkou zustava nakolik je to komercni zamer a nakolik osobni vkus majitele serveru.

Pokud se k tomu postavím z hlediska rozšíření a podpory, tak mainstreamovou záležitost, zde v naší republice se dělá rekklama na hry: tu delaji obchodníci a samozřejmě podpora a recenze na serverech jako jsou ZH.

Pokud jsou některé hry podporovány a některé ne (např. 1/4 roční schvalovací proces), tak něco není v pořádku (pokud se tedy jedná o veřejný nezávislý server)

3. Akce - schvalovacím procesem projdou pouze akce, které se víceméně týkají deskových her, které jsou pořádány fanoušky, nebo pořádány fanoušky v nekomerčních prostorech. Případně jiná podobná záležitost. Tyto akce samozřejmě jsou podporovány ze strany výrobce, dovozce apod. viz třeba Dominion tour.
Takže v konečném důsledky se jedná o nekomerční záležitost s podporou. A nebo komerční záležitost. Otázka úhli pohledu, jestli se na to podívám jako pořadatel - neziskovka nebo distributor, co dodává ceny.

Avšak jiné akce, které jsou stejně nebo podobně koncipovány byly, zde na tomto webu odmítnuté. Samozřejmě s patřičným komentářem, že se jedná o komerční záležitost a podobnýmí alibistickými řečmi. I když bylo patrné, že se jedná o fanouškovskou akci, která byla pořadaná v prostorách, která z určitého úhlu pohledu mohly být považovány za komerční, případně s podporou (konkrétně - prodejce dal 250 Kč)
Nebo se proste nejednalo o hru, ktera by zajimala majitele serveru, pripadne pokud se nejedna o verejny web jeho obchodni partnery.

Nebo byly zamítnuté další herní akce např. herní cony. Nevšiml jsem si, že by byly zveřejněny nějaké cony. I vyloženě herní cony. Samozřejmě cony a prostory se musej zaplatit, tak to chce asi nějaký vstupný a někdo na tom trošku vydělá, aby se uživil a tak. Obecně se, ale jedná o herní akci. A často docela velkou herní akci, která podporuje hry.
Sám jsem nějaké cony zadával do seznamu akcí, avšak bez reakce.

Odůvodnění, který jsem na toto téma četl byly ve smyslu, že jsou ty akce komerční a nebo v lepším případě, že to bylo zamítnutý, aby těch akcí nebylo moc, aby to bylo přehledný. A nebo nějaký jiný alibistické zdůvodnění.

Avšak, když se podíváte do akcí, tak zjistíte, že sem tam nějaká ta koruna teče. Takže, s tou komercí to není tak horký.

Herní kluby - to samé, jsou zamítnuty všechny herní kluby, které by mohli mít jen nádech jakýkoliv manipulace s penězi.


Na základě výše uvedených údajů a mých zkušeností ZH nejsou veřejný a nezávislý server. Jedná se o cílený a selektovaný server. Nevím do jaké míry se jedná o obchodní záležitost a do jaké o osobní preference majitele.

Je mi to úpřímně jedno, avšak mrzí mě (mrzí mě je hodně slabý slovo, takovej eufemismus), že se tendle server prezentuje jako otevřená, bratrská platforma pro sdílení informací o hrách, samozřejmě s důrazem na nekomerční prvek, jak bylo několikrát prezentováno.

Pokud by to měl být nezávislý server, který podporuje hraní, tak by měly bejt schvalovaný všechny hry, všechny herní akce, kluby atd. Avšak to se neděje.

Takže nenechte se opít rohlíkem.

--
samozřejmě si v reakci na tento příspěvěk přečteme spoustu vysvětlivek o tom jak to vlastně ve skutečnosti je, a jak se vlastně pletu, že je to všechno v pohodě a všichni jsme bratři v triku a máme se hrozně rádi
a nebo naopak bude ticho po pesine.. ale nikdo samozrejme neprizna barvu..

10.3.2011 14:35:54

Jedi
???

10.3.2011 14:43:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Akt. cena: 7000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas